Nintendo DS vijf miljoen keer verkocht in Japan

Het aantal verkochte exemplaren van de Nintendo DS is in Japan inmiddels de grens van vijf miljoen gepasseerd. Nintendo maakte vandaag bekend dat een kleine dertien maanden na de introductie van de handheld console, de DS als snelste van de spelcomputers dat aantal heeft bereikt. Op de thuismarkt van het bedrijf was tot nu toe de Game Boy Advance de snelste met veertien maanden. Volgens Nintendo duurde het zeventien maanden voordat de PS2 van Sony vijf miljoen keer was verkocht.

Nintendo DSTopman Satoru Iwata geeft als een verklaring voor het succes de grote aandacht die het bedrijf heeft gegeven aan doelgroepen die zich niet of niet meer bezighielden met games. Zo zijn er titels uitgebracht die vooral ook waren gericht op vrouwen en ouderen, waarbij graphics en actie een kleinere rol speelden. Voorbeelden zijn de spellen Train Your Brain en Nintendogs, waarin huisdieren moeten worden verzorgd, die beide al een miljoen keer over de toonbank zijn gegaan in Japan. In vergelijking met andere systemen doet de DS het in het thuisland momenteel uitstekend. Zo werden er in de week van 12 tot en met 18 december ruim 400.000 stuks van het apparaat verkocht. Dat was meer dan de verkopen van alle andere systemen van Nintendo, Sony en Microsoft samen.

Door Harold van der Wal

Nieuwsposter

26-12-2005 • 18:51

43

Bron: Reuters

Reacties (43)

Sorteer op:

Weergave:

De DS doet gewoon perfect wat een handheld moet doen. Geen gemier met laadtijden of een apparaat wat je in een hele beschermdoos moet stoppen omdat ie anders zo kapot is of wat dan ook.

Wat ook opvalt is dat er in de software lijsten bijna iedere week wel 2 of meer DS games te vinden zijn in de top10. Dus niet alleen het apparaat verkoopt goed, er word ook nog eens een hele lading games voor verkocht. Iets wat je van de psp niet kan zeggen, het lijkt erop dat veel mensen die vooral kopen voor de media functies mjah daar heeft sony natuurlijk niet zoveel aan aangezien de winst van de games moet komen.

Hulde aan nintendo iig. Als de revo nou ook populair gaat worden dan is nintendo op alle fronten weer sterk bezig :) en dat is toch eigelijk wat we allemaal willen, want zonder (oa) nintendo zal er een stuk minder vernieuwd worden
Precies, volgens de Japanse sales is er dit verkocht in de afgelopen tijd:

Hardware:
#. Console - Deze Week (Totaal 2005) [Totaal]

1. Nintendo DS - 408,770 (3,163,547) [4,659,143]
2. PSP - 95,689 (1,928,637) [2,410,889]

De DS is dus bijna 2X zo veel verkocht. _/-\o_ hulde
In Japan ja, maar wat zijn de cijfers voor de rest van de wereld? En dan vooral Europa (Benelux etc).. Dat vind ik persoonlijk veel interessanter.. Zover je verkoopcijfers interessant kan vinden that is..
De laatste die ik gezien heb verkoopt de DS zowel in de US als Europe beter. Alhoewel die marge een stuk kleiner is als in Japan.
De DS is dus bijna 2X zo veel verkocht. hulde
Misschien handig om erbij te vermelden dat:

1. De PSP bijna 2x zo duur is
2. De doelgroep van de DS (voornamelijk kinderen) 2 a 3 keer zo groot is als de doelgroep van PSP (volwassenen)

Logisch dat ze twee keer zoveel verkopen. Het is niet zo dat de DS 2 keer zoveel gewaardeerd wordt. De enige reden waarom ik bijna een DS had gekocht was voor Advance Wars: Dual Strike.
Huh? Kinderen een grotere doelgroep dan volwassenen? Er zijn VEEL meer volwassenen dan kinderen en al helemaal in Japan.

Ik ben het er overigens mee eens dat de prijs van de PSP toch wel zijn grootste nadeel is. Op zich niet te duur als je kijkt wat voor een mooi apparaat het is maar toch, je legt toch niet zo snel zo'n bedrag neer voor een handheld (ik niet iig).
Logisch dat ze twee keer zoveel verkopen. Het is niet zo dat de DS 2 keer zoveel gewaardeerd wordt. De enige reden waarom ik bijna een DS had gekocht was voor Advance Wars: Dual Strike.
Daarmee geef je naar mijn idee juist aan waarom de DS zo goed verkoopt, de spellen zijn gewoon origineel en lekker speelbaar. Bovendien heeft Nintendo een goede zet gedaan met die Nintendogs + DS pack. Zelfs m'n zus heeft er 1 gekocht omdat ze die hondjes zo lief vond :Y)
En zij zou dus echt nooit een handheld kopen. Met zulke spellen bereikt Nintendo ook de vrouwelijke doelgroep, en die is groot, kijk maar naar de gruwelijke verkoopcijfers van de Sims reeks. Dit zie ik Sony nog niet doen.
Alhoewel ik helemaal geen verstand heb van game-consoles (maar dan bedoel ik dus ook helemaal niet) heb ik het idee dat Nintendo, aangezien zij het langst in de mark thuis is, weet waar het om gaat in de game-wereld. Je moet niet elke week gedwongen iig 5 nieuwe titels uitbrengen en je console extreem onder de prijs verkopen. Nee, het belangrijkste is het uitbrengen van leuke en goed spelende spelletjes. Het is bijv heel mooi dat je een geweld te gekke 3D scene als introductie voor elk level hebt en aan het begin van de game, zit daar echter geen verhaal in en gaat het slechts om de graphics dan zijn de mensen het snel weer vergeten. Nintendo is een oude rot in het vak en weet hoe het werkt, M$ zou zich gewoon op Windows moeten concentreren en Sony op Walkmans.
M$ zou zich gewoon op Windows moeten concentreren en Sony op Walkmans.
Zowel MS als Sony hebben ondertussen bewezen vrij aardige consoles te kunnen bouwen. Het lijkt er bovendien op dat MS aardig wat geleerd heeft van de XBox en nu met de XBox 360 een product heeft wat (op termijn) goedkoper is om te maken (geen verplichte harddisk en custom chips die ze bij elke foundry ter wereld kunnen produceren)

Beide bedrijven zullen er daarnaast voor zorgen dat er veel goede games voor hun consoles ontworpen worden. Dus nee, laat ze maar lekker consoles bouwen. Concurrentie is altijd goed.
Nou ik heb naar alle tevredenheid een DS met Nintendogs en Advance Wars Dual strike. En ik moet zeggen nintendogs heb ik nou wel alweer gezien, maar mijn vriendin is er helemaal gek van :P Zelf speel k meer Advance wars dat is zo'n zwaar rulend spel :Y)
Maar ik vind dat Nintendo echt goed bezig is met de DS. Heb zelf ook PSP geprobeerd, maar vind het maar een raar ding en nog duur ook! En het unieke van de 2 schermpjes van de DS spreekt mij erg aan! Je kan er namelijk zoooo veel mee...ga vanmiddag ff Mario Kart halen...en dan ff checken of die online functie ook lekker werkt.
btw kan niet wachten totdat Resident Evil DS uitkomt :7
Go Nintendo!
Hiermee bewijst Nintendo gewoon zijn gelijk kwa graphics enz. Waar zelfs voordat de DS en PSP nog uit moesten komen er vaak al werd gedacht dat de komst van Sony het einde zou inluiden van Nintendo's handheld dominantie.

Zelfs de mensen van het Nintendo kanaal op IGN bijv leken geen vertrouwen meer in Nintendo te hebben en de manier waarop zij dachten dat ze de PSP konden verslaan.

Na een tijdje nu verkoopt de DS zowel in Japan als de US als Europa beter als de PSP. Hiermee is niet gezegt dat de PSP niks is want het is gewoon een erg leuke handheld met leuke games en veel mogelijkheden.

Even nog een kleinigheidje: Waarom word er nu bij elk artikel weer hetzelfde oude plaatje van de DS gebruikt? Dit is geeneens de definitieve DS.......
Ik bedoel met "gelijk halen" dat Nintendo bedoelt dat je geen grafisch geweldige machine nodig hebt om beter te verkopen.

De PSP is grafisch absoluut beter als de DS maar verkoopt minder. Dus heeft Nintendo het goed gehad.
Zo'n ongelofelijke prestatie terwijl Pokemon, Zelda DS, New Super Mario Bros. niet eens uit zijn. Nintendo DS gaat een kleurige toekomst tegemoet. ;)
En wat te denken van een Mario Party bijv? Erg leuk, wireless battle tegen anderen of via wifi. :)

Of een F-zero, Donkey Kong enz enz.... Genoeg mogelijkheden inderdaad. En het RTS genre moet zich ook erg op de DS thuisvoelen dus daar zullen er ook nog vast wat van komen.
Zo ongelovelijk vind ik dat niet. Zeker niet als je kijkt naar het verleden van Nintendo in Japan...Altijd sterk in eigen land, ongeacht of het troep was of niet! Japan houdt van Nintendo en Nintendo houdt van Japan :)

Dat is ook te zien aan de spellen die ze uit brengen. De spellen die jij noemt bijvoorbeeld zijn meer spellen die europeanen en amerikanen sneller zullen aantrekken.. De Jappaners vinden die games ook wel leuk, maar niet hun favo's. Pokemon is meer een europese gerichte anime/manga (wat het ook precies is), maar ook die zullen denk ik inderdaad nog voor een boost zorgen.
Leuk dat Nintendo de verkoop van een handheld weet te vergelijken met een console, iets wat zeker kwa aankoopsprijs bij de launch niet echt vergelijkbaar is.
Die vergelijking geeft wel aan dat de DS serieus genomen moet worden, wat vaak niet word gedaan door consolespelers. Voordat de DS uitkwam werd 't afgedaan als een slap excuus om de PSP wat tegenstand te bieden, terwijl nu blijkt dat de PSP het tempo niet bij kan benen.

Sinds Mario Kart DS uit heb ik 'm trouwens bijna altijd bij me, yay voor online gamen. :)
Ja want kinderen luister goed, er moet altijd iets negatiefs worden gezegd, wat Nintendo ook doet.

Maar even serieus.
Nintendo heeft met de DS gewoon een erg goed en solide product neergezet. Het heeft, anders dan de concurentie, niet weer de zoveelste handheld op de markt gedrukt. Niet weer het zoveelste standaard vecht/race/schiet spelletje. Niet een "portable" apparaat waar de batterij korter meegaat dan die van een gemiddelde laptop. Niet een "portable" apparaat wat niet tegen een stootje kan. Niet een apparaat wat, met alle noodzakelijke extra's, duurder is dan een standaard xbox en een ps2 console bijelkaar.
Niet een apparaat waarbij je uberhaubt een "extra's" pakket moet kopen om een beetje fatsoenlijk van alle functies gebruik te kunnen maken.

Het allerbelangrijkste is nog de mond op mond reclame. Ik heb persoonlijk noch op internet noch van vrienden/bekenden ook maar één negatief verhaal gehoord over de DS. Iedereen die er meer dan een uur zelf mee heeft gespeeld vindt em cool.
De verkoop feiten, zoals ze hierboven worden gepresenteerd, spreken voor zichzelf zou ik zeggen. :)
Waar slaat dat nou weer op, dat heeft dus compleet niks met mijn reactie te maken. Ik probeer niks negatiefs over Nintendo te zeggen, alleen dat er wel goed vergeleken moet worden.
Komt natuurlijk door de feestdagen dat de DS de afgelopen weken kwa verkopen bovenaan stond :D

NINTENDO OWNT :D

Maar alleen schiet het niet echt op met de releases van goeie nintendo games voor het apparaat :(
Zit het hem daar werkelijk in? Kan het niet zo zijn dat de Japanse markt een meer andere smaak heeft? Een week geleden las ik dat de X-Box niet denderend verkocht in Japan wegens het ontbreken van 'aansprekende' spellen voor de Japanse markt.

Ter zijde:
Wat is het Japanse marktaandeel t.o.v. het marktaandeel wereldwijd? Het is de thuismarkt van menig gameconsole fabrikant, maar tot in hoeverre is het zich focussen van dit type artikelen over de thuismarkt nog zinnig? - Het komt nu op mij een beetje over alsof 20 à 30 % van de game consoles op de thuismarkt (Japan) verkocht word. - Even het gameconsole segment niet meenemende: Al is gezien hoeveel internet café's in bijvoorbeeld Thailand volledig gefocussed zijn op het leveren van online gaming faciliteiten voor de beter gesitueerde Thai (heeft mij twee jaar geleden volledig verbaasd).
Ik heb hem gekocht omdat hij zo makkelijk te hachen is. Alleen concludeer ik nu dat ik dat éne gekochte spel (Advance Wars) al meer gespeeld heb dan die honderden roms samen.

Vraag me wel af hoe de markt er had uitgezien moest de PSP ook een touchscren hebben.
Een console of handheld kopen vanwege zijn features is niet echt nuttig. Het zegt natuurlijk wel wat over de mogelijkheden maar dat zegt weer wat over de games, en dát is waar het om draait. Als je de PSP en de DS hardwarematig vergelijkt en daarop je beslissing baseerd dan doe je toch iets fout. Waar je naar zou moeten kijken is de beschikbare en nog te leveren games, en daarin verschillen de 2 aardig. Ook de doelgroep waarop wordt gericht verschilt aardig bij de twee handhelds. Het zijn dus ook geen directe concurrenten op elk vlak omdat ze maar een gedeeltelijk overlappende doelgroep hebben. Elke cent die aan de psp wordt uitgegeven is er dus niet persé een die van de psp wordt afgesnoept.
In europa is de PSP al bijna de DS gepasseerd, terwijl hij pas 3 maanden ipv 1 jaar uit is.
Idem voor de VS alleen is het hier 6 maanden ipv 1 jaar.

Japan...wacht maar tot de verkoopcijfers van PSP+Katamari Damachi binnen zijn. ;)

Ik vind dat de PSP het aardig goed doet. Het apperaat is nl. gericht op een doelgroep die er nog niet helemaal is/was: volwassenen die een handheld willen+volwassen games (katamari daargelaten :P)

Maar volgens nintendo is alles van hun beter, ze zeiden ook dat de gamecube sneller verkocht dan de PS2 etc etc.

Nu vergelijken ze hun 150 dollar DS met een PS2 die 300 dollar koste destijds.. de n00bs :)
De PSP is hier absoluut niet aan te slepen. Zodra er wat PSP's in de schrappen liggen, dan zijn ze onmiddelijk weer uitverkocht of weggereserveerd. De PSP doet het fantastisch. Ze konden nog heel veel meer verkopen als ze niet zulke tekorten hadden. Zelfs nu kun je bijna onmogelijk een PSP in de winkel aantreffen omdat ze nog steeds constant uitverkocht zijn nadat er een nieuwe lading is binnen gekomen. En dat voor een prijs van 250 euro.
Ik weet niet in wat voor winkel komt, maar ik kan nog genoeg PSP-en vinden.

En Nintendo doet het gewoon goed op handheld gebied. Ze hebben enorm veel leuke spellen voor de DS uitgebracht, terwijl de PSP vrij weinig leuke spellen kent die iedereen aanspreekt.
Nintentdo richt zich qua spellen op een hele andere doelgroep dan Sony en Microsoft. Op zich erg goed omdat ze daardoor minder directe concurrentie hebben.

Ik vind Wipeout pure en Burnout legends op de PSP toch wel leuk hoor, dat in tegenstelling tot die rotzooi die ze op de nintendo uitbrengen. Ik denk dat dat dus een kwestie van smaak is ;)
Tuurlijk het is altijd op smaak gebaseerd. Echter moet je wel realistisch blijven en ook gewoon erkennen als een andere handheld/console het beter doet en niet door gekleurde glazen blijven kijken.

Zo is de laatste data die ik kan vinden dat Nintendo begin oktober al aan de 2 miljoen verkochte DS'sen zat in europe en Sony in December 650.000 in de Uk had verkocht.

Tel daar 650.000 bij op voor de rest van europe en je komt aan 1,4 miljoen in December. Nintendo zal ook vast wat verkocht hebben sinds oktober dus zeg daar maar 3 miljoen.

Het verschil in Europe en de US is zeker kleiner als dat in Japan dat is inderdaad waar. Maar dat de DS gewoon overal net iets beter verkoopt is ook waar.

Dat doet niks af aan beide apparaten. De DS is een leuk ding en de PSP ook. Beide apparaten hebben hun sterke en zwakke kanten.
Hm... zowel in Utrecht als Eindhoven is erg makkelijk aan de PSP te komen. Nergens uitverkocht, voor zover het oog reikt 8-)
Dit geldt ook tevens wel voor de DS hoor. Alleen Mario Kart Pack is moeilijker aan te komen.

Maar laten we er geen DS-PSP 'cock-measuring'-contest van maken :+. Ikzelf heb een DS en vind het een schitterend apparaatje, de PSP is gewoonweg niet voor mij weggelegd wegens persoonlijke voorkeuren. Maar het zijn beiden fantastische apparaten.
Misschien de goede bril (lees objectieve) opzetten voordat je iets gaat posten. ;)
Toch verrassende cijfers, aangezien je hieruit toch enigszins kan concluderen dat de DS en de PSP niet rechtstreeks met elkaar concurreren en een aparte doelgroep bedienen. De verkoop van de PSP heeft namelijk geen invloed gehad op de verkoopcijfers van de DS als je ziet dat deze het dus nog beter doet dan zijn onofficiële voorganger, de GBA(SP).

Dat de verkoopcijfers van de PS2 erbij werden gegeven is puur zodat je het beter in perspectief kan brengen; nergens wordt beweerd dat de DS succesvoller is.

Hoewel de PSP mij persoonlijk meer aantrekt, moet ik toch zeggen dat de DS een geweldig apparaat is. Het voelt stevig aan waardoor je niet het gevoel hebt dat je er voorzichtig mee moet zijn, de games zijn erg leuk(hulde aan Mario Kart op de DS van m'n broertje) en de gameplay vaak toch bijzonder dankzij de twee schermpjes en touchscreen.

In mijn (uiteraard niet representatieve) omgeving is ook te merken dat de DS een brede doelgroep aanspreekt. Zo is m'n moeder op dit moment verslaafd aan Animal Crossing (US) en hebben vele vriendinnen van haar er ook eentje.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.