Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

AIDA-concept laat robot autobestuurder assisteren

Door Dimitri Reijerman, 1 november 2009 15:51122 reacties

Onderzoekers aan het MIT hebben in samenwerking met Volkswagen de AIDA-robot ontwikkeld die vanaf het dashboard de chauffeur moet assisteren. AIDA wijst niet alleen de weg, de robot waarschuwt ook wanneer de brandstof op dreigt te raken.

AIDA, een afkorting voor de affective intelligent driving agent, is een concept waarbij een robot gecombineerd wordt met geavanceerde navigatietechnologie. De robot, die centraal op het dashboard is geplaatst, moet zich door de mogelijkheid om zijn mimiek aan te passen fungeren als een vriendelijke medepassagier met kennis van zowel het stratenplan als het typische rijgedrag van de chauffeur. Wanneer de bestuurder de correcte route volgt, dan zal de robot de chauffeur vriendelijk aankijken. Wordt de verkeerde route gereden, dan zal AIDA een waarschuwing en een sombere gelaatsuitdrukking tonen.

AIDA AIDA

De robot heeft een leerfase waarin het na ongeveer een week 'weet' welke trajecten de chauffeur regelmatig aflegt. Op basis van actuele verkeersinformatie, het weerbericht, de routes die de chauffeur normaliter kiest en andere data kan AIDA de chauffeur aanwijzingen geven om bij bijvoorbeeld files een andere route te kiezen. Ook kan de robot waarschuwen als de tank bijna leeg is en de bestuurder naar de dichtstbijzijnde benzinepomp leiden. Het AIDA-concept moet uiteindelijk meer inzicht geven in hoe robots op een goede manier met mensen kunnen interacteren en hoe dergelijke technieken in auto's kunnen worden verwerkt.

Reacties (122)

Lees meer

Intel start nieuw onderzoekscentrum
Intel start nieuw onderzoekscentrum Nieuws van 27 september 2011
'Onderzoekers geven robots emoties'
'Onderzoekers geven robots emoties' Nieuws van 10 augustus 2010
Onderwaterrobot krijgt tastzin
Onderwaterrobot krijgt tastzin Nieuws van 10 mei 2009

'Creative werkt aan Zii MediaBook e-reader'

Door Dimitri Reijerman, 1 november 2009 14:4842 reacties

Creative heeft concrete plannen om met een e-reader op de markt te komen, zo meldt de site EpiZenter.net. Een eerste prototype van de Zii MediaBook zou al zijn gedemonstreerd en Creative zou ook gesprekken voeren met uitgevers.

Volgens EpiZenter.net zal de e-reader van Creative voorzien zijn van een touchscreen, text-to-speech-functionaliteit en een sd-slot. Bovendien zou de Zii MediaBook video's en muziek kunnen afspelen, maar het is nog onduidelijk of Creative mogelijk meerdere displays in zijn e-reader toepast en welke technologie daarvoor is gekozen. Verder zou het apparaat verbinding kunnen maken met internet, maar of daarvoor wifi danwel 3g wordt gebruikt, is ook nog niet helder.

Als platform zou voor de door Creative ontwikkelde Zii-chiptechnologie zijn gekozen. Een werkende versie van de Zii MediaBook zou inmiddels getoond zijn op een bijeenkomst in Singapore. Daarnaast voert Creative onderhandelingen met contentproviders, waaronder een grote uitgever van tijdschriften en kranten in Singapore. Wanneer de Zii MedaBook op de markt zal komen, is nog onduidelijk, evenals de prijs.

Reacties (42)

Lees meer

Bookeen komt met nieuwe e-reader
Bookeen komt met nieuwe e-reader Nieuws van 23 september 2009
Iriver komt met Kindle 2-look-a-like
Iriver komt met Kindle 2-look-a-like Nieuws van 3 september 2009
Irex werkt aan nieuwe e-reader
Irex werkt aan nieuwe e-reader Nieuws van 7 augustus 2009
Sony kondigt nieuwe e-readers aan
Sony kondigt nieuwe e-readers aan Nieuws van 5 augustus 2009

Mozilla geeft eerste bèta van Firefox 3.6 vrij

Door Dimitri Reijerman, 1 november 2009 13:53146 reacties

Mozilla heeft de eerste bèta van Firefox 3.6 uitgebracht voor Windows, Linux en OS X. De Gecko 1.9.2 renderengine moet samen met de javascript-engine de prestaties verbeteren en de browser biedt ingebouwde ondersteuning voor Personas-skins.

Firefox-logoIn Firefox 3.6 bèta 1 is het dankzij de ingebouwde ondersteuning voor Personas mogelijk om met een druk op de knop een skin te installeren. Firefox-gebruikers in oudere versies waren tot nu toe aangewezen op een add-on-module. Webdesigners kunnen in de bèta experimenteren met lettertypen die in het gecomprimeerde Web Open Font Format-formaat zijn opgeslagen. Ook is het mogelijk om embedded videobestanden die met de video-tag op een pagina zijn geplaatst in een volledig scherm af te spelen en is er ondersteuning voor poster frames, statische afbeeldingen die in een embedded video worden getoond als deze nog niet speelt.

Om de veiligheid te verbeteren zal Firefox 3.6 gebruikers een waarschuwing geven als verouderde versies van plugins worden gedetecteerd en gebruikers vervolgens de mogelijkheid bieden om deze te updaten. Verder belooft Mozilla verkorte opstarttijden en betere prestaties voor zowel zijn javascript-engine als de browser in zijn geheel. Voor ontwikkelaars heeft Mozilla een uitvoerige lijst met alle veranderingen online gezet. Gebruikers van Windows 7 zullen bemerken dat de previewfunctionaliteit voor afzonderlijke tabs in de taakbalk wordt ondersteund.

De final van Firefox 3.6 zal naar verwachting eind dit jaar beschikbaar komen. Onduidelijk is nog of Mozilla versie 3.6 als een update automatisch aan Firefox 3.5-gebruikers zal aanbieden, of dat het een release zal worden die gebruikers handmatig moeten installeren. Versie 3.7 staat voor de eerste helft van 2010 op het programma, terwijl Firefox 4.0 na de nodige vertraging over ongeveer een jaar op het toneel zal verschijnen.

Reacties (146)

Lees meer

Firefox viert eerste lustrum
Firefox viert eerste lustrum Nieuws van 9 november 2009
Mozilla brengt Firefox 3.5 uit
Mozilla brengt Firefox 3.5 uit Nieuws van 30 juni 2009

Iluv voorziet radiowekker van twee iPod-docks

Door Dimitri Reijerman, 1 november 2009 12:3649 reacties

De firma iLuv heeft een nieuwe radiowekker aan zijn assortiment toegevoegd waarin twee iPod-docks zijn verwerkt. Hierdoor kunnen twee Apple-mediaspelers worden opgeladen en beluisterd. Ook kan de iMM183 een weeralarm op zijn diplay tonen.

De iMM183 is voorzien van twee docks waarin een iPhone en een iPod geplaatst kunnen worden. Met behulp van de meegeleverde afstandsbediening kan de muziekcollectie doorlopen en afgespeeld worden. De radiowekker is voorzien van twee speakers, maar het exacte vermogen van de luidsprekers is onbekend.

In de Verenigde Staten kunnen gebruikers van de iMM183 weerwaarschuwingen op de display verwachten. Deze alarmeringen worden bijvoorbeeld bij tornadodreigingen opgesteld door de National Oceanic and Atmospheric Administration en via het NOAA-netwerk door de ether verzonden.

De iMM183 is verder voorzien van twee wekkerstanden, een tijdsynchronisatiefunctie en een fm-tuner met zes voorkeuzekanalen. Via een minijack-ingang kunnen ook andere apparaten aan de radiowekker worden gehangen. De iMM183 heeft een adviesprijs van 150 dollar meegekregen.

iLuv iMM183

Reacties (49)


'Wii2 krijgt blu-ray-drive en 1080p-weergave'

Door Dimitri Reijerman, 1 november 2009 11:45163 reacties

Nieuwe geruchten stellen dat Nintendo de opvolger van de huidige Wii-console zal gaan uitrusten met een blu-ray-drive en ondersteuning voor resoluties tot en met 1080p. De console zou in het derde kwartaal van 2010 op de markt moeten komen.

Nintendo Wii-logo (klein)De geruchten over de 'Wii2' zouden gebaseerd zijn op informatie van een marketingmedewerker van Nintendo in Frankrijk. De nieuwe console zou in het derde kwartaal volgend jaar wereldwijd tegelijkertijd op de markt moeten komen. Bovendien zouden de bezitters van een normale Wii deze kunnen inruilen om zo een korting te kunnen bedingen op de nieuwe console van Nintendo.

De Wii2 beschikt volgens de anonieme bronnen over een blu-ray-drive, waardoor Nintendo hoopt de piraterij terug te kunnen dringen. Ook zou de console resoluties tot en met 1080p kunnen weergeven voor zowel games als films. Of de Wii2 compatibel is met bestaande Wii-spellen, is onduidelijk. Ook zijn er nog geen foto's van de nieuwe console opgedoken; Nintendo zou pas een maand voor de release een officiële aankondiging willen vrijgeven.

Analisten speculeren al langer over een opvolger van de Wii die in staat zou moeten zijn om hd-resoluties op een televisie te tonen, net als de PS3 en Xbox 360. Nintendo zou daartoe genoodzaakt zijn nu de Wii-verkopen zijn gekelderd; de Japanse consolefabrikant maakte vorige week nog bekend dat het bedrijf zijn omzet in de eerste helft van zijn fiscale jaar met 34,5 procent zag dalen en de winst in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar met 60 procent zag afnemen.

Nintendo-directeur Satoru Iwata stelde dat de fabrikant dit jaar twintig miljoen Wii's hoopt te verkopen, maar dat het nog lastig zal worden om deze doelstelling te halen. Een recent doorgevoerde prijsverlaging van de Wii zou de verkoop weer moeten verhogen. Iwata stak de hand in eigen boezem door te laten weten dat de terugvallende verkoop deels te wijten was aan het feit dat Nintendo 'niet in staat was constant sterke software te leveren'. Ook zou Nintendo nieuwe titels onvoldoende over het voetlicht hebben weten te brengen.

Reacties (163)

Lees meer

'Nintendo verlaagt Wii-productie'
'Nintendo verlaagt Wii-productie' Nieuws van 3 december 2009
Nintendo kondigt zwarte Wii aan
Nintendo kondigt zwarte Wii aan Nieuws van 21 oktober 2009

MSI introduceert CR610-notebook op basis van AMD Tigris

Door Willem de Moor, 1 november 2009 10:3022 reacties

MSI heeft een laptop met daarin een AMD Sempron-processor en bijpassende chipset uitgebracht. Daarmee is de laptop een van de eerste met het Tigris-platform, zoals de hardware voor multimedia- en gaming-notebooks heet.

De op het Tigris-platform gebaseerde laptop van de Taiwanese hardwarefabrikant MSI beschikt over Sempron M100-processor met een kloksnelheid van 2GHz. De cpu zetelt in een moederbord dat rond de RS880M-chipset is opgetrokken en beschikt over 3GB ddr2-geheugen. De chipset voorzien onder meer in een Radeon HD4200-igp die het systeemgeheugen deelt, een gigabit-netwerkaansluiting, WiFi b/g/n, drie usb-poorten, een esata-aansluiting en een d-sub- en hdmi-poort. Uiteraard zijn ook audio-aansluitingen beschikbaar en een kaartlezer is eveneens ingebouwd.

De laptop, met typenummer CR610, heeft een 16"-breedbeeldscherm dat voor de backlighting van led's gebruik maakt en een resolutie van 1366x768 beeldpunten heeft. Een accu van zes cellen brengt het totaalgewicht van de laptop op net geen tweeënhalve kilo. De opslag wordt verzorgd door een 5400rpm sata-schijf met een capaciteit van 320GB en tevens is een dvd-brander ingebouwd. Een webcam en een optioneel bluetooth-modem ronden de featureset van de notebook af. De CR610 wordt met Windows 7 Home Premium geleverd, en zal over enkele weken voor 480 euro in Nederland verkrijgbaar zijn, zo maakte MSI tegenover Tweakers.net bekend.

MSI CR610

Reacties (22)