Ik heb de afmetingen van het zichtbare beeldoppervlak van dit scherm er nog even bijgepakt (33,22 x 20,76 cm), en met wat rekenwerk (33,22/16 = 2,076 ; 20,76/2,076 = 10) kom ik tot de conclusie dat dit dus geen 16 : 9 scherm is, maar een scherm met een verhouding van 16 : 10, net als de resolutie dus

.
Okee nou dat scheelt dan weer, gelukkig sloeg de fout "16 : 9" in het bericht dan zowel op de resolutie als op de monitor zelf, zodat dat ding in ieder geval geen rechthoekige pixels heeft

Feit blijft, dat je ten opzichte van een `regulier` 15" TFT-scherm (waarmee dit scherm in de onderhavige test ook wordt vergeleken en qua prijs ook te vergelijken valt), meer ruimte hebt aan de zijkanten van je scherm. Dat de hoogte niet of nauwelijks meeverandert doet niets af aan het feit dat je ten opzichte van een 4:3 15" TFT méér `screen real estate` hebt.
Dat lijkt me wel, als je een scherm hebt met een diagonaal van 15" en een verhouding van 16;9 of 16:10, is zo'n scherm per definitie minder hoog dan een 4:3 15" model. Dus dan lever je qua hoogte evenveel in als je qua breedte wint.
En qua oppervlakte (en hoeveelheid pixels, oftewel bruikbare ruimte op je monitor) ga je er zelfs op achteruit: bij een vaste beelddiagonaal geldt hoe groter de aspect ratio, hoe kleiner de oppervlakte. En daarmee het aantal pixels (mits dezelfde pixelgrootte, maar anders heb je het ook over een duurdere beeldbuis natuurlijk).
Maar okee, in dit artikel wordt gesproken over een 15
,4 inch model, dus wat dat betreft gaat de beeldgrootte-vergelijking met 'normale' 15 inch 4:3 modellen niet helemaal op (ook al doen ze dat hier wel, ik betwijfel in hoeverre je de prijzen van 15 en 15.4 nog kunt onderscheiden). Ik doel dus op monitors die dezelfde diagonaal hebben maar geen breedbeeld zijn - die zijn gemiddeld goedkoper dan breedbeeld varianten.
Of je effectieve werkruimte toe of afneemt hangt natuurlijk ook een beetje af van wat je ermee doet, maar persoonlijk vind ik voor zo'n beetje alles behalve films kijken, extra verticale ruimte praktischer dan extra horizontale ruimte.