Tip de redactie

NameSpace verliest bijna 45.000 domeinen

Door Hielko van der Hoorn, 6 juli 2000 21:0252 reacties, bron: WebWereld

Al enige tijd was bekend dat Namespace nog niet betaald had voor alle, naar wat nu blijkt 45.000, domeinen. De directeur, Gijs Graafland, verklaarde toen dat de check al onderweg was. Dit lijkt niet helemaal het geval te zijn geweest en daarom heeft de Stichting Internet Domeinregistratie Nederland beslag laten leggen op alle roerende zaken van SIB, het bedrijf dat de namen voor NameSpace registreert:

NameSpace en de Stichting Informatica & Bedrijfsbeheer zijn twee afzonderlijke bedrijven, maar ze hebben dezelfde eigenaren. Gijs Graafland is directeur van beide ondernemingen.

SIDN heeft ook beslag gelegd op alle domeinnamen van NameSpace die zijn geregistreerd via SIB. Volgens SIDN-directeur Bart Boswinkel gaat het om 'iets minder dan 45.000' domeinnamen.[break]Graafland, de directeur van Namespace, is het absoluut niet eens met feit dat alle domeinen straks worden afgenomen: hij zegt dat de SIDN een hekel heeft aan namespace en geen gegronde reden heeft om de domeinen af te pakken. Als ze toch de domeinen kwijt raken zullen ze de SIDN voor de rechter slepen:[/break]Graafland heeft het gevoel dat hij en zijn bedrijf oneerlijk worden behandeld. "Uit het gedrag van het bestuur en de raad van deelnemers blijkt dat iedereen een hekel heeft aan ons", zegt Graafland. "De SIDN is geen onafhankelijke registratie-instantie en mag niet zomaar beslagleggen. Daarvoor moet toestemming van de rechter zijn."

[...] Graafland geeft niet op. Hij is, zacht gezegd, verbaasd over het feit dat domeinen van NameSpace worden afgepakt omdat de provider niet heeft betaald. Volgens Graafland heeft NameSpace wel keurig betaald aan provider SIB. "Als de domeinnamen worden afgenomen, gaan wij de schade verhalen", zegt Graafland. De SIDN zal dan door NameSpace voor de rechter worden gesleept.

Thanks Paz voor het insturen van dit nieuws.

Reacties (52)


Asus A7V in pricewatch

Door Femme Taken, 6 juli 2000 18:0948 reacties, bron: Tweakers.net Pricewatch

SWW Computer heeft zojuist als eerste leverancier prijzen voor de Asus A7V aan de pricewatch toegevoegd. Bij telefonisch navraag kreeg ik te horen dat dit bord vanaf volgende week leverbaar wordt voor een prijs van 415 gulden.

De Asus A7V is naast de MSI K7T Master vooralsnog één van de meest interessante KT133 borden voor ons veeleisende tweakers. De plank heeft een AGP Pro sloot, 5xPCI, 1xAMR, 3xDIMM, een onboard ATA100 controller van Promise en dipswitches waarmee de multiplier van de Athlon en Duron bijgetweakt kunnen worden.

Verder liet SWW weten dat de Socket A én Slot A Thunderbirds inmiddels gearriveerd zijn bij distributeurs en waarschijnlijk volgende week verkrijgbaar worden. In tegenstelling tot eerdere berichten dat de Slot A Thunderbirds uitsluitend aan OEMs worden geleverd, kunnen wij simpele consumenten dus wél in bezit komen van een Slot A Tbird. Dit is erg cool nieuws voor de blije bezitters van een Thunderbird-compatible Slot A bord.

Reacties (48)


D-Link DSB-V100 video capture device review

Door Hielko van der Hoorn, 6 juli 2000 18:0210 reacties, bron: hardCOREware

De mannen van hardcoreware.net hebben een review geschreven over het DSB-V100 video caputure dingetje van D-Link. Dit is een klein apparaatje wat op een USB poort aangesloten kan worden en je computer dan uitrust met een video-in poort. Voor mensen die wat aan home video-editing willen doen maar geen video-in hebben op een andere kaart (TV-kaart, videokaart etc.) is het wel een handig dingetje: makkelijk te gebruiken en niet al te duur ($50):

One of the kinda' cool things about this device is the little teal button I mentioned earlier. It's like the shutter button on a camera. Why is that a good thing you ask? Well, the only other way to actually snap a picture using a video camera in "live" is by clicking a box in the application. I suppose if you are just sitting at your workstation messing around with pre-recorded material, that's fine. However, should you decide to move the camera and try to take a shot of something, it could get a bit awkward, real quick, with out the "little teal button". Point the camera, push the teal button, picture taken!

[...] If you happen to be one of the many who have both an older analog video camera, and you lack a video card that supports an analog video input, this little device can be made to go a long way for little $$$. Looked at for what it is—an inexpensive video capture device—it serves quite well in that function; if you accept its inherent limitations. Needless to say, if you want to have a mini digital studio in your home, go buy a DV-Camcorder and a firewire card...oh yeah, remember to bring lots o' cash too, 'cause those are not gonna' be cheap.

D-Link DSB-V100 video capture device
D-Link DSB-V100 video capture device

Reacties (10)


Zon start portal voor WAP-telefoons

Door Tweakers , 6 juli 2000 17:5111 reacties, bron: Zon

Arjen Briene kwam een link afdroppen naar dit bericht van Zon waarin ze aankondigen dat hun portal voor WAP-telefoons van start is gegaan. Zon-abonnees kunnen gratis van deze dienst gebruik maken en dus bijvoorbeeld op hun mobieltjes vast de e-mail ophalen:

Als een van de eerste internetaanbieders lanceert Zon een portal voor WAP-telefoons dat met elk mobiel abonnement bereikbaar is. Met dit portal is Zon ook de eerste gratis internetaanbieder die WAP-services aanbiedt, want gebruikers hoeven er niets extra voor te betalen.

Alle Zon-abonnees hebben toegang tot dit portal via hun normale inbelnummer, gebruikersnaam en wachtwoord. Ze kunnen niet alleen via hun WAP-telefoon e-mail ophalen, maar ook surfen op het internet, ongeacht hun mobiele operator.

Via het portal zijn nu al verschillende diensten toegankelijk zoals informatie over nieuws, weer en verkeer en sport, toegang tot e-mail, aandelenkoersen en andere financiële informatie. In de nabije toekomst worden meer multimediadiensten ontwikkeld.

Klik hier voor informatie over het instellen van je WAP-telefoon.

Reacties (11)


0,13micron PIII krijgt de codename Prescott

Door Tweakers , 6 juli 2000 16:0617 reacties, bron: The Register

De 0,13micron Pentium III Coppermine waar al eerder over gespeculeerd werd heeft volgens The Register de codenaam Prescott gekregen. De processor wordt ondersteund door de chipset Tulloch die ook geschikt zou moeten zijn voor de 479-pins versie van de Pentium 4, eerder bekend als de Willamette.

Intel's 479 pin son of Willamette, due for launch next year, now has its very own codename, Prescott. A die shrink from 0.18 to 0.13 micron, Prescott and its associated Tulloch chipset are expected to support both synchronous and Rambus memory.

Thanks [CoSD]Headbanger voor de tip!

Reacties (17)


Bevestiging aanwezigheid multiplier dipswitch op A7V

Door Femme Taken, 6 juli 2000 15:5629 reacties, bron: Insane Hardware

Ik kreeg van Insane Hardware een mailtje dat zij van Asus de bevestiging hebben gekregen dat de A7V voorzien zal zijn van de multiplier dipswitch. Eerder waren hier twijfels over ontstaan omdat de bewuste dipswitch wel zichtbaar was op foto's van Tommies Hardware Gids, maar in een mysterieuze stealth mode was gegaan op de Asus site... De multiplier dipswitch is daar in geen velden en wegen te bekennen in de Asus manual:

Dear Jai,

OK, start from next week, all shipping A7V will have the CPU multiplier so I guess it will be very popular as you said.

Best regards,
Charles Chiang
ASUS

Links de foto uit de Asus manual, rechts het plaatje van Tom (geript van Overclockers.com):

Asus A7V multiplier dipswitch (Asus manual) Asus A7V multiplier dipswitch (THG foto)

Reacties (29)


Nieuw BX moederbord van Epox

Door Tweakers , 6 juli 2000 15:4731 reacties, bron: Hardwareinfo.net

Ik lees bij Hardwareinfo.net dat Epox de BX7+ heeft aangekondigd, een Socket 370 BX moederbord bedoeld voor mensen die een 133MHz bussnelheid moeten gebruiken. De FSB kan in stappen van 1MHz worden ingesteld tot een maximum van 200MHz. De layout is verder ook errug relaxed: 1xAGP, 6xPCI, 1xISA, 4xDIMM en er is ondersteuning voor ATA/66 en RAID.

EPoX heeft aangekondigd in de tijd van Intel 815 en VIA Apollo Pro 133A chipsets, toch nog een nieuw moederbord met Intel BX chipset uit te brengen. De BX7+ heeft enkele interessante kenmerken: het bord wordt geleverd met de highpoint controller 368, voor ATA66 ondersteuning, binnenkort zelfts met de 370 van highpoint voor ATA-100. Mede komt het bord met 6 PCI sloten, allemaal master. Er zit een Diagnistiche oplossing op het moederbord waardoor de Hex. codes van de BIOS POST gecontroleerd kunnen worden bij een slechte start. Dit laatste omdat dit het ultieme bord is voor overclockers, het bord kan per MHz. overclocked worden t/m 200 MHz. FSB. Verder kunnen de voltages naar wens veranderd worden. In de test bij EPoX bleek het bord stabiel tot ver over de 150 MHz. Alle EB processors van Intel lopen dan ook stabiel op dit moederbord.
Epox BX7+

Dank aan Frans Satink voor de tip.

Reacties (31)

Lees meer


Dutch Power Cows hitparade van 5 juli

Door Mark Timmer, 6 juli 2000 14:4918 reacties, bron: GoT / Wildhagen

Zoals gebruikelijk staan we weer ruimschoots achter AT, wat nog steeds te wijten is aan de beruchte Phantom Flusher...

Gisteren kregen we er 9 nieuwe leden bij, zodat ons totaal nu op 2464 komt. Wil je kans maken om de 2500e te worden, of weet je niet waar dit over gaat? Kijk dan even hier!

De DPC hitparade top 10 van 5 juli

1. 59.966 [Dutch Power Cows] Gerard (256, Totaal: 116.380)
2. 52.377 [Dutch Power Cows] Interior Lulu (2, Totaal: 6.703.667)
3. 34.437 [Dutch Power Cows] Chakotay (40, Totaal: 652.937)
4. 33.899 [Dutch Power Cows] wiho (1, Totaal: 10.867.594)
5. 22.145 [Dutch Power Cows] Lord Darkness (28, Totaal: 793.164)
6. 21.566 [DPC]-Killemall says: don't eat them, feed them... (30, Totaal: 772.828)
7. 21.188 2fast4u [Dutch Power Cows] (8, Totaal: 1.469.742)
8. 20.176 [Dutch Power Cows] Sub-Team Hack BV (16, Totaal: 1.032.393)
9. 14.350 [DPC] Cyber Cows Unlimited (17, Totaal: 1.001.727)
10. 14.011 [DPC] Quakers United | Cewle Coown' Cadavers (12, Totaal: 1.216.704)

En de nummers 11 tot en met 30

11. 13.965 [DPC] - CrashNet (466, Totaal: 52.802)
12. 12.572 [Dutch Power Cows] Tuur (21, Totaal: 949.319)
13. 11.864 [Dutch Power Cows] BaDMaN (18, Totaal: 998.657)
14. 11.663 [Dutch Power Cows] Collin de Grazer! (83, Totaal: 356.917)
15. 10.978 WebAct (130, Totaal: 211.698)
16. 10.395 [Dutch Power Cows] Northern Delights (11, Totaal: 1.233.478)
17. 9.819 [DPC] Grote Smoeldriaan (285, Totaal: 100.937)
18. 8.797 [Dutch Power Cows] Team EDG Ermelo (58, Totaal: 477.415)
19. 8.427 [Dutch Power Cows] BaDo (46, Totaal: 606.743)
20. 8.159 [Dutch Power Cows] EdVe (41, Totaal: 649.319)
21. 8.099 [Dutch Power Cows] RTo (62, Totaal: 447.371)
22. 7.480 [Dutch Power Cows] NoRRoD Computers (134, Totaal: 200.693)
23. 7.325 [Dutch Power Cows] Team Ferion (73, Totaal: 388.966)
24. 7.195 [Dutch Power Cows] V.P.A. (137, Totaal: 199.661)
25. 7.181 [Dutch Power Cows] TEX (75, Totaal: 378.521)
26. 7.097 [Dutch Power Cows] - GRiMLoCK (51, Totaal: 538.948)
27. 6.905 P.J.verhoeven (424, Totaal: 60.556)
28. 6.880 [Dutch Power Cows] [eNeRGy] (27, Totaal: 803.676)
29. 6.843 [Dutch Power Cows] BeeSmart (67, Totaal: 426.539)
30. 6.253 [Dutch Power Cows] Jobe (20, Totaal: 961.883)

De Top 15 teams

1. (0) 1.669.597 AnandTech
2. (0) 1.122.259 Dutch Power Cows
3. (0) 945.723 Russian Team
4. (1) 928.096 Slashdot.org
5. (1) 874.297 HackZone Team -- Combined power of Russia and exUSSR countries
6. (0) 494.862 The Amiga RC5 Team effort
7. (0) 438.958 Team Warped (OS/2)
8. (0) 384.750 Team EvangeLista (Macs Rule! :-)
9. (0) 369.800 Libertarians for Privacy (1-800-ELECT-US)
10. (0) 351.247 Japan Windows NT Users Group
11. (1) 304.242 Team Hungary STB+
12. (1) 302.535 Japan FreeBSD Users Group
13. (2) 253.584 Team Win32 (Windows)
14. (4) 246.707 @stake L0pht Labs
15. (5) 243.916 Japan Linux Users Group

Teams om ons heen (total stats)

8. () Japan FreeBSD Users Group (Tot: 182.345.812, Gis: 302.535)
9. () Libertarians for Privacy (1-800-ELECT-US) (Tot: 159.525.592, Gis: 369.800)
10. () @stake L0pht Labs (Tot: 151.065.476, Gis: 246.707)
11. () Japan Linux Users Group (Tot: 149.830.361, Gis: 243.916)
12. () Dutch Power Cows (Tot: 146.700.181, Gis: 1.122.259)
13. () Japan Windows NT Users Group (Tot: 139.521.104, Gis: 351.247)
14. () Team Hungary STB+ (Tot: 124.806.795, Gis: 304.242)
15. () Team Win32 (Windows) (Tot: 117.942.762, Gis: 253.584)
16. () Czech RC5 Team (Tot: 112.051.108, Gis: 130.507)
(Teams waarvan de score van gisteren ontbreekt, hadden geen score in de top 100!)

Wanneer halen we ze in

Japan FreeBSD Users Group: 44 dagen
Libertarians for Privacy (1-800-ELECT-US): 18 dagen
@stake L0pht Labs: 5 dagen
Japan Linux Users Group: 4 dagen

Mijlpalen

[DPC] Cyber Cows Unlimited1.000.000
[Dutch Power Cows] [eNeRGy]800.000
[Dutch Power Cows] BaDo600.000
willie200.000
[Dutch Power Cows] NoRRoD Computers200.000
[DPC] Hexspoor European Call Center200.000
DcP200.000
[Dutch Power Cows] Gerard100.000
[Dutch Power Cows] Mad Eddy100.000
[DPC] Grote Smoeldriaan100.000

MegaFlush 6 stats

Gisteren: 197.462
Totaal: 4.330.725

Dutch Power Cows is vandaag 2e en heeft een kans van één op 40 om de sleutel te vinden!

Reacties (18)


KPN gaat aandeel in Surfnet afstoten

Door Mark Timmer, 6 juli 2000 14:0012 reacties, bron: InfoWorld

Over anderhalf jaar zal KPN de aandelen die het bedrijf in SurfNet heeft wegdoen. Een duidelijke reden voor de verkoop is niet echt gegeven, maar het heeft ermee te maken dat er nu meerdere bedrijven in de telecom-sector zijn dan alleen de KPN:

KPN doet zijn aandeel van 49 procent in Surfnet per 1 januari 2002 over aan de stichting SURF. Op dat moment is Surfnet geheel in handen van SURF. KPN had sinds 1988 een speciale rol binnen Surfnet. Surfnet is de internet-samenwerking tussen hoger onderwijs instellingen en onderzoekscentra.

Volgens Surfnet-directeur Boudewijn Nederkorn is het logisch dat KPN bij de huidige ontwikkelingen in de telecommarkt uit Surfnet zou stappen. "Toen we begonnen met de samenwerking was de PTT nog monopolist, er was geen alternatief. Bij openbare aanbestedingen kan het grote aandeel van KPN een probleem vormen." Volgens Nederkorn zijn de aandelen voor 'symbolische bedragen' van de hand gegaan.

Dank aan de submitter van dit nieuws: Itsme!.

Reacties (12)


Nieuwslezeres Ananova verkocht voor 332 miljoen

Door Tweakers , 6 juli 2000 12:5447 reacties, bron: Nu.nl

Orange neemt voor 332 miljoen gulden Ananova over van het Britse persbureau Press Association. De virtuele nieuwslezeres die 24 uur per dag via het net doorwerkt zal door Orange gebruikt worden voor een nog op te zetten internetportal. Er zijn ook plannen om Ananova op GSM's te laten verschijnen:

Ananova, de eerste digitale nieuwslezeres
Ananova is als computeranimatie in staat om 24 uur per dag nieuws te lezen via internet. Het personage is ontwikkeld door de divisie nieuwe media van PA. De directie van het persbureau besloot echter onlangs de diensten op het internet van de hand te doen. Ze wil zich volledig richten op het business-to-business leveren van nieuws. De consumentenmarkt laat PA in het vervolg links liggen.

Orange krijgt door de overname ook de honderd werknemers tellende divisie nieuwe media van PA onder zich. Het telecombedrijf, sinds kort eigendom van France Télécom, wil de aanwinst gebruiken voor het opbouwen van een grote internetportal. Nieuwe technologieën (UMTS) maken het bovendien mogelijk dat Ananova in de toekomst op mobieltjes verschijnt.

Thanks bitprobe voor de link.

Reacties (47)


Foto's van AMD760 chipset demo op PC Expo

Door Femme Taken, 6 juli 2000 12:4414 reacties, bron: JC News'n'Links

Atmosphere liets ons weten dat JC in zijn PC Expo verslag een aantal foto's van de AMD Tecate reference plank met AMD 760 chipset heeft gepost. Het systeem ziet er hetzelfde uit als de demodoos die op de WinHEC werd geshowed, dus wat dat betreft geen verassingen:

AMD Tecate / AMD 760 demo systeem AMD Tecate / AMD 760 demo systeem

Errug kewl hoor, dat rood en blauw .

Reacties (14)


Intel i815 moederborden vergelijking @ THG

Door Hielko van der Hoorn, 6 juli 2000 12:0317 reacties, bron: Tom's Hardware Guide

pe1rbt meldt dat bij Tom's Hardware Guide een vergelijking te vinden is tussen 5 plankjes uitgerust met de i815 chipset. De MSI MS-6337 plank kwam als beste uit de bus: de layout, features en performance combinatie bleek beter te zijn dan bij de concurrentie:

MSI MS-6337Along with the Fujitsu-Siemens D1184, the MSI MS-6337 is clearly one of the top candidates. The board comes in a colorful and functional package. Because of the ICH2 chip the board is capable of addressing both IDE channels with Ultra-DMA/100. It offers very flexible settings for Front Side Bus and memory clock: It allows clock rates up to 153 MHz adjustable in small steps. Increasing the core voltage is an important overclocking feature to ensure stable operation of a processor near the limit. The system diagnosis consisting of four multi-color LEDs is helpful for finding hardware errors. We did not encounter any problems during the test, and the MSI MS-6337 ran very stable.

[...] The MSI MS-6337 showed the most balanced features among the boards tested: The board based on the Solano 2 chipset delivers a very good performance in connection with high system stability. In addition, it offers numerous features for overclocking that are especially interesting for users who like to tweak the performance.[break]Ondanks het feit dat Intel 2 jaar de tijd heeft gehad om een chipset te ontwerpen is de i815 niet sneller geworden dan de BX chipset. In bijna alle testen is de Asus P3B-F @ 133MHz het snelste en bewijst daarmee weer dat een BX plankje op 133MHz nog steeds de basis is voor de ultieme performance :[/break]The benchmark results display it quite clearly: Only in two OpenGL disciplines is the Intel 815 chipset faster than the older 440BX. In all other test categories its predecessor delivers a marginally better performance. Generally, it is not easy to argue for the Intel 815(E): In a direct comparison with its predecessor 440BX, the new chipset offers all the modern features (AGP 4x, 133 MHz Front Side Bus, Ultra-DMA/66/100, etc.), but does not deliver any visible advantage considering the most important criterion, performance.

Reacties (17)


nVidia Detonator driver 5.32 getest @ FiringSquad

Door Tweakers , 6 juli 2000 12:0212 reacties, bron: FiringSquad

[CoSD]Headbanger schrijft dat FiringSquad haar nVidia Detonator driver comparison van een update heeft voorzien:

"In deze update zijn ook de 5.32-drivers in de benchmarks gezet. Weer zijn er een aantal opmerkelijke dingen te zien. De 5.30-drivers komen qua snelheid duidelijk als winnaar uit de bus, de 5.22-drivers zijn gemiddeld en de 5.32-drivers komen verrassend genoeg als traagste naar voren. Ook met FSAA aan zijn de 5.32-drivers het langzaamst. Er wordt gesuggereerd dat de snelheid iets lager is om de drivers wat stabieler te maken."

Something happened with the 5.32 drivers that caused consistent performance drops in D3D FSAA when compared with the 5.30 driver set. This could have been done to make the drivers more stable or we could be seeing the effects with FSAA really working. Quake 3 showed marginal increases over the 5.22 and nothing over the 5.30 tests.

Stability of these drivers is questionable. I haven't been able to get FSAA to run on CounterStrike using either OpenGL or D3D. This probably has more to do with the game though. We have also heard reports of terrible results with Diablo 2. Problems will probably vary from system to system. Try these at your own risk. Worst case scenario, you reinstall your old drivers and lose a little time.

Reacties (12)


Bijna vier op de tien Nederlanders wekelijks op internet

Door Mark Timmer, 6 juli 2000 11:3037 reacties, bron: Omroep.nl

Steeds meer mensen gaan gebruik maken van internet, dat blijkt uit een onderzoek van TrendBox. Dat ruim de helft van de Nederlanders wel eens geïnternet heeft en bijna 4 op de 10 mensen minimaal één keer per week internet, wijst uit dat men het dus toch een erg handig medium vindt. Degenen die immers eenmaal geïnternet hebben, gaan hier ook mee door. Ook het aantal vrouwen stijgt sterk: 40% van de internetgebruikers:

Bijna vier op de tien Nederlanders surft minimaal een keer per week op internet. Ruim de helft van de 15,8 miljoen Nederlanders heeft het medium wel eens gebruikt. Dat blijkt uit metingen van onderzoeksbureau Trendbox. Naarmate de mensen ouder worden, maken ze steeds minder gebruik van internet. Van de 65-plusers heeft slechts 7 procent wel eens gesurft. "Plannen van de overheid het pc-gebruik te stimuleren, kunnen hier wellicht verandering in brengen", concludeert Trendbox voorzichtig. Het aantal internetters is volgens Trendbox in een half jaar met meer dan 20 procent gestegen. "Dat is sinds 1997 niet meer voorgekomen." Van de gebruikers is 40 procent vrouw. Dat vrouwen steeds vaker internet (de eerste jaren een echt mannenmedium) weten te vinden, komt door de toename van internetsites voor vrouwen. Bovendien, zo zegt Trendbox, wordt het net steeds vaker thuis gebruikt.

Met dank aan V0rtex die ons naar dit artikel leidde.

Reacties (37)


Outrageous GeForce2 GTS info & pics

Door Hielko van der Hoorn, 6 juli 2000 11:1513 reacties, bron: Planet GeForce

Planet GeForce heeft wat informatie en foto's weten te bemachtigen van de Outrageous GeForce2 GTS van Absolute Multimedia. Dit is de tweede GeForce2 die standaard heatsinkjes gaat krijgen op het Ram en zover je dat kan zien op een foto, deze lijken beter te zijn dan die op de Prophet II. Daarnaast lijkt de kaart nog meer tweak vriendelijke opties te hebben: een 'gaming fan' en drivers met een overclock tabje :

  • We have a TV-Out Option that can be added to the board. (available in July)
  • Our drivers now include overclocking of the memory and core clock.
  • We are bundling with Soldiers of Fortune and 3 free Software Choice titles.
  • Our product comes with a gaming fan which we have tested against a Standard fan. The fan cooled the processor 10 degrees better than a standard spec. GeForce2 GTS fan.
  • We have also added RAM heatsinks. These are standard.
  • We are using a 5-tap filter on our Video output now as standard.
  • We are bundling with WinDVD2000 version 2.2 supporting Video motion compensation for the NVIDIA series processors.
  • * Een close-up van de Ramsinks:

    Absolute Multimedia Outrageous GeForce2 GTS

    * De andere 50% van de kaart:

    Absolute Multimedia Outrageous GeForce2 GTS

    Reacties (13)

    Lees meer


    Soyo kondigt K7VTA en K7VMM Socket A mobo's aan

    Door Femme Taken, 6 juli 2000 10:5916 reacties, bron: Soyo

    Venator liet ons weten dat Soyo twee nieuwe Socket A planken heeft aangekondigd. De SY-K7VTA is gebaseerd op de VIA KT133 chipset en heeft 5 PCI slots, 3 DIMM slots en een ISA slot.

    De tweede nieuwe plank is de voor ons tweakers minder interessante SY-K7VMM met VIA KM133 chipset. Dit bord heeft 3 PCI slots, 2 DIMM slots en een in de chipset geïntegreerde S3 Savage4 graphics decelerator.

    Soyo SY-K7VTA mobo layout

    Reacties (16)

    Lees meer


    Kingmax begint levering PC150 DIMMs

    Door Femme Taken, 6 juli 2000 10:2427 reacties, bron: Kingmax

    Kingmax heeft aangekondigd dat zij zijn begonnen met de levering van geheugenreepjes die voldoen aan hun eigenhandig geformuleerde 'PC150' specificatie. Men is in onhandeling met een aantal moederplank fabrikanten over officiële ondersteuning van deze PC150 DIMMs. Voor ons boeit dat weinig, aangezien de planken van o.a. Abit het al langer mogelijk maken om met snelle PC133 CAS2 DIMMs op 150MHz en hoger te klokken:

    Kingmax Technology, a leader in memory solutions, today announced the availability of its new PC150 SDRAM modules. Based on its TinyBGA package technology and outstanding PC133 engineering expertise, Kingmax has fine tuned its production process to delivery 150MHz performance. For power users and masters of overclocking, the modules help make optimized systems perform better but more stably.

    Also today, Kingmax will announce a strategic alliance with a main stream chipset provider and motherboard supplier to promote the new PC150 platform. Kingmax’s new PC150 SDRAM module, pushes the performance envelop of Intel and AMD processors. The TinyBGA PC150 SDRAM Module’s announced its successful due to its TinyBGA technique that easy speed up to 150MHz under die specification.

    Kingmax PC150 DIMM

    Thanks ConZito voor de tip.

    Reacties (27)

    Lees meer


    Intel cancelt release 1MB / 2MB Xeon 800

    Door Femme Taken, 6 juli 2000 09:4230 reacties, bron: News.com

    News.com en Techweb melden dat Intel de release van PIII Xeon 800 met 1 en 2MB cache compleet heeft gecancelled. De intro van deze processors stond in eerste instantie al gepland voor mei, maar werd toen uitgesteld. Dat de CPU's nu helemaal van de roadmap worden gehaald heeft volgens Intel te maken met ongenoegen bij server fabrikanten, die niet gelukkig zijn met snel opvolgende processors releases. De nieuwe processors moeten steeds opnieuw het testprogramma van de fabrikanten doorlopen en dat kost blijkbaar teveel tijd, geld en moeite. De eerstvolgende release die nu op de planning staat is de Xeon 900, deze wordt pas in 2001 uitgebracht:

    Pentium III Xeon (klein) Intel customers such as Compaq Computer "asked us to reduce the pace of large-cache processor introductions," Pijpker said. The move had nothing to do with Intel's ability to make the chips, he said.

    Compaq spokesman Steve Thieme concurred.

    "Our customers are looking for less frequent updates with larger incremental gains," he said. "We certainly relay our customer requirements to Intel."

    Indeed, computer makers have a lot of work to do to keep up with Intel's upcoming high-end chip launches for server computers, said Insight 64 analyst Nathan Brookwood.

    [...] "Every time Intel comes out with a new speed bump in the current Cascades line, these guys have to stop and qualify not only uniprocessor models, but dual-processor, four-way, eight-way...None of those qualifications is easy work."

    Reacties (30)


    ITU geeft goedkeuring aan opvolger 56K modem specs

    Door Femme Taken, 6 juli 2000 09:3616 reacties, bron: EETimes

    De International Telecommuniations Union heeft gisteren zijn goedkeuring gegeven aan de V.92 specs. De aloude ananolge modem krijgt hiermee nog één upgrade voordat DSL definitief zijn intrede doet. De nieuwe standaard heeft een upload snelheid van 48Kbps, ongeveer 40% hoger dan de snelheid van huidige V.90 (56K) modems. De maximale download snelheid blijft 56Kbps op een storingsvrije lijn. Wellicht nog belangrijker dan de V.92 standaard is de aankondiging van de nieuwe v.44 compressie standaard, waarmee de compressie verhouding met 25% verhoogd kan worden:

    E-Tech 56K modem (klein) An International Telecommunication Union working group approved V.92, a follow-up to the popular V.90 standard for 56-kbit/second transmissions, at a meeting held in Scotland at the end of June. The V.92 enhancements can accelerate speeds from a subscriber modem to a central office by up to 40 percent, to 48 kbits/s on some connections.

    [...] The V.44 extension is based on a version of the Lempel-Ziv compression algorithms developed by Hughes Network Systems Inc. Called LZJH, the algorithms can provide compression improvements of up to 25 percent beyond V.42bis, and can compress data by a 6:1 ratio in typical Web connections.

    Zie EETimes en The Register voor meer info.

    Reacties (16)

    Lees meer


    Mosaid claimt rechten op DRAM core technologie

    Door Femme Taken, 6 juli 2000 09:297 reacties, bron: Electronic Buyers' News

    Terwijl geheugenfabrikanten nog nauwelijks zijn bekomen van de mogelijk implicaties van de SDRAM licentie deals tussen Rambus Inc., Hitachi en Toshiba, doet zich al weer een nieuwe 'bedreiging' voor in de vorm van het Canadese Mosaid Technologies. Dit bedrijf meent dat het de rechten heeft op de architectuur van een DRAM core. Volgens Mosaid zijn er de afgelopen maanden al licentie overeenkomsten gesloten met Hitachi, Fujitsu, NEC en Toshiba en zijn er onderhandelingen gaande met 8 andere geheugenfabrikanten. Enige tijd geleden stond Mosaid op het punt om de SLDRAM standaard te introduceren. Deze standaard had een alternatief moeten worden voor Direct Rambus DRAM:

    Mosaid logo Mosaid Technologies Inc., an Ottowa, Canada memory designer, is claiming that it holds rights to DRAM core technology and is pursuing licensing deals with the bulk of the DRAM industry. The company today struck a license deal with Hitachi Ltd. and in the past 16 months claims to have landed similar agreements with Fujitsu Ltd., NEC Corp., and Toshiba Corp.

    [...] The company's disclosure comes on the heels of a patent issue that Rambus, Mountain View, Calif., has undertaken with DRAM manufacturers over the use of a synchronous memory interface. While Mosaid's patent assertsions pertain to the chip's core architecture, Rambus is laying claim to the chip-to-chip connection between the DRAM and other components.

    [...] The company's disclosure comes on the heels of a patent issue that Rambus, Mountain View, Calif., has undertaken with DRAM manufacturers over the use of a synchronous memory interface. While Mosaid's patent assertsions pertain to the chip's core architecture, Rambus is laying claim to the chip-to-chip connection between the DRAM and other components. [break] De press release van Mosaid schets (vanzelfsprekend) een erg vriendelijk beeld van de situatie. Een quote..: [/break] "The cornerstone for the success of our patent licensing program is our strong patent portfolio, which we continue to strengthen. We believe it is impractical for anyone to design a competitive embedded or commodity DRAM without using MOSAID’s intellectual property," said Dan Mathers, Senior Vice President of MOSAID and General Manager of its Semiconductor Division. "These technologies, particularly embedded DRAM, are very important for the rapidly growing high performance system-on-a-chip market. This patent licensing program also puts MOSAID is in a unique position, with our intellectual property being a source of tremendous competitive advantage. Not only do these agreements protect us from future patent infringement claims from these licensees in our fabless semiconductor activities, but they represent a significant source of research and development funding for our networking chips."

    Reacties (7)


    Logitech en Motorola sluiten Bluetooth deal

    Door Femme Taken, 6 juli 2000 09:1622 reacties, bron: Electronic Buyers' News

    Motorola heeft bekend gemaakt dat zij een dealtje hebben gemaakt met Logitech over het gebruik van Motorola Bluetooth controllers in nieuwe draadloze Logitech produkten. Op dit moment babbelen de draadloze muizen, keyboards en game controllers van Logitech nog via een eigen communicatie standaard. In de toekomst wordt dit vervangen door Bluetooth:

    Logitech Cordless MouseMan Wheel (klein) Motorola will develop devices that integrate its microcontroller products with a recently develop IR device specifically for use in Logitech equipment that will incorporate Bluetooth technology for the first time. Fremont, Calif.-based Logitech is a leader in cordless mice, trackballs, game controllers, keyboards, video cameras, and multimedia speakers.

    "Right now Logitech uses a proprietary standard in their devices, but by using Bluetooth it will provide them with a wireless solution that has a lot more capability that will be found in many products, as opposed to a proprietary link," said Linda Billhymer, market manager in Motorola's Personal Networks Group in Chicago.

    Check voor meer info dit artikel van Electronic Buyers' News.

    Reacties (22)


    Intel en VIA sluiten P6 chipset licentie deal

    Door Femme Taken, 6 juli 2000 09:098 reacties, bron: Electronic Buyers' News

    Electronic Buyer's News meldt dat Intel en VIA een overeenkomst hebben bereikt in een rechtszaak over de produktie van P6 chipsets door VIA. De deal houdt in dat VIA accoord gaat met de betaling van royalties aan Intel. Intel laat op zijn beurt de rechtszaken vallen die het in de VS, Groot-Britannië en Singapore tegen heeft VIA geopend. Ook de klacht die er bij de US International Trade Commission tegen VIA werd ingediend, wordt geschikt. VIA heeft dankzij de overeenkomst ruim baan om verder te gaan met de ontwikkeling en produktie van P6 chipsets. Voorlopig lijkt 't er wel op dat Intel de produktie van Willamette chipsets volledig in eigen hand houdt:

    VIA chipset illustratieAll civil suits filed by Intel against the chip maker in the United States, United Kingdom, and Singapore, as well as a complaint lodged with the U.S. International Trade Commission will be dropped.

    Via in turn will pay Intel an unspecified lump sum and royalty fees.

    [...] Neither company Wednesday would say if the license agreement covered pending Via chipsets that will communicate with double-data-rate SDRAM in Pentium III-based desktop PCs. Here again, Intel is without a chipset that supports the DDR SDRAM main memory that will be used by next-generation desktops -- while Via and rival IC makers are readying DDR-enabled core-logic components to work with Intel processors and the higher speed memory.

    Reacties (8)


    Europese MP3 sites vormen alliantie

    Door Femme Taken, 6 juli 2000 09:0017 reacties, bron: Heise Online

    Heise Online bericht dat vier Europese MP3 sites uit Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italië een Europese MP3 alliantie hebben opgericht. De eerste activiteiten die de MP3 European Alliance (MP3 EU) gaat ontplooien is het organiseren van een Europees MP3 contest en een Europese hitlijst voor nieuwe MP3 releases:

    In Paris hat sich heute die MP3 European Alliance (MP3 EU) gegründet. Die Initiative wurde von den Firmen mp3.de (Deutschland), mp3.fr (Frankreich), mp3.es (Spanien) und mp3.it (Italien) ins Leben gerufen und will eine gemeinsame Pattform für unabhängige europäische Musik werden.

    Als erste Aktionen planen die Mitglieder "täglich aktualisierte europäische Charts der musikalischen Neuentdeckungen" und einen gemeinsamen Katalog europäischer Künstler, der über eine Suchmaschine abgefragt werden kann. Auch ein europäischer MP3-Contest soll in Angriff genommen werden. Der soll dann allerdings weniger an den Schlager-Grand-Prix angelehnt sein als vielmehr zum "europäischen Grammy" avancieren.

    Reacties (17)