Tip de redactie

Samsung introduceert 4GB DDR module

Door Hielko van der Hoorn, 20 januari 2003 23:1766 reacties, bron: The Inquirer

The Inquirer bericht dat Samsung als eerste fabrikant reepjes DDR-geheugen in het assortiment heeft zitten met een capaciteit van maar liefst vier gigabyte. Hiervoor zijn totaal 36 chips aanwezig elk met een capaciteit van één gigabit. De chips zijn gebakken met behulp van een 0,10 micron productieproces. Een prijs wordt niet genoemd in het artikel, maar deze zal ongetwijfeld buiten het budget van de gemiddelde tweaker vallen:

Samsung LogoThe module uses chips using .10µ (micron) process technology, said Samsung, and will perform in between 266Mbps to 333Mbps.

The chips used in the dual inline memory module (DIMM) sampled earlier, and come in X4, X8 and X16-bit configurations.

Reacties (66)


Prometeia en VapoChill PE koelsystemen getest

Door Hielko van der Hoorn, 20 januari 2003 19:0133 reacties, bron: AMDZone

Bij AMDZone is een review verschenen waarin twee phase-change koelers het tegen elkaar opnemen, de Prometia en de Vapochill PE. De Vapochill is een complete kast waarin de koeling is verwerkt terwijl de Prometia een los apparaat is dat onder een kast gemonteerd moet worden. Het blijkt dat de Prometia zonder twijfel de beste koelprestaties neerzet, maar daardoor gebruikt het Prometia systeem wel circa 80 watt meer komt er 7 dB extra geluid vrij en is het geheel 9 kilo zwaarder. Beide systemen hebben dus voor- en nadelen, maar voor socket A processors kan de reviewer de VapoChill in ieder geval niet aanraden. De Athlon core is simpelweg niet stevig genoeg om de koeler veilig te kunnen monteren:

Asetek Vapochill kast (klein)Given the Prometeia alternative, I can not recommend the VapoChill unit for any current Socket A processors. Socket A CPUs have too many exposed surface mounted components and the cores are simply too fragile. I will not blame entirely Asetek for a design flaw, mainly because VapoChill system was conceptualized before the Socket A was introduced, but their design seems to exacerbate every known problem with Socket A processors. Fortunately AMD will be incorporating heat spreaders in their upcoming Hammer line which will hopefully save many processors from a premature death.

Overall, the Prometeia is the best cooling system that exists in mass production for Socket A systems. If you have a decent board, you can expect minimum speed gains of 20% from even the worst overclocking processors. With 50-60% speed gains within reach, the future is bright for super cooling systems. As newer processors put off more and more heat, they require more and better cooling. Prometeia and VapoChill may be the trail blazers for not so far off personal computer cooling.

Reacties (33)


Dell stimuleert recycling van computerapparatuur

Door Gabi Gaasenbeek, 20 januari 2003 15:5036 reacties, bron: Reuters

Computerfabrikant Dell wil het hergebruik van computers en onderdelen ervan stimuleren. "Het beste wat je met een computer kan doen is de levensduur verlengen", zegt woordvoerder Michele Glaze van Dell. De plannen van de leverancier zijn een reactie op de rapporten die onlangs melding maakten van grote afvalbergen van oude electronische apparatuur. Dell denkt dat het de kosten van recycling omlaag kan brengen. Het bedrijf biedt op de website al diverse opties voor recycling aan zijn klanten, waaronder inruilmogelijkheden en kortingsbonnen. Systemen van alle merken zullen worden ingenomen. De filosofie van Dell gaat ervan uit dat de afvalberg groeit naarmate er minder goed naar toepassingen gezocht wordt voor afgeschreven producten. Soms kan een systeem gewoon in gebruik blijven door een upgrade of kan er op een veiling een goede klant voor gevonden worden. Een andere mogelijkheid is het steunen van een goed doel. Millieuactivisten vinden de reactie van Dell op het probleem echter te langzaam:

Oude computersBut environmentalists say Dell and other computer makers, have been slow to respond to a problem that has been building for two decades, at first in closets and store rooms, now increasingly in garbage skiffs and waste dumps.

Perhaps the biggest problem is caused by older computer displays, which, similar to television tubes, are lined with about four pounds of lead. Plastic components still often use hazardous flame retardants and heavy metal cadmium is found in coloring.

"Dell has everything they need to create a system that is easy and convince their consumers to recycle every Dell PC sold in America," David Wood, program director in the Madison, Wisconsin, offices of GrassRoots Recycling, a U.S. network of recyclers that is part of the Computer Take Back Campaign.

The coalition of U.S. environmental activist groups has singled out Dell, the industry's trend-setter, in its campaign. If the market changes practices, the industry will follow, they say.

Reacties (36)


AMD Athlon XP 2500+ Barton foto's en benchmarks

Door Jan Laros, 20 januari 2003 11:4375 reacties, submitter: Verwijderd

Een gelukkige Japanner heeft het voorrecht gehad om met de AMD Athlon XP 2500+ aan de slag te gaan en de processor te testen in verschillende benchmarks. Het gaat hier om een nieuwe chip die als eerste gebaseerd is op de laatste core van AMD, de Barton. De meest revolutionaire verbetering ten opzichte van zijn voorganger (de Thoroughbred) is de verdubbeling van het level 2 cache geheugen naar 512KB. De Barton wordt vergeleken met een Athlon XP 2200+ die beschikt over 256KB L2 cache. De 2500+ loopt standaard op een FSB van 333MHz die samen met de multiplier van 11 zorg draagt voor een kloksnelheid van 1828MHz.

AMD Barton core (klein, vrijstaand) Om het gevecht echter eerlijk te laten verlopen, worden beide processors overgeklokt naar een snelheid van 2405MHz. Met een FSB van 200,45 x 12 wordt deze snelheid met beide processors op dezelfde manier bereikt. Vermoedelijk heeft de auteur hiervoor gekozen om zo het verschil tussen de Barton core en Thoroughbred duidelijk te maken. Vooral de invloed van het grotere L2 cache wordt zo beter belicht. In WCPUID worden beide processors als hetzelfde model herkend en is het enige verschil de hoeveelheid L2 cache. Opmerkelijk genoeg haalt de 2200+ in de eerste SiSoft bechmark 8829 miljoen instructies per seconde, terwijl de Barton het met 8827 MIPS moet doen. Miniem verschil natuurlijk, maar wel opvallend. Hier staat tegenover dat de 2500+ met 3636 MFLOPS de 2200+ Thoroughbred (3571 MFLOPS) wel overklast. In de overige SiSoft Sandra CPU benchmarks zien we hetzelfde verloop en is de Barton steeds iets vlugger dan de Thoroughbred.

Wanneer de testsessie met SiSoft is afgerond, gaat men over naar de pijnbank die PCMark 2002 heet. Hier haalt de AMD Athlon XP 2200+ een score van 7158 en doet daarmee onder voor de 2500+ Barton, want die haalt een score van 7265. Tevens zijn er met PCMark 2002 geheugenbenchmarks uitgevoerd en ook daar is het de Barton die de overhand heeft. Er werd tijdens de tests overigens gebruik gemaakt van een KT333 moederbord en dat werd gevuld met 512MB DDR400 CAS 2 van Winbond. Het verschil in 3DMark 2001 bedraagt toch best wat punten, aangezien beide chips op dezelfde kloksnelheid draaien. De grafische benchmark constateert dat de Barton 10740 punten waard is, tegenover 10547 punten voor de Thoroughbred. Tot slot worden beide processors door CPUMark gehaald en ook daar heeft de Barton een licht voordeel. Hier verslaat hij de 2200+ Thoroughbred met een score van 225 tegen 218.

Palomino, Thoroughbred en Barton broertjes

Overigens wordt de Barton processor hier nog getest met twee verschillende moederborden. Onder andere de combinatie met de nForce2 chipset is interessant om te lezen voor de high-performers onder ons. Voor benchmarks met de Barton op de originele kloksnelheid, moet je hier even kijken. Het is duidelijk dat we hier met een zeer ijverige Japanse tweaker te doen hebben .

Reacties (75)

Lees meer


AMD en UMC misschien toch samen in 300mm wafers

Door Jan Laros, 20 januari 2003 11:0611 reacties, bron: SiliconStrategies

Hector Ruiz laat in tegenstelling tot eerdere berichten de deur op een kier staan voor een eventuele samenwerking met UMC. Hij zei volgens SiliconStrategies dat hij graag alle mogelijkheden open houdt wat betreft de bouw van een 300mm wafer Fab. Door een eerder bekendgemaakte samenwerking met IBM, werd er door iedereen vanuit gegaan dat de plannen met UMC in de prullenmand waren gegooid. AMD had een mondelinge afspraak met UMC over de bouw van een 300mm wafer plant in Singapore. Ruiz benadrukte dat er in 2006 geproduceerd moet worden en dat de bouw van een Fab dus in 2005 moet beginnen. Tot die tijd zal men in Fab 30 in Dresden ongeveer 75 miljoen processors per jaar kunnen bakken. Dit bevredigt de vraag van de markt ruimschoots.

Wafers

Reacties (11)

Lees meer


NV31en NV34 niet geheel DirectX 9.0-compatibel?

Door David Menting, 20 januari 2003 09:0859 reacties, submitter: T.T., bron: X-Bit Labs

Eerder al waren er geruchten dat de GeForce FX niet 100% compatibel zou zijn met DirectX 9.0. Al snel werd het gerucht naar het land der fabelen verhuisd. Nu lijkt het er op dat de GeForce FX-derivaten NV31 en NV34 wel kampen met compatibiliteitsproblemen. De NV31 moet later dit jaar de Ti 4600 uit het performancesegment stoten. De NV31 komt te staan tegenover ATi's Radeon 9500Pro en Radeon 9700. De NV34 wordt nVidia's nieuwe midstream-monster.

De reden voor het niet 100% compatibel zijn van de goedkopere chips is dat de GeForce FX een ingewikkelde chip is, zowel in de ontwikkeling als de daadwerkelijke opbouw van de chip. nVidia wil voor de NV31 en NV34 dezelfde core gebruiken als de GeForce FX, net zoals ATi dat momenteel doet met de Radeon 9500 (Pro) en 9700 (Pro). Om de NV31 en NV34 geschikt te maken voor het lagere marktsegment moet er gesneden worden in sommige functies, terwijl andere behouden moeten worden. Blijkbaar heeft de DirectX 9.0-compatibiliteit hier onder te lijden gehad. Misschien dat bepaalde features nog door software opgevangen kunnen worden:

nVidia GeForce FX logoNVIDIA has not confirmed the information, but said that both VPUs mentioned here derive from the NV3x architecture. I believe that the company will try to embody a number of the GeForce FX features via the software in case they are not supported by hardware, hence, the NV34 and NV31-based solutions will still be able to perform advanced effects, but using the CPU of the system.

Reacties (59)


Tweedehands schijven zijn privacygevoelig

Door Bram Kouwenberg, 20 januari 2003 01:41113 reacties, submitter: Zarc.oh, bron: NewsScientist

Bedrijven die denken dat gevoelige informatie op harde schijven bij disposal 100% zeker verdwenen is, zullen zich bij het lezen van dit bericht bij de NewsScientist achter de oren krabben. Een onderzoek van twee studenten van het Massachusetts Institute of Technology (MIT) heeft namelijk uitgewezen dat ook na het deleten van bestanden of formatteren van schijven, gevoelige data nog steeds is terug te halen. Van een kwart van in totaal 158 tweedehands aangeschafte hard disks wist men nog 6000 creditcardnummers en e-mail berichten te achterhalen. Als bonus kregen ze er ook nog een verzameling pornografische bestanden bij . Saillant detail is dat één van de onderzochte exemplaren voorheen in een PIN-automaat had gezeten. Het onderzoek wees uit dat informatie het beste voorgoed van schijven te wissen is door het meerdere keren overschrijven van de disk met random data:

Harddisk (klein) The study, entitled Remembrance of data passed: a study of disk sanitization practices, concludes that overwriting disks with random data, preferably more than once, should be sufficient to wipe them clean. But only 12 per cent of the drives they bought had been cleaned in this way.

They also note that it may be possible to recover information even when it has been overwritten with random data. This would require the use of magnetic force microscopy to measure the subtle magnetic changes that occur during each overwrite.

Finally, the researchers add that cryptographic file systems would improve hard drive security by requiring authentication before revealing data. But they say this type of system is very rarely used.

Reacties (113)


StorCard brengt ons 5GB op een creditcard

Door Bram Kouwenberg, 20 januari 2003 01:2687 reacties, submitter: Verwijderd, bron: PCworld

PCworld meldt dat een bedrijfje met de naam StorCard dit jaar nog de markt zal betreden met een nieuwe opslagmedium ter grootte van een creditcard. Binnenin de kaart bevindt zich een piepklein harddisk-mechaniekje waarmee het mogelijk is om maximaal 5GB aan data in je portemonnee mee te torsen. De StorCard kan met een pc worden uitgelezen en beschreven middels een speciale drive die via USB dient te worden aangesloten. Deze drive zal waarschijnlijk over de toonbank gaan voor een bedrag van honderd dollar, het kaartje zelf gaat een prijskaartje dragen vanaf $15:

StorCard The StorCard and StorReader are scheduled to become available in the second half of 2003. The company is talking with media producers, and a partnership announcement with a widely recognized producer of blank media is expected in the next month, Heil says. Amazingly, within the card is an on-board processor containing integrated software controls that can encrypt data securely in real time.

"The combination of high capacity and an inexpensive price point makes StorCard a viable solution for consumers and businesses alike," Heil says. Also, the card--like a credit card--is extremely flexible, without risking damage to the data it contains, he says. StorCard promises the tiny hard drive will provide high performance to quickly handle large amounts of data. It will support a volume sufficient to stream media files, for example, according to Heil. As a result, the StorCard could store even material that previously would fit only on a DVD.

Reacties (87)


Netcraft Webserver Survey januari 2003

Door Femme Taken, 20 januari 2003 00:3923 reacties, bron: Netcraft

Netcraft heeft zijn Webserver Survey van de maand januari gepubliceerd. De januari-editie laat weinig veranderen zien wat betreft het marktaandeel van de verschillende webservers. Apache steeg met 0,21 procent, Microsoft Zeus en SunONE daalden met respectievelijk 0,09 procent, 0,04 procent en 0,02 procent. Opmerkelijker was het feit dat voor het eerst een Windows 2000 machine terug gevonden kon worden in de top 50 van sites met de hoogste uptimes. De bijzondere prestatie staat op naam van Byteandswitch.com, waar een Windows 2000 server zonder onderbreking sinds november 2000 draaiend is. Aanvankelijk waren veel mensen sceptisch over de vraag of Windows 2000 servers ooit in staat zouden zijn om de top 50 binnen te komen, maar inmiddels zijn er diverse Windows 2000-sites met uptimes van meer dan een jaar. Bij de hostingbedrijven Interliant en Divine zijn dergelijke uptimes geconstateerd, evenals bij enkele machines uit het Microsoft-domein.

Intel.com is één van de eerste sites die een combinatie van Windows 2000 en Windows 2003 draait. De Windows 2003 servers draaien mogelijk zelfs op Itanium-processors. Recentelijk werd geconstateerd dat de Intel-site in bepaalde gevallen minder responsief is dan gebruikelijk. Na enig speurwerk kwam Netcraft tot de conclusie dat het verschijnsel zich voordoet zodra een request wordt beantwoord door een server met Microsoft Internet Information Server 6.0. De gemiddelde responsetijd van de webservers draaiend op IIS 6.0 blijkt aanmerkelijk hoger te zijn dan de responsetijd van de webservers met IIS 5.0. Netcraft beschikt over te weinig informatie over de hardwareconfiguraties en de netwerkopstelling van Intel's webservercluster om uitspraken te kunnen doen over de oorzaak van de verschillende responsetijden.

Netcraft webserver survey januari 2003 - Intel.com responsetijd

Wat betreft uptimes: Artemis en Alicia hebben deze week een nieuw uptime-record gebroken. Nog niet eerder in de geschiedenis van Tweakers.net hebben we een server op meer dan 134 dagen uptime gehad .

Reacties (23)