owja logisch, een betaalde upgrade, origineel idee! licensiekosten betalen!
oh er staat een icoon in je app? vast ook gepatenteerd! licensiekosten betalen!
wat zeg je, er zit een exporter in je app? vast wel ergens een patent over te vinden! licensiekosten afdragen!
nee, een upgradeknop is geen patent en zeker geen licensiekosten waard..
deze *@#$%-'patenten' houden de technologische ontwikkeling tegen, ze zorgen voor extra kosten en moeite bij de kleine developer, ze leveren geld op voor bedrijven die het niet verdienen..
nee, wat mij betreft wordt het hele patentsysteem voor software afgeschaft. als jij een leuk idee hebt moet je maar zorgen dat je zelf ook de beste implementatie hebt, zodat je er geld aan verdient (verdiend?) op een eerlijke manier. want als jij als eerste een idee hebt heb je ook het meeste tijd gehad om er iets moois mee te doen en bovendien kent men jouw bedrijf/persoon dan als 'de bedenker van x' waardoor men toch meer geneigd is naar jou toe te stappen voor dat bepaalde produkt.
zelfde - en veel kwalijker - zie je in de medicijnindustrie; daar sterven er echt mensen omdat er maar 1 bedrijf een bepaald medicijn mag maken en er dan en passant maar even een fiks prijskaartje aan hangt. dat zorgt voor doden, maar bij technologiepatenten zorgt het dus voor een stagnerende technologische ontwikkeling, en als je daar even bij stil staat is dat ook erg kwalijk..
denk je bijvoorbeeld eens in waar we intussen zouden zijn als ideeen niet kapot werden gepatenteerd, maar juist gedeeld (niet alleen software, maar meer algemene technologie). zou me niets verbazen als we dan al veel zuinigere auto's hadden, veel efficientere software hadden en misschien hadden we zelfs bepaalde ziekten weten uit te bannen. ook dit gaat dus, indirect, over levens.
bij softwarepatenten valt dat laatste misschien nog mee, maar wat ik bedoel te zeggen: er zijn een hoop zaken die beter zouden gaan zonder patenten, waarbij je nauwelijks stil staat in de huidige situatie. en ik blijf er bij, tegenstanders van patentafschaffing/vermindering die zeggen 'ideeen mogen best wat geld opleveren voor de bedenkers' hoeven niet te vrezen, want ook zonder patent zul jij als 'originator' van een idee, mits je het goed aanpakt, er fiks mee kunnen verdienen.
(en dat je concurrent daarna met jouw idee OOK veel geld verdient is toch niet jouw probleem? bovendien mag je vice versa daarna ook hun ideeen weer gebruiken, en dan hebben jullie allebei betere producten. de consument is de winnaar!)
excuus voor deze iets langer uitgevallen post dan dat de bedoeling was