DigiTimes maakt melding van de verschijning van een nieuwe chipset op de Intel roadmaps. Het betreft een chipset die nu nog onder de naam Alderwood door het leven gaat. De chipset is bedoeld voor Intel's nieuwste processor, de Prescott, en zal in de markt gepositioneerd worden als de 'high-end' chipset voor deze processor. Hiermee wordt de Alderwood dus de opvolger van de huidige i875P-chipset, de duurste chipset van Intel die momenteel beschikbaar is voor de Pentium 4.
De Alderwood chipset wordt dus gepositioneerd boven de Grandsdale P-chipset, die de 865P chipset opvolgt en de Grandsdale-G en -GV die het middensegment moeten gaan opvullen zodra de Prescott op de markt verschijnt. De features van de Alderwood zijn vergelijkbaar met die van de 875P, en omvatten dus ondersteuning voor 800MHz FSB en dual-channel geheugencontroller. Nieuw is de ondersteuning voor DDR2-geheugen. De Alderwood moet in het tweede kwartaal van 2004 op de markt verschijnen:
Intel early this week updated its chipset roadmap and decided to add a new Alderwood chipset to its Grantsdale family. Positioned as the flagship product in the Grantsdale line, the Alderwood chipset will be the successor to the 875P (Canterwood).
The new chipset will be available in the second quarter of next year. It will support an 800MHz FSB (front-side bus) and DDR2 dual-channel memory, in common with the 875P.