Google wereldwijd het merk met grootste impact

Uit de jaarlijkse enquête door brandchannel naar de impact van merken is naar voren gekomen dat het merk Google wereldwijd de grootste impact heeft gehad op mensen. De zoekgigant heeft daarbij stuivertje gewisseld met Apple, dat in 2004 nog de lijst aanvoerde. Skype is voor het eerst het erepodium van brandchannel opgeklommen en laat daarbij koffieketen Starbucks en interieurwinkel Ikea achter zich. Andere computergerelateerde merken in de top tien zijn op plaats zeven Yahoo, direct gevolgd door Firefox en eBay. Skype bleek de grootste stijger van alle merken. De naam van de VoIP-applicatie kwam vorige jaren nog niet voor in de lijst en bezet nu zowel in Europa en Afrika als wereldwijd de derde plaats.

Skype logo (kleiner)Van de Europese en Afrikaanse merken wist Nokia met de hoofdprijs naar huis gegaan. Zilver en brons gingen in deze twee continenten respectievelijk naar Ikea en Skype. Het kledingmerk Zara en autofabrikant BMW grepen net naast de prijzen. Wat betreft Noord-Amerikaanse merken bleek Apple vaker genoemd te worden dan Google en Starbucks. Het interieurbedrijf Target en Lance Armstrong kwamen op plaats vier en vijf.

Het onderzoek van brandchannel werd uitgevoerd onder meer dan vijfentwintighonderd respondenten. Zij konden op een website aangeven welke vijf merken in 2005 op hun leven het meeste impact hadden gehad. De deelnemers konden per merk aangeven of de gemaakte indruk positief of negatief was. Volgens brandchannel bestaan de deelnemers vooral uit 'early adopters'. De enquête zou daarom in voorgaande edities als nauwkeurige voorspeller opgetreden hebben voor de merkimpact in het daaropvolgende jaar op het grote publiek.

WereldwijdAziëEuropa & AfrikaC- & Z-AmerikaNoord-Amerika
Google*SonyNokia*Corona*Apple
Apple**Toyota*Ikea**Bacardi*Google
SkypeSamsung**SkypemovistarStarbucks*
StarbucksLG**ZaraHavaianasTarget**
Ikea**HSBCBMW*Cemex**Lance Armstrong
* = stijger ten opzichte van vorig jaar, ** = daler ten opzichte van vorig jaar, vetgedrukt = nieuw in de lijst

Door Inge Janse

23-01-2006 • 15:21

49

Submitter: Lohengrin

Bron: brandchannel

Reacties (49)

Sorteer op:

Weergave:

Toch wel jammer van Apple. Je zou wel iets meer verwachten, ook i.v.m. de iPod en de laatst vernieuwde MacBook en i(ntel)Mac.
Toch wel jammer van Apple. Je zou wel iets meer verwachten...
Ten opzichte van 2004 is Apple zo'n 5% gestegen, Google daarentegen is zo'n 10% gestegen, het verschil is ongeveer 2%. Beide "grootmachten" zitten net onder de 40%.

Wat opvalt in de tabel is dat er 8 bedrijven instaan die met ICT of telecommunicatie te maken hebben, alleen Starbucks en Ikea vallen daar niet onder.

Ik vraag me overigens af in hoeverre deze cijfers representatief zijn, de resultaten zijn door de lezers van brandchannel.com bepaald, hoofdzakelijk marketingprofessionals krijg ik de indruk. Wanneer dezelfde vraag aan niet professionals zou worden gesteld krijg je ongetwijfeld een heel ander plaatje.
Ik stelde mezelf ook die vraag, maar google leerde me dat het een kledingwinkel is.
Zara is inmiddels al meer dan alleen een kleding winkel. In Lissabon bijvoorbeeld hebben ze ook 3 (dacht ik) zaken voor assecoires voor de huis/eet/slaapkamers.

Daarbij dacht ik ook dat ze schoenen verkopen in aparte winkels, al heb ik die winkels niet gezien. Ze verkopen in ieder geval wel schoenen en lingerie in hun 'gewone' winkels, ik zou dus niet raar staan kijken als er daarvoor ook aparte winkels bestaan.
Een soort C&A maar dan Hip.
Ik geloof een van oorsprong spaanse kledingketen. En daardoor niet een zaak die lange mensen veel zullen bezoeken, aangezien de maten er bij een bepaalde lengte stoppen...
Idd een kledingwinkel.

Wat wel raar is is dat het in NL eigenlijk helemaal niet bekend is (er zijn geloof ik wel wat vestiging(en)).
In Duitsland zie je het wel wat vaker, maar daar doen ze niet heel actief aan marketing ervoor.

Ik weet niet in welk land of in welke landen het heel groot is, maar dat land heeft dan blijkbaar een nogal groot stempel op de enquete gedrukt.
Weet je wat? We gooien Europa en Afrika gewoon op 1 hoop. Da's immers wel zo makkelijk...
Die hele top 5 is dubieus. Google komt in geen enkel continent in de top 5 voor (behalve Noord-Amerika), maar wereldwijd is het opeens wel de nummer 1.

Logisch... :?
Om de Tour de France te winnen hoef je ook niet telkens eerste te zijn. Altijd bij de eerste 5 of 10 oid is al genoeg. Logisch, maar wel wat tegen-intuitief.
Apple doet het anders ook niet gek. Toch heeft iedereen het idee dat het een keer stopt. Alleen wanneer. Het is alleen al een hele tijd zo aan de gang en er lijkt nog steeds geen einde aan te komen.
maar dat is volgens mij met ieder bedrijf hoor. goeie tijden - slechte tijden - goeie tijden - etc

vooral bedrijven die veel producten verkopen die niet noodzakelijk zijn en waar redelijk wat goedkopere alternatieven voor zijn zullen denk ik veel pieken en dalen hebben. aangezien de economie nu langzaam maar zeker toch weer wat aantrekt zal apple ook meer verkopen. als het zwaar kut gaat met de economie zullen mensen zich 2x achter hun oren krabben of ze toch echt die 40 gig apple mp3 speler willen voor x-honderd euro of toch maar voor het 512 mb merkloos dingetje dat je bij 2 pakjes boter krijgt en eigenlijk ook wel voldoet voor iedere dag een uurtje in de trein te luisteren
bij mij heeft elke avond en ochtend wel heineken de grootste impact :P
Duidelijk mensen van het goeie leven daar in Centraal en Zuid Amerika. Havaianas slippers/sandalen (voor gebruik op de beach) en maar genieten van de Corona's en Bacardi mixers (evt. ook op de beach). :+
ik denk dat de merken "GOD" en "ALLAH" wereld wijd de grootste impact :o hebben.
ik kan het me heel goed inbeelden dat ze bovenaan staan.

De dingen die ze doen zitten heel goed in elkaar, werkt snel en zonder reclame. Precies wat de consument wilt :)
Toch een vreemde uitslag ik mis toch merken in de top 10 die iedereen wel moet kennen.

Microsoft
Intel
Macdonalds
Coca Cola Company

deze komen wel voor maar veel lager of zelfs helemaal niet Intel bijvoorbeeld

@Christiaannap:
Google search: Zara Ik wist ook niet wat het was hoor :P
Volgens mij is het voor de meeste mensen geen impact in hun leven.
Maar zodra ze weg zijn is er wel een hele grote impact.
Vooral bij de Mac; zodra die weg is, is er een stuk minder waar je ff een hapje kan eten. Vooral met vrienden kwam ik hier regelmatig op bezoek.

En alleen de MS haters zullen het niet missen. Hoewel, waar moeten ze dan op bashen :)
CocaCola: volgens mij ook een van de meest gedronken dranken bij IT-ers (naast de koffie :) )
Om nog maar over merken als Unilever, Nestle and Proctor & Gamble te zwijgen. Tezamen hebben die het gros van de levensmiddelenmarkt in handen - van tandpasta, tot afwasborstels tot pindakaas... grote kans dat het in handen van 1 van die drie is.
Kennen is wel wat anders dan impact hebben.
Jongens jongens.. hebben jullie serieus nog nooit van de Zara gehoord? Oke.. t is vrouwenkleding.. maar dan nog.. T is n vrij bekende (en populaire) winkel hoor!
He, het zijn wel Tweakers.

Ik zal het eens proberen uit te leggen. Het is een soort Alternate alleen dan voor kleding (denk aan de World of warcraft-merchandising die je aan kan doen, maar dan zonder Warcraft) voor vrouwen (de users die meestal girl of lady in hun nickname hebben).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.