Dell is gestopt met de verkoop van de Venue en de Venue Pro in zijn thuisland de Verenigde Staten. Nieuwe smartphones heeft de fabrikant niet aangekondigd, waarmee het onduidelijk is of Dell nog actief blijft op de smartphonemarkt.
"Mobiele producten hebben kortere levenscycli dan laptops en desktops", is alles wat een Dell-woordvoerder tegen PCWorld kwijt wilde over het staken van de verkoop. Volgens hem komen er nog wel nieuwe mobiele producten, maar hij wilde niet zeggen of het dan ook om smartphones gaat.
In landen als India, China en Japan levert Dell vooralsnog wel smartphones. De Venue-toestellen waren in Europa al slecht verkrijgbaar. Het stoppen met de verkoop past in de strategie van Dell om zich op meer winstgevende producten te richten.
Eerder staakte Dell al de verkoop van zijn Streak-tablets en ook netbooks verkoopt het bedrijf niet meer. In plaats daarvan is Dell nadrukkelijker actief op de lucratieve zakelijke markt en met consumentenproducten waarop meer winst wordt gemaakt, zoals de XPS-laptops.