Samsung heeft op de Amerikaanse telecombeurs CTIA Wireless de Galaxy S aangekondigd. De nieuwe smartphone draait op Android 2.1, heeft Samsungs eigen 1GHz-processor aan boord en heeft een 4 inch Super Amoled-scherm.
Samsungs nieuwe smartphone met typenummer GT-I9000 beschikt over een nieuwe variant op amoled: het zogenaamde Super Amoled. Dit zou beter zichtbaar moeten zijn in zonlicht, doordat er minder licht weerkaatst wordt. Tevens zijn volgens Samsung de kleuren beter en heeft Super Amoled meer helderheid vergeleken met conventionele amoled-schermen. Super Amoled werd vorige maand tijdens MWC in Barcelona aangekondigd.
Het scherm van de Galaxy S heeft een diagonaal van 4 inch en een resolutie van 800x480 pixels. Voor de processor van de Galaxy S gebruikt Samsung een 1GHz-processor. Deze is door Samsung zelf ontwikkeld, en is gebaseerd op de Cortex A8-core van ARM. De Cortex A8-core is gebaseerd op de ARMv7-instructieset. Telefoonfabrikanten zoals HTC gebruiken vaak de 1GHz-Snapdragon-processor van Qualcomm, die gebaseerd is op Qualcomms eigen Scorpion-core.
De Galaxy S beschikt over een 5-megapixelcamera en kan video opnemen in 720p-resolutie. Verder is er wifi aanwezig in de vorm van 802.11b/g/n, bluetooth 3.0, a-gps en is umts met hsdpa aanwezig. De Android-smartphone heeft standaard de mogelijkheid om verschillende audio- en videoformaten af te spelen: zo is het mogelijk om ogg- en flac-audio af te spelen en kan video in de formaten avi, flv, mkv en wmv afgespeeld worden.
Samsung gaat de Android-telefoon voorzien van zijn eigen grafische schil die over de Android-interface heengelegd wordt. In deze schil, TouchWiz 3.0, zit onder andere de zogenaamde Social Hub verwerkt: een app die verschillende sociale-netwerksites integreert.
Tijdens de presentatie liet topman J. K. Shin weten dat Samsung samen gaat werken met contentproviders om gebruikers tv-series, films en e-books via de telefoon te laten downloaden. Door ingebouwde dlna-ondersteuning kan de smartphone zijn content delen met apparaten die dlna-compatibel zijn.
De Galaxy S wordt wereldwijd uitgebracht. Wanneer de release plaatsvindt is niet bekend, maar Samsung geeft aan dat de smartphone binnenkort in de winkels ligt. Tot nu toe heeft de fabrikant twee Android-telefoons in Nederland uitgebracht: de i7500 Galaxy en de i5700 Galaxy Spica.
:fill(white)/i/1269371230.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1269371231.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1269371232.jpeg?f=thumb)