Japanners lijken minder warm te lopen voor Microsofts Xbox 360 dan Amerikanen en Europeanen, zo constateren media en analisten. Persbureaus berichten dat de vraag naar de console in Japan duidelijk minder was dan bij de eerdere releases in Noord-Amerika en Europa. Van de eerste generatie van de Xbox zijn inmiddels wereldwijd meer dan twintig miljoen exemplaren verkocht, waarvan slechts een half miljoen in Japan. De twee Japanse concurrenten, Sony en Nintendo, laten echter nog maanden op zich wachten met hun nieuwe consoles en het marketinghoofd van Microsoft voorziet dan ook een marktleiderschap. Voor Microsoft lijken de komende maanden dan ook cruciaal om iets aan zijn positie in Japan te verbeteren.
Volgens analisten is een belangrijke reden van Japanners om de console niet te kopen het beperkte aanbod aan aansprekende spellen. Microsoft richt zich met zijn titels vooral op de Westerse markten. Een sterke titel voor de Japanse markt zou Final Fantasy XI uit het RPG-genre kunnen zijn, maar die wordt pas volgend jaar verwacht voor de Xbox 360. Als tweede grootste gamesmarkt is Japan in ieder geval niet een land om links te laten liggen. De introductieprijs van de Xbox is daar dan ook relatief laag gehouden. De uitgebreide en enige beschikbare versie kost een kleine 40.000 yen, zo'n 280 euro of 330 dollar. Nederlanders betalen 399 euro voor hetzelfde systeem, Amerikanen 399 dollar.
De personele klappen vallen vooral bij de buitenlandse vestigingen van het bedrijf, waar bijna de helft van het personeel ontslagen wordt. Fabrieken in Tsjechië en de Filippijnen worden gesloten. 'Toch is dit geen reorganisatie om het bedrijf zakelijk te herstructureren, maar puur een voorbereiding op de introductie van 4G-telefonie, tussen 2008 en 2010', aldus Panasonic-voorman Yoshiaki Kushiki. Panasonic, na NEC de grootste gsm-leverancier van Japan, boekte in het laatste boekjaar een verlies van ruim zestig miljoen euro, en de eerste helft van het huidige boekjaar bracht opnieuw een dikke 14 miljoen verlies. De slechte resultaten worden vooral geweten aan tegenvallende verkopen in Europa en China.


Het spel Mario Kart DS is tot nu toe het populairst bij de gebruikers. Bijna de helft van de kopers van dat spel zou al eens gebruik hebben gemaakt van de online mogelijkheden. Andere titels die tot nu toe ondersteund worden door de dienst zijn Tony Hawk's American Sk8land, Animal Crossing en binnenkort ook Metroid Prime Hunters. In de VS sloot Nintendo een





Overpeer, een bedrijf dat in opdracht van platenmaatschappijen p2p-netwerken op grote schaal heeft overspoeld met nep-muziekbestanden, is met onmiddellijke ingang met zijn activiteiten gestopt. Loudeye Corporation, de eigenaar van Overpeer, zegt dat dit is gebeurd omdat Overpeer verliesgevend was. De schaal waarop Overpeer namaakbestanden verspreidde was zeer indrukwekkend: volgens het bedrijf zelf kregen zijn servers per maand gemiddeld 25 miljard downloadverzoeken van 150 miljoen gebruikers. Het is niet bekend waarom de platenmaatschappijen niet extra hebben willen betalen om Overpeer in de lucht te houden. Het kan zijn dat ze de vervuiling van p2p-netwerken niet effectief genoeg vonden, maar het is ook mogelijk dat ze andere middelen gaan inzetten om filesharing tegen te gaan. In ieder geval zullen de nepfiles nog lang blijven rondzwerven op filesharingnetwerken, omdat veel gebruikers ze gewoon laten staan in plaats van ze te verwijderen.
