Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

System76 brengt Linux-workstation met maximaal vier RTX Quadro-videokaarten uit

Door Daan van Monsjou, 24 oktober 2020 17:1487 reacties

System76 brengt zijn Thelio Mega-workstation uit. Deze Linux-desktop beschikt over een Threadripper-cpu en maximaal vier Quadro RTX-videokaarten. De desktop heeft een adviesprijs vanaf 7499 dollar.

Het bedrijf voorziet de Thelio Mega van een AMD Threadripper 3000-processor met 24, 32 of 64 cores. De desktop kan worden uitgerust met verschillende aantallen videokaarten. Het basismodel is voorzien van twee Quadro RTX 4000-videokaarten, die overeenkomt met de RTX 2070. Het duurste model heeft vier Quadro RTX 8000-gpu's. Er komen ook varianten met RTX 2080 Ti-gpu's of maximaal drie RTX 3090-videokaarten.

De behuizing van de Thelio Mega is 478mm hoog, 263mm breed en 438mm diep, waarmee de pc een midtower-formfactor heeft. De case is deels gemaakt van hout, waarbij de gebruiker kan kiezen uit verschillende soorten, kleuren en afwerkingen. De behuizing is daarnaast open-source; gebruikers kunnen de schematics van de Thelio Mega-case downloaden en de behuizing zelf nabouwen.

System76 Thelio MegaSystem76 Thelio MegaSystem76 Thelio MegaSystem76 Thelio Mega

Afbeeldingen via System76

De pc maakt volledig gebruik van luchtkoeling. Verder heeft de pc twee RJ45-connectors, zeven USB 3.2 Gen 2-aansluitingen van het type-A en een USB-C-connector. De Thelio Mega ondersteunt daarnaast 10-gigabit-ethernet. De computer is standaard voorzien van een 1600W-voeding met een 80+-certificering en een efficiëntie van '90 procent of hoger'.

Het instapmodel van de Thelio Mega kost 7499 dollar, wat omgerekend en inclusief btw neerkomt op 7.650 euro. Voor dat bedrag levert System76 een Threadripper-cpu met 24 cores, twee Quadro RTX 4000-videokaarten, 32GB DDR4-3200-geheugen met ecc en een 250GB-NVMe-ssd met PCIe 4.0-interface. De duurste variant kost 46.953 dollar. Dat is omgerekend en met btw ongeveer 47.899 euro. Dit model is uitgerust met een Threadripper 3990X-cpu, 56TB aan ssd-opslag, vier Quadro RTX 8000-videokaarten en 256GB aan DDR4-3200-geheugen met ecc.

De Thelio Mega wordt standaard geleverd met Ubuntu of Pop_OS, de Linux-distributie van System76. Eerder deze week bracht het bedrijf een nieuwe versie van zijn besturingssysteem uit. Deze is gebaseerd op Ubuntu 20.10 'Groovy Gorilla', dat op vrijdag werd uitgebracht. Pop_OS 20.10 bevat alle nieuwe features van de meest recente Ubuntu-release, maar krijgt ook extra functies, zoals fractional scaling voor beeldschermen. De Pop_OS-installatie van de Thelio Mega kan vanuit de fabriek versleuteld worden met LUKS.

System76 Thelio Mega-behuizingSystem76 Thelio Mega-behuizingSystem76 Thelio Mega-behuizingSystem76 Thelio Mega-behuizing

De behuizing van de Thelio Mega. Afbeeldingen via System76

Reacties (87)

Lees meer


Vermeende 3DMark-scores van AMD Radeon RX 6800XT verschijnen online

Door Daan van Monsjou, 24 oktober 2020 15:06205 reacties

Verschillende bronnen hebben 3DMark-resultaten van een vermeende AMD Radeon RX 6800XT gepubliceerd. De websites tonen benchmarkresultaten op een 4k-resolutie. Deze resultaten worden onder andere vergeleken met de RTX 3080 van Nvidia.

Verschillende websites claimen vermeende 3DMark-resultaten van de komende RX 6800XT-videokaart in handen te hebben, zo schrijft VideoCardz. Deze resultaten zijn echter nog niet bevestigd en kunnen ook beïnvloed zijn door drivers. Neem dit dus met een korrel zout. Onafhankelijke praktijkresultaten, zoals gameprestaties, zijn nog niet beschikbaar. AMD zelf toonde eerder al wel gameprestaties van een RX 6000-videokaart. Het bedrijf noemde echter niet welke Big Navi-gpu werd gebruikt.

Onder andere Igor's Lab, een Duitse techsite, publiceert vermeende 3DMark-resultaten. De website claimt zich te baseren op twee 'compleet verschillende' bronnen van board partners die 'zowel AMD- als Nvidia-videokaarten aanbieden'. Dat zouden bedrijven als ASUS, Gigabyte of MSI kunnen zijn. Igor's Lab deelt onder andere resultaten uit de Firestrike Extreme 4K-benchmark, waar de RX 6800XT ongeveer 22 procent beter presteert dan de RTX 3080. Omgerekend zou dat neerkomen op een score van 13066 voor de AMD-gpu, waar de RTX 3080 van Nvidia 10688 punten haalt. Het gaat hierbij wel om de combined-scores, waarbij ook de gebruikte cpu een rol speelt. De exacte specificaties van het testsysteem zijn niet bekend.

Vermeende RX 6800XT-benchmarkresultaten van Igor's LabVermeende RX 6800XT-benchmarkresultaten van Igor's Lab

Vermeende RX 6800XT-prestaties in percentages (links) en omgerekende scores. Afbeeldingen via Igor's Lab

In de Time Spy Extreme 4K-benchmark is het verschil volgens Igor's Lab kleiner. De RX 6800XT presteert daar ongeveer 3,2 procent beter dan de tegenhanger van Nvidia. In Port Royal, een raytracingbenchmark, presteert de RTX 3080 juist 22 procent beter dan de vermeende RX 6800XT. De Radeon-gpu lijkt met raytracing wel iets beter te presteren dan de RTX 2080 Ti.

Wccftech claimt ook 3DMark-resultaten van de RX 6800XT in handen te hebben. Wccftech publiceert vaker informatie over onaangekondigde hardware, maar de juistheid daarvan is wisselvallig. De resultaten van deze website komen wel overeen met die van Igor's Lab; Wccftech claimt ook dat de RX 6800XT tot 22 procent beter zou presteren in Firestrike Ultra 4K. In TimeSpy lijkt het verschil wederom kleiner en in raytracingbenchmarks lijkt de RTX 3080 beter te presteren dan AMD's komende videokaart.

AMD Radeon RX 6800XT-benchmarkresultaten van Wccftech
Meer vermeende 3DMark-resultaten van de RX 6800XT. Afbeelding via Wccftech

Twitter-gebruiker KittyYYuko heeft naar eigen zeggen ook benchmarkresultaten van een Navi 21 XT-gpu. Die chip wordt volgens geruchten in de RX 6800XT gebruikt. De Twitter-gebruiker stelt hierbij echter dat de gpu in kwestie 80 compute units heeft. Dit komt niet overeen met eerdere geruchten, die stellen dat de chip 72 cu's heeft. De resultaten die KittyYYuko publiceert, komen wel redelijk overeen met die van Igor's Lab en Wccftech, zo schrijft Videocardz.

AMD onthult zijn komende videokaarten op woensdag 28 oktober tijdens een livestream. Volgens geruchten introduceert het bedrijf dan een RX 6900XT, RX 6800XT en RX 6800. Volgens geruchten krijgen de RX 6800-videokaarten van AMD onder andere 16GB aan gddr6-geheugen. De RTX 3080 beschikt over 10GB aan sneller gddr6x-geheugen. De presentatie van AMD wordt om 17:00 uur Nederlandse tijd gehouden.

AMD Radeon RX 6000
Teaser van RX 6000-prestaties. Het is onbekend om welk model dit gaat

Reacties (205)


Call of Duty: Mobile is meer dan 300 miljoen keer gedownload

Door RoD , 24 oktober 2020 12:04122 reacties

De mobiele versie van Call of Duty is inmiddels door meer dan 300 miljoen spelers gedownload, zo heeft uitgever Activision Blizzard bekendgemaakt. De mijlpaal komt ongeveer een jaar nadat de game is uitgekomen.

Via een bericht op Twitter liet Activision Blizzard weten dat in een jaar tijd meer dan 300 miljoen downloads zijn genoteerd. Daarmee is de game een van de populairste mobiele shooters, al is niet bekend hoeveel actieve spelers er zijn; de uitgever spreekt over 'miljoenen' spelers elke maand, maar een precies cijfer is er niet.

Eerder deze maande becijferde Sensor Tower, een marktonderzoeker voor mobiele apps, dat spelers ongeveer 480 miljoen dollar hebben uitgegeven in de game. Overigens kan het spel gratis worden gedownload en gespeeld; de makers verdienen hun geld met microtransacties.

Call of Duty: Mobile kwam vorig jaar in oktober uit. De mobiele versie van Call of Duty is geïnspireerd op games uit zowel de Modern Warfare- als Black Ops-series. De game bevat modi als Frontline, Team Deathmatch, Domination, Gun Game en Search & Destroy.

Call of Duty: Mobile - Battle RoyaleCall of Duty: Mobile - Battle RoyaleCall of Duty: Mobile - Battle RoyaleCall of Duty: Mobile - Battle Royale

Reacties (122)


Xbox-topman hint op komst streamingstick voor xCloud-gaming

Door RoD , 24 oktober 2020 11:1247 reacties

Microsoft lijkt met zijn Xbox-divisie te werken aan een stick die in een tv kan worden gestopt om er vervolgens via xCloud mee te gamen. De topman van Xbox hintte erop dat een dergelijk product mogelijk binnenkort verkrijgbaar wordt.

Xbox-topman Phil Spencer deed zijn uitspraken in een interview met Stratechery, zo merkte onder meer The Verge op. Alhoewel de release van een soort Chromecast-equivalent voor xCloud-gaming niet rechtstreeks werd aangekondigd, hintte Spencer duidelijk op de komst van een dergelijk product. Zo ziet hij onder meer de release van 'streamingsticks' voor zich, die gebruikers direct in hun tv kunnen stoppen om er vervolgens via xCloud games mee te streamen.

Spencer denkt dat de hardware die nodig is om xCloud te draaien in de toekomst goedkoper gaat worden, en het zou daarmee ook mogelijk kunnen worden dat klanten alleen maar een abonnement hoeven af te nemen, en de benodigde hardware er dan gratis bij krijgen. Dan hoeft alleen nog, naast de prijs van het abonnement, voor de controller te worden betaald.

Volgens geruchten zou Microsoft in het verleden ook al plannen hebben gehad voor een gamestreamstick. Die plannen, onder de naam Project Hobart, zouden jaren geleden al in de ijskast zijn gezet, maar het is onbekend waarom Microsoft de release destijds niet heeft doorgezet.

Reacties (47)


EA brengt Apex Legends voor Nintendo Switch pas volgend jaar uit

Door RoD , 24 oktober 2020 09:5343 reacties

EA gaat battle-royalegame Apex Legends pas volgend jaar uitbrengen voor de Nintendo Switch, waarmee de release een aantal maanden wordt uitgesteld. Het team dat aan de release werkt, heeft meer tijd nodig om de game te porten.

Dat zegt de uitgever in een update op zijn website. Er is meer tijd nodig om de port van Apex Legends voor de Nintendo Switch af te maken, nadat het team dat aan de ontwikkeling werkt met een achterstand te maken heeft gekregen. Daarom komt de game pas volgend jaar uit voor de Switch, maar een precieze releasedatum is er nog niet.

Aanvankelijk was EA van plan om de battle-royalegame in de herfst uit te brengen voor de Nintendo Switch, zo maakte het bedrijf in juni bekend. Toen liet de uitgever ook weten dat crossplay mogelijk wordt, waardoor gebruikers van de Switch ook kunnen samenspelen met andere platforms.

De geplande release op Steam gaat wel door: volgens EA is de releasedatum op 4 november gezet. Wie voorheen op Origin speelde, kan de progressie in de game meenemen naar de Steam-release.

Apex Legends Lifeline Edition

Reacties (43)


'FTC beslist binnenkort over beginnen antitrustzaak tegen Facebook'

Door RoD , 24 oktober 2020 08:2043 reacties

De Amerikaanse Federal Trade Commission zou binnenkort een besluit nemen over het vervolgen van Facebook vanwege het overtreden van de antitrustwetgeving. Er is vooronderzoek gedaan, maar de commissieleden moeten nog stemmen.

Dat stelt The New York Times op basis van twee niet nader gespecificeerde bronnen die bekend zijn met de gesprekken. De commissie zou op donderdag bijeengekomen zijn om de opties te bespreken. Om een besluit te kunnen nemen, zijn in de afgelopen tijd drie rapporten opgesteld over Facebook, aldus The New York Times. Die rapporten gaan over de vermeende overtredingen van Facebook, de financiële situatie van het bedrijf, en de risico's om een juridisch traject in te gaan.

Op basis van de vergaarde informatie moeten de commissieleden van de FTC een besluit nemen of Facebook wordt vervolgd vanwege het misbruiken van zijn marktpositie. Daar komt binnenkort een stemming over, maar het is dus nog niet duidelijk welk besluit er genomen gaat worden.

Facebook zou niet het eerste grote techbedrijf zijn dat op de korrel wordt genomen door de Amerikaanse autoriteiten. In de afgelopen jaren zijn verscheidene onderzoeken gedaan naar techbedrijven en hun macht, en onlangs klaagde het Amerikaanse Ministerie van Justitie Google aan wegens vermeend misbruik van zijn marktpositie. Overigens kreeg Facebook ook al eerder met de FTC te maken, nadat het bedrijf beschuldigd werd van privacyschendingen.

Reacties (43)