Tip de redactie

Zeven barebones vergeleken door Tom's Hardware

Door Ralph Smeets, 4 januari 2004 21:0418 reacties, bron: Tom's Hardware Guide

Tom's Hardware Guide heeft zeven barebones voor ons getest. Als eerste is er de AOpen XC Cube EZ65 die geschikt is voor Pentium 4-processors. Deze barebone valt op doordat beide 5,25"-bays en de 3,5"-bay achter een klepje zijn weggewerkt. Dit klepje gaat bij één 5,25"-bay zelfs automatisch open als men een CD of DVD wilt uitwerpen. Biostar heeft bij het ontwerp van de iDEQ 200A voor Pentium 4-processors en de iDEQ 200P voor Athlon 64-processors er ook aan gedacht om de eventuele CD/DVD-speler/brander weg te werken achter een klepje. Helaas betreft het een schuifklep die de gebruiker zelf moet bedienen. Shuttle heeft met een speciale versie van hun Pentium 4-barebones, de XPC SB61G2 Reflexion, een andere elegante oplossing gevonden door zelf een bijpassende DVD-speler en flash-geheugenkaartlezer mee te leveren. Bij de overige barebones, een XPC SB75G2 en XPC ST61G4 van Shuttle en een Soltek QBIC EQ3701M, zal de koper echter zelf een DVD/CD-lezer/brander moeten stealthen of in een bijpassende kleur kopen.

Na een uitgebreide beschrijving van alle mini-PC's zou je verwachten dat er enige testen worden gedraaid om te bekijken welke de snelste is, welke het stilste is en welke het best de onderdelen koel houdt. Helaas heeft Tom's Hardware Guide hier niet aan gedacht en komt daarom dan ook niet met een sluitende conclusie. Toch springen er een paar kasten uit, twee systemen zijn gebaseerd op de ATi IGP9100-chipset die genoeg performance in huis heeft om de meeste DirectX 8.1-spellen te spelen. Het is dus niet nodig om een snelle grafische kaart in de Biostar iDEQ 200A en de Shuttle XPC ST61G4 in te bouwen als er geen DirectX 9.0-spellen worden gespeeld. De AOpen XC Cube EZ65 valt op door de vele details waaraan gedacht is, waaronder het wegwerken van de drives. Als laatste is er de Soltek EQ3701M die opvalt door de stilte van het systeem.

AOpen XC Cube EZ65

Reacties (18)

Lees meer

Asus DigiMatrix barebone review
Asus DigiMatrix barebone review Nieuws van 20 januari 2004
EZ Watcher 3060 barebone review
EZ Watcher 3060 barebone review Nieuws van 29 oktober 2003
Antec Minuet case review
Antec Minuet case review Nieuws van 27 oktober 2003
AOpen XCcube-barebone nader bekeken
AOpen XCcube-barebone nader bekeken Nieuws van 16 oktober 2003
Shuttle barebone voor de Athlon 64
Shuttle barebone voor de Athlon 64 Nieuws van 26 september 2003
Abit komt met kleine barebone
Abit komt met kleine barebone Nieuws van 6 augustus 2003
Win95/K6-2 bug voor noppes
Win95/K6-2 bug voor noppes Nieuws van 26 november 1998

Distributed Folding project kan Stampede verwachten

Door Mark Bloemendaal, 4 januari 2004 20:4336 reacties, bron: Dutch Power Cows

Hoe noem je een horde op hol geslagen koeien? Precies, een stampede! Na het succesvolle verloop van de eerste Stampede, die gehouden werd gedurende de maand augustus van vorig jaar, kon een vervolg natuurlijk niet uitblijven. Augustus 2003 was voor velen, buiten de maand van zonnesteken, hittegolven en strandfeesten, ook de maand waarin veel DPC'ers hun idle CPU-kracht inzetten voor slechts één project. DPC doet momenteel actief mee aan zo'n 12 distributed computing projecten, maar deze maand lieten vele DPC'ers hun eigen project even links liggen om zich in meer of mindere mate te focussen op ECC2-109. Hoewel een aantal pc's te lijden had onder de aanhoudende hitte en daardoor niet de gehele dag aan bleven staan, hebben we toch die maand een monsterscore neergezet die sindsdien niet meer geëvenaard is.

Inmiddels zijn we in een nieuw jaar beland en is er binnen DPC, via stemming, besloten dat vanaf 14 januari aanstaande tot 13 februari de tweede DPC stampede los zal barsten. Ditmaal is er gekozen voor een meer medisch georiënteerd project: Distributed Folding. Ook bij dit project hopen we nu aan de rest van de wereld te kunnen laten zien hoe sterk we kunnen zijn wanneer de handen ineen geslagen worden!

* De wedstrijd

Ook deze keer staat er alweer een horde koeien te trappelen om los te mogen. Net zoals bij de vorige stampede zal er weer een wedstrijdelement aanwezig zijn. Dit houdt in dat individuen voor de duratie van de stampede zich aansluiten bij één van de speciale stampede teams. Het team dat aan het eind van de stampede de meeste resultaten heeft ingeleverd zal tot winnaar worden uitgeroepen van de stampede. Op dit moment zijn er vijf stampede teams, welke al druk bezig zijn met reclamecampagnes om maar zoveel mogelijk onschuldige zieltjes aan te trekken.

* Het project

Het Distributed Folding project wordt verzorgd door het Samuel Lunenfeld Research Institute, de Universiteit van Toronto en het Mount Saini Hospital, allen in Toronto, Canada. Het doel van het project is om te leren begrijpen hoe eiwitten vouwen. Een quote van de science-afdeling van de projectsite:

Proteins are the parts that make up the machinery of living cells. In order to really understand what a protein does, scientists need to know the 3-dimensional structure of the protein and understand how several proteins assemble into these living machines. By knowing how proteins behave, scientists can better understand how proteins misbehave and cause diseases. With the structures of proteins scientists can better create new effective therapeutics to treat myriad diseases.
Distributed Folding logo

Op dit moment worden eiwitstructuren op een hele dure, tijdrovende manier onderzocht, namelijk door met röntgenstralen de kristallen van eiwitten te onderzoeken. Het Samuel Lunenfeld Research Institute heeft berekend dat het honderden jaren zou duren om alle berekeningen computermatig uit te voeren die nodig zijn om precies het gedrag van een eiwit te voorspellen. Daarom heeft dit instituut een algoritme ontwikkeld waarbij de hoeveelheid werk wat minder wordt, en bovendien ondergebracht kan worden in parallelle processen. Hierdoor is de taak dus geschikt geworden om verdeeld te worden over meerdere computers.

In een notendop uitgelegd: de resultaten van het project worden door wetenschappers gebruikt om meer te weten te komen over het vouwen van eiwitten. Pas als duidelijk wordt wat er op moleculair gebied gebeurt wanneer twee eiwitten een interactie met elkaar aangaan is er een kans op het vinden van geneesmiddelen die deze ene interactie specifiek kan verhinderen of juist bevorderen, en dat kan dus het vinden van een oplossing betekenen voor veel ziektes.

* Meedoen

Dutch Power Cows logo De Dutch Power Cows doen actief mee aan dit project en organiseren nu dus van 14 januari tot 13 februari een “Stampede”. Op dit moment staan we dagelijks gemiddeld 7e van de wereld, en we hopen stiekem dat we tijdens de stampede elke dag op de eerste plaats wereldwijd komen te staan. Of dit gaat lukken is afhankelijk van hoeveel mensen er mee helpen, en jij kan één van die mensen zijn. Naast DPC'ers in hard en nieren zijn ook mensen voor wie distributed computing nieuw is van harte uitgenodigd om in deze massahysterie te participeren.

Wat moet je doen? Ga naar de downloadpagina waar alle clients staan. Kies er eentje uit die bij jou past en volg dan verder deze pagina uit de FAQ. Op deze manier moet het helemaal goedkomen. Als je de client up & running hebt maak je even een post in de stampede-draad op GoT waarin je je username (waarmee je bij het project bekend bent) vermeldt en het stampede-team waar je bij wilt horen. Wij zorgen dan dat je voor dat team mee gaat doen aan de stampede.

Het enige wat je dan nog moet doen is zoveel mogelijk computers zoeken die aan dit project hun idle CPU-tijd kunnen bijdragen en ze onder jouw account laten meedoen. Zo help je niet alleen de Dutch Power Cows in de 'strijd' met de overige teams, maar draag je ook je steentje bij aan een verantwoord medisch doel!

Reacties (36)

Lees meer

RC5-72 viert eerste verjaardag
RC5-72 viert eerste verjaardag Nieuws van 3 december 2003
Strijd tegen gekke koeien
Strijd tegen gekke koeien Nieuws van 14 september 2003

Aspecten SAN-standaardisatie en -simplificatie besproken

Door Gabi Gaasenbeek, 4 januari 2004 18:266 reacties, submitter: we_are_borg, bron: Storage Forum

Bij Enterprise Storage Forum is een achtergrondartikel verschenen over Storage Area Network (SAN) systemen en de mogelijkheden tot standaardisatie en simplificatie. Tussen de diverse merken zijn te veel verschillen waardoor producten moeilijk aan elkaar gekoppeld kunnen worden. Dit blijkt uit een test met een demonstratie-netwerk: een twintigtal experts zijn op de Storage Networking Industry Association (SNIA) conferentie een hele nacht bezig geweest om dit demonstratienetwerk in elkaar te zetten en alle onderdelen goed te laten samenwerken. Er gaan dus stemmen op om producten van de verschillende leveranciers beter op elkaar af te stemmen. "De industrie is te veel verdeeld en vooral gericht op losse producten", zo zegt Yogesh Gupta van Computer Associates. SAN systemen worden vaak op maat gemaakt en afgesteld op de behoefte en zijn dus vaak niet 'out of the box' bruikbaar. Om de onderlinge samenwerking tussen de verschillende merken te verbeteren en toe te werken naar een standaard komt Gupta met de volgende vereisten:

SNIA
  • Create Self-Describing Storage Objects – This simplifies administration by allowing devices to be managed based upon classes and subclasses. Object types would include controllers, the devices or volumes, the fabric elements, file system objects, and block objects.

  • Establish Class-Centric Policies – Policies that govern the storage QoS (Quality of Service), including where something is stored, the transport characteristics, the availability level, security attributes, and accessibility. The policies also control aspects such as backup, restoration, and replication.

  • Improve Storage Security – Since most storage is now networked, this exposes it to new types of vulnerabilities. Most security solutions are system-centric, so administrators need to establish ones that are network-centric. Companies should use the new Advanced Encryption Standards (AES), such as the Rijndael algorithm adopted by the National Institute of Standards and Technology (NIST).

  • Standards and Instrumentation – This includes the Storage Networking Industry Association's Storage Management Initiative Standard (SMI-S), which is designed as a bridge between the storage devices and the management tools.

  • Virtualization – Separating out logical storage from the physical devices it resides on.

  • Automation – Some vendors already support automated provisioning, but configuration, self-healing, and recovery also need to be included.

  • Single Point of Management – It does no good to have separate management interfaces for each different vendor. Standardizing object classes will make it easier to unify the monitoring and management of heterogeneous devices.

Reacties (6)


Analyse van een 'spam-cd'

Door Tamara van Hal, 4 januari 2004 17:3680 reacties, submitter: Kix@$$, bron: Slashdot

Een Nederlandse anti-spamactivist heeft een analyse gemaakt van een zogenaamde spam-cd, zo lezen we op Slashdot. Rejo Zenger heeft hiervoor gebruik gemaakt van een aantal cd's die door Patrick de Bruin worden verkocht. Op de cd staan een drietal bulkmailapplicaties en ongeveer elf miljoen adressen die gespamd zouden kunnen worden. De adressen zijn door Zenger gecontroleerd en hieruit heeft hij de conclusie getrokken dat van deze elf miljoen er ongeveer zes miljoen overblijven.

De andere adressen vallen af omdat zij bijvoorbeeld meerdere malen in de lijst staan, verwijzen naar een abuse-adres van een provider of ongeldig blijken te zijn. Ongeldige mailadressen worden vooral veroorzaakt door het harvesten van e-mailadressen van websites. De harvester ziet alles met een apestaartje erin als een mailadres, terwijl dit natuurlijk niet altijd zo is. Zenger komt tot de conclusie dat ruim drieënveertig procent van de adressen op de cd niet bruikbaar is, en dan praten we nog niet eens over de adressen die om de een of andere reden niet meer bereikbaar zijn:

E-mail When all addresses with an invalid domain or syntax, all administrative role accounts and all the duplicates are removed, only 56.55% of all address remain. That does not imply one will end up with 6,218,344 working addresses. Email to a significant number of these accounts will probably bounce due to a variety of reasons - most likely: mailbox does no longer exist.

Reacties (80)

Lees meer

EU lanceert anti-spamcampagne
EU lanceert anti-spamcampagne Nieuws van 23 januari 2004
De tien grootste mythes rond spam
De tien grootste mythes rond spam Nieuws van 24 november 2003
M$ eist afkappen van rechtszaak
M$ eist afkappen van rechtszaak Nieuws van 26 november 1998

Analist: Sun en IBM in gunstige positie voor 64-bit hausse

Door Remy Bergsma, 4 januari 2004 16:3125 reacties, submitter: airliner

Volgens een artikel op The Register bevinden zowel Sun als IBM zich in een gunstige positie voor de 64-bit hausse. Analist Mark Stahlman van American Technology Research benadrukt dat de overgang van 32-bit naar 64-bit systemen een grote impact zal hebben op de wereldwijde markt, zowel qua groei als marktaandeel voor de verschillende bedrijven. Voor de x86 64-bit servers hebben Sun en IBM de beste kaarten in handen aangezien beiden het platform al actief promoten. Ook wordt AMD met zijn Opteron- en Athlon 64 processors een duidelijke voorsprong op Intel toegekend die met behulp van vooral Sun kan worden omgezet in marktaandeel op zowel het server- als workstationplatform. De andere grote speler HP kan op 64-bit-gebied alleen de Itanium aan zijn klanten aanbieden, of zal een jaar moeten wachten tot Intel zijn x86 64-bit processor uitbrengt:

Opteron kleinA major shift from Intel's 32-bit processors to x86-64-bit chips from both Intel and AMD is about to occur, and Sun and IBM are set to outpace both HP and Dell as customers upgrade to the beefier chips, said American Technology Research (ATR). In addition, the analyst firm once again picked AMD as the near term winner in the march to x86-64-bit processors given Opteron's jump on the mystery chip Intel is said to have in store.

Reacties (25)


XGI Volari Duo V8 Ultra review met nieuwe drivers

Door Steve Lersberghe, 4 januari 2004 16:0452 reacties, bron: Hardware-Tweaker

Uit eerdere reviews blijkt dat de in oktober gelanceerde XGI Volari Duo V8 Ultra-videokaart veelbelovend is, maar dat er nog enige ruimte voor verbetering is binnen de drivers, die op dat moment aan versie 1.00.00 toe waren. Intussen heeft XGI versie 1.01.51 van de bewuste Reactor-drivers de wijde wereld ingestuurd en daarom hebben onze oosterburen en naamgenoten van Hardware-Tweaker.de de prestatie van de grafische kaart met deze drivers onder de loep genomen in een vergelijkende review.

Helaas blijkt - wat het versienummer al suggereert - hier nauwelijks sprake te zijn van echte verbetering: in elke benchmark presteert de Volari Duo V8 Ultra met de nieuwe drivers net iets minder goed dan met de oude drivers. Ook het overklokken van de core naar 380MHz biedt weinig soelaas. Enkel in X2 - The Threat Rolling Demo brengen de nieuwe drivers verbetering. De Radeon 9800 Pro, die met een prijs van 319 euro een stuk goedkoper is dan de 392 euro kostende Volari Duo, is meestal met een factor twee sneller. Enkel in de High Polygon Count (8 lights)-benchmark van 3DMark2001 komt de XGI-kaart als winnaar uit de bus.

3DMark2001 SE - Nature (FPS)
Volari Duo 1.00.00 60,4
Volari Duo 1.01.51 59,8
Volari Duo 1.01.51 380/900 62,1
Radeon 9800 Pro 120,3
Langsam aber sicher frage ich mich: „Was meint XGI eigentlich ihren Kunden zumuten zu können?“ Die Karte kostet weiterhin 399Euro, was auch in Anbetracht der verbauten Hardwareteile einen mehr als akzeptablen Preis darstellt, jedoch sollte dabei auch die Performance stimmen. Kein normaler Mensch wird soviel Geld in eine Karte stecken, wenn er mit einer Radeon 9600XT für 179Euro besser und stabiler jedes Spiel zocken kann. 2005, 2007? will XGI Marktführer sein? Aus jetziger Sicht der Dinge wohl eher Utopie oder Wahnsinn, als eine realistische Einschätzung.

Reacties (52)


Fusies en overnames in aantocht op mobiele markt

Door Remy Bergsma, 4 januari 2004 15:3512 reacties, bron: Seattlepi.com

Binnen niet al te lange tijd worden er een aantal mega-fusies en overnames verwacht op de gsm-markt, zo meldt Seattlepi. In de VS zijn er een paar mobiele aanbieders die geen winst maken en hierdoor binnenkort overgenomen zouden kunnen worden door grotere telecom-bedrijven zoals AT&T Wireless, Verizon Wireless en Vodafone. De reden dat de kans op fusies en overnames recentelijk aanmerkelijk groter is geworden is dat het meenemen van een mobiel nummer van de ene naar de andere aanbieder sinds november vorig jaar mogelijk is geworden. Ook zijn er een aantal kleinere aanbieders die hun schulden flink hebben weggewerkt waardoor ze aantrekkelijke overname-kandidaten zijn geworden. Het is echter nog niet duidelijk wanneer de fusies en overnames precies zullen gaan plaatsvinden, ook al zijn de tekenen steeds sterker geworden:

Mobiele telefoon - Samsung A300Obviously, merger scenarios remain as much fun as fantasy football for many wireless industry executives, even if some observers, such as Gartner Group analyst Philip Redman, believe that the schemes may remain just speculation for some time to come. "There's not really enough pressure yet on the carriers to consolidate. All of these guys to some extent are still growing, even if the rate of subscriber gains is slowing for some," Redman said.

Reacties (12)


Micron wil deal met justitie inzake DRAM-kartelkwestie

Door Mark Timmer, 4 januari 2004 14:247 reacties, bron: InternetNews

InternetNews heeft vernomen dat Micron een schikking wil treffen met de Amerikaanse justitie. De schikking volgt als reactie op een eerdere uitspraak van een topfunctionaris van Micron, waarin toegegeven werd dat een onderzoek naar prijssamenzweringen is tegengewerkt. Vanaf dit moment zal Micron echter volledig meewerken, zo liet een woordvoerder weten. Verwacht wordt dat er afspraken zijn gemaakt over verlaagde prijzen van DRAM, waar onder andere Rambus het slachtoffer van is geworden. De afspraken zouden zijn gemaakt tussen Micron, Infineon, AG, Samsung en Hynix.

MicronDe mogelijkheid bestaat dat Micron tegen de andere DRAM-fabrikanten zal getuigen, om vervolgens zelf een lagere straf te krijgen. Ook is het niet ondenkbaar dat een samenzwering toegegeven wordt. Rambus zou hier op in kunnen springen door de verklaringen te gebruiken in een rechtszaak tegen Micron, waarbij het bedrijf beweert dat de verkopen geschaad zijn door de vastgestelde lagere prijzen van de concurrentie.

Reacties (7)


Steeds meer moederborden met ingebouwde WiFi-support

Door Arthur Scheffer, 4 januari 2004 13:5972 reacties, bron: X-bit labs

Steeds meer fabrikanten introduceren moederborden met ingebouwde WLAN-functionaliteit, zo stelt X-bit labs vast naar aanleiding van de introductie van Gigabytes GA-8IPE1000 Pro2-W Pentium 4-moederbord. Naast features als Serial ATA-150, RAID-ondersteuning en gigabit ethernet beschikt dit bord over een geïntegreerde WiFi-adapter en antenne. Het bedrijf is echter niet de eerste die WiFi toevoegt aan een moederbord: medio 2003 introduceerden Asus en MSI al diverse moederborden die ofwel over volledige WiFi-functionaliteit beschikten, ofwel daarop voorbereid waren en uitgebreid konden worden met een specificieke uitbreidingsset.

Wifi, WLAN, Wi-Fi, draadloos, hotspot, laptopDe auteur van het artikel verwacht dat de integratie van WiFi in moederborden in een verdere stroomversnelling terechtkomt als Intels Grantsdale en Alderwood chipsets in het tweede kwartaal op de markt verschijnen. Omdat de in de chipsets geïmplementeerde Caswell technology zowel software als hardware aanwendt om draadloze netwerken te ondersteunen, zou de prijs van WiFi-enabled moederbord tegen het einde van dit jaar kunnen dalen tot onder de honderd dollar per stuk; een reductie van $50 tot $100 ten opzichte van de huidige situatie.

Reacties (72)