Tip de redactie

RSS-feeds steeds meer mainstream

Door Arthur Scheffer, 29 februari 2004 23:5744 reacties, bron: Yahoo

Yahoo bericht dat RSS-feeds een steeds prominentere rol gaan spelen op Internet. De technologie is ontwikkeld om surfers op eenvoudige wijze een overzicht te geven van de headlines op diverse websites en om ze ervan op de hoogte te stellen als er een item aan een site wordt toegevoegd. Sommige analisten zijn zodanig enthousiast dat ze RSS al betitelen als de "killer app" van de tweede generatie XML, iets dat bevestigd lijkt te worden door de snelle groei van de standaard; index Syndic8.com voegde in januari 7326 feeds toe aan zijn database, de grootste maandelijkse groei sinds de oprichting in 2001. Recentelijk zijn dan ook zeer diverse noemenswaardige websites begonnen met het aanbieden van webfeeds, waaronder Disney, Apple iTunes, Human Rights Watch, Yahoo, Google en zelfs de democratische presidentskandidaat Howard Dean. Ook Tweakers.net biedt al geruime tijd een eigen feed.Internet algemeen

Maar ondanks alle verwachtingen dat 2004 "het jaar van de feeds" gaat worden, wordt er door diverse personen geruzied over de rol van de standaard. Sommige ontwikkelaars vinden dat RSS goed is zoals het is, terwijl anderen menen dat de techniek uitgebreid moet worden en tweewegs-communicatie mogelijk moet maken. Bovendien zouden de feeds niet uniform genoeg zijn, en menen sommigen dat het te ingewikkeld is om ze te ontvangen. Mede verantwoordelijk voor dat laatste is het feit dat Windows geen ingebouwde RSS-reader heeft, hetgeen voor minder gevorderde computergebruikers een belangrijke drempel kan vormen. De volgende versie van Windows zal naar verluidt wel ondersteuning bieden voor RSS, iets dat door Microsoft-evangelist Robert Scoble van harte wordt aangemoedigd: "If you're not reading it in RSS you're wasting your time."

Reacties (44)


Smartphone als afstandsbediening Mac

Door Arthur Scheffer, 29 februari 2004 23:5037 reacties, bron: Salling Software

Eigenaars van een gsm met Bluetooth en een Apple-computer met MacOS X kunnen hun mobiele telefoon gebruiken om hun pc te besturen, zo meldt Salling Software op zijn website. Salling Clicker bestaat al enige tijd, maar de nieuwste versie ondersteunt nu ook gsm's met het Symbian-besturingssysteem; eerder konden alleen eigenaars van een SonyEricsson-telefoon of een PDA met PalmOS van het programma gebruik maken. De ontwikkelaars menen dat het programma nuttig kan zijn om bijvoorbeeld van slide te wisselen bij presentaties, of om een mediaspeler te bedienen zonder uit je luie stoel op te hoeven staan. Helaas is er geen versie voor Windows beschikbaar en is het programma slechts dertig dagen gratis te gebruiken.

Voor gebruikers van een gsm van (Sony)Ericsson is er onder andere het gratis alternatief PC Control, maar ook andere bedrijven lijken langzamerhand het nut van Bluetooth-gsm's in te gaan zien. Zo toonde Intel op het Intel Development Forum een Sonoma concept-notebook met Extended Mobile Acces, dat werd bediend met behulp van een Bluetooth-gsm. Al met al voldoende reden om te vermoeden dat Bluetooth op telefoons steeds meer nuttige toepassingen zal krijgen.

IDF 2004 - Sonoma notebook met EMA op telefoon (kleiner)

Reacties (37)


PC Watch bespreekt Jonah, Intels mobile cpu voor 2005

Door Jonathan Brugge, 29 februari 2004 23:5015 reacties, submitter: T.T., bron: PC Watch

Bij PC Watch is een artikel verschenen over Jonah, met een passende vertaling voor de mensen bij wie de lessen Japans weggezakt zijn. De site gaat in op het toegenomen energieverbruik van de mobiele core, die Dothan moet gaan opvolgen. De chip zou met 45W bijna twee keer zoveel verstoken als zijn voorganger. Belangrijke nieuwe features zijn nog niet bekend, maar uit uitspraken van Intel blijkt dat er gewerkt wordt aan ondersteuning voor het gelijktijdig uitvoeren van meerdere threads.

Intel logoHoewel de meeste mensen bij het horen van deze informatie in eerste instantie denken aan HyperThreading, vermoedt PC Watch dat Intel een ambitieuzer doel heeft gesteld: Jonah zou de eerste CPU van het bedrijf worden die twee cores op één die integreert. Hoewel een dergelijke feature in eerste instantie niet nuttig lijkt voor een mobiele processor en er zelfs het hoge energieverbruik mee verklaard kan worden, is er een belangrijk voordeel. Als het energieverbruik laag moet zijn, wordt slechts één core ingeschakeld. Worden er extra prestaties verlangd, dan kan de tweede core in actie komen. Op die manier kan op eenvoudige wijze de warmteafgifte verminderd worden, zonder dat de prestaties daaronder te lijden hebben.

Reacties (15)


IBM bouwt krachtige supercomputer in opdracht van Spanje

Door Remy Bergsma, 29 februari 2004 22:0571 reacties, submitter: Verwijderd, bron: Reuters

Reuters laat in een artikel weten dat IBM wederom een supercomputer gaat bouwen: ditmaal voor Spanje. De supercomputer zal op Linux-software draaien, en zal de nummer twee op de ranglijst van krachtigste supercomputers ter wereld worden. De supercomputer zal worden ingezet om ziektes en droogte aan te pakken, en om te helpen bij industriële ontwerpen. Het project gaat ongeveer 70 miljoen euro kosten over een tijdsbestek van vier jaar. De rekenkracht zal op zo'n 40 TeraFlops uitkomen en negen Terabytes aan geheugen aan boord hebben. Die 40 TeraFlops zijn vergelijkbaar met de rekenkracht van ongeveer 18.000 normale pc's. NEC's Earth Simulator levert een rekenkracht van 35.86 teraflops, wat die supercomputer op de tweede plaats zou doen belanden na die van IBM.

Minister Juan Costa gaf echter niet aan waarom de tweede plaats aan de Spaanse supercomputer toegekend zou worden. Het zal wel de snelste supercomputer van Europa worden, een titel die eerst nog aan de supercomputer van het Duitse HLRS zal toebehoren, aangezien die ongeveer 12 TeraFlops aan rekenkracht aan boord zal hebben. Spanje gaat een compleet onderzoekscentrum inrichten rond de nieuwe supercomputer, waardoor ongeveer 4.000 onderzoekers uit zowel binnen- als buitenland er onderzoeksprojecten mee kunnen uitvoeren.

IBM supercomputer

Reacties (71)

Lees meer


Introductie nForce3 250-chipset vermoedelijk op 1 maart

Door Steve Lersberghe, 29 februari 2004 21:559 reacties, submitter: EaS, bron: The Inquirer

De geruchtensprokkelaars van The Inquirer menen te weten dat nVidia zijn nForce3 250-chipset morgen, op 1 maart, eindelijk officieel zal lanceren. Dat heeft men opgemaakt uit een aantal verklaringen van de CEO van de fabrikant. Net als met de tweede nForce-chipset voor het Socket 462 (A)-platform zal het ook met de nieuwste telg in de chipsetfamilie mogelijk zijn om de AGP- en PCI-kloksnelheden los van de bussnelheid in te stellen, een optie die bij overklokkers ongetwijfeld in de smaak zal vallen. Daarnaast is er ook ondersteuning voor Gigabit Ethernet en Serial ATA, tegenwoordig bijna standaard features bij chipsets. De nForce3 250 ondersteunt zowel het Socket 939- als het Socket 754-platform. Voorlopig kan hij enkel gebruikt worden in combinatie met 'gewone' Socket 754 Athlon 64-processors, aangezien AMD het Socket 939-platform nog officieel moet lanceren.

AMD Athlon 64 logoWanneer dit echter achter de rug is zullen er waarschijnlijk ook S939-moederborden op basis van deze chipset verschijnen, waardoor hij ook kan gebruikt worden in combinatie met een Athlon 64 of Athlon 64 FX voorzien van een dual-channel geheugencontroller. En last but not least: er is ondersteuning aanwezig voor de op 1GHz geklokte HyperTransport-bus. De Pro-variant van deze chipset ondersteunt de Athlon 64 FX in z'n huidige Socket 940-vorm en de Opteron, voorzien van hetzelfde voetje. Een dual-cpu-opstelling met twee van deze Opterons behoort eveneens tot de mogelijkheden van de nForce3 250 Pro.

Reacties (9)

Lees meer

nForce3 250Gb-moederbord getest
nForce3 250Gb-moederbord getest Nieuws van 10 maart 2004
nVidia past roadmap voor chipsets aan
nVidia past roadmap voor chipsets aan Nieuws van 18 december 2003

Samsung Syncmaster 173P 17" LCD-monitor kort bekeken

Door Harold van der Wal, 29 februari 2004 21:3921 reacties, submitter: T.T., bron: Bjorn3D

Bjorn3D heeft een korte blik geworpen op Samsungs 17" LCD-scherm met modelnaam Syncmaster 173P. De reviewer noemt als eerste opmerkelijkheden aan het uiterlijk de strakke zilverkleurige uitvoering en de aanwezigheid van slechts één knop aan de voorzijde van de monitor. Met deze knop kan het apparaat niet alleen aan- en uitgeschakeld worden, maar is ook toegang te verkrijgen tot een simpel menu waaruit het type video-invoer gekozen kan worden. Dit zijn in het geval van de 173P zowel een analoge als een digitale aansluiting. Het monitorgedeelte is draaibaar ten opzichte van de voet, een pluspunt. De monitor heeft een resolutie van 1280x1024, een contrastratio van 700:1 en een reactietijd van 25ms en kan zowel horizontaal als verticaal tot een hoek van 178 graden bekeken worden.

In de review worden de laatste twee eigenschappen respectievelijk beoordeeld als zeer redelijk en zeer goed. De garantietermijn is een behoorlijk acceptabele drie jaar, maar pas bij acht dode pixels wordt een model omgeruild, iets wat beter had gekund. Over het testen is de reviewer kort: de monitor zou alle tests makkelijk doorstaan hebben. Er is daarbij gebruik gemaakt van testprogramma's van monitorsdirect.com, maar over de gebruikte methodes en gedetailleerde resultaten wordt niet geschreven. Er waren geen dode pixels aanwezig in het testexemplaar en de kleuren zouden beter zijn dan bij een andere monitor van Samsung, de 192T. De reviewer kon ook geen ghosting-effect ontdekken, weer een verbetering ten opzichte van al eerder geteste Samsung-modellen. Al met al wordt de monitor uitstekend genoemd, met als enig nadeel de externe stroomadapter.

Samsung Syncmaster 173P

Reacties (21)


Dell: "Xeon en Opteron in programma zou zinnig zijn"

Door Remy Bergsma, 29 februari 2004 20:4719 reacties, submitter: EaS, bron: 01net.com

Hét Dell logo (klein, zonder marges)Nadat er eerder werd gemeld dat Dell vast zou houden aan Intel processors, blijkt nu dat het door de komst van de 64-bit Xeon misschien niet zo'n zekere zaak meer is, zo laat 01net weten. Als er zowel een 64-bit Xeon als Opteron op de markt zijn, dan zou het volgens het artikel voor Dell interessant zijn om configuraties gebaseerd op beide processors uit te brengen. Het is al eerder voorgekomen dat Dell hierop zinspeelde, maar toen was er nog geen 64-bit Xeon op de markt. Die nieuwe versie van de Xeon gebaseerd op de Nocona core wordt al in het tweede kwartaal van dit jaar verwacht.

De grote concurrenten van Dell in de servermarkt, IBM, HP, en ook Sun, leveren al Opteron-servers. HP levert met zijn Proliant-serie configuraties met zowel Xeon als Opteron processors, echter zijn die Xeon processors nog de 'gewone' 32-bit processors. Dell kan snel op de vraag naar op x86 64-bit processors gebaseerde servers reageren als die zou ontstaan, net zoals HP heeft gereageerd op de vraag vanuit de klantenkring naar Opteron-servers. Bovendien zal het gegeven dat de 64-bit Xeon processors de AMD64-instructies ondersteunen ook meehelpen met Dell's keuze om de x86-64bit processors van zowel Intel als AMD te gaan gebruiken in toekomstige configuraties. Michael Dell zegt in het artikel dat het echter nog even zal duren: er zullen eerst meer besturingssystemen en bijpassende software beschikbaar moeten zijn die de 64-bit instructies ondersteunen.

Reacties (19)


Beveiligingsprobleem in oudere versies van WinZip

Door Harold van der Wal, 29 februari 2004 15:0961 reacties, submitter: sunturion, bron: iDefense

iDefense meldt een beveiligingslek in oudere versies van het archiveringsprogramma WinZip. Door het lek is het mogelijk code uit te voeren op computers waarop een archief met WinZip geopend wordt. Het gaat om MIME-archieven, die gewoonlijk extensies als mim, uue, uu, b64, bhx, hqx en xxe hebben. Wanneer in de parameters van MIME-archieven strings worden gebruikt die te lang zijn, zal WinZip tijdens de verwerking daarvan crashen door een buffer overflow. Kwaadwillenden kunnen van deze fout gebruik maken om eigen instructies uit te laten voeren wanneer zulke archieven worden geopend.

WinZipHet beveiligingsprobleem doet zich niet meer voor in de nieuwste release van WinZip 9.0, maar wel in oudere versies van het programma. iDefense heeft de fout in ieder geval aangetroffen in versie 8.1 en de laatste betaversie van WinZip 9.0. Begin februari is de maker van de software, WinZip Computing, op de hoogte gesteld. Het gevaar schuilt hem in het gemak waarmee archieven worden geopend, omdat deze over het algemeen als veilig worden gezien. Er wordt daarom geadviseerd de koppelingen tussen de eerder genoemde extensies en het programma te verwijderen in Windows, tenzij de nieuwste versie van WinZip wordt gebruikt.

Reacties (61)


Lenovo gaat laptop met twee schermen maken

Door Martin Sturm, 29 februari 2004 12:3257 reacties, bron: X-Bit Labs

Het bedrijf Lenovo heeft plannen om als eerste (volgens het bedrijf tenminste) een notebook op de markt te brengen die is uitgerust met twee LCD-schermen, zo meldt X-Bit Labs. De notebook, genaamd Vela, is uitgerust met een 15,4" scherm en een extra 4,4" bij 2,4" mini-schermpje aan de buitenkant van de laptop. Dit minischermpje is bedoeld voor PDA-achtige functies, zoals het controleren van e-mail, het snel invoeren van afspraken en het bijhouden van een todo-list. De notebook is gepland om in het vierde kwartaal van 2004 op de markt te komen en is gebaseerd op Intel's Sonoma platform.

De nieuwe notebook wordt geproduceerd door Compal Electronics. Sonoma is de codenaam waaronder de opvolger van Intel's huidige Centrino-platform wordt ontwikkeld. Dit nieuwe platform zal bestaan uit de Pentium-M met Dothan core, gecombineerd met de Alviso chipset en de nieuwste Pro/Wireless LAN chip van Intel.

The main components of Intel’s Mobile Internet PC 2004 Platform known as “Sonoma” will be Intel’s next-generation “Dothan” Pentium M processor with 2MB of L2 cache made using 90nm fabrication process; Intel’s next-generation code-named Alviso core-logic as well as future-generation Intel PRO/Wireless WLAN solution. Key-features of the Alviso – a new core-logic for Intel Centrino computers – are PCI Express, DDR-II memory, Serial ATA, High-definition 7.1 audio. As a part of its “Sonoma” Mobile Internet PC 2004 Platform (Centrino 2004), Intel also plans to launch an 802.11g/Bluetooth solution with improved Bluetooth audio quality while using WLAN.
IDF 2004 - Sonora concepts - Platform overview 2

Reacties (57)


Xbox 2 Developer Kit uitgebracht voor Power Mac G5

Door Ralph Smeets, 29 februari 2004 12:1856 reacties, submitter: MacWolf, bron: The Inquirer

Volgens The Inquirer zou Microsoft hun SDK voor de Xbox 2 hebben uitgebracht. Deze werkt echter niet op een PC, maar heeft een Power Mac G5 nodig. Dit is niet echt verwonderlijk, want de Xbox 2 gaat immers een 64-bits processor van IBM krijgen. Verder is er ook een ATi Radeon 9800 Pro grafische kaart nodig om met de SDK te werken. Deze zal waarschijnlijk later vervangen moeten worden door een kaart die op de R420 is gebaseerd, daar de volgende generatie Xbox met een vergelijkbare GPU zal zijn uitgerust.

Xbox (logo, wit)Volgens The Inquirer worden de Power Mac G5's door Microsoft geheel geconfigureerd uitgeleverd aan de ontwikkelaars van software voor de Xbox 2. Op deze G5's zou een speciale versie van de Windows NT kernel draaien. Het is echter niet duidelijk of deze met een soort van VMWare-achtige applicatie onder het MacOS X draait, of dat de machine geheel onder Windows draait. Het is ook niet duidelijk of de kernel 64-bits of 32-bits is en of de drivers van ATi geschikt zijn voor 32-bits of 64-bits. Wat The Inquirer ons wel weet te vertellen is dat het logo van Apple is verwerkt in een van de zijbalken van de SDK.

Reacties (56)

Lees meer

Mac OS X installeren op een Xbox
Mac OS X installeren op een Xbox Nieuws van 7 oktober 2004
Microsoft: gamen met behulp van VoIP
Microsoft: gamen met behulp van VoIP Nieuws van 7 februari 2004
Nieuwe details 'Xbox Next' opgedoken
Nieuwe details 'Xbox Next' opgedoken Nieuws van 1 februari 2004
Infinium Labs Phantom spookt verder
Infinium Labs Phantom spookt verder Nieuws van 1 februari 2004
Microsoft: "Xbox niet winstgevend"
Microsoft: "Xbox niet winstgevend" Nieuws van 31 januari 2004
'Xbox 2-presentatie in maart 2004'
'Xbox 2-presentatie in maart 2004' Nieuws van 21 november 2003