Tip de redactie

Sharp voorziet elke pixel van lcd van optische sensor

Door Olaf van Miltenburg, 2 september 2007 15:1547 reacties

Door een optische sensor in elke pixel van het scherm te plaatsen, heeft Sharp een nieuw type lcd gecreëerd dat touchscreen-functionaliteit met scan-mogelijkheden combineert. Bovendien zou het een beter beeld opleveren.

Sharp lcd touchscreen scannerTraditionele touchscreens hebben het probleem dat ze van een extra laag bovenop het lcd-paneel zijn voorzien. De beeldkwaliteit loopt hierdoor achteruit en het scherm wordt dikker. Door optische sensoren te integreren in de lcd's verdwijnt de noodzaak voor zo'n laag, wat volgens Sharp een dunner scherm met helderder beeld tot gevolg heeft.

Bovendien krijgen de lcd-panelen zo op relatief eenvoudige wijze multi-touch-capaciteiten. Tenslotte kunnen de sensors gebruikt worden om bijvoorbeeld business cards te scannen door deze simpelweg op het scherm te leggen. Sharp verwacht de technologie nog zo te verbeteren dat ook vingerafdruk-authenticatie binnen handbereik komt.

Het bedrijf begint in september met de levering van testversies van de schermpjes, die in dat geval een beelddiagonaal van 3,5" hebben, een resolutie van 320x480. De eerste applicaties die de technologie zullen huisvesten zijn smartphones, digitale camera's en andere mobiele apparatuur, zo verwacht Sharp.

Reacties (47)


Casio-camera schiet tot 300 frames per seconde

Door Wouter Tinus, 2 september 2007 14:3361 reacties, submitter: aliencowfarm, bron: Casio

Casio heeft een digitale camera gedemonstreerd die tot 60 frames per seconde kan opnemen in zijn maximale resolutie van zes megapixels. Filmpjes met vga-resolutie kunnen zelfs met 300 beelden per seconde worden geschoten.

Omdat het om een prototype gaat heeft het bedrijf nog geen informatie vrijgegeven over de prijs, naam of verwachte releasedatum voor het product. Wel zijn er een paar dingen van bekend, zoals het feit dat hij een 12x-zoomlens heeft met beeldstabilisatie en een 2,8" lcd-scherm.

De camera is bedoeld voor actiefotografie: als de sluiterknop half ingedrukt wordt treedt de 'pre-shot burst mode' in werking. De camera begint dan tot 60 frames per seconde in zijn buffer te zetten, steeds de oudste vervangende voor de nieuwste. Zodra de sluiter volledig wordt ingedrukt stopt het opnemen en kan de fotograaf als het ware een stuk in de tijd 'terugspoelen' om de beste compositie(s) uit te kiezen.

De mogelijkheid om filmpjes op te nemen met 300 frames per seconde betekent dat het resultaat een slowmotioneffect krijgt, waardoor de tijd meer dan tien keer zo traag lijkt te lopen dan in werkelijkheid. Hiervan heeft het bedrijf een aantal voorbeelden online gezet.

Casio snelle camera

Reacties (61)


Minister overweegt downloadverbod beschermd materiaal

Door Wouter Tinus, 2 september 2007 13:50376 reacties, submitter: Verwijderd, bron: Nu.nl

Justitieminister Hirsch Ballin overweegt om het downloaden van auteursrechtelijk beschermd materiaal illegaal te maken in Nederland. Op dit moment is alleen het uploaden ervan verboden, maar dat is volgens platenmaatschappijen niet voldoende.

De bekende auteursrechtenadvocaat Christiaan Alberdingk Thijm legt in een bericht op Nu.nl uit dat de redenatie achter de huidige regelgeving is dat men het onwenselijk vindt om controles uit te voeren binnen de privé-omgeving van burgers.

Minister van Justitie Hirsch BallinHet lijkt er nu echter op dat die gedachte wellicht moet wijken onder druk van grote platenmaatschappijen. Ballin heeft het onderwerp van downloaden uit illegale bron naar aanleiding van hun 'zorgen' vooraan in zijn agenda gezet. De minister houdt in zijn officiële uitspraken nog een slag om de arm, maar Thijm is ervan overtuigd dat Ballin met deze 'Haagse' taal eigenlijk niets anders zegt dan: 'ik heb de beslissing al genomen, maar moet nog even consensus in de Tweede Kamer vinden.'

Volgens Thijm heeft deze ontwikkeling te maken met sterk teruggelopen inkomsten uit heffingen op lege cd's en verzet van het volk tegen de voorgestelde belasting op mp3-spelers. Dat betekent minder geld voor de rechthebbenden, wat de 'auteursrechtpolitie' zou moeten compenseren.

Reacties (376)

Lees meer


Ubisoft brengt Far Cry en andere spellen uit als adware

Door Olaf van Miltenburg, 2 september 2007 13:27114 reacties

De Franse game-uitgever Ubisoft heeft vier oude spellen gratis beschikbaar gesteld via internet. Far Cry, Rayman's Raving Rabbids, Prince of Persia: The Sands of Time en Ghost Recon zijn van reclame voorzien om inkomsten te verwerven.

Far Cry frontUbisoft heeft de adware-versies van de spellen zelf nog niet aangekondigd, maar de bestanden zijn opgedoken op de site Fileplanet. Om van deze downloadservice gebruik te kunnen maken is registratie verplicht. Onduidelijk is nog of de bestanden ook op andere plekken aangeboden worden.

De downloadpagina's van Fileplanet bevatten de melding 'This free game is supported by in-game advertising', wat erop lijkt te duiden dat Ubisoft het besluit heeft genomen geld te verdienen met oude delen van zijn collectie door ze van reclame te voorzien, hoewel ook de kans bestaat dat het een tijdelijk experiment betreft. De banners bevinden zich aan de zijkant van het scherm, vergelijkbaar met reclame op websites.

Reclame in spellen wordt al jaren als een veelbelovende alternatieve geldbron gezien door ontwikkelaars en marktanalisten. Tot nu toe betrof het meestal een vorm van sluikreclame in de normale versies van games. Het aantal experimenten waarbij volledige adware-versies van populaire spellen gratis worden aangeboden is schaars.

Reacties (114)


Intel-cto: 'Intel-onderzoekers zouden agressiever moeten zijn'

Door Olaf van Miltenburg, 2 september 2007 12:2625 reacties

Volgens de chief technology officer van Intel vinden teveel ideeën in zijn bedrijf hun weg naar eindproducten. Dat duidt er volgens hem op dat de onderzoekers te voorzichtig zijn.

Intel-logoIntel-cto Justin Rattner eist een onbevreesder houding bij de creatieve experimenten van zijn wetenschappers. 'Als de helft van de ideeën het tot product schopt, durven onze onderzoekers niet genoeg. Ik wil quota's van tien tot vijftien procent.', sprak hij in een interview met Technology Review. Hij wil zijn teams aansporen om meer volgens het trial en error-principe te werken.

Volgens Rattner is tachtig procent van het onderzoek bij Intel productgericht. De overige twintig procent is experimenteel. Daaronder bevinden zich wel wat 'wilde experimenten', maar nog al te vaak hebben de onderzoekers daarbij toch een concreet resultaat in gedachten. Rattner vertelt hen daarom keer op keer dat hij ook tevreden is met een succesfactor van tien tot vijftien procent bij projecten.

Om de overgang van onderzoek naar projectontwikkeling te versnellen, maakt de chipfabrikant gebruik van het zogenaamde pathfinder-concept. De onderzoekers blijven daarin betrokken tijdens het traject van de productontwikkeling, in plaats van hun handen er vanaf te trekken zodra de theorie is uitgedacht.

Of Intel-ceo Paul Otellini zo blij is met de uitspraken van zijn cto valt te bezien. Uit onderzoek blijkt maar 46 procent van de ceo's blij is met is met wat de investering in it-innovatie hen oplevert. Gebrek aan ideeën zou overigens niet het probleem zijn, eerder zorgen te lange ontwikkeling en gebrek aan coördinatie binnen een bedrijf ervoor dat het werkelijk financiële voordeel onduidelijk is of tegenvalt.

Reacties (25)


Verborgen Flight Simulator in Google Earth 4.2

Door Arie Jan Stapel, 2 september 2007 11:47112 reacties, bron: Google Operating System

De nieuwste versie van Google Earth, versie 4.2, blijkt een verborgen vluchtsimulator te bevatten. Die is lang niet zo uitgebreid als bijvoorbeeld Microsoft Flight Simulator, maar toch heel aardig.

De simulator wordt geactiveerd door na het starten van Google Earth op de wereldbol te klikken en ctrl+windows+a in te drukken. Er verschijnt dan een venster waarin een vliegtuig en startplaats kunnen worden gekozen, waarna de simulatie gestart wordt. Er zijn twee vliegtuigen beschikbaar: een F16 Viper en een SR22, een vierzits propellertoestel. Als de vluchtsimulator eenmaal is geactiveerd verschijnt hij ook in het menu, zodat het niet meer nodig is de toetsencombinatie in te drukken. Er wordt vermoed dat de verborgen vluchtsimulator een soort bètatest is, en dat hij in komende versies van Google Earth als reguliere feature zal verschijnen. Een video over de werking van de simulator is hier te zien.

Google Earth vluchtsimulator op Kathmandu

Reacties (112)


Spamhaus ontsnapt voorlopig aan boete van elf miljoen dollar

Door Arie Jan Stapel, 2 september 2007 11:0541 reacties, bron: Ars Technica

Een Amerikaanse rechter heeft in hoger beroep bepaald dat de Britse organisatie Spamhaus een schadevergoeding van ruim 11 miljoen dollar aan e360insight voorlopig niet hoeft te betalen.

Spamhaus is een organisatie zonder winstoogmerk die een zwarte lijst bijhoudt om internetproviders te helpen spam te onderscheiden van gewone mail. Het mailbedrijf e360insight was op deze lijst terechtgekomen, waarop eigenaar David Linhardt in de Verenigde Staten een proces aanspande. Hij eiste een schadevergoeding en een onmiddellijke verwijdering van zijn bedrijf van de zwarte lijst.

Spamhaus, gevestigd in Groot-Brittanië, vond dat het niet onder het Amerikaanse rechtssysteem viel en besloot zich niet te verdedigen. Hierop veroordeelde de Amerikaanse rechter Spamhaus bij verstek tot het verwijderen van e360insight van de lijst van spammers en het betalen van een schadevergoeding van 11,7 miljoen dollar aan Linhardt.

Spamhaus vond nog altijd dat een Amerikaanse rechter niets over deze zaak te zeggen had en weigerde te betalen. Rechter Charles Korocas bevond hen hierop schuldig aan minachting van de rechtbank en verlangde dat de Icann het domein spamhaus.org zou schorsen. De Icann weigerde dit, omdat dit niet toegestaan zou zijn. Hierop zag de rechter van verdere actie af.

Spamhaus erkende het Amerikaanse vonnis nog steeds niet, maar vond het toch verstandig om beroep aan te tekenen. Vorige week oordeelde een hof van beroep dat rechter Korocas te lichtvaardig over de straf heeft besloten, waarop dit deel van het vonnis werd vernietigd. Het oordeel dat Spamhaus een 'onrechtmatige daad' heeft gepleegd tegenover e360insight bleef echter wel overeind staan.

Deze uitspraak betekent dat een lagere rechter zich opnieuw zal moeten buigen over de consequenties van de overtreding. Overigens had Spamhaus een goede kans gehad dat de Amerikaanse rechter zich onbevoegd had verklaard, als de organisatie maar de moeite had genomen een advocaat naar de eerste zitting te sturen.

Spamgolf

Reacties (41)


Bedrijven trekken meer geld uit voor wifi-beveiliging

Door Wilbert de Vries, 2 september 2007 10:2228 reacties, bron: Techworld

Bedrijven blijken op het gebied van draadloze beveiliging achter de feiten aan te lopen. Om de beveiliging van wifi en van andere draadloze communicatie op peil te brengen, zullen veel bedrijven fors moeten investeren.

Dit blijkt althans uit een internationaal onderzoek onder zevenhonderd managers bij bedrijven in de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Duitsland, China, India, Zuid-Korea en Singapore. Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van netwerkfabrikant Cisco.

Driekwart van de respondenten zegt dat hun uitgaven aan beveiliging zullen stijgen door het gebruik van draadloze en mobiele technologie. De helft van deze groep verwacht een stijging van 10 procent. Nog eens 10 procent denkt dat hun it-budget voor dergelijke beveiliging met 20 procent zal stijgen.

Een mogelijke verklaring voor deze verwachte toename is de manier waarop bedrijven de afgelopen jaren hebben geïnvesteerd. Door de toenemende vraag naar draadloze en mobiele technologieën is er wel geld uitgetrokken voor de connectiviteit, maar is geen aandacht besteed aan de beveiliging er van.

Reacties (28)