Amazon heeft, zonder er veel ruchtbaarheid aan te geven, de Kindle Cloud Reader live gezet. Via deze webapp kunnen Kindle-gebruikers voortaan ook hun e-bookverzameling op de iPad en op een pc benaderen, en titels aankopen.
Door de Kindle Cloud Reader als een webapplicatie aan te bieden, kan Amazon de nieuwe voorwaarden van Apple voor de App Store omzeilen. Apple eist 30 procent op van elke transactie die via een applicatie op haar platform wordt gedaan, een doorn in het oog van veel bedrijven. Eerder verwijderde Amazon om die reden al de directe links naar de Kindle Store uit haar iOS-applicaties.
De Kindle Cloud Reader, die geheel op html5 is gebaseerd, is momenteel te openen op de iPad en op pc's met Safari en Chrome. De webapp is dus ook te gebruiken op Windows, Linux en Chromebooks. IPhone-bezitters worden echter doorverwezen naar de bestaande applicatie in de App Store.
Gebruikers kunnen met de Kindle Cloud Reader al aangekochte e-booktitels in de browser openen of downloaden voor offlinegebruik. Ook kan in de Kindle Store worden gewinkeld.