Ik zeg niets over de techniek, enkel dat ik in Nederland het nut hiervan vrij gering vind ten opzichte van de 150 euro die hier tegenover lijkt te staan.
Het heeft wellicht potentieel, maar het is mij op dit moment geen 150 euro waard om de mogelijkheid te hebben daar in Japan iets mee uit een automaat te kunnen trekken.
Over het gebruiken van deze techniek om bij parkeergarages e.d. binnen te kunnen komen, dat lijkt mij vrij riskant. Werkt dit ook goed vanaf je mobiel wanneer je accu leeg is? Of kun je dan buiten blijven staan?
Dan heb ik voor die parkeergarage op dit moment een chipknip, en voor mijn huis/werk een sleutel.
Als het nou overal zou werken en ik had tig verschillende sleutelhangers met RFID tags die ik met de telefoon makkelijk kon kopiëren, dan zou het een optie zijn de sleutelhanger thuis te laten liggen, maar wat dan te doen wanneer je accu leeg is, of je je telefoon had laten vallen? Is dit verhaal zelfs dan 150 euro waard? Dan wellicht, maar op dit moment vind ik deze twee niet tot elkaar in verhouding staan.
Maar zou het een goede beveiliging zijn wanneer je een door je werk uitgegeven sleutel kunt kopiëren door je telefoon er alleen even bij in de buurt te houden?
Zo nee, gaat je werk je hier een app voor geven waarbij de veiligheid wel gewaarborgd is? (
chalange response)
Dus zelfs indien je deze techniek veel gebruikt wil dat nog niet zeggen dat de chip in de telefoon in de praktijk voor al die doeleinden gebruikt kan worden.
A second class of defense uses cryptography to prevent tag cloning. Some tags use a form of "rolling code" scheme, wherein the tag identifier information changes after each scan, thus reducing the usefulness of observed responses. More sophisticated devices engage in Challenge-response authentications where the tag interacts with the reader. In these protocols, secret tag information is never sent over the insecure communication channel between tag and reader. Rather, the reader issues a challenge to the tag, which responds with a result computed using a cryptographic circuit keyed with some secret value. Such protocols may be based on symmetric or public key cryptography.
Dus om terug te komen op mijn post waar je op reageert:
Buiten dat doel om lijkt mij het nuttig zijn van die functie vrij gering op dit moment.
Welke praktische toepassingen zie jij op dit moment in Nederland waardoor deze chip zijn schijnbare 150 euro's waard zou moeten zijn?
Persoonlijk vind ik het uit een automaat kunnen trekken van een blikje waar ik ook contant geld/chipknip voor heb wellicht een eurocent waard. Nu de overige 149,99 nog.
Tja, ik heb voor zover ik weet nog nooit iets uit zo'n automaat getrokken.
edit:
Ik zie een mogelijk nut:
Het geautomatiseerd uitlezen van alle tags op producten die langs de telefoon komen.
Als vervanger van een barcodescanner in een kassa zeg maar.
Al zijn daar waarschijnlijk betere en of goedkopere opties voor dan om elke kassière bij de AH te verplichten zo'n telefoon aan te schaffen.
[Reactie gewijzigd door JDVB op 25 juli 2024 09:08]