Tip de redactie

Foto's tonen onaangekondigde HTC met Windows Phone 7

Door Arnoud Wokke, 16 april 2011 16:5643 reacties

Er zijn foto's opgedoken van een tot nog toe onbekend HTC-toestel met Windows Phone 7. Het toestel vertoont opvallend veel overeenkomsten met de al uitgebrachte 7 Trophy. Het design lijkt op slechts twee punten af te wijken.

De smartphone heeft als codenaam HTC Mazaa gekregen, meldt XDA-Developers, dat de foto's publiceerde. De foto's tonen een toestel met een scherm van rond 3,7" en laat een 5-megapixelcamera met enkele led-flitser zien.

Details wijzen erop dat het toestel niet naar Nederland komt. Ten eerste staat er geen logo boven het scherm, wat erop wijst dat het toestel bedoeld is voor een provider. Normaal gesproken zet HTC zijn logo op de voorkant van toestellen. Een tweede aanwijzing is de speakergrill aan de achterkant; die heeft een rode achtergrond, in tegenstelling tot de kleurloze achtergrond van de 7 Trophy.

De lichtrode kleur is typerend voor het design van toestellen die bedoeld zijn voor de Amerikaanse provider Verizon Wireless. Verizon heeft nog geen toestellen met Windows Phone 7 uitgebracht, al gaan er geruchten dat dat snel gaat gebeuren. De aanwezigheid van een imei-nummer wijst erop dat gsm ook wordt ondersteund. Verizon heeft in het afgelopen jaar ingezet op zulke toestellen, die bruikbaar zijn in vrijwel elk land ter wereld. De bron vermeldt een release bij provider Sprint, al is dat gezien de kleurstelling niet waarschijnlijk.

Er zijn sinds de introductie van Windows Phone 7 in oktober vorig jaar geen nieuwe smartphones met het Microsoft-OS aangekondigd. Wel kwamen er enkele varianten voor de Amerikaanse markt, zoals de HTC Arrive en HD7S, die varianten zijn van de 7 Pro en de HD7.

HTC Mazaa HTC Mazaa

Reacties (43)


'Applicaties gebruiken ongemerkt microfoon smartphone'

Door Arnoud Wokke, 16 april 2011 15:23167 reacties

Diverse applicaties voor iOS en Android gebruiken de microfoon en sturen het aanwezige geluid naar een server, veelal zonder dat een gebruiker het weet. Daaronder is de app Color, waarin recent veertig miljoen dollar werd gepompt.

De applicaties gebruiken een api om de microfoon van de iPhone aan te zetten en het omgevingsgeluid op te nemen. In het geval van Color wordt het opgenomen geluid naar een server gestuurd en vergeleken met andere gebruikers, waardoor de app kan horen of andere gebruikers zich in dezelfde ruimte bevinden. Dat schrijft techsite Computerworld.

Shopkick gebruikt het systeem om geluiden op te vangen die in een winkel onhoorbaar worden uitgezonden. Zo weet de app of een gebruiker in een winkel staat, waarna korting verkregen kan worden. Wie de Android-versie installeert, kan zien dat de app toegang wil tot de microfoon. IntoNow gebruikt de microfoon om te detecteren naar welk tv-programma iemand kijkt, maar bij die app is het duidelijk in de app aangegeven dat de microfoon wordt gebruikt.

Volgens Computerworld kan de verkregen data gebruikt worden om advertenties beter af te stemmen op gebruikers, omdat het leven van de gebruiker dankzij de microfoon beter gevolgd kan worden. Vooralsnog gebeurt dat niet, maar het is mogelijk, benadrukt de techsite. Color verwierf bekendheid doordat meer dan veertig miljoen dollar werd geïnvesteerd in de app. Het investeringsbedrag is ongekend hoog voor een mobiele applicatie.

Er zijn al langer apps die de microfoon gebruiken, zoals applicaties die de functie gebruiken voor het maken van muziek waarbij de gebruiker in het toestel moet blazen. Ook diensten die opgenomen muziek kunnen identificeren bestaan al langer. Gebruikers van apps als Color zullen echter niet op de hoogte zijn van het gebruik van de microfoon. De applicatiemakers hebben nog niet gereageerd op de constatering, die oorspronkelijk werd gedaan door de makers van de podcast This Week In Tech. De voorwaarden van de apps Color en ShopKick vermelden het gebruik van de microfoon niet.

Reacties (167)


Amsterdamse gamedeveloper Virtual Fairground failliet

Door Bart de Water, 16 april 2011 15:0232 reacties

Virtual Fairground is failliet. De Amsterdamse spelstudio ontwikkelde gelicenseerde mmogs in Flash. De belangrijkste investeerder trok zich terug wegens tegenvallende bezoekersaantallen en het uitblijven van nieuwe projecten.

Control meldt het faillissement van de spelontwikkelaar, die onder andere de mmog Club Galactik gemaakt, dat is gebaseerd op de tekenfilmserie Galactik Football. Wegens tegenvallende bezoekersaantallen van de mmog en het uitbleven van nieuwe projecten trok de belangrijkste investeerder zich terug, waardoor de studio gedwongen werd zijn deuren te sluiten.

Eerder deze week werden de servers van Club Galactik gesloten, wat volgens oprichter Ilja Goossens nog een staartje zal krijgen bij de afwikkeling van het faillissement. De Franse licentiehouder Gaumont Alphanim was niet gelukkig met de sluiting van het bij de tekenfilm horende spel.

Reacties (32)


Europese winnaars van MSI's overklokcompetitie bekend

Door Marc Rademaker, 16 april 2011 14:1122 reacties

De winnaars van MSI's overklokcompetitie zijn bekend. Tijdens de Europese finales in Istanbul wisten vijf teams zich te plaatsen voor de finale in Taipei. Het Roemeense team behaalde de hoogste gemiddelde scores tijdens de competitie.

De finale in Istanbul vond plaats op 15 en 16 april. Op de eerste dag kregen de teams voor zowel SuperPi 32M als 3DMark 03 3,5 uur de tijd om een zo snel mogelijke tijd dan wel hoog mogelijke score te behalen. Tijdens de tweede dag was er 3,5 uur lang de tijd om een zo hoog mogelijke score in 3DMark 11 te halen. Elke score woog gedeeltelijk mee voor de eindscore. De onderlinge verschillen tussen de vijf eerste teams waren uiterst klein.

Uiteindelijk wist het Roemeense team gemiddeld genomen de hoogste scores neer te zetten. Daarmee wonnen ze behalve een ticket naar Taipei en alle gebruikte hardware ook 1500 dollar. De nummers twee en drie, Griekenland en Rusland, nemen respectievelijk 1000 en 500 dollar mee naar huis. De rest van de top vijf, Zweden en Duitsland, gaan ook door naar de finale in Taipei en mogen alle gebruikte hardware mee naar huis nemen. De overige deelnemende teams moeten het stellen met de MSI-producten, zoals het Marshall-moederbord en de GTX 580 Lightning-videokaart.

MSI MOA 2011 MSI MOA 2011 MSI MOA 2011 MSI MOA 2011 MSI MOA 2011 MSI MOA 2011

Wereldrecords werden er niet gebroken, maar de behaalde kloksnelheden waren desondanks hoog. Met name MSI's GTX 580 Lightning ging erg hard, met kloksnelheden van rond de 1400-1450MHz. De 2600K kon gezien de restrictie van een maximale multiplier van 50 niet veel hoger dan 5400MHz geklokt worden.

Het Belgische team, dat de Benelux vertegenwoordigde, ondervond de nodige problemen. Zo kwam de helft van hun bagage niet aan in Istanbul, waardoor ze pas op de tweede dag hun geprepareerde moederbord en hun eigen cpu-koeler konden gebruiken. Uiteindelijk wisten ze een zeer nette SuperPi 32M tijd neer te zetten, maar de videokaart kon geen potten breken in 3DMark 03 en 3DMark 11, omdat de kloksnelheid op ongeveer 1300MHz bleef steken.

MSI MOA 2011 MSI MOA 2011 MSI MOA 2011

Reacties (22)


Ftp bestaat veertig jaar

Door Arnoud Wokke, 16 april 2011 13:37101 reacties

Ftp bestaat zaterdag veertig jaar. Het protocol om bestanden te up- en downloaden naar en van een server werd vier decennia geleden voorgesteld door een student van de Amerikaanse universiteit MIT. Het protocol wordt nog steeds veel gebruikt.

De Amerikaanse student Abhay Bhushan stelde op 16 april 1971 de eerste standaard voor een 'file transfer protocol' voor, het protocol dat we nu kennen onder zijn afkorting ftp. "Deze paper is een eerste begin voor een protocol dat gebruikers van elke host op het netwerk toestaat om het bestandssysteem van elke host in het netwerk te gebruiken"

De ftp-standaard die Bushan voorstelde lijkt niet meer op de standaard die in 2011 wordt gebruikt. De laatste versie voegde in 1998 onder meer ondersteuning toe voor ipv6. Ftp is niet meer het belangrijkste protocol op internet, maar speelt nog altijd een belangrijke rol bij het up- en downloaden van bestanden. Vooral ontwikkelaars van websites maken veel gebruik van het veertig jaar oude protocol.

Met zijn veertig jaar is ftp een van de oudste protocollen op internet. Het protocol voor sites op internet, http, dateert van 1991. Chatprotocol irc dateert van 1988. Bhushan was naast schrijver van het ftp-protocol ook betrokken bij diverse e-mailprotocollen. Hij is nu actief in een stichting die verbonden is aan zijn eerste opleiding.

Reacties (101)


FBI haalt drie grote pokersites offline wegens fraude

Door Bart de Water, 16 april 2011 13:20170 reacties

De FBI heeft de websites van PokerStars, Full Tilt Poker en Absolute Poker offline gehaald en beslag gelegd op rekeningen. Elf personen, waaronder de oprichters van de sites, zijn aangeklaagd voor fraude, en illegale gok- en witwaspraktijken.

De websites van PokerStars, Full Tilt Poker en Absolute Poker zijn door de FBI offline gehaald omdat de websites zouden zijn gebruikt om fraude te plegen, miljarden dollars wit te wassen en voor illegale gokpraktijken. Naast het offline halen van de vijf domeinnamen die deze sites gebruikten is er ook beslag gelegd op circa 76 bankrekeningen in 14 landen. Er zijn in totaal 11 mensen aangeklaagd, waaronder de oprichters van de pokersites. De sites zijn de drie grootste pokersites op internet, zegt de openbaar aanklager.

Volgens openbaar aanklager Preet Bharara gaat het om miljarden dollars dat via omwegen van Amerikaanse gokkers naar de in het buitenland gevestigde pokerbedrijven is gegaan. Omdat Amerikaanse banken en creditcardbedrijven onwelwillend zijn geweest de transacties voor de pokersites te verwerken, werd er zaken gedaan via payment processors die de transacties van de gokkers verhulden als niet-bestaande orders voor buitenlandse winkels. De betalingsverwerkers ontvingen hier een hoge vergoeding voor en zijn ook meegenomen in de aanklacht.

Toen dit soort fraude in eind 2009 werd ontdekt, schakelden de pokerbedrijven over op het omkopen van kleine banken die het hoofd moeilijk boven water konden houden door de economische crisis. In ruil voor investeringen en bonussen namen deze banken de verwerking van online pokertransacties op zich.

Drie van de elf aangeklaagden zijn al opgepakt en zijn al voor de rechter verschenen of moeten dat in de loop van volgende week doen. De overige acht aangeklaagden zijn nog niet gearresteerd omdat ze niet in de Verenigde Staten aanwezig waren. Om deze personen op te pakken wordt er samengewerkt met Interpol.

Sites als PokerStars.com en FullTiltPoker.com zijn offline, maar onder andere url's als PokerStars.net en FullTiltPoker.net zijn de diensten nog altijd te bereiken. Het lijkt erop dat FBI alleen de .com-varianten heeft gevorderd.

Homepage pokersites na inbeslagname door FBI

Reacties (170)

Lees meer

Nevada legaliseert online gokken
Nevada legaliseert online gokken Nieuws van 24 februari 2013
FBI neemt webservers in beslag
FBI neemt webservers in beslag Nieuws van 22 juni 2011

Samsung brengt update Galaxy S uit

Door Arnoud Wokke, 16 april 2011 11:49157 reacties

Samsung heeft de Android 2.3.3-update voor zijn smartphone Galaxy S uitgebracht. De update is via Samsungs desktopprogramma Kies te downloaden, zo melden diverse tweakers op GoT. De update werd al langer verwacht.

Samsung Galaxy SDe update lijkt nog niet uitgerold te zijn naar alle gebruikers. Sommige tweakers melden dat zij de update hebben gehad, terwijl anderen volgens Kies nog geen Android 2.3.3 kunnen downloaden voor hun toestel. De update wist gegevens op het toestel niet, maar het kan volgens sommige tweakers raadzaam zijn een backup te maken en vervolgens een schone installatie uit te voeren.

De Android Gingerbread-update voor de Galaxy S werd al langer verwacht: diverse versies waren al uitgelekt op internet en te installeren voor gebruikers die hun toestel hadden geroot. Nu is echter de update ook beschikbaar voor andere gebruikers, die hebben gewacht op de officiële versie die Samsung zelf beschikbaar stelt.

Android 2.3.3 is de meest recente versie van Android. De Galaxy S is de eerste smartphone die een grootschalige update krijgt naar deze versie van het OS. Later zal vooral HTC nog veel toestellen updaten. Daaronder zijn de Incredible S en de Desire, Desire Z en Desire HD. Die updates volgen later dit voorjaar.

De update is geen kale Android-versie van Android 2.3.3, zoals op Googles Galaxy S-variant Nexus S staat. In plaats daarvan heeft Samsung zijn eigen skin TouchWiz en zijn eigen applicaties toegevoegd aan de firmware. De Galaxy S heeft een 4" Super Amoled-scherm en draait op een Samsung Hummingbird-processor, een singlecore-soc met Cortex A8-core op een kloksnelheid van 1GHz.

De Galaxy S werd wereldwijd in meer dan twintig varianten verkocht en ging meer dan tien miljoen keer over de toonbank. Het toestel geldt inmiddels als mijlpaal in de korte Android-historie. Het toestel kwam uit met Android 2.1. Sommige buitenlandse versies voor providers hebben de update naar Android 2.2 Froyo nog niet gehad. De opvolger Galaxy S II komt binnen enkele maanden uit.

Reacties (157)


Nederlandse Samsung Galaxy S II krijgt 1,2GHz-soc

Door Arnoud Wokke, 16 april 2011 10:5969 reacties

Samsung brengt in Nederland zijn nieuwe toptoestel Galaxy S II uit met de eigen Exynos 4210-soc en Super Amoled Plus-scherm. In sommige andere landen krijgt de telefoon een Nvidia Tegra2-processor en een Super Clear LCD.

Samsung kan niet genoeg exemplaren maken van zijn nieuwe dualcore-soc Exynos 4210 en heeft tevens een tekort aan amoled-panelen. Daarom presenteerde de fabrikant in februari niet een, maar twee verschillende varianten van de Galaxy S II: de i9100 en i9103. De versie met de Exynos-chip en Super Amoled Plus-scherm zal naar Nederland komen, blijkt uit informatie van een grote distributeur waar telecomsite AllAboutPhones uit publiceert. Samsung Benelux kon niet aan Tweakers.net bevestigen of de informatie klopt.

Naast het verschil in processor verschilt ook de kloksnelheid: de Exynos 4210 wordt geklokt op 1,2GHz, terwijl de Tegra2 op 1GHz zal draaien. De Exynos kan in de toekomst worden overgeklokt naar 1,8GHz. De core is wel dezelfde: een Cortex A9-core van ARM. Het is nog onduidelijk of de prestaties van beide processors sterk uiteenlopen; onze benchmarks met vroege hardware en software leken erop te wijzen dat de prestaties ongeveer dezelfde zijn. Een uitgebreide review zal moeten uitwijzen welke soc de krachtigste is.

De Nederlandse versie krijgt een Super Amoled Plus-scherm. Super Amoled Plus is een doorontwikkeling van Super Amoled en voegt meer subpixels toe. Door de Pentile-layout van de subpixels te vervangen door een traditionele rgb-layout moeten beelden en teksten op het scherm scherper ogen. Super Amoled verschilt van amoled doordat de schermlaag die aanrakingen registreert is gecombineerd met de schermlaag die de beelden weergeeft.

Van de Nexus S bracht Samsung juist de lcd-versie uit in Nederland. Deze i9023, die gemaakt is met Google, is sinds maart te koop in Nederland. Van de Galaxy S kwamen inmidddels ook meerdere lcd-varianten op de markt, maar in Nederland is nog altijd alleen de Super Amoled-versie te koop.

De Galaxy S II heeft een 4,3"-scherm met een resolutie van 800x480 pixels. De telefoon is uitgerust met nfc, maar het is onduidelijk of de Nederlandse versie dat ook heeft. De S II beschikt daarnaast over een 8-megapixelcamera met de mogelijkheid video op te nemen op 1080p-resolutie op 30fps. Aan de voorkant zit een 2-megapixelcamera voor videobellen. Ook is een tweede microfoon voor noise cancellation aanwezig. De release staat gepland voor eind van het voorjaar of begin van de zomer.

De S II is niet de enige telefoon met dualcore-soc als hij uitkomt. LG bracht al eerder de Optimus 2X Speed uit, terwijl HTC rond dezelfde tijd komt met de Sensation. De Optimus 2X Speed heeft een Tegra2-soc, terwijl HTC de Qualcomm MSM8260 Snapdragon gebruikt.

Samsung Galaxy S II Samsung Galaxy S II @ MWC 2011 Samsung Galaxy S II @ MWC 2011 Samsung Galaxy S II @ MWC 2011 Samsung Galaxy S II @ MWC 2011

Reacties (69)

Lees meer


Oracle stopt met betaalde versie OpenOffice.org

Door Arnoud Wokke, 16 april 2011 10:4660 reacties

Oracle stopt met de commerciële versie van OpenOffice.org. Dat heeft het softwarebedrijf bekend gemaakt. OpenOffice.org moet daarmee weer een door de community ontwikkelde kantoorsuite worden. De gesprekken lopen.

Oracle meent dat de interesse in een gratis kantoorsuite groter zou zijn en vindt daarom dat de ontwikkeling beter kan worden gedaan door een community. Het is onduidelijk of het beheer daarmee weer terugkomt bij de groep mensen die OpenOffice.org tot twee jaar geleden ontwikkelde. Die groep heeft zich inmiddels verenigd in de Document Foundation en bracht een fork uit van OpenOffice.org met de naam LibreOffice.

LibreOffice was nodig, omdat de beheerders het niet eens waren met het beleid dat Oracle voerde met het softwarepakket. Oracle wilde geld verdienen aan het succes dat OpenOffice.org inmiddels had geboekt, maar dat heeft naar verluidt niet veel opgeleverd. Het is onduidelijk of de ontwikkelaars van LibreOffice weer aan OpenOffice.org gaan werken. Van beide kantoorsuites verscheen recentelijk een bèta van versie 3.4. De webversie van OpenOffice.org, Cloud Office, ging recent offline, merkte ict-website Webwereld op. De verwijzingen naar de webversie zijn eveneens verdwenen van de site van Oracle.

Reacties (60)


Asus introduceert duplex-hdmi-streaming met Wavi

Door Luke van Velthoven, 16 april 2011 10:1625 reacties

Asus heeft zijn Wavi gepresenteerd. De Wavi maakt duplex-hdmi-streaming voor het eerst mogelijk. Het pakket bevat hiervoor een transmitter en een receiver, die draadloos met elkaar verbonden zijn. De mediastreamer komt over twee weken uit.

Asus logoMet de Wavi wordt het mogelijk om een computer draadloos met een tv of ander scherm te verbinden, waarbij een resolutie van maximaal 1080p wordt ondersteund.

Gebruikers pluggen de transmitter in hun pc en de receiver in hun tv of andersoortig scherm, wat via een hdmi-verbinding gebeurt. De Wavi maakt het via zijn draadloze usb-ondersteuning ook mogelijk om een pc te besturen met een draadloze muis of toetsenbord. Via de Extend Mode kunnen gebruikers daarnaast op een pc blijven werken terwijl er multimediacontent naar een tv wordt gestreamd. De verbinding tussen de twee apparaten houdt tot 25 meter stand.

Asus' mediastreamer heeft een 4x5-mimo-antenneopstelling om de 5GHz-band voor draadloze communicatie te kunnen gebruiken. De Wavi maakt hierbij gebruik van de wireless hdmi-standaard whdi. Het Wavi-pakket gaat 189 euro kosten en verschijnt over twee weken in Nederland.

Over Asus' eigen bewegingsgevoelige sensor, de Xtion, werd niets gemeld. De Xtion is een toevoeging voor de Wavi die aan Microsofts Kinect doet denken. Asus werkt hiervoor samen met PrimeSense, het Israëlische bedrijf dat ook de sensortechnologie voor Kinect levert.

Asus Wavi Xtion

Reacties (25)


Nieuwe versie HTC Sense geport naar Desire HD

Door RoD , 16 april 2011 09:1577 reacties

Ontwikkelaars zijn er kort na het opduiken van een rom voor de HTC Sensation in geslaagd om de software te porten naar de Desire HD. HTC beweert dat de hardware van de Desire HD niet krachtig genoeg zou zijn om Sense 3.0 te draaien.

De rom is beschikbaar voor gebruikers die hun Desire HD van roottoegang hebben voorzien, en is gemaakt door ontwikkelaars op het XDA-forum. Het gaat voorlopig nog om een eerste versie, waarin nog niet alle features werken: zo is het vooralsnog onmogelijk om de camera te gebruiken, en moet de rom nog aangepast worden aan de resolutie van de Desire HD. Doorgaans worden dergelijke bugs er in toekomstige versies uitgehaald.

HTC liet eerder weten dat Sense 3.0 niet beschikbaar zal komen voor oudere toestellen, waaronder de Desire HD. De hardware zou niet in staat zijn om de nieuwe versie van de Android-schil te draaien. Een demonstratievideo laat echter zien dat de Desire HD weinig moeite lijkt te hebben met de nieuwe Sense-interface.

Ontwikkelaars werken tevens aan ports voor andere toestellen. Nu het mogelijk is om de software voor de HTC Sensation ook op andere smartphones te plaatsen, ligt het in de lijn der verwachtingen dat er spoedig meer roms verschijnen.

Sense 3.0 op Desire HD Sense 3.0 op Desire HD Sense 3.0 op Desire HD

Reacties (77)