Tip de redactie

Komende week presentatie Sony Playstation PSX in Parijs

Door Harm Hilvers, 1 september 2003 22:3142 reacties, submitter: Longbeard, bron: Heise Online

Bij Heise Online is te lezen dat Sony Computer Entertainment deze week in Parijs de opvolger van de Playstation 2 zal presenteren. Met de vernieuwde en verbeterde console denkt Sony de strijd tegen concurrenten Nintendo, met de Gamecube, en Microsoft, met zijn Xbox, weer aan te kunnen. Manfred Gerdes, manager van Sony Duitsland, sprak de verwachting uit dat de Playstation PSX in het voorjaar van 2004 op de Europese markt zal komen. Sony heeft tot op heden 47 miljoen Playstations verkocht, Microsoft heeft naar eigen zeggen 9,4 miljoen exemplaren van de Xbox verkocht. Nintendo tenslotte heeft zijn Gamecube slechts 6,4 miljoen keer over de toonbank zien gaan. Met de introductie van de Playstation PSX wil Sony de afstand op de concurrenten opnieuw vergroten. Naast de introductie van de nieuwe Playstation zal Sony ook een concurrent voor Nintendo's Gameboy gaan lanceren:

Sony Computer Entertainment logoIm kommenden Jahr geht Sony auch in Richtung Nintendo in die Offensive und macht dem japanischen Rivalen und dessen mobiler Spielekonsole Game Boy Konkurrenz: Dann will das Unternehmen mit der PSP eine portable Konsole mit 1,8 Gigabyte-Cartridge sowie dem Sony-eigenen Speichermedium Memory Stick auf den Markt bringen. Bislang hatte Nintendo auf dem mobilen Konsolenmarkt das Feld mit dem Game Boy und dem Game Boy Advance für sich allein bestellen können. Das japanische Traditionshaus verkaufte nach eigenen Angaben allein in Deutschland bis heute 13 Millionen Game Boys und über 1,3 Millionen Game Boy Advance.

Reacties (42)

Lees meer

PC Watch ontleedt de Sony PSX
PC Watch ontleedt de Sony PSX Nieuws van 17 december 2003
Nintendo verlaagt verkoopprijs GameCube
Nintendo verlaagt verkoopprijs GameCube Nieuws van 25 september 2003
PlayStation2-camera groot succes
PlayStation2-camera groot succes Nieuws van 5 augustus 2003
Sony PSX details en plaatjes
Sony PSX details en plaatjes Nieuws van 3 juni 2003

Experts wijzen Blasterworm aan als factor in stroomuitval

Door Tamara van Hal, 1 september 2003 22:2685 reacties, bron: Computerworld

Diverse experts uit zowel het bedrijfsleven als de regering hebben openbaar gemaakt dat de Blasterworm misschien medeverantwoordelijk is voor de stroomstoring die midden augustus een deel van de Verenigde Staten overviel. De experts bevestigen dat de worm de performance van verschillende communicatielijnen tussen de datacentra van de elektriciteitsbedrijven heeft verminderd, zo is te lezen op Computerworld. Gary Steifer van het U.S. Department of Energy's Idaho National Engineering and Environmental Laboratory zegt dat Blaster niet de controlesystemen zelf aantastte, maar wel de snelheid waarmee zij de data ontvingen van andere netwerken.

Worm De data bevatte gegevens over flow-control en load-balancing en werd verzonden over publieke telecommunicatienetwerken. Doordat de controlegegevens niet snel over het netwerk verspreid konden worden, hadden de operators minder kans om het sneeuwbaleffect van de storing te voorkomen. Een voormalige adviseur van het U.S. Department of Homeland Security zei dat het virtuele kronkelbeest ook het herstel van het elektriciteitsnet in de regio New York heeft vertraagd. Sommige energiebedrijven uit deze regio werkten namelijk op Windowssystemen met poort 135 open, waardoor de worm de systemen kon aanvallen.

Carol Murphy, vice-president van de New York Independent System Operator, gaf toe dat Blaster de faciliteit wel had aangetast, maar het probleem was snel opgelost en het had geen invloed op het herstel van de stroomtoevoer naar de stad. Een anonieme industry executive vertelde Computerworld dat de Slammerworm in januari al schade had toebracht aan elektriciteitsbedrijven. Omdat deze schade niet resulteerde in een storing, bleef de boel onopgemerkt. FirstEnergy Corporation was een van de slachtoffers toen. Gelukkig was hun kerncentrale toentertijd niet actief:

Stroomvoorziening One of those companies was Akron, Ohio-based FirstEnergy Corp. Although FirstEnergy has said publicly that Slammer didn't infect any of the control systems at its Davis-Besse nuclear power plant in Oak Harbor, Ohio, knowledgeable sources said the worm did cause disruptions. However, the plant was in "cold shutdown maintenance mode" and wasn't producing electricity at the time, the sources said. FirstEnergy didn't respond to a request for comment.

Reacties (85)


Blu-Ray-videorecorders van JVC, Samsung en Sony

Door Wouter Tinus, 1 september 2003 21:1053 reacties, submitter: Longbeard, bron: Heise

Verschillende grote fabrikanten van consumentenelectronica tonen op dit moment in Berlijn werkende versies van hun Blu-Ray videorecorders. Op de toonaangevende "Internationale Funkausstellung" (IFA) zijn onder andere Sony, Samsung en JVC aanwezig met Blu-Ray materiaal, zo schrijf Heise.de. Dankzij het laserlicht met een golflengte van 405nm ('blauw') kunnen deze apparaten 25GB data op een schijfje zo groot als een standaard cd of dvd branden. Om het ding te beschermen tegen krassen en stof zit het schijfje overigens wel in een cartridge verwerkt. De in verhouding tot bestaande optische media enorme capaciteit kan niet alleen gebruikt worden om vele uren video van dvd-kwaliteit weg te zetten, maar ook om bijvoorbeeld van HDTV op te nemen met een veel hogere kwaliteit (tot een maximum van 36Mbit/s). Met dual-layer lasers kan de capaciteit later dit jaar zelfs nog verder groeien. Er zijn nog wel nadelen, want ten eerste liggen de prijzen nog steeds rond de 4000 euro en ten tweede zal er eind 2004 een tweede standaard op de markt verschijnen in de vorm van AOD-RW.

JVC Blu-Ray recorder

Tweakers.net zal binnenkort overigens een uitgebreid verslag presenteren over deze andere bezienswaardigheden die op deze beurs te zien waren.

Reacties (53)

Lees meer

Abit introduceert hdd-recorder
Abit introduceert hdd-recorder Nieuws van 7 juni 2004
Sony introduceert 500GB-videorecorder
Sony introduceert 500GB-videorecorder Nieuws van 2 september 2003
Toshiba ontwikkelt 36GB AOD-RW
Toshiba ontwikkelt 36GB AOD-RW Nieuws van 12 mei 2003
Taiwan wil HD-DVD standaard invoeren
Taiwan wil HD-DVD standaard invoeren Nieuws van 25 oktober 2002

Iiyama introduceert tiental nieuwe LCD-monitoren

Door Wouter Tinus, 1 september 2003 20:0242 reacties, submitter: T.T., bron: Iiyama

Op de Japanse homepage van Iiyama is een tiental nieuwe LCD-schermen aangekondigd. Het gaat om twee 15"-schermen, evenveel 17"-modellen en een 19 inch grote monitor als afsluiting. Allen hebben een vernieuwd uiterlijk en zijn zowel in standaard wit als stijlvol zwart te krijgen, vandaar dat de score uiteindelijk op tien komt te staan. De nieuwe serie begint komende woensdag met 15JN1, een 270 euro kostend basismodel. Ongeveer twee weken later verschijnt voor ongeveer 330 euro de 15NE2-WA, een lichtere uitvoering met betere beeldkwaliteit, lagere response time (23 in plaats van 30 milliseconden) en ingebouwde speakers. Deze monitor lijkt qua specs, uiterlijk en prijsklasse overigens verdacht veel op de Prolite E380S die al geruime tijd beschikbaar is, en de vraag is dus nog maar of er echt iets verbeterd is, of dat Iiyama gewoon het bestaande model een nieuwe naam heeft gegeven om beter in de serie te passen.

De twee 17"-modellen liggen dichter bij elkaar, zowel qua prijs (400 en 440 euro) als qua features. Ook hier is de duurdere uitvoering lichter en voorzien van speakers, maar verder is het enige belangrijke verschil de lagere responsetijd (16ms vs. 25ms). De helderheid en het absolute schermoppervlak zijn zelfs iets minder dan die van zijn goedkopere broertje. Het nieuwe 19"-model is met prijs van rond de 615 euro een stuk goedkoper dan Iiyama's huidige aanbod. Ook is het apparaat drie kilo lichter. De tweede DVI-aansluiting en een deel van de kijkhoek zijn echter wel opgeofferd. De specs van de nieuwkomers zijn duidelijk op een rijtje gezet door Digit-Life.

Iiyama 15ne2-ba Iiyama 17ac3-b Iiyama 19ac1_w

Reacties (42)


Kloksnelheden Intel-processors lijken minder te stijgen

Door Jan Laros, 1 september 2003 19:5986 reacties, bron: Ace's Hardware

Intel heeft in de afgelopen jaren nooit veel problemen gekend tijdens het opschalen van zijn processors en er kon zowat ieder jaar een nieuwe mijlpaal wat betreft kloksnelheid aangekondigd worden. Nu Ace's Hardware echter inzage heeft gehad in nieuwe roadmaps van Intel, vermoedt men dat de opgaande lijn minder hard zal gaan stijgen. Zo zou er in het derde kwartaal van 2004 een Prescott-chip met een kloksnelheid van 3,8GHz gelanceerd worden. Dit is qua kloksnelheid 'slechts' een stijging van 25 procent ten opzichte van de 3,06GHz Pentium 4 die in november 2002 werd voorgesteld. Ter vergelijking: tussen 1998 en 2000 steeg de kloksnelheid van Intel's processors van 450MHz naar 1,5GHz.

Intel Pentium 4 logo (kleiner) Natuurlijk zijn er voor deze waarnemingen verschillende verklaringen te verzinnen. Zo zou Intel op de hoogte kunnen zijn van de progressie die de concurrentie (AMD) echt boekt. Hierdoor hoeven ze bewust niet het achterste van hun tong te laten zien en rusten ze in principe op hun lauweren. Een andere mogelijkheden is natuurlijk dat Intel nu echt het maximum heeft bereikt en dat de nieuwe architectuur die Nehalem met zich mee gaat brengen, pas weer voor een echte ontploffing op het gebied van pure snelheid gaat zorgen. Overigens staat er in het artikel van Ace ook meer informatie over Tejas, Prescott en de nieuwe Grantsdale-P-chipset:

Intel is Targeting Q4 of 2004 for the introduction and mass production of Tejas. Tejas, the successor of Prescott, has a larger L1-cache (24 / 32 KB according to some rumors) and improved hyperthreading. Tejas is still a "Netburst" or "P4 alike" processor. Nehalem (the next Intel CPU) is - as we reported before - based on a new architecture.

Grantsdale supports a frontside bus of effective 800MHz and will handle 333MHz and 400MHz DDR, as well as DDR-2 533 (later). Is DDR-2 ever going to take off? I am starting to doubt it. Grantsdale is also the first chipset with PCI Express. The First Prescott "Celeron" processor will launch in Q2 2004 at 3.06GHz and 2.80GHz with a 533MHz FSB and 256K L2.
Intel Prescott presentatie

Reacties (86)

Lees meer


Interview met Bill Gates: Windows betrouwbaarder

Door Harm Hilvers, 1 september 2003 19:4889 reacties, submitter: Longbeard, bron: New York Times

Op de site van de New York Times is een kort verslag van een vraag en antwoord-gesprek met Bill Gates terug te vinden. Vorig jaar riep Gates in een memo zijn collega's op om te gaan werken aan betrouwbare en veilige software. Sinsdien heeft Microsoft een aantal programma's geïntroduceerd om software up to date te houden. Daarnaast zijn er een aantal interne richtlijnen opgesteld voor het geval dat er een groot lek gevonden wordt in een Microsoft-product. Verder is er veel energie gestoken in een mentaliteitsverandering van de Microsofts medewerkers. Tenslotte wordt er tegenwoordig ook actiever naar bugs en lekken in de software gezocht. Opvallend is dan wel weer dat het lek waar de Blaster-worm zo handig gebruik van gemaakt heeft, in de code zat die in oktober is doorgenomen:

Windows-vlagQ. The buffer overrun flaw that made the Blaster worm possible was specifically targeted in your code reviews last year. Do you understand why the flaw that led to Blaster escaped your detection?

A. Understand there have actually been fixes for all of these things before the attack took place. The challenge is that we've got to get the fixes to be automatically applied without our customers having to make a special effort.[break]Zoals bekend zit er in Windows XP een firewall die standaard uitstaat. Op de vraag of Gates deze niet liever standaard aan had willen zetten, onder andere omdat deze de Blaster-worm tegen gehouden zou hebben, geeft hij als antwoord dat dat een oplossing is voor het probleem. Daarnaast moet er namelijk ook gewerkt gaan worden aan actievere informatievoorziening over beveiliging. Van verschillende kanten is verontrust gereageerd op Microsofts voorstel om de automatische updatefunctie effectiever te gaan gebruiken. Bill Gates benadrukt echter dat de functie alleen gebruikt zal gaan worden voor kritieke patches, extra features kunnen via Windows Update gedownload worden, én dat de betreffende patches digitaal ondertekend zullen zijn door het bedrijf uit Redmond. Het interview sluit af met een vraag naar Microsofts bezorgheid over eventuele schadeclaims:[/break]Bill Gates -aankondigingspicA. Well, we're doing our best to improve Windows and make it so our customers don't run into these problems. I think this is a critical issue for our customers, and solving this will be fulfilling the commitment we made on trustworthy computing. We're doing our very best, and that's all we can do.

Reacties (89)

Lees meer


'Geforce FX 5900 Ultra ondersteunt pixel shader 3.0'

Door Jojk Wesseling, 1 september 2003 17:4634 reacties, submitter: T.T., bron: The Inquirer

Bij The Inquirer doen geruchten de ronde over mogelijke ondersteuning van pixel shader 3.0 door de Geforce FX 5900 Ultra. In het artikel wordt deze techniek gezien als een stap in de goede richting, die een voorsprong op ATi zou kunnen geven. Sinds de eerste kaart die pixel shading 2.0 ondersteunde een jaar geleden uitkwam, de Radeon 9700 PRO, zijn er weinig spellen die gebruik maken van de techniek. Werknemers bij nVidia hebben echter wel aangegeven dat de testen met de FX 5900 Ultra enkele hardwareproblemen opleverden en dat er nog geen drivers beschikbaar zijn voor de functie. Bij The Inquirer denkt men er het zijne van:

nVidia GeForce FX 5900 Ultra logo (klein)We reckon that Nvidia is practising for NV40 and who knows, if it fixes things NV38 could end up with pixel shader 3.0 support, highly unlikely but still possible.

[...]We would like to know what developers think about Pixel Shader 3.0 as we know that it can make a difference and give you guys more freedom. Feel free to share your comments.

Reacties (34)


Micromotor maakt inzoomen met telefooncamera's mogelijk

Door Hielko van der Hoorn, 1 september 2003 17:2924 reacties, submitter: T.T., bron: New Scientist

De New Scientist bericht dat de digitale camera's, geïntegreerd in mobiele telefoons, in de toekomst wellicht een stuk aantrekkelijker worden dan de huidige exemplaren. Dankzij een nieuwe, goedkoop te produceren, micromotor zullen de camera's uitgerust kunnen worden met een optische zoom en een autofocussysteem. Op het moment zijn alle telefooncamera's uitgerust met een fixed-focus lens waarmee objecten die ver weg of juist dichtbij zijn niet scherp vast gelegd kunnen worden.

Het bedrijf 1 Limited uit Cambridge heeft een soort van motor ontwikkeld waarmee kleine objecten zoals lenzen verplaatst kunnen worden. Door een dunne plaat piezo elektrisch keramisch materiaal in een speciale vorm te snijden ontstaat een systeem van kleine "bruggen" die gebruikt kunnen worden om een voorwerp te verplaatsen wanneer hier een hoogfrequente wisselspanning op wordt gezet:

The sheet is heat-treated to harden the ceramic, and the tops of the bridges are roughened to improve their grip. Conductive material is printed onto the bridges' legs to form electrodes, so that when a current is fed to the electrodes, the legs flex and move the bridge.

If the sheet is pressed against a movable object, the roughened bridges work as micromotors and move the object in tiny "stick-and-slip" steps of around 0.25 micrometres. The current alternates at a frequency of 65 kilohertz to create millions of tiny rapid drive steps.
Micromotor

Reacties (24)


Slimme software herkent handschrift via muis

Door Arthur Scheffer, 1 september 2003 15:0837 reacties, submitter: T.T., bron: BBC

De BBC bericht dat een Britse wetenschapper een nieuwe manier heeft gevonden om digitaal een handtekening te zetten. Het systeem werkt door de manier te analyseren waarop iemand met de muis zijn naam of een ander symbool schrijft. Het systeem is ontwikkeld aan de universiteit van Londen en gebruikt een neuraal netwerk om de unieke kenmerken van iemands muisschrift te achterhalen. Om die kenmerken te ontdekken, heeft de software zo'n twintig voorbeelden nodig van een met de muis geschreven naam van de gebruiker. De ontwikkelaar zegt dat iemand muisgebruik even karakteristiek is als een handschrift en bij proeven bleek de software met 99% zekerheid te kunnen zeggen wie een stukje geschreven had. Voor de software wordt gedacht aan toepassingen op internet, als extra beveiligingslaag naast wachtwoorden bij bijvoorbeeld transacties met een credit card:

Digitale handtekeningThe system could be used to verify that people using a website are who they claim to be or provide another level of checking when people use credit cards online. [...] "It's an extra biometric layer on top of traditional passwords," he said.

Reacties (37)


Vivendi sluit Europese websites MP3.com

Door Arthur Scheffer, 1 september 2003 11:5410 reacties, submitter: T.T., bron: Heise

MP3.comHeise bericht dat Vivendi alle Europese versies van MP3.com nu daadwerkelijk gesloten heeft. In juli maakte het bedrijf al bekend dat de twintig Europese medewerkers een andere baan zouden moeten zoeken, en afgelopen woensdag werd de geregistreerde gebruikers een mail gestuurd met de boodschap dat de sites in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Spanje, Italie en Nederland opgeheven waren. De lokale sites werden in november 2001 geopend, vlak nadat Vivendi de Amerikaanse site had opgekocht (en die nu weer te koop staat). Volgens een medewerker trokken de inkomsten van de Europese MP3.com recentelijk aan, en een financiele reden voor de sluiting werd ook door Vivendi niet gegeven. Het repertoire van de Europese site blijft in ieder geval behouden: de daarvoor exclusieve nummers zijn overgeheveld naar de Amerikaanse site.

Reacties (10)


Google verwijdert links naar Kazaa Lite

Door Arthur Scheffer, 1 september 2003 11:4079 reacties, submitter: WhiteDog, bron: Chilling Effects

Google logoDe eigenaar van Kazaa, Sharman Networks, heeft zoekmachine Google verzocht een aantal links naar het bekende Kazaa Lite te verwijderen. Kazaa Lite, een door gebruikers aangepaste versie met extra functies en zonder advertenties, pleegt volgens Sharman inbreuk op de auteursrechten van het bedrijf. De omstreden Digital Millennium Copyright Act zou Sharman hierbij in het gelijk stellen. Gebruikers die nu op Google zoeken naar 'Kazaa Lite', krijgen het bericht dat een aantal resultaten in verband met een klacht onder de DMCA, niet getoond wordt. Desalniettemin blijven pagina's over waar de software nog gewoon gedownload kan worden. Het is niet de eerste keer dat Google beter zoekt dan copyrighthouders graag zouden willen. Nog niet zo lang geleden werd bekend dat de cache van het bedrijf nog wel eens juridische problemen op zou kunnen leveren, door ongewenste pagina's beschikbaar te houden nadat deze zijn verwijderd

Reacties (79)