De Franse firma Bookeen heeft een nieuwe e-reader ontwikkeld. De Cybook Opus beschikt over een 5"-display en ondersteunt de meest gangbare beveiligde en onbeveiligde bestandsformaten voor e-books. Een touchscreen ontbreekt echter.
De 150 gram wegende Cybook Opus kan via in totaal negen toetsen bediend worden; het scherm biedt geen touchscreen-functionaliteit. Met zijn resolutie van 600x800 beeldpunten haalt de E-ink-display 200dpi. Afbeeldingen worden met maximaal vier grijstinten weergegeven, terwijl er twaalf verschillende fontgroottes gekozen kunnen worden. Door de aanwezigheid van een accelerometer past de display automatisch de weergave tussen landscape- en portrait-modus.
Bookeen heeft zijn nieuwe e-reader voorzien van een niet nader gespecificeerde 400MHz-processor en deze gecombineerd met 32MB werkgeheugen. Voor de opslag is 1GB flashgeheugen beschikbaar en deze capaciteit kan worden vergroot dankzij de microsd-kaartlezer. Naast de html-, txt- en pdf-bestandsformaten kan de e-reader ook elektronische boeken tonen die zijn opgeslagen in beveiligde of onbeveiligde epub- en pdf-bestanden.
De fabrikant beweert dat de verwisselbare li-on-accu met een capaciteit 1000mAh een uithoudingsvermogen heeft van maximaal achtduizend pagina-omslagen. De accu kan via de mini-usb-aansluiting worden opgeladen. De adviesprijs in de webshop van de fabrikant bedraagt 250 euro. Voor dat bedrag plaatst Bookeen alvast 75 'klassiekers' in het flashgeheugen van zijn e-reader.