Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

Battlefield 3 voor Xbox 360 krijgt hi-res texture pack - update

Door Dimitri Reijerman, 9 oktober 2011 16:05175 reacties

De Xbox 360-uitvoering van Battlefield 3, die twee dvd-schijfjes zal beslaan, bevat een optioneel te installeren high-res texture pack. Hierdoor krijgen de textures van de shooter op Microsofts console een aanzienlijk hogere kwaliteit, zo stelt DICE.

Dat meldt de website Gamerzines dat een interview hield met Patrick Liu, producer bij ontwikkelaar DICE. De release van BF3 voor de Xbox 360-console zal twee dvd-schijfjes tellen: één voor de singleplayer-modus en een tweede voor de multiplayer-variant. Op een van deze schijfjes zal een hi-res texture pack te vinden zijn. Gebruikers kunnen deze al dan niet installeren op de harde schijf van de Xbox 360.

Met het hi-res texture pack stelt DICE dat het de graphics van de shooter naar een hoger plan kan tillen, mede omdat de textures niet langer van een relatief traag dvd-schijfje ingeladen worden. Het is nog niet duidelijk of DICE het texture pack ook als installatie-optie zal aanbieden in de PS3-versie van de game. Gamerzines stelt echter dat de shooter er in hun ogen op de Xbox 360 grafisch beter uit ziet dan op de PS3.

Het door EA uitgegeven Battlefield 3 verschijnt op op 28 oktober voor de pc, de PlayStation 3 en de Xbox 360. De open multiplayerbèta voor deze platformen loopt nog tot en met zondag.

Update, 10 oktober, 09:52: Ook de versie voor PlayStation 3 zal geleverd worden met het optionele high-res texture pack, zo heeft DICE inmiddels bevestigd. Het texture pack past op dezelfde bluray als waar de game op geleverd wordt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (175)

Lees meer

DICE kondigt Battlefield 3 aan
DICE kondigt Battlefield 3 aan Nieuws van 2 augustus 2010

Google integreert MySQL in clouddienst

Door Dimitri Reijerman, 9 oktober 2011 15:0729 reacties

Google heeft een previewversie van een nieuwe clouddienst geopend waarmee MySQL-databases aangemaakt en beheerd kunnen worden. Google Cloud SQL is voorlopig gratis te gebruiken door App Engine-ontwikkelaars.

Google App EngineDe cloudvariant van MySQL is volgens Google opgericht op verzoeken van Google AppEngine-ontwikkelaars die toegang wilden tot een relationele database-omgeving. Tot nu toe moesten App Engine-ontwikkelaars zich behelpen met eenvoudige databases, waaronder Googles BigTable-database.

Met Google Cloud SQL krijgen ontwikkelaars tools voor relationele databases in handen, zo stelt de zoekgigant. App Engine-gebruikers kunnen MySQL-compatibele databases via de webomgeving aanmaken en beheren, en tevens MySQL-databases importeren en exporteren. De clouddiensten ondersteunt het Java-protocol jdbc en de db-api die door Python-applicaties gebruikt kan worden. Go, een programmeertaal die door Google is ontwikkeld, wordt niet ondersteund.

Cloud SQL is voorlopig gratis te gebruiken, maar Google zal op termijn geld willen zien voor de clouddienst. Het bedrijf belooft de bijbehorende tarieven minimaal dertig dagen voordat het overgaat op een betaalmodel openbaar te maken.

Reacties (29)


Apple dient patent in voor in-app-aankopen

Door RoD , 9 oktober 2011 15:0658 reacties

Uit een recent verschenen aanvraag blijkt dat Apple patent wil krijgen op een techniek voor het aankopen van producten binnen een applicatie. Het bedrijf Lodsys heeft hier al patenten op en gebruikt deze om ontwikkelaars aan te klagen.

Met het patent wil Apple ontwikkelaars die gebruikmaken van zijn in-app-aankoopsysteem waarschijnlijk beter beschermen tegen aanklachten van Lodsys, die de afgelopen maanden in het nieuws kwam door bij ontwikkelaars licentiegeld te eisen voor het gebruik van een knop binnen een iOS-applicatie voor in-app-aankopen. De patentaanvraag werd al in april vorig jaar ingediend, maar is nu pas openbaar gemaakt. Apple had al langer een licentie op patenten van Lodsys voor in-app-aankopen.

Apples patent beschrijft een techniek waarbij gebruikers binnen een applicatie een product vanuit een andere bron kunnen aanschaffen zonder de applicatie te verlaten. Daarbij moet de gebruiker het idee gegeven worden dat de software zelf het aangeboden product verkoopt. Volgens Toms Hardware, die de patenten van Apple en Lodsys heeft vergeleken, is het idee in Apples patent specifieker omschreven dan dat van Lodsys. Het is aannemelijk dat Apple met het patent Lodsys buitenspel wil zetten.

Lodsys kwam de afgelopen maanden geregeld in het nieuws door van software-ontwikkelaars licentiegeld te eisen voor het opnemen van een knop voor in-app-aankopen binnen een applicatie. Ook werden er ontwikkelaars aangeklaagd. Apple probeerde zijn iOS-ontwikkelaars te verdedigen door te stellen dat de licentie die het bedrijf uit Cupertino heeft op de twee Lodsys-patenten ook geldt voor iOS-ontwikkelaars. Dit, zo redeneert Apple, volgt uit het feit dat de ontwikkelaars gebruikmaken van tools die door de iOS-maker beschikbaar zijn gesteld om hun software te maken. Apple heeft een api beschikbaar gesteld waarmee applicatiemakers een in-app-aankoopknop in hun software kunnen bakken.

Reacties (58)


Afbeeldingen en specificaties Nokia 603 met Symbian Belle verschijnen

Door RoD , 9 oktober 2011 14:3248 reacties

Nokia lijkt van plan te zijn om met de 603 nog een toestel met Symbian Belle uit te gaan brengen. Eerder kondigde de fabrikant al drie telefoons met het nieuwe OS aan. Mogelijk wordt de Nokia 603 tijdens Nokia World op 26 oktober aangekondigd.

De 603 beschikt over een ARM11-processor die zijn werk doet op een kloksnelheid van 1GHz. Het scherm heeft een resolutie van 640x360 pixels, en er is ondersteuning voor de korte-afstandstechnologie nfc ingebouwd. Foto's kunnen geschoten worden met een 5-megapixelcamera, en er kan verbinding met de buitenwereld worden gemaakt via umts met hsdpa, bluetooth en wifi.

Uit de bijbehorende afbeeldingen, die zijn gepubliceerd op de website Zomgitscj, valt op de maken dat de 603 lijkt op de 600, die Nokia onlangs aankondigde. De 600 is echter gericht op muziekliefhebbers, en komt niet in Nederland uit. Of de 603 wel op de Nederlandse markt zal uitkomen is onbekend, omdat Nokia de telefoon nog niet heeft aangekondigd. Mogelijk doet de fabrikant dit tijdens zijn eigen evenement Nokia World, dat op 26 oktober wordt gehouden. Waarschijnlijk worden dan ook een aantal smartphones met Windows Phone Mango aangekondigd, het OS wat Symbian op termijn zal vervangen in de smartphones van Nokia.

Belle is na Anna de tweede grote update van Nokia's mobiele besturingssysteem sinds Symbian^3 vorig jaar gelanceerd werd. Huidige toestellen worden voorzien van een update en ook zullen er nog tot minimaal 2013 toestellen worden gemaakt met Symbian.

Nokia 603 Nokia 603

Reacties (48)


Amazon brengt Kindle Fire-tablets onder in apart bedrijf

Door Dimitri Reijerman, 9 oktober 2011 13:3222 reacties

Amazon heeft een bedrijf opgericht en daar zijn nieuwe Kindle-tablets in ondergebracht. Door deze activiteiten onder te brengen in een aparte onderneming lijkt Amazon zich beter te willen wapenen tegen mogelijke patentclaims.

Amazon heeft in totaal vijf handelsmerken onder de Seesaw-onderneming laten vallen, zo meldt Electronista. Daarbij gaat het om de onlangs aangekondigde tablet Kindle Fire en de bijbehorende Silk-browser. Amazon deed iets soortgelijks met Lab126, een hardwarebedrijf dat de Kindle e-readers produceert, zoals de Kindle Touch.

Het bedrijf heeft nog geen commentaar gegeven over zijn plannen met Seesaw, maar met het onderbrengen van de Kindle Fire in een aparte onderneming lijkt Amazon zich beter te willen wapenen tegen eventuele claims van andere bedrijven. De tablet draait op basis van het Android-OS, en het is niet ondenkbaar dat Microsoft zal pogen om royalties te verkrijgen van Amazon. De softwaregigant ontvangt deze al van onder andere Samsung en HTC, beide bedrijven die smartphones en tablets op basis van Android op de markt brengen.

Reacties (22)

Lees meer


Hackers: 'Bundestrojaner'-spyware slecht ontworpen en illegaal

Door Dimitri Reijerman, 9 oktober 2011 12:2472 reacties, submitter: coretx

Leden van de Chaos Computer Club hebben spyware geanalyseerd die door de Duitse politie zou worden ingezet. De 'Bundestrojaner' zou over meer functies beschikken dan wettelijk is toegestaan en data wordt onversleuteld verstuurd.

Volgens de hackers van de CCC, die een rapport over de werking van de spyware hebben gepubliceerd, kan de software niet alleen Skype-gesprekken aftappen, ook zou de zogenaamde Bundestrojaner bestanden kunnen manipuleren of vernietigen. Daarnaast kunnen door de ingebouwde keylogger wachtwoorden buitgemaakt worden, terwijl de malware ook heimelijk screenshots kan maken van activiteiten.

Via een geboden backdoor heeft de aanvaller bovendien directe toegang tot een besmet systeem, waardoor bijvoorbeeld nieuwe 'functionaliteit' aan de trojan kan worden toegevoegd. De CCC geeft het op afstand inschakelen van een webcam of microfoon als voorbeeld.

De CCC stelt dat de Bundestrojaner in opdracht van de overheid is ontworpen en door de Duitse politie ingezet kan worden om pc's van verdachte personen te monitoren. De geboden functionaliteit van de spyware gaat echter veel verder dan de wettelijke kaders. Zo heeft het Duitse Federale Constitutionele Hof eerder bepaald dat dergelijke afluistersoftware uitsluitend mag worden ingezet om voip-gesprekken af te tappen.

Daarnaast bevat de Duitse spyware een aantal grove fouten. Zo wordt alle verzamelde data zonder versleuteling verstuurd. Hierdoor kunnen naast overheidsinstanties ook derden toegang krijgen tot deze gegevens of de spyware op afstand aansturen. Daarnaast beschikt de tool niet over een authenticatiemechanisme, waardoor een aanvaller vervalste informatie naar de autoriteiten kan sturen. Ten slotte tekent de Duitse hackersvereniging aan dat de verzamelde informatie naar een Amerikaanse server wordt doorgestuurd, vermoedelijk om het ip-adres van de command and control-server te verbergen. Volgens de CCC wordt daarmee opnieuw de wet overtreden omdat de informatie in handen van andere landen kan komen.

Of de Bundestrojaner, die bestaat uit een dll-file en een Windows-kerneldriver, actief door Duitse opsporingsdiensten wordt ingezet, is niet duidelijk. Wel heeft de CCC naar eigen zeggen de autoriteiten voortijdig geïnformeerd om hen zo de kans te geven om het zelfvernietigingsmechanisme van de Bundestrojaner te activeren. Hierdoor zouden lopende politie-onderzoeken waarbij de spyware wordt gebruikt, niet worden gehinderd.

De Duitse hackersvereniging roept in zijn publicatie andere hackers op om de malware, die als een binary is te downloaden, verder te analyseren. Ook stelt de CCC dat zij andere spyware die door overheden gebruikt wordt, graag wil analyseren en dat verdachte software naar hen gestuurd kan worden. De Duitse regering heeft nog niet gereageerd op de publicatie van de Chaos Computer Club.

Reacties (72)

Lees meer


Microsoft: Windows 8 deelt werkgeheugen efficiënter in

Door Dimitri Reijerman, 9 oktober 2011 11:19121 reacties, submitter: mrtnptrs

Microsoft heeft in Windows 8 het geheugengebruik naar eigen zeggen flink weten te verbeteren. Hierdoor zou het nieuwe besturingssysteem ook op oudere hardware met een beperkte hoeveelheid geheugen toch soepel kunnen draaien.

Windows-ontwikkelaar Bill Karagounis heeft meer inzicht gegeven in het geheugengebruik van Windows 8. Het is al langer bekend dat Windows 8 dezelfde systeemeisen zal krijgen als Windows 7, waarbij 1GB werkgeheugen het absolute minimum is. Microsoft zou echter diverse optimalisaties hebben doorgevoerd waardoor het nieuwe besturingssysteem efficiënter met het beschikbare ram omspringt. Dit zou onder andere tot gevolg hebben dat het energieverbruik binnen de perken blijft, een factor die met name belangrijk is bij het toepassen van ARM-processors.

Een van de geheugenoptimalisaties in Windows 8 is een mechanisme in de memory manager waarbij geheugengebieden waarin dezelfde content staat, verwijderd worden tot er nog één geheugenblok met deze inhoud overblijft. Volgens Microsoft weet Windows 8 via deze techniek, die geheel in de achtergrond verloopt, tientallen tot honderden megabytes vrij te maken.

Windows 8 zal voor bepaalde apparaten, zoals tablets, alleen de systeemonderdelen inladen die strikt nodig zijn voor de nieuwe Metro-interface. Hierdoor wordt volgens de softwaregigant opnieuw het geheugenverbruik verminderd. Microsoft stelt verder het aantal services te hebben verminderd dat automatisch opstart. Zo zullen de service voor Windows Update, user mode driver framework en plug and play pas actief worden als deze daadwerkelijk nodig zijn. Ook is het totale aantal services met dertien verminderd.

Om op systemen met relatief weinig werkgeheugen efficiënter geheugen toe te wijzen, is het voor applicaties in Windows 8 voortaan mogelijk om bepaalde geheugengebieden te reserveren met een lage prioriteit. Dergelijke geheugengebieden worden door het OS weer vrijgemaakt zodra de totale hoeveelheid vrij werkgeheugen te beperkt wordt. Volgens Microsoft zorgt een dergelijk mechanisme voor een betere responsiviteit van het OS.

Geheugengebruik idle in Windows 7 SP1 Geheugengebruik idle in Windows 8

Volgens Karagounis weet Windows 8 ten opzichte van zijn voorganger een flinke reductie in het geheugenverbruik te behalen. Om dit te illustreren heeft Microsoft een aantal screenshots op de Building Windows 8-blog geplaatst: op een drie jaar oude netbook met 1GB werkgeheugen noteerde de Windows Task Manager van een idle draaiende Windows 7 circa 400MB aan geheugen dat in gebruik is. In Windows 8 zou het geheugenverbruik in een identiek scenario ruim 100MB lager liggen.

Reacties (121)


Quadcore-soc met lte van Qualcomm verschijnt eind 2012

Door RoD , 9 oktober 2011 11:0634 reacties

Qualcomm heeft bekendgemaakt dat de eerste producten met zijn nieuwe Quadcore S4-soc eind volgend jaar op de markt komen. Een dualcore-variant komt eerder, en moet begin 2012 al in de eerste mobiele producten te vinden zijn.

Daarnaast heeft de chipfabrikant een document vrijgegeven waarin de specificaties van de S4-serie worden beschreven. Volgens de fabrikant is zijn nieuwe soc een stuk zuiniger dan voorgaande series, door deze op een 28nm-procedé te bakken. Ook kunnen cores afzonderlijk hun voltage en kloksnelheid instellen, wat 25 tot 40 procent stroombesparing op kan leveren. Waar Qualcomm voorheen nog van zijn Scorpion-cores gebruikmaakte, is voor de S4 een nieuwe core-architectuur ontwikkeld. Deze is gebaseerd op een ARM-instructieset, en wordt Krait genoemd. De nieuwe technologie moet er zorgen dat de Krait per kloktik 60 procent beter presteert dan de Scorpion. Daarbij kan de nieuwe core maximaal op 2,5GHz geklokt worden.

De nieuwe Qualcomm-soc beschikt tevens over een ingebouwde baseband, met onder andere lte-ondersteuning. De fabrikant claimt daarmee de eerste te zijn met een soc die tegelijkertijd zowel met 3g- als 4g-netwerken verbinding kan maken. Ook is er gps, wifi b/g/n, bluetooth 4.0 en 3d-weergave en -opname ingebouwd. Voor grafische toepassingen is de Adreno 225-gpu aanwezig.

Qualcomms eerste soc uit de S4-serie, de MSM8960 is al voor sampling naar fabrikanten van mobiele apparaten gestuurd. Dit model bevat twee Krait-cores met kloksnelheid van 1,5GHz. De eerste apparaten met deze soc worden begin volgend jaar verwacht, maar het is nog niet bekend welke fabrikanten een toestel met de MSM8960 in de pijplijn hebben. Een quadcore-variant is nog in ontwikkeling en komt later in 2012 op de markt.

Qualcomm S4 Qualcomm S4 Qualcomm S4

Reacties (34)


'Dell stopt tijdelijk met maken smartphones'

Door Arnoud Wokke, 9 oktober 2011 10:1634 reacties

Dell lijkt tijdelijk te zijn gestopt met het maken van smartphones met Android en Windows Phone 7. Een Windows Phone-smartphone die in ontwikkeling was, is geannuleerd, zo meldt een bron binnen Dell aan WPCentral.

Dell Streak floatBovendien lijkt Dell niet zoveel meer te doen met Android-toestellen, tekent WPCentral aan. Dell leek zich vorig jaar te richten op smartphones met de release van het Windows Phone-toestel Venue Pro en de Android-modellen Streak en Venue. Sindsdien zijn er geen nieuwe modellen van Dell meer aangekondigd. Wel kwam de fabrikant die bekend is van desktops en laptops met nieuwe tablets.

WPCentral zegt zich te baseren op een tipgever die een hoge functie bekleedt bij Dell. De fabrikant zelf heeft niets bekendgemaakt over zijn toekomstplannen voor smartphones. Een nieuwe versie van de Venue Pro en een nieuw toestel in de vorm van Wrigley, die beide genoemd stonden op een roadmap, kwamen er niet. Ook zou Dell in september komen met de Hancock, een Android-toestel met Ice Cream Sandwich en een uitschuifbaar fysiek toetsenbord. Google heeft echter Ice Cream Sandwich nog niet officieel aangekondigd.

Het is onduidelijk waarom Dell plannen voor nieuwe smartphones heeft laten varen. De fabrikant had tot nu toe slechts enkele modellen uitgebracht, maar kende weinig verkoopsucces. Het Windows Phone-toestel Venue Pro werd enthousiast ontvangen in de Verenigde Staten wegens het gebolde amoled-scherm en het toetsenbord, maar het toestel was mondjesmaat verkrijgbaar in Europa.

Reacties (34)