Screenshots tonen webinterface Microsoft xCloud voor Windows 10, iOS en iPadOS

Er zijn screenshots verschenen van wat de webinterface zou zijn van Microsofts dienst voor cloudgaming. Die webinterface moet gaan werken onder Windows 10, iOS en iPadOS. Microsoft wil de toegang tot gamestreaming via browsers vanaf dit voorjaar testen.

De screenshots tonen het label 'Cloud Gaming BETA'. Games werken full screen, claimt The Verge. In het menu staan aan te raden games, recent gespeelde games en games die beschikbaar zijn via Game Pass Ultimate. Het gaat om een interne test voor medewerkers van Microsoft, zo merkte de site op. Een publieke bèta is er nog niet.

Die moet er dit voorjaar komen, zei Microsoft eerder al. De stap is nodig, omdat Apple geen apps die games kunnen streamen vanuit de cloud, toestaat in de App Store. Alleen games die gebruikers op eigen consoles hebben draaien, zijn toegestaan. Gebruikers van een iPhone of iPad kunnen via de browser de dienst benaderen.

Bovendien komt de webtoegang als onderdeel van de Xbox-app naar Windows 10. De huidige bèta van de webversie werkt alleen op browsers die op Chromium zijn gebaseerd, zoals Google Chrome en Microsofts eigen Edge-browser. Het is niet bekend of dat bij een definitieve release ook zo zal zijn.

Sinds vorig jaar biedt Microsoft gamestreaming aan via zijn Game Pass Ultimate-abonnement. Momenteel werkt dat alleen met Android-apparaten. De dienst heette tijdens de testfase Project xCloud, maar sinds de release is er geen specifieke naam meer en spreekt Microsoft enkel over cloudgaming.

Microsoft xCloud webversie, februari 2021. Bron: The VergeMicrosoft xCloud webversie, februari 2021. Bron: The VergeMicrosoft xCloud webversie, februari 2021. Bron: The Verge

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

15-02-2021 • 15:07

40

Lees meer

Reacties (40)

40
39
12
0
0
22
Wijzig sortering
Moet ik dit zien als bijvoorbeeld een Google Stadia concurrent?
Niet direct concurrent vanuit de basis, MS kon al heel wat jaartjes games direct streamen van de Xbox naar je telefoon/tablet/PC, de xCloud toevoeging is gewoon een virtuele xbox tot je beschikking, daarin zitten ze wel in hetzelfde vaarwater. Grootste verschil is dat Stadia een apart platform is, xCloud is meer verlenging van, dan 'product an sich'.
Hier kijk ik wel naar uit. Apple Walled Garden allemaal goed en wel, maar af en toe gooit die garden toch ook het kind met het badwater weg.

Ben benieuwd, hopelijk kan ik in de toekomst Wat Flight Simmen zonder een dure pc te hoeven aanschaffen :)
MBT die walled garden overigens. Dit is toch echt de opmaat naar het groot worden van Progressive web applications, al dan niet met Web ASseMbly waardoor apps volledig platform onafhankelijk zouden moeten kunnen draaien.
Heeft Apple al iets gezegd over wasm dan? Lijkt me juist iets dat ze (om die reden) tegen zouden houden, Apple kennende, maar zou natuurlijk wel een hele hoop mogelijk maken op iOS dmv PWA's
Safari ondersteund WASM gewoon, AngryBots draait prima op mijn iPhone en is volgens deze site een WASM gebaseerde game :-)
Die oude versie in die link draait nog op asm.js. Nieuwere Unity games draaien wel op WebAssembly. Grote kans dat het crasht op iOS, maar het kan wel werken.
Ik heb elke game op die site, die specifiek vermeld dat het WASM zou moeten zijn overigens, werkend getest nu. Wellicht omdat ik edge op iOS draai (maakt gebruik van safari engine in geval van iOS dus zie niet in waarom dat zou moeten uitmaken, maar goed).
Unreal engine onder steund al een hele tijd het draaien vanuit een browser,

het is alleen wachten tot games het adopteren. de engiens zijn er klaar voor.

Daarna kunnen stores het natuurlijk niet meer tegen houden en is het een grote bypass voor apples app store praktijken.
Helaas is er ook nog geen volledige ondersteuning van PWA op de iOS devices. O.a. background sync, wat één van de mooiste features van PWA is, wordt eigenhandig door Apple tegengehouden in Safari.
Fullscreen api ook niet, en notificaties in een pwa of via een website werken ook niet
Flight sim is momenteel via xcloud (of xbox) nog niet beschikbaar, maar die is wel bevestigd uiteindelijk naar xcloud te komen inderdaad.
Ik kan mij vergissen, en ik heb mijn Android ook even niet bij de hand om het te controleren, maar volgens mij is de "Beta" branding ook bij Game Pass cloud gaming aldaar nog steeds aanwezig, dus dat is niet zo uitzonderlijk.

Voor de rest natuurlijk een welkome toevoeging, dan heb je meteen een hele riedel aan platform-ondersteuning in een klap. Denk aan Mac gebruikers, laptop-gebruikers, uiteraard iOS gebruikers, dat gaat nog een mooie inkomstenbron worden voor Microsoft.
Ik ben benieuwd of de kwaliteit van de stream ook wat beter is. Vond de kwaliteit erg tegenvallen, over wifi en 4G. Vermoed dat MSFT de streams nog teveel knijpt, want dat lijken ze ook lokaal te doen. Mijn wifi is niet supersnel en varieert tussen de 100 en 250 mbit afhankelijk van waar ik in huis ben, maar dat zou genoeg moeten zijn om een kwalitatief goede stream op te zetten vanaf 'n Xbox. Maar ook daar is het nite echt geweldig.
Ik heb me laten wijs maken door iemand op tweakers dat het absoluut door mijn netwerk moet komen dat het niet goed loopt lokaal. Bij hem zou het vlekkeloos draaien. Ik heb soortgelijke snelheden dat jij noemt en ik vind het ook niet geweldig. Input lag is okee maar veel haperingen. Ben dus niet de enige en geloof ook niet dat het beter kan dan dat ik nu heb.
De inputlag is inderdaad prima, zeker lokaal is het niet echt merkbaar. Via Wifi is het zeker speelbaar, alleen via 4G is het van een vervelend niveau. Maar dat is meer 4G dan wat anders....
Of die persoon op tweakers heeft een andere 'pijnlevel' dan jij, en wat jij dus als problematisch ziet, ziet hij/zij als fatsoenlijk. Vergeet bv niet dat er genoeg mensen zijn die een 1080p videobestand van 800MB voor een film van 90 minuten ook goed vinden, terwijl je toch zeer duidelijk het verschil ziet tussen 1 van 4+GB of 800MB.
Maar schokkerig beeld en nee geen framedrops kan ik niet als fatsoenlijk vinden. Vooral als je weet hoe het native op je tv speelt. Dan kan iedereen wel een conclusie trekken dat het niet fatsoenlijk is. Ik gebruik het nog steeds ook al vind ik het niet fatsoenlijk. Maar de concurrentie doet het beter dus dan kan Microsoft het ook verbeteren.

[Reactie gewijzigd door MissMe NL op 25 juli 2024 00:19]

Ik heb Playstation Now en Geforce Now geprobeerd met 500 Mbit (glasvezel) verbinding met ethernet en het was niet echt te doen.
Input lag was echt te hoog. Ik dacht toen dat cloud gaming gewoon een marketingtrucje was want zelfs met 500mbit/s was het niet te doen.
Toen heb ik Playstation remote play geprobeerd. En dat was ook niet echt speelbaar (waarschijnlijk door slome wifi van PSvita).

Maar toen had ik stadia (gratis versie) geprobeerd en die werkte echt zo veel beter. Input lag was merkbaar maar echt minimaal.
De servers maken echt een heel groot verschil en ik denk dat microsoft en google geen moeite zullen hebben met servers infrastructuur op te zetten. Sony zal toch echt betere servers moet bouwen of ze moeten in de toekomst servers van microsoft lenen.
Dat is het dus. Xcloud werkt nu ook niet heel goed. Microsoft zet nu zo in op streaming maar komt nu nog niet in de buurt van stadia. Gewoon jammer. Terwijl inderdaad Microsoft de capaciteiten heeft. Maar goed het staat nog in de kinderschoenen. En zolang het in gamepass ultimate zit kan ik het blijven testen.
Is dat inderdaad puur een xCloud dingetje. Stadia draait niet alleen veel stabieler, heeft minder input lag maar de resolutie van de Stadia streams lijken ook hoger te liggen dan xCloud. En ik draai het op een 1gbit netwerk.

Wat dat betreft heeft Google het wel echt beter voor elkaar.

[Reactie gewijzigd door Luca op 25 juli 2024 00:19]

Ik zie een zoekbalk. Dat is iets wat Google nog steeds niet heeft op Stadia. Nou heeft Google misschien ook niet de ervaring met zoekfuncties... :+
Iedereen weet dat microsoft voorop loopt wat dat betreft :+
Alleen als het nieuws voorbij komt dat ze alsnog Astalavista hebben overgenomen :-)
Grappig dat iedereen het daar elke keer over heeft. Ik heb wel gewoon een zoekbalk bij stadia namelijk. https://imgur.com/a/nRs1gBD

[Reactie gewijzigd door Patrick_Wolf op 25 juli 2024 00:19]

Vreemd, misschien AB testing? Heb het zelf niet.
Als dit ook vlotjes op linux gaat werken (onder Chromium oid) : top :)
Kom maar op! Eindelijk iemand die gewicht brengt in het ontwijken van die AppStore gijzelingen.

Hopelijk gaan meerdere grote games volgen zoals Fortnite enzo, dan is er geen stoppen meer aan en maken devs ook weer wat meer winst
Kan niet wachten. Moet nu de ipad app gebruiken maar gebruik liever mijn macbook.
Werkt het dan ook meteen op webos of is daar toch nog een aparte app voor nodig?
Uitsluitend in chromium browsers voor nu, volgens mij is webOS niet chromiumgebaseerd?
Jammer genoeg lijkt ook hier de overlay constant zichtbaar te zijn in beeld*. Iets waar ik mij met het streamen via de Xbox app enorm aan stoor.

*Het menu/Xbox icoon linksbovenin bij de laatste afbeelding.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.