Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 14 reacties
Bron: X-bit Labs, submitter: Soar

X-bit Labs heeft voorlopige cijfers van Gartner Dataquest over de DRAM-markt van 2002 gepubliceerd. De markt groeide in omvang met ruim 36 procent tot een totale omzet van 16,2 miljard dollar. De meeste fabrikanten zagen hun omzet stijgen, maar maken nog steeds verlies. Volgens Gartner komt dat door de investeringen die de bedrijven constant moeten doen in nieuwe productietechnieken en machines. Ook wordt er op gewezen dat er in 2001 weinig vraag was naar DRAM, met hoge groeicijfers in 2002 als gevolg. Nummer een blijft Samsung, dat wel winst wist te boeken in zijn DRAM-divisie. De top 6 ziet er als volgt uit:

BedrijfOmzet (mld$)Marktaandeel (%)Groei (%)
Samsung4,9930,856,0
Micron2,7917,223,5
Hynix2,1013,022,6
Infineon1,9812,271,7
Elpida1,036,42,1
Nanya0,794,8187,7
Overige2,5315,612,7
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (14)

Dit lijkt mij eigenlijk wel erg logisch, gezien er op alle (toch?) GF4 plankjes Samsung DDR SDRAM zit. En volgens mij doen die GF4MX'jes het qua verkoopcijfers wel goed genoeg. Dus zo gek klinkt dit nog niet.
Dat zal allicht bij kunnen dragen bij het succes, maar je gaat mij niet zeggen dat 30% van het totaal aantal verkochte modules op GF4 planken zit, mede omdat in een comuter meestal 1 Videokaart zit (denk nu ongeveer bij een nieuwe computer kans van 75% op een GF4) van 64MB en de meeste mensen 256MB/512MB geheugen erbij kopen.

Dus het verklaart allicht wat, maar niet zo'n groot verschil als het aan mij ligt!
En Samsung levert bijvoorbeeld ook (alle?) DDR voor de Xbox... dat soort dealtjes brengen nou eenmaal veel geld in het laatje :-)
Toch wel erg dat een bedrijf met 2,79 miljard omzet en het twee na grootst is, geen winst kan maken.

Voor de korte termijn betekend dat de prijzen van DRAM onder druk blijven staan, maar hoelang kan zo'n bedrijf nog blijven bestaan. (en daarmee bedoel ik eigenlijk te zeggen : Hoelang blijven de prijzen nog onder druk / laag ?).
hmjah.. ik heb een omzet van 600 euro per maand... en ik maak ook geen winst hoor ;)

ze kunnen beter blijven komen met goed geheugen ipv alle sjit dumpen voor bodemprijzen. Enige die het leveren van goed geheugen voor weinig geld Úcht waarmaakt is Samsung.. dus verdient marktleider. Wie gaat er nou geheugen kopen wat een fantastische heatspreader e.d. heeft maar toch lang niet zo hoog klokt als een reepje samsung?!
Is al achterhaald - Laatste test die ze gedaan hebben (DDR400) kwamen corsair en nog eentje als beste uit de bus en voldeed de samsung maar net aan de opgegeven specs.

[edit]
Correctie, was PC3200 Ún PC3500

Zie dit bericht.
Ik mis Corsair in dit rijtje, vallen die onder een van deze fabrikanten of zijn ze zo klein dat ze bij overig horen ?
Hetzelfde geldt voor Kingston, Dane-Elec en Viking. Ik was in de veronderstelling dat dit grote namen waren, maar ik zie ze hier niet terug. Vreemd? Daarentegen heb ik werkelijk nog nooit van Hynix, Elpida en Nanya gehoord. Kan iemand mij (ons) even bijspijkeren op dit gebied? :)
Er zijn fabrikanten van de complete geheugen-banken en fabrikanten van alleen geheugen chips (zien we het verschil ;)) Wat ik uit deze grafiek begrijp is dat het hier gaat om de producenten van de chips (dus een klein deel van het geheugen zeg maar, de losse chips :7)

Mocht ik het nou helemaal bij het verkeerde eind hebben dan mag iemand me natuurlijk corrigeren, maar wat ik onthouden denk te hebben en uit de gegevens denk af te leiden, is het zo.
winbond en nanya maken veel chippies voor fabricanten als bijv. twinmos. Dat is een merk dat geen eigen geheugenmodeles bakt.
Ik mis Kingmax, die bouwen van die kleine BGA-chippies.
De overigen zijn relatief best flink, ongeveer de halve omzet van de marktleider.
O, ik mis dus ook nog: Crucial, die gebruiken wel Micron

edit: hoezo ondoorzichtige markt ??
wat mij opvalt de laatste tijd is dat steeds meer leveranciers GEIL als (tweede) geheugen merk nemen..
(astra, simm, quote, bas, mcdos)

we krijgen de laatste tijd steeds meer GEIL geheugen bankjes binnen ipv infineon, samsung
ik neem trouwens aan dat die bij 'overige' horen?
GL#### staat er op geloof ik

btw:
me baas schrok zich dood toen hij zag dat er GEIL op de bankjes stond, die dacht dat het een grapje was van mij :P
Phatfish, ik denk dat Vehpol gelijk heeft. GF4 is wel een grote afzetmarkt, echter vergeleken met de intern geheugen markt is het maar een beetje.

Naar mijn mening is de uitstekende kwaliteit van (de hedentendage mainstream geworden) DDR 333 modules van samsung de doorslag gevende factor voor het goede verkoopresultaat.

Echter volgend jaar zullen andere leveranciers wel iets hoger komen te staan (zie post TheLevel).
Veel in de reacties genoemde grote merken maken gebruik van chippies van in het het rijtje genoemde fabrikanten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True