Over anderhalf jaar zal KPN de aandelen die het bedrijf in SurfNet heeft wegdoen. Een duidelijke reden voor de verkoop is niet echt gegeven, maar het heeft ermee te maken dat er nu meerdere bedrijven in de telecom-sector zijn dan alleen de KPN:
KPN doet zijn aandeel van 49 procent in Surfnet per 1 januari 2002 over aan de stichting SURF. Op dat moment is Surfnet geheel in handen van SURF. KPN had sinds 1988 een speciale rol binnen Surfnet. Surfnet is de internet-samenwerking tussen hoger onderwijs instellingen en onderzoekscentra.
Volgens Surfnet-directeur Boudewijn Nederkorn is het logisch dat KPN bij de huidige ontwikkelingen in de telecommarkt uit Surfnet zou stappen. "Toen we begonnen met de samenwerking was de PTT nog monopolist, er was geen alternatief. Bij openbare aanbestedingen kan het grote aandeel van KPN een probleem vormen." Volgens Nederkorn zijn de aandelen voor 'symbolische bedragen' van de hand gegaan.