Face it, maar voor grote organisaties (overheid) heeft het gebruik van MS producten nu eenmaal voordeel.
Zo is het binnen *nix gegevens nog steeds niet echt makkelijk om centraal gebruikers te beheren zoals dat bijvoorbeeld in de directory structuur van MS kan. Het uitrollen van software en het rechten geven/ontnemen van gebruiker op bepaalde applicaties: ook lastig.
Het kan allemaal natuurlijk wel, maar niet zo makkelijk.
Hoe lang werken ibm en novel al niet met directory services, het over het netwerk etalleren van gebruikers is iets van unix en active directory is een openldap port, dus....?
Ik kan me tig manieren bedenken om applicaties op iedere client te installeren en eenvoudiger dan onder windows aangezien unices iets netter en transparanter opgebouwd zijn qua rechten en hier door programmeurs ook nagenoeg altijd rekening mee gehouden wordt. Dat is bij windows wel eens anders (mede doordat een boel applicatiebouwers niet beter weten vanuit hun windows 9x achtergrond)
Ik denk dat je kennis van unices hier wat te kort schiet.
Om nog maar niet te beginnen over echte multiuser omgevingen, dus het draaien van applicaties op een server , want wat dat betreft mag microsoft heel windows wel eens vanaf scratch opnieuw ontwerpen.
Moet je ook nog even 250.000 gebruikers les gaan geven in een desktop omgeving die vreemd voor ze is (want thuis hebben ze iets anders) en dan kom je helaas bij MS uit.
Wat doet de gemiddelde kantoor gebruiker?
Browsen
mail
office spul
propriety software
voor de eerste is er mozilla, wow wat een verschil met explorer, daar moet je voor gestudeerd hebben.
mail, tsja, ehrm moeilijk. Nieuw bericht, wat zal het betekenen, aan: tsjonge moeilijk, verzenden???? wat is dat.
Voor de geavanceerdere functies van ms office en openoffice moet je opleiden, maar dat moet je sowieso, want er zijn altijd nieuwe gebruikers of gebruikers die niet alles uit office halen. Standaard office gebruik verschilt openoffice weinig van ms office en weinig van corel.
Al met al interfaces verschillen niet zo veel van elkaar, net zo min als terminologie
Voor propriety software is geen verschil tussen de platvormen.
Ik zie je probleem niet zo eigenlijk. Heb je ooit wel eens je moeder achter een andere desktop dan eentje van Microsoft gezet? Je moest eens weten hoe makkelijk ze van alles gaat terugvinden. (En dat valt me nog wel eens tegen want ik heb liever dat ik mijn eigen domein voor mezelf heb)
En dan ook nog eens de custom software die de overheid nu in gebruik heeft. 100-tallen applicaties, allemaal geschreven voor het Windws platform. Natuurlijk, kan je ook open source voor (laten) ontwikkelen, maar dat kost ook een hoop geld. Het wiel opnieuw uitvinden, zeg maar. Of moeten die allemaal onder Wine gaan draaien?
Tsja en daar ligt het manco. Dat is je enige en ook een heel belangrijk archument om bij Windows te blijven.