Tip de redactie

Sony in gesprek met Grokster voor legale p2p-dienst

Door Harm Hilvers, 18 november 2004 22:2519 reacties, bron: Reuters

MuzieknotenSony is in gesprek met ontwikkelaars van het p2p-netwerk Grokster om te onderzoeken of het mogelijk is een legale downloadservice op te zetten op basis van de bestandsuitwisseltechnologie van Grokster. Sony's Rolf Schmidt-Holz merkte tijdens een persbijeenkomst in Berlijn op dat het uitwisselen van muziek de afgelopen jaren erg populair geworden is en dat hij wil proberen om dit - gedeeltelijk - te legaliseren. Volgens Schmidt-Holz is er een grote behoefte aan dergelijke legale online muziekdiensten en kan Sony daar op deze wijze aan bijdragen. Hij benadrukte dat de gesprekken nog in een verkennend stadium zijn en dat hij geen idee heeft hoe de gesprekken tot op heden verlopen zijn. Het is opvallend dat Grokster nu opnieuw genoemd wordt in verband met legale p2p-diensten, aangezien het nog maar kortgeleden is dat de ontwikkelaars van het netwerk door de rechter werden vrijgesproken voor de schendingen van het auteursrecht door gebruikers van het netwerk.

Reacties (19)

Lees meer

Ook eDonkey gooit bijltje er bij neer
Ook eDonkey gooit bijltje er bij neer Nieuws van 30 september 2005

Chip.de klokt meerdere 90nm Athlon 64-cpu's over met 50%

Door Ralph Smeets, 18 november 2004 21:0896 reacties, submitter: EaS, bron: Chip Online

Het Duitse Chip Online heeft de laatste drie nieuwe Socket 939-processors van AMD getest. Het betreft de Athlon 64 met de Winchester core (90nm) met de speedgrades 3000+, 3200+ en 3500+. In een zestal testen wordt de snelheid van deze nieuwe processors vergeleken met die van de Athlon 64 FX-55, Athlon 64 4000+, 3,46GHz Pentium 4 EE en de 3,6GHz Pentium 4 560. Ook onderneemt Chip Online een poging om de Athlon 64 3000+ over te klokken. Dit wordt niet beperkt tot een enkele processor, er werden hiervoor maar liefst drie Athlon 64 3000+-processors gebruikt die allemaal van een andere leverancier betrokken werden.

Twee van de Athlon 64 3000+-processors konden tot 2,7GHz worden overgeklokt. Deze twee werden bij Alternate en Litec-Computer gekocht. De derde, een processor die direct van AMD afkomstig was, ging maar tot 2,61GHz. Er werd gebruik gemaakt van de boxed luchtkoeler die bij de processors wordt geleverd. Ook werd de spanning over de cpu naar 1,6V verhoogd. Om er zeker van te zijn dat de overgeklokte cpu's stabiel draaien, kregen ze gedurende een heel weekeinde 3DMark 2001 voor hun kiezen in een gesloten behuizing. Uit de resultaten van de benchmarks blijkt dat Athlon 64 3000+@2,7GHz alle andere processors in het stof laat bijten. Behalve in een test, CineBench 2003, is de Pentium 4 EE net iets sneller. De conclusie van Chip Online is dan ook positief. Wie een snelle processor wil hebben, doet er goed aan om voor ongeveer €145,- de Athlon 64 3000+ aan te schaffen en deze over te klokken naar 2,7GHz.

Boxed Athlon 64 3000+

Reacties (96)


België downloadt meer speelfilms dan Verenigde Staten

Door Tamara van Hal, 18 november 2004 18:17152 reacties, bron: Het Nieuwsblad Online

De Belgian Anti Piracy Foundation (BAF) beweert dat er in dit land meer films worden gedownload dan in de Verenigde Staten, zo lezen we bij Het Nieuwsblad Online. BAF beweert dat er in België dagelijks zo'n 250.000 films gedownload worden. Dit aantal is groot te noemen, als in het achterhoofd wordt gehouden dat de Amerikaanse filmindustrie schat dat er in dat land per dag tussen de 115.000 en 148.000 films van het internet gehaald worden. De BAF haalt zijn conclusies uit een Franse studie en de gestegen verkoop van lege dvd's.

dvdWaar er in het hele vorig jaar slechts 544.000 dvd's over de toonbank gingen, werden er tussen februari en juli dit jaar al 4,5 miljoen beschrijfbare schijfjes verkocht. Uit een internationale studie onder 3600 surfers is gebleken dat een op de vier internetgebruikers wel eens een film gedownload heeft. BAF waarschuwt voor de straffen die staan op het downloaden van illegale films: in België kan dit een overtreder een gevangenisstraf van maximaal twee jaar of een geldboete tot aan een half miljoen euro kosten.

Reacties (152)


DPC behaalt mijlpaal bij onderzoek naar ziektes

Door Ronald Treur, 18 november 2004 18:1038 reacties, bron: Dutch Power Cows

Afgelopen woensdag hebben de Dutch Power Cows, Tweakers.nets eigen distributed-computingteam, een uitmuntende prestatie weten neer te zetten bij het Folding@home project: de 10-miljoengrens werd bij het krieken van de dag overschreden. Dit alles werd mogelijk gemaakt door de ruim 1300 actieve cpu's die het team momenteel telt. Voor wie die 10 miljoen niets zegt: de projectorganisatie kent punten toe aan de hand van de hoeveelheid werk die wordt verricht. DPC houdt dagelijks statistieken bij met betrekking tot deze score.

*Doel

Folding@home is een distributed computing project van de universiteit van Stanford. Hier hebben een aantal wetenschappers zich verzameld onder leiding van ass. prof. Vijay Pande om onderzoek te verrichten naar de werking van eiwitten in het menselijk lichaam.

DPC Folding@Home certificaat 10 miljoen

Het doel is meer te weten te komen over eiwitten. Voornamelijk over wat ze doen en hoe ze vouwen. Eiwitten zijn de werkpaarden van het lichaam, maar voordat ze kunnen werken moeten ze zich op een bepaalde manier rangschikken, het zogenaamde ordenen, of op zijn Engels: folden. Dit folden is fundamenteel voor alle biologische wezens, maar hoe het in zijn werk gaat is voor ons nog steeds een compleet mysterie. Eiwitten folden zich constant in het lichaam, maar het gebeurt wel eens dat dit misgaat, het zogenaamde misfolden. Dit kan soms onschuldig zijn, maar helaas kan het ook drastische gevolgen hebben. Een aantal ziektes zijn gerelateerd aan dit misfolden, bijvoorbeeld Alzheimer, BSE (gekkekoeienziekte), CJD (ziekte van Creutzfeld-Jakob), ALS en Parkinson. De Folding@home client simuleert het folden van deze eiwitten, maar ook bijvoorbeeld misfolden en aggregatie tussen eiwitten. Door dit te simuleren wordt het mogelijk gemaakt direct onderzoek te doen naar het folden en de hieraan gerelateerde ziekten.

*Dutch Power Cows

DPC doet al sinds woensdag 24 oktober 2001 officieel mee met dit project. Sinds deze tijd is het team langzaam maar zeker van de 15e plek afgezakt naar de 27e plek met dagelijkse scores die goed waren voor een 30+ plek. 'De een zijn dood is de ander zijn brood', wordt wel eens gezegd. Dit gaat ook op voor Folding@home: Op 5 oktober 2004 trok de organisatie van Distributed Folding de stekker uit het project. Aangezien dit project onderzoek verrichtte op hetzelfde gebied als Folding@home, besloten veel DPC'ers over te stappen naar Folding@home. Het resultaat mag er zijn. In de tabel hieronder zijn de maandelijkse score te zien die het team de afgelopen maanden heeft behaald.

MaandScore
Oktober1.311.783
September846.562
Augustus795.305
Juli868.937
Juni887.295
Mei794.546
April449.955

DPC schoot vooruit en wist zijn eigen 'When do they get you'-lijst compleet te wissen en een vrij volle 'When do you get them'-lijst te creëren. Momenteel staan daar namelijk al acht teams in.

*Resultaat

Het resultaat van deze demarrage mag er zijn; de grens van 10 miljoen punten is op 17 november gehaald, maar hiermee houdt het niet op! Het onderzoek is nog lang niet compleet en ook de teams boven DPC proberen haastig middelen te verzamelen om de opmars van DPC voorbij te streven. Wie het DPC-team wil ondersteunen kan de client installeren en doet dan tegelijkertijd mee aan de strijd tegen ziektes zoals Alzheimer's, BSE (mad cow), CJD (Creuzfeld Jacobs Disease), ALS en Parkinson's.

Zie de uitgebreide faq of de snelle installatie faq om mee te helpen. Voor vragen over dit project, of DPC in het algemeen, kan men zich wenden tot de Folding@home DPCH's in het DPC forum op GoT.

Reacties (38)


Eerste Europese Apple Store opent deuren in Londen

Door Jack Leenders, 18 november 2004 17:1036 reacties, bron: Apple

Via een persbericht laat Apple de wereld weten dat zaterdag 20 november om 10.00 uur 's morgens de eerste Apple Store in Europa wordt geopend. De winkel is gevestigd in een van de beroemdste winkelstraten in Londens sjieke West End: Regent Street. Apple Store Regent Street is de eerste winkel in Europa waar klanten kennis kunnen maken met het bijzondere winkelconcept: ze kunnen er niet alleen Apple-producten aanschaffen maar zich ook uitgebreid laten informeren over de producten en oplossingen van het bedrijf. Aldus het persbericht. Achter de monumentale voorgevel van de Apple Store Regent Street bevindt zich een modern winkelinterieur van roestvrij staal, glas en steen. Hier treft men een scala aan voorzieningen aan, naast twee verdiepingen met Apple-producten.

  • Een 14 meter lange 'Genius Bar', waar bezoekers vragen kunnen stellen aan een Mac-deskundige ("Mac Genius") en tevens terecht kunnen voor productservice;
  • De Studio (een première voor de Apple Store), waar klanten gratis persoonlijke ondersteuning kunnen krijgen voor hun creatieve projecten van 'Apple Creatives', speciaal opgeleide medewerkers die zijn gespecialiseerd in fotografie, drukwerk, films en muziek;
  • Twee trainingsruimten (Studio Series) waar beginners en professionals technische instructies krijgen en het geleerde bovendien direct in praktijk kunnen brengen;
  • The Theatre, een met nieuwe technische snufjes uitgerust auditorium met 64 plaatsen, waar klanten workshops kunnen volgen, demonstraties van de nieuwste Apple producten kunnen bijwonen en kunnen deelnemen aan speciale evenementen;
  • Er worden meer dan 250 gratis evenementen gedurende de eerste maand georganiseerd (waaronder een live performance door Steriogram op zondag 21 november);
  • Een kinderafdeling met acht computers met educatieve software en games.
Apple Store interieur Apple Store (Studio)

Zakelijke klanten kunnen terecht bij een van de business consultants. De Apple winkels, met 99 verkooppunten in de hele wereld, hebben sinds de opening van de eerste winkel in mei 2001 samen meer dan 51 miljoen bezoekers ontvangen.

Reacties (36)


Konica Minolta Dimage A200 op de testbank

Door Dries Arnolds, 18 november 2004 15:0326 reacties, bron: Megapixel.net

Megapixel.net heeft de Konica Minolta Dimage A200 aan uitgebreide proeve van bekwaamheid onderworpen. Dit broertje van de Dimage A2 moet het doen met een kwalitatief mindere elektronische zoeker, maar heeft daarentegen wel weer beschikking over een kantelbaar LCD-schermpje. Naast een 8 megapixel-CCD en een beeldstabilisatiemechaniek is de hoogstaande zevenvoudige zoomlens met een omgerekend bereik van 28 tot 200 millimeter een belangrijke eigenschap. Megapixel.net is hoofdzakelijk tevreden met de camera. De beeldkwaliteit is zeer goed en de vervorming aan de randen van het zoombereik is minimaal. De negatieve punten zijn onder andere traag scherpstellen op het eind van het zoombereik en het feit dat het LCD-scherm en de zoeker niet scherp genoeg zijn om handmatig te kunnen scherpstellen. Konica Minolta presenteert de A200 als een goedkopere versie van de A2, maar in de pricewatch kost de A200 op dit moment nog meer dan diens oudere broertje.

Minolta Dimage A200

Reacties (26)


Gartner bespreekt groeiende servermarkt

Door Jack Leenders, 18 november 2004 13:5221 reacties, bron: IT Enquirer

In een door Gartner Dataquest opgesteld derdekwartaalrapport over de wereldwijde servermarkt, wordt vastgesteld dat voor de zeven achtereenvolgende keer er sprake is van tweecijferige groeicijfers op jaarbasis, schrijft IT-Enquirer. Wereldwijd werden er in het afgelopen kwartaal 1.653.330 units verkocht, 17,1% meer dan een jaar eerder en 3% meer dan het voorafgaande kwartaal. HP blijft de grootste in deze markt, met 465.977 units. 'Intel only'-bedrijf Dell volgt met 346.905 servers en groeit het hardst van de top vijf serverbouwers, met een groeipercentage van 25% op jaarbasis. IBM neemt een derde positie in met 270.408 eenheden. Vierde en vijfde zijn respectievelijk Sun Microsystems en Fujitsu-Siemens. Volgens het onderzoeksbureau weet Apple zich met een plek in de top tien wederom sterker op de kaart te zetten. Na een bovengemiddelde stijging in het tweede kwartaal van 2004 te hebben beleefd, nam het aantal verkochte Apple-servers in het derde kwartaal toe met 119%.

Apple Xserve RAID

Reacties (21)

Lees meer

IBM grootste serverfabrikant
IBM grootste serverfabrikant Nieuws van 24 februari 2005
HP meldt vierdekwartaalresultaten
HP meldt vierdekwartaalresultaten Nieuws van 17 november 2004
HP staakt verkoop Itanium-workstations
HP staakt verkoop Itanium-workstations Nieuws van 26 september 2004

Voorbeschouwing ATi FireGL V7100 PCIe-kaart

Door Dries Arnolds, 18 november 2004 13:0025 reacties, bron: 3D Professor

3D Professor heeft een korte preview geschreven over de ATi FireGL V7100 grafische kaart. Dit is ATi's eerste high-end professionele grafische kaart met een PCI Express-interface. De kaart beschikt over 256MB GDDR3-geheugen en heeft twee DVI-i uitgangen. Deze twee uitgangen kunnen gecombineerd worden om zo een scherm met een resolutie van 3840x2400 pixels aan te sturen. De kaart wordt vergeleken in Spec Viewperf 8.01 met de nVidia PNY Quadro FX 3400. Deze presteert iets beter, maar kost ongeveer 350 dollar meer. Daarnaast is de test van 3D Professor uitgevoerd met een vroege versie van de drivers, dus de resultaten zouden mogelijk nog kunnen verbeteren. ATi onderstreept dat er vanaf het begin goede Linux-drivers beschikbaar zullen zijn. De FireGL V7100 krijgt een adviesprijs mee van 1099 dollar en zou op dit moment zijn weg naar de winkels moeten vinden.

ATi FireGL V7100

Reacties (25)


Pc-gebruikers vaak gefrusteerd door computer

Door Dries Arnolds, 18 november 2004 11:47160 reacties, bron: Mbrinks.de

Uit een Duits onderzoek dat studente Marleen Brinks deed voor de universiteit van Hagen, blijkt dat veel gebruikers agressie tonen tegenover hun pc als niet alles volgens plan gaat. De meestvoorkomende vorm van agressie is schreeuwen tegen de pc; ruim 61% van de onderzochte personen maakte zich daar wel eens schuldig aan. Daarnaast gooide 31% van de onderzoeksgroep wel eens met de muis en 15% schopte of sloeg tegen beeldscherm of computerkast. Anderhalf procent maakt het helemaal bont en heeft de computer één of meerdere malen van het bureau afgegooid. Het onderzoek liep al in 2003, maar is nu pas gepubliceerd. Het idee voor het onderzoek ontstond omdat Brinks zelf op een IT-afdeling heeft gewerkt en daar veel verbaal en non-verbaal geweld tegen computers en randapparatuur waarnam.

Reacties (160)


Zoeken op eBay met Firefox bevat een omleiding

Door Yoeri Lauwers, 18 november 2004 10:5073 reacties, submitter: kingfinn, bron: Heise

Heise.de meldt dat de Duitse versie van FireFox voor zijn eBay-zoekfunctie gebruik lijkt te maken van een omleiding via een advertentiesite. Gebruikers die de Duitse versie van de populaire open-sourcebrowser downloaden, zullen merken dat de software bij een zoektocht op eBay eerst verbinding maakt met een reclame-server. Het is echter niet geheel duidelijk waarom deze omleiding ingebouwd werd. Populaire advertentieblockers zorgen er namelijk voor dat de eBay-zoekfunctie niet correct werkt en het biedt geen voordelen voor de gebruikers.

FireFox logoOndertussen zijn er echter wel al heel wat Duitse gebruikers die deze versie geïnstalleerd hebben en bijgevolg onbewust met een vorm van adware werken. Hoewel het hoe en waarom van deze actie nog niet geheel duidelijk is, is, heeft de eBay-plugin wel al voor heel wat heisa gezorgd. In elk geval loopt FireFox hiermee het risico een deuk in zijn imago als anti-spyware-browser op te lopen.

Reacties (73)


Creative verklaart oorlog aan iPod

Door Yoeri Lauwers, 18 november 2004 10:1767 reacties, bron: MacWorld

Creative-CEO Sim Wong Hoo heeft verklaard in 2005 honderd miljoen dollar te gaan spenderen aan een rechtstreekse oorlog met Apple. Sim Wong Hoo deed deze uitspraak op een persvoorstelling van de Zen Micro, die de eerste aanvalsgolf tegen de iPod mag inzetten. Ondanks dat Creative al een uitgebreid gamma draagbare mediaspelers heeft met harde schijven, MicroDrives en flashgeheugen is het toch nog steeds Apple die de markt domineert en daar wil Creative wat aan doen door de iPod van zijn troon te stoten. Creative's troepen moeten het echter stellen zonder rugdekking van een eigen muziekwinkel, maar zijn, in tegenstelling tot Apple's cavalerie, wel in staat de WMA-bestanden van verscheidene andere online shops af te spelen.

iPod in gevecht
Zal de iPod het slagveld ongeschonden verlaten?

Reacties (67)


HP lanceert iPaq hx2000-serie voorlopig alleen in Europa

Door Yoeri Lauwers, 18 november 2004 09:4323 reacties, bron: Brighthand

Brighthand wist ons te melden dat HP de nieuwste iPaq-reeks voorlopig enkel in Europa lijkt te verspreiden. De iPaq hx2110, 2410 en 2750 zijn allemaal op de Europese website verschenen, maar op de Amerikaanse editie is daar nog geen spoor van te bespeuren. Vermoedens dat het om een vergissing gaat en de systemen te vroeg online verschenen zijn, worden echter weerlegd doordat de Europese afdeling van HP ook al persberichten hieromtrent verstuurd heeft, in tegenstelling tot hun Amerikaanse collega's.

Alle modellen zijn uitgerust met Windows Mobile 2003 SE en beschikken over een 3,5"-scherm met 240x320 pixels. Bovendien slikken ze allen CompactFlash Type II-, SD-, MMC- en SDIO-kaartjes en zijn ze met hun 119mm x 76mm x 16mm allemaal even groot. De hx2750 werd eerder al besproken en de hx2410 is een miniatuurversie van dit toestel. De processor is op 520MHz geklokt en er is slechts 64MB RAM- en evenveel ROM-geheugen aanwezig. De hx2110 is de benjamin van de familie met een 312MHz-cpu en zonder WiFi-ontvangst. De toestellen mogen overigens vanaf december in de winkels verwacht worden.

HP iPaq hx2110 HP iPaq hx2410 HP iPaq hx2750
vlnr: hx2110, hx2410, hx2750 | Zoek de verschillen

Reacties (23)


Valve zou eigen warezversie Half-Life 2 verspreiden

Door Yoeri Lauwers, 18 november 2004 08:59340 reacties, bron: Filefront

Valve verspreidt mogelijk een eigen warezversie van het dinsdag geïntroduceerde Half-Life 2. Dat blijkt althans uit verklaringen van de gebruiker Azzkiker van HL2Files.com. Hij zond een Bittorrent-link naar een warezversie van Half-Life 2 naar Valve, dat tot zijn grote verbazing antwoordde dat de ontwikkelaars deze piraatsoftware zelf verspreid hadden. Bij wijze van experiment heeft Valve Software namelijk een testwarezversie gelanceerd. Vervolgens zal gecontroleerd worden welke gamers allemaal gebruikmaken van deze illegale software, en deze gebruikers kunnen dan ook op een ban van het Steam-netwerk rekenen. Downloaders kunnen dus maar beter overwegen het spel toch te gaan kopen, aangezien zij waarschijnlijk binnenkort uitgesloten zullen worden van Valves netwerk, zegt Azzkiker.

Half-Life 2 - Burn your warez

Reacties (340)