De NSA heeft vorig jaar gepleit voor meer bevoegdheden, omdat de huidige regels waaraan de dienst moet voldoen niet meer in lijn met het 'informatietijdperk zouden zijn'. De dienst wilde alle informatie van 'iedereen, altijd, overal' kunnen bemachtigen.
Dat blijkt uit een beleidsdocument uit februari 2012, schrijft The New York Times. Het document is door NSA-klokkenluider Edward Snowden ontfutseld. Uit het document blijkt niet direct welke concrete wetgeving de dienst voor ogen heeft, maar wel dat wetgeving volgens de dienst 'meer aangepast aan het informatietijdperk' moet zijn. De dienst meent, zo blijkt uit het document, dat richtlijnen en bevoegdheden geen maat hebben gehouden met de toenemende complexiteit van de wereld waarin de NSA opereert.
De NSA schrijft in het document, dat door de krant integraal is gepubliceerd, dat het de beveiliging van tegenstanders wil kraken om de informatie van 'iedereen, overal, altijd' te kunnen bemachtigen. Daarnaast was de dienst van plan om met 'commerciële relaties' invloed uit te oefenen op bedrijven die producten met encryptie maken. Ook wilde het de automatische analyse van grote hoeveelheden data verbeteren.
Het document werd opgesteld op het moment dat er nog nauwelijks discussie was over de macht van de inlichtingendienst. Pas sinds de onthullingen van klokkenluider Snowden wordt er sceptisch naar de dienst gekeken. Daarom is het allerminst zeker dat de dienst daadwerkelijk meer bevoegdheden zal krijgen: op dit moment wordt er in de Verenigde Staten juist gesproken over het inperken van de macht van de NSA.
Uit het document blijkt verder dat de NSA een realtime, interactieve kaart van het internet heeft, waarin tussen de 30 en 50 miljoen ip-adressen zijn geplot. Het is onduidelijk hoe de dienst aan die data zou komen. Daarnaast zou het traceroutes die ip-pakketten nemen in de gaten houden. Daartoe zou de dienst servers in buitenlandse datacenters huren, om informatie over de traceroutes te kunnen achterhalen.