Tip de redactie

Europees Parlement keurt spam voorlopig goed

Door Jan Laros, 22 april 2002 22:5954 reacties, bron: WebWereld

Spam aankondigings icoontje Op WebWereld is te lezen dat het Europese Parlement voorlopig met een kleine meerderheid tegen het verbieden van ongewenste e-mail heeft gestemd. Het is dus nog niet verboden om een reclameboodschap naar willekeurige adressen te sturen. Het voorstel was dat de verzender van bijvoorbeeld reclame eerst toestemming moet hebben van degene naar wie het bericht verstuurd wordt. Positief punt is dat de vijftien lidstaten van de Europese Unie zelf de wetgeving met betrekking tot spam voor hun eigen land mogen gaan bepalen. Er was veel kritiek op het besluit van de EU, mede omdat er wel gestemd is tegen het versturen van ongewenste sms-berichten. Hoewel het Europees Parlement dit besluit nu heeft genomen, is het nog allerminst zeker of spam nu daadwerkelijk toegestaan wordt. De minsterraad van Telecomministers moet eerst nog overeenstemming met de EU bereiken. Dit omdat deze raad voor een opt-in systeem is waarbij de verzender eerst toestemming van de ontvanger moet hebben voor hij of zij iets stuurt.

Geen spam, maar een tip en wel van Verwijderd. Bedankt!

Reacties (54)


Aankondiging Windows XP voor x86-64 donderdag?

Door Wouter Tinus, 22 april 2002 22:4741 reacties, bron: Heise Online

Heise.de weet te melden dat Microsoft en AMD mogelijk komende donderdag zullen aankondigen dat Windows XP de x86-64 instructies gaat ondersteunen, die AMD gaat gebruiken in zijn Slegde- en ClawHammer processors. Een interne memo van NT-hoofdprogrammeur David Cutler praat over 7 februari als een historische dag, waarop Microsoft het eerste Hammer prototype van AMD mocht ontvangen. Twee uur later draaiden zowel 32 bit als 64 bit versies van Windows XP op het systeem, met - volgens de mail - uitstekende stabiliteit.

Windows XP Profession doos (klein) Ook laat men het woord 'wow64' vallen. De letters van deze afkorting staan waarschijnlijk voor "Windows on Windows". In ieder operating systeem van Microsoft sinds Windows 95 is een dergelijke virtual machine aanwezig om 16 bit Windows 3.x applicaties in te kunnen draaien. Waarom er nu een wow64 genoemd wordt is niet helemaal duidelijk. Een x86-64 versie van de hardware abstraction layer zou immers veel sneller zijn. Wellicht is wow64 alleen maar een uitbreiding voor mensen met een x86-64 systeem die een 32 bit versie van Windows gebruiken, maar toch x86-64 software willen draaien.

Toen de c't redactie het verhaal wilde bevestigen bij Cutler, antwoordde deze dat ze het aan het eind van de week zouden weten. Komende donderdag vindt in New York de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van AMD plaats. Het is bijna overbodig om te vermelden dat Hammer ondersteuning van Microsoft essentieel is voor het succes van de architectuur, want lang niet iedereen is bereid om Linux te draaien om alle mogelijkheden van z'n systeem te kunnen benutten:

x86-64 logo A possible date for the announcement would be Thursday, which 25 April, on which AMD wants to hold the annual " Shareholder meeting " in New York. On this day AMD boss Jerry of sanders goes as CEO into the retirement and passes the marshal marschall-Stab on at Hector Ruiz. Bill Gates and Co could give a beautiful parting gift so to the AMD joint founder also on the way.

Reacties (41)


Asus' dochteronderneming richt zich op low-end markt

Door Robin van Rootseler, 22 april 2002 22:0823 reacties, bron: DigiTimes

DigiTimes meldt dat Asus een dochteronderneming heeft opgestart onder de naam Hua Ching, welke zich gaat richten op low-end moederborden. Het marktaandeel van high-end moederbord producent Asus wordt behoorlijk bedreigd door de goedkopere moederboren van ECS en zelfs van Micro-Star International. Met deze zet wil de moederbordproducent niet alleen het marktaandeel vergroten. De stap zorgt er tevens voor dat Asus de prijzen van de high-end modellen niet meer drastisch omlaag hoeft te gooien om te kunnen concurreren met de goedkopere planken:

Asus Logo (klein)According to sources, Hua Ching will be led by Hsu Shih-chang, chairman for Asustek's greater China operations. Wu Tsai-teng, former vice president of the R&D division of PC Chips, a major shareholder of Elitegroup Computer Systems (ECS), is reportedly to serve as Hua Ching’s president. Wu's participation suggests that Asustek’s latest subsidiary is likely to adopt the ECS model for its operations, which regards fast-growing markets like China as its key sales targets.

Reacties (23)


Prijsverlaging DVD-R media door stijging productie

Door Robin van Rootseler, 22 april 2002 22:0133 reacties, bron: DigiTimes

DigiTimes schrijft dat de Taiwanese producenten van DVD-R schijfjes de productiecapaciteit hebben vergroot. Deze vergroting brengt automatisch een prijsdaling met zich mee. First-tier producenten hebben de prijzen verlaagd tot 2 à 3 dollar. In januari verscheepte Ritek nog ongeveer 500.000 schijfjes. In maart bedroeg dit aantal meer dan het dubbele. Alhoewel CMC Magnetics de eerste kwartaal cijfers weigerde bekend te maken ligt de productie van dit bedrijf ongeveer gelijk met Ritek. Hieronder een gedeelte uit het artikel:

Anandtech DVD roundup logoProdisc, which shipped over one million DVD-R discs in March, said it has nearly reached full capacity utilization and expects continued strong demand. However, it is accessing whether to expand capacity due to uncertainty surrounding the competing DVD-R and DVD+R drive standards. Worries about over-expansion, as happened late last year, explain why the manufacturer’s current output has been insufficient to fulfill orders, sources said.

Reacties (33)

Lees meer


Casema boekt verlies van 54 miljoen euro

Door Robin van Rootseler, 22 april 2002 21:5751 reacties, bron: Planet

Planet.nl meldt dat kabelboer Casema over het jaar 2001 een verlies van 54 miljoen euro heeft geboekt. Dit blijkt uit het jaarverslag van de kabelexploitant dat onlangs bekend is gemaakt. ABN Amro en de Rabobank delen mee in dit verlies, aangezien ze beide zeven procent aandelen in het bedrijf bezitten. Een woordvoerder bevestigde dat Casema nog steeds te koop staat bij France Telecom, dat 86 procent aandelen heeft. Verder kunnen we lezen dat er eind 2001 slechts 35.000 mensen gebruik maakten van digitale televisie. Alhoewel dit bijna een verdubbeling is ten opzichte van 2000 liet Casema weten dat het financieel niet haalbaar is met zo'n klein aantal abonnees de dienst te handhaven. Het bedrijf vindt dat de overheid iets moet doen om digitale televisie te redden:

Casema logoAan lokale telefonie voor consumenten begon Casema maar helemaal niet gezien de slechte vooruitzichten. Het aantal zakelijke klanten voor telefonie nam toe van 12 naar 99 grote bedrijven. De afzet van huurlijnen nam toe van 682 tot 759, volgens Casema wegens een 'ingenieus beleid'.

Het aantal personeelsleden daalde vorig jaar van 1068 tot 875. Het aantal kabelabonnees op internet bij Casema steeg tot 90.000.

Reacties (51)


Intel bevestigt prijsverlaging mobile Pentium III

Door Robin van Rootseler, 22 april 2002 21:499 reacties, bron: The Inquirer

Intel Pentium III-M logoNa de prijsverlagingen van de desktop Pentium 4 processoren van vorige week zijn nu de mobiele Pentium III's aan de beurt. Het gaat hier om de processoren die tot stand zijn gekomen via het 0,13µ procédé (Tualatin) en de prijzen gelden als je ze per duizend inkoopt. De 1,20GHz/512KB zal zakken van 508 dollar naar 401 dollar (21 procent). De 1,13GHz/512KB doet het procentueel nog iets beter en zakt van 401 dollar naar 294 dollar (27 procent). Ook de 1,07GHz/512KB zakt mee van 294 naar 241 dollar (18 procent). En last but not least de 1GHz/512KB van 241 naar 198 dollar. Hieronder de gegevens overzichtelijk in een tabel:

ProcessorOude prijsNieuwe prijs%
1,20GHz/51250840121
1,13GHz/51240129427
1,07GHz/51229424118
1GHz/51224119818

Reacties (9)


Ex-directeur klaagt AMD aan vanwege discriminatie

Door Mark Oosterveen, 22 april 2002 21:1838 reacties, bron: Reuters

Reuters maakt melding van een rechtszaak die een ex-medewerker van AMD tegen zijn voormalige werkgever wil aanspannen. Walid Maghribi was afdelingsleider van AMDs geheugensector. Hij claimt dat men er na de aanslagen van elf september pas achterkwam dat hij een Arabier en een participerend moslim is. Volgens hem heeft deze kennisgeving ertoe geleid dat zijn carrière bij AMD snel geëindigd is. Maghribi behoorde tot de bestbetaalden binnen het bedrijf waarvan hij zestien jaar deel uit heeft gemaakt.

AMD logo met drop shadowHet begon volgens de ex-werknemer allemaal tijdens een vergadering in oktober, waar de aanslagen als gespreksonderwerp aan bod kwamen. Met name Jerry Sanders was verrast dat Maghribi vertelde dat hij uit Libanon kwam en een moslim is. Sindsdien is zijn positie binnen het bedrijf veranderd van een deelgenoot van de Sander's vriendenkring tot een buitenstaander. Deze vijandige omgeving was volgens de ex-werknemer de reden van zijn ontslag in maart. Woordvoerder Greenagel van AMD is echter zeker van een overwinning in een eventuele rechtszaak:

"He claimed it wasn't until after the events of Sept. 11 that executives knew that he was an Arab and a Muslim and once he told our senior executives that, his career at AMD effectively ended and it ended because of his Muslim faith," said AMD spokesman John Greenagel.

[...] "We're very confident that if this ultimately goes to court we'll prevail," said Greenagel, adding that when Maghribi notified the company of his intention to leave he made no mention of racial or religious discrimination.

Met dank aan Oppie voor de tip.

Reacties (38)


Compaq verkoopt 2 miljoen iPaqs

Door Hielko van der Hoorn, 22 april 2002 19:5531 reacties, bron: CNet

CNet schrijft dat Compaq de verkoop van de tweemiljoenste iPaq handheld viert. Hoewel Palm nog steeds meer handhelds verkoopt dan Compaq worden de verschillen snel kleiner. Terwijl Palm kampt met tegenvallende resultaten wint de iPaq, zeker voor een apparaat dat nog maar twee jaar op de markt is, opvallend snel terrein. Met de op handen zijnde fusie tussen Hewlett-Packard en Compaq, en de introductie van nieuwe modellen ziet de toekomt van de iPaq er zonnig uit:

COMPAQ iPAQ 3835 Pocket PCCompaq's decision to break out the iPaq's financial performance comes at a tenuous time for the company. HP has said that the unit that includes handhelds will be made up of products from both companies, but has has not specified whether it will keep both the iPaq and HP's Jornada.

"The iPaq is a clear market leader," Blackmore said. "You can draw your own conclusions."

[...] Compaq also said it is working with Raytheon to develop Agama, a more rugged version of the iPaq for the military market.

Met dank aan Verwijderd voor het insturen van de tip.

Reacties (31)


Onderzoek bewijst effectiviteit online advertising

Door Matthijs Hakfoort, 22 april 2002 19:4017 reacties, bron: Emerce

Emerce bericht over een grootschalig onderzoek naar de effectiviteit van online reclame. Dit onderzoek, opgezet door twee grote reclamebureaus, MSN en Unilevers Dove, heeft door middel van een proefcampagne gekeken wat het effect van internetreclame is op onder andere merkbekendheid, verkopen en imago. Voor het onderzoek werd een reclamecampagne van zes weken opgezet voor de Dove Nutrium Bar (zeep in de vorm van een reep). Deze campagne werd zowel via televisie, tijdschriften als internet (o.a. womencentral.msn.com) gevoerd. Wat bleek is dat een budget van 15 procent van het totale budget voor internetreclame leidt tot betere resultaten dan de 0 tot 5 procent die op dit moment bij bedrijven gebruikelijk is:

Het afgelopen najaar werd het product [de Dove Nutrium bar] zes weken lang via televisie, tijdschriften als Cosmopolitan en 'vrouwensites' als WomenCentral.MSN.com en iVillage.com onder de aandacht van de doelgroep gebracht. Enkele conclusies: de oorspronkelijke aankoopintentie (nulmeting) van 8,7 procent steeg met de offline campagne naar 11,5 en inclusief internet (à gemiddeld 3,1 impressies) naar 14,2 procent. Daarnaast bleek dat door het verhogen van het aantal online impressies van zes naar twaalf gedurende zes weken de effectiviteit van de totale branding (awareness, imago en aankoopintentie) van de Dove Nutrium Bar toenam met 42 procent.

Banners

Reacties (17)


Fabrikanten voorspellen marktdominantie Banias

Door Martin Sturm, 22 april 2002 19:2423 reacties, bron: DigiTimes

Intel zal met de nieuwe Banias processor, bedoeld voor mobiele computers, mogelijk een marktaandeel van 70 tot 80% weten te veroveren, zo meldt DigiTimes. Banias is de codename voor de nieuwe processor van Intel die specifiek voor mobiele toepassingen is ontworpen en de Pentium III-M begin volgend jaar moet gaan opvolgen. Samen met de P4-M, gebaseerd op de Northwood core, en de Mobile Celeron hoopt Intel met deze processor de notebook-markt te gaan domineren.

Met name wegens het feit dat dit de eerste processor is van Intel die specifiek is ontworpen voor gebruik in notebook PC's en daardoor het energie verbruik tot een minimum weet te beperken, verwacht men dat de Banias snel een flink marktaandeel kan veroveren. Dit wordt nog extra bevorderd door Intel die deze CPU enorm zal pushen als dé standaard processor voor mobiele toepassingen, zo voorspellen fabrikanten van laptops. De Banias zal in eerste instantie in snelheden van 1,4, 1,5 en 1,6GHz op de markt verschijnen. De P4-M zal zich met name richten op het hogere segment van de markt, terwijl de Mobile Celeron ingezet zal worden op de budget markt:

Pentium 4 Mobile (klein) According to local notebook manufacturers, Banias, Intel’s codename for its next-generation P4 processor technology, is expected to dominate its class of mobile processors and will eventually be used in 70-80% of notebooks worldwide.

[...] During its lifetime, the P4-M will scale to 2GHz in the third quarter and 2.1GHz in the fourth quarter of this year and 2.2GHz in the first quarter of next year. The Pentium III-M will scale to 1.33GHz in the fourth quarter of 2002 in its last form before being replaced by the Banias line. The Mobile Celeron will scale to 1.7GHz in the third quarter of this year and 1.8GHz in the first quarter of next year.

Reacties (23)


UMC ontwikkelt chipset voor AMD processors

Door Matthijs Hakfoort, 22 april 2002 19:1417 reacties, bron: X-Bit Labs

Eerder werd al bekend dat AMD een gezamelijke fabriek gaat opzetten met het Taiwanese bedrijf UMC. Deze laatste heeft nu echter ook aangekondigd een chipset voor het AMD platform te gaan ontwikkelen, zo meldt X-Bit Labs. Hiervoor wordt dochteronderneming ITE ingeschakeld, een oude bekende in chipsetland, aangezien het bedrijf ooit al x386 en x486 chipsets fabriceerde. AMD meldt dat ITE al goedkeuring heeft gekregen en net begonnen is met het ontwerp. ITE heeft echter nog geen details bekend gemaakt over de specs en releasedate. Mede door haar achtergrond in chipsetdesign zou ITE ons wel eens kunnen verrassen. Hoe het ook is, meer concurrentie is altijd goed voor de consument:

AMD logo met drop shadow I would like to point out that the competition in the chipset market segment dealing with solutions for AMD CPUs is getting more and more tense day by day. Such companies as VIA, SiS, ALi, NVIDIA and ATI are laying themselves out trying to get another small bit of the market. So, I wouldn’t be so sure that one more manufacturer, ITE, will succeed in winning a part of the market easily. However, on the other hand, UMC, represented by ITE here, has already had a very rich experience in developing and selling chipsets. They used to develop and sell successfully their x386 and x486 chipsets until 1996, when they were forced to discontinue their products because of some patent infringement lawsuits brought by Intel.

Verwijderd wist waar het nieuws te vinden was.

Reacties (17)


EV7 Alpha Marvel informatie

Door Edo Aneke, 22 april 2002 17:3924 reacties, bron: The Inquirer

The Inquirer heeft wat informatie over de Alpha Marvel serversystemen van Compaq online gegooid. Deze serversystemen ondersteunen tot maximaal 64 EV7 Alpha processoren en maken gebruik van RDRAM technologie van Rambus. Dit laatste is opmerkelijk omdat Intel vorige maand bekend maakte te stoppen met de ondersteuning van RDRAM; blijkbaar heeft Compaq meer vertrouwen in de schaalbaarheid en prijsontwikkeling van RDRAM.

De Alpha EV7 processor, bevat een uniek "switch-less" mesh architectuur waarmee een lineaire schaalbaarheid van een SMP systeem met meer dan 64 processoren wordt bereikt met een verbeterde stabiliteit. De EV7 heeft daarnaast ondersteuning van IO7 waarmee dataverkeer van één AGP of AGP Pro 4X bus vertaald en doorgegeven kan worden naar drie PCI of PCI-X bussen. De EV7 Marvel systemen zijn beschikbaar in verschillende configuraties; er is zelfs een 128-processor systeem beschikbaar welke bestaat uit twee 64-processor systemen. Het volgende plaatje geeft de configuratie van een 2-processor systeem weer:

EV7 Alpha Marvel (2-way)

Meer informatie over de EV7 Alpha Marvel kun je vinden in deze presentatie. Tijdens deze conferentie van 13 tot 15 mei in Lyon en deze conferentie van 6 tot 8 Juni in Amsterdam zal er meer informatie verschijnen.

Verwijderd bedankt voor je submit.

Reacties (24)


@Home Basis officieel van start

Door Jan Laros, 22 april 2002 15:56134 reacties, bron: Planet

@Home Op Planet is een artikel verschenen waarin te lezen is dat ISP @Home een nieuwe abonnementsvorm in gaat voeren. Het gaat om @Home Basis, waardoor de huidige dienst automatisch tot @Home Plus wordt omgedoopt door de Essent priesters. Volgens de Troubles@Home website is @Home vandaag begonnen met het introduceren van haar nieuwe dienst die voorlopig alleen in Emmen beschikbaar is. Als het een succes blijkt te zijn, gaat de ISP deze dienst ook in de rest van het dekkingsgebiedgebied van @Home aanbieden. Het nieuwe abonnement moet €29,95 per maand gaan kosten en de installatiekosten bedragen €179,00. Belangrijk aspect hierbij is dat het kabelmodem bij het afsluiten van een @Home Basis abonnement eigendom wordt van de nieuwe abonnee.

De snelheden die het @Home Basis abonnement met zich meebrengt bedragen 128Kbit/s downstream en 64Kbit/s upstream. Ook voor de huidige aansluiting (dus straks @Home Plus geheten) wordt de snelheid aan banden gelegd: een downstream van tussen de 1 en 2Mbit/s wordt het maximum. Dit is ongeveer de helft van de maximale snelheid die nu wordt gehaald. Troubles@Home heeft hier een tabelletje opgenomen waar een totaal overzicht is gegeven van de beide abonnementsvormen.

Verwijderd gaf ons de tip

Reacties (134)


Clustersystemen in-depth bij Digit-Life

Door Gabi Gaasenbeek, 22 april 2002 13:2725 reacties, bron: Digit Life

Op Digit Life is een uitgebreid artikel verschenen over clustering. Het stuk is niet bedoeld als analyse van varianten op verschillende probleemoplossingen maar gaat dieper in op de terminologie en de toepassingsmogelijkheden. Na een korte inleiding over clusters in het algemeen gaat de schrijver dieper in op de verschillen in architectuur. De kenmerken van een cluster zijn afhankelijk van het doel waar het system voor gebruikt gaat worden. De systemen zijn globaal in te delen in drie groepen: High Performance(HP), High Availability (HA) of een combinatie van beide.

According to the functional classification, clusters can be divided into High Performance (HP), High Availability (HA) and Combined Systems. High-performance clusters are used for problems which require considerable processing power. Here are typical fields where such systems are used:

- image processing: rendering, pattern recognition
- research studies: physics, bio-information science, biochemistry, bio-physics
- industry (geoinformation problems, mathematical simulation)
- and many others...

HA clusters are used when cost of possible downtime exceeds cost of inputs necessary to build a cluster system, for example:

- billing systems
- banking operations
- electronic commerce
- operation of business etc...

Combined systems have peculiarities of both classes.
HA cluster
een schema van een High Availability cluster

Reacties (25)


Ook Nintendo verlaagt prijs gameconsole

Door Jeroen P Hira, 22 april 2002 13:0696 reacties, bron: Playzone

Nintendo gaat in navolging van Microsoft ook de prijs van haar gameconsole verlagen. De GameCube krijgt nu bij de introductie op 3 mei een prijs tussen de € 209 en
€ 219, in plaats van de eerdere € 269. Nintendo heeft voor de Europese introductiedag circa 500.000 stuks van de GameCube gereserveerd en een totaal van 1 miljoen stuks voor de gehele introductieperiode. Vanaf de introductiedag zijn er meer dan twintig verschillende GameCube softwaretitels beschikbaar en tegen de zomer over de vijftig.

Ondanks deze prijsverlaging valt er bij Webwereld te lezen dat de GameCube in Nederland en België nog altijd duurder is dan in andere Europese landen. Daar hangt er namelijk een prijskaartje van € 199 aan console. Volgens Frank Rittinghaus, Marketing Manager van Nintendo Benelux schijnt dat te maken te hebben met de hogere marges voor winkeliers en het hier gehanteerde BTW-percentage. David Gosen, Managing Director van Nintendo Europe had verder nog het volgende te melden over de prijsverlaging:

"Europa is een belangrijke markt voor Nintendo en we doen er alles aan om van de GameCube een succes te maken. Op 3 mei lanceren we de enige echte 100% videogame console met een uitmuntende software line-up voor zowel de introductie als de rest van 2002, tegen een zeer concurrerende prijs. Dit is een uiterst scherpe aanbieding voor de consument. Eén waarvan wij geloven dat die het succes van Nintendo in Europa zal garanderen."

Nintendo Gamecube

Al gamend en surfend plaatste Verwijderd deze tip in de nieuwssubmit.

Reacties (96)


Review Sony DPP-SV88 digitale fotoprinter

Door Jeroen P Hira, 22 april 2002 12:4024 reacties, bron: LetsGoDigital

Op de site van LetsGoDigital kunnen we een terecht voor een review met als stralend middelpunt, de draagbare digitale fotoprinter van Sony, ook wel bekend onder de naam DPP-SV88. Deze printer heeft een ingebouwde CD-R/RW-drive en kan daardoor op twee manieren worden gebruikt. Als stand-alone printer of in combinatie met een USB-aansluiting naar een Windows of Mac-computer. Naast de CD-ROM mogelijkheid kun je ook met behulp van verschillende geheugenkaarten beeldmateriaal afdrukken. Ook kun je verschillende effecten aan het beeldmateriaal toevoegen. Uit het review blijkt verder dat deze Sony het niet slecht doet en aantrekkelijk is voor een ieder die er € 1199 voor over heeft.

Sony DPP-SV88 Fotoprinter

Dit review is dankzij Verwijderd bij ons terecht gekomen.

Reacties (24)


140 Chipsets vergeleken bij THG

Door Matthijs Hakfoort, 22 april 2002 11:3034 reacties, bron: Tom's Hardware

Tom's Hardware heeft een monstervergelijking online gezet. De hardwaresite heeft meer dan 140 verschillende combinaties van north- en southbridges onder de loep genomen. Reden voor deze omvangrijke vergelijking is het belang van een chipset in de prestaties van een systeem. In goedkope systemen worden over het algemeen niet de laatste chipsets, maar de goedkoopste chipsets opgenomen, liefst met zoveel mogelijk functies onboard. Vaak blijkt zo'n PC dan na een jaar of twee volstrekt nutteloos omdat er ook nog eens vaak geen upgrades kunnen worden uitgevoerd. Het team van Tom's Hardware Guide wilde voor eens en voor altijd vaststellen dat de chipset wel degelijk een groot verschil maakt in de prestaties van een systeem.

Voor de vergelijking zijn maar liefst 300 verschillende moederborden gebruikt. (Overigens zal er waarschijnlijk op een later tijdstip een grote test van deze mobo's online komen). Naast alle tabellen wordt ook nog even uitgelegd hoe een chipset nu eigenlijk in elkaar zit. Ook stuitte het team op een aantal opmerkelijke moederborden. Een i815 bord van Acorp was bijvoorbeeld geschikt voor 2 CPU's, terwijl de i815 chipset officieel helemaal geen dual-cpu configuratie ondersteund. Ook werd een i815 bord van TMC getest, dat tot de verrassing van de reviewers 32MB geheugen onboard had, en dus geen geheugenmodules nodig had om gebruikt te kunnen worden. In de conclusie onderstreept de site nog eens het nut van een goede chipset:

VIA P4M266 chipset This comparison gives you a clear overview of the various chipsets from individual manufacturers. The most important thing that you should know, however, is that the processor and graphics card alone are not the only factors affecting the performance capability of a PC system. Rather, the chipset plays a much greater role in determining the performance, the features available and, ultimately, the upgradeability of a PC.

Intel i815 chipset This is a problem that faces many consumers who have bought complete systems from a discount store. A fast CPU and large hard disk drive are easily marketable in terms of "MHz" and "GB," but the fact is, the PC still wimps out on you. The reason for this is that the motherboards used in these systems have been optimized to keep costs low. And this is all in keeping with the motto of OEMs: nothing is cheap enough that can't be made even cheaper! The result: a system that is this cheap quickly becomes material for the garbage dump.

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (34)