Tip de redactie

Morpheus moedwillig van buitenaf aangevallen?

Door Mark Oosterveen, 5 maart 2002 22:4751 reacties, bron: Newsbytes

De oorzaak van het onbruikbaar raken van de Morpheus-software kan wel eens hele andere oorzaken hebben dan een tot nu toe aangenomen mislukte software-upgrade, zo meldt Newsbytes in dit bericht. De makers van dit programma zijn er namelijk van overtuigd dat ze het doel zijn geworden van een aanval van binnen het FastTrack netwerk, waar filesharingprogramma's KaZaA en Grokster ook gebruik van maken. Deze aanval bestond volgens Steve Griffin - topman van StreamCast - uit het verzenden van encrypted berichten die de Windows-registry aanpassen waardoor verbinding maken onmogelijk werd.

Eerder ging men er nog gewoon van uit dat het niet compatible zijn van de software te wijten was aan de upgrade van de KaZaA-software naar versie 1.5. Ondertussen wordt er onderling flink met modder gegooid. Zoals eerder al aangekondigd werd, stapt Morpheus over op het Gnutella-netwerk, aangezien ze de KaZaA/Grokster-software niet veilig genoeg vinden. De makers van de KaZaA-software zeggen dat juist zij de dupe waren van de aanval:

DOS-attackA spokeswoman for Sharman Networks told Newsbytes Sunday that there was "absolutely no connection" between the Kazaa software or the Kazaa.com Web site and any denial-of-service attacks on Morpheus. Griffin described in his message separate "attacks" on users' computers and StreamCast's own servers."It appears our ad servers were attacked resulting in messages being sent to other sites without our knowledge, which threatened our most basic revenue model," he wrote.

Users of all three applications had been wondering how Morpheus could have been knocked offline early last week by an "unexpected" version 1.5 upgrade that Kazaa had made almost two weeks before. By the time users of Morpheus users began reporting problems connecting to the FastTrack network last week, Grokster had released its version 1.5.

Reacties (51)


Flash MX als alles-in-één-tool voor website-design

Door Mark Timmer, 5 maart 2002 21:1377 reacties, bron: ZDNet

Bij ZDNet lezen we over een nieuwe versie van Flash, Flash MX, die iets compleet anders moet gaan worden dan wat we van Macromedia gewend zijn. In tegenstelling tot de fonkelende animaties die er tot nu toe vaak met het ontwikkelprogramma gemaakt werden, wil men het nu volledig over een andere boeg gaan gooien. Flash MX zal mogelijkheden bieden om volledige internetsites te maken, met alle applicaties van dien. De combinatie van HTML, Flash en in sommige gevallen Java kan op deze manier volgens het bedrijf volledig overboord; Flash is de toekomst, als we de uitbundige woordvoerders mogen geloven.

Flash MXOp 15 maart zal Flash MX onthuld worden, tezamen met Flash Player 6. De browserplugin zal zoals gebruikelijk weer gratis te downloaden zijn om zoveel mogelijk internetters de mogelijkheid te geven, pagina's die in Flash gemaakt zijn te kunnen bekijken. Wie de ontwikkelsuite wil hebben zal hier echter 499 dollar voor moeten betalen, waarmee men een programma in handen krijgt dat zowel onder Windows als onder MacOS X te gebruiken zal zijn. Een update van eerdere versies zal voor 199 dollar over de toonbank gaan. Het enige nadeel van de ontwikkelapplicatie is volgens een insider dat de interface compleet vernieuwd is, zodat het voor ontwikkelaars niet mogelijk zal zijn om zonder meer direct aan de slag te gaan met Flash MX.

Wat betreft de nieuwe features wordt er onder andere gesproken over automatische optimalisatie voor handhelds, mobiele telefoons en andersoortige apparaten. Macromedia is van plan om haar werkterrein uit te breiden naar andere digitale apparatuur dan de pc, en zo het beeld van de toekomst te gaan bepalen. Ook een ingebouwde mediaspeler zal tot de vernieuwingen behoren, om videomateriaal vlekkeloos in animaties te kunnen implanteren. Het meest wordt de nadruk echter gelegd op formulieren en dergelijke.

Een gereedschapskist met scrollbalken, listboxen en andere onderdelen die gebruikers van andere visuele programmeeromgevingen bekend voor zullen komen, zal het eenvoudiger maken om een mooi formulier in elkaar te zetten. Daarnaast geeft men als grote voordeel, dat de browser niet meer hoeft te refreshen. Alles kan via een enkele Flash-applicatie, die alles regelt voor bijvoorbeeld de reservering van een vliegticket of de aankoop van een bepaald voorwerp bij een internetwinkel. Volgens Macromedia zal via dit principe een hoop ergernis van de internetgebruiker weggenomen worden, een mooi streven dat hopelijk ook waargemaakt zal kunnen worden.

Reacties (77)


Pentium 4-M notebook vergeleken

Door Matthijs Hakfoort, 5 maart 2002 20:3528 reacties, bron: PC World

PC World heeft een kleine vergelijking gemaakt tussen twee notebooks van Dell, de Inspiron 8100 en 8200. De eerste is een notebook voorzien van een Pentium 3-M 1,2GHz terwijl de tweede kracht put uit een Pentuim 4-M 1,7GHz. Als vergelijkingsmateriaal werd ook een Microflex notebook met een AMD Athlon4 1,2GHz processor in de test opgenomen. Verrassend genoeg bleek de Pentium 4-M niet in staat te zijn een groot gat te slaan met de P3-M. Deze laatste bleek de beste in 4 van de 7 tests. De P4-M blonk vooral uit in multimedia-toepassingen. De Athlon4 bleef in alle tests achter de Intel CPU's, maar hierbij moet wel vermeld worden dat de gebruikte Microflex notebook niet beschikt over een apart videogeheugen, zodat daarvoor systeem-ram gebruikt wordt. Dit drukt de prestaties. Geconcludeerd wordt dat Intel de leiding in het notebooksegment nog stevig in handen heeft, en deze met de Pentium 4-M alleen maar verstevigd:

Intel Pentium 4-M logo (klein) In fact, the only area where the P4-M-based 8200 finished ahead was on our three multimedia tests: the MusicMatch MP3 encoding test, and the video and audio Windows Media encoding tests--tasks that are strengths of the desktop P4 as well. The 8200 shaved about 5 seconds off the 8100's times on the two audio tests, and delivered its best performance on the video test, completing it about 12 seconds faster than its sibling.

The P4-M cuts the speed gap between notebooks and desktops, though desktops maintain a firm lead with Intel CPUs running at up to 2.2 GHz. But today's mobile platform offers you plenty of power to tackle the toughest jobs around the office, at home, or wherever you travel.

Verwijderd wees ons op deze review via de nieuwssubmit.

Reacties (28)


Speculaties over x86-64 support in Microsoft compiler

Door Ralph Smeets, 5 maart 2002 19:3325 reacties, bron: The Inquirer

AMD x86-64 logootjeThe Inquirer schijnt een aantal bewijzen gevonden te hebben dat Microsoft druk bezig is met het inbouwen van ondersteuning voor waarschijnlijk de x86-64 Hammer in zowel de Visual C++ compiler als Windows.NET. Ze hebben namelijk deze foutmelding van Visual C++ gevonden in MSDN . Uit de foutmelding valt op te maken dat zowel de frontend als de backend compiler de volgende processoren ondersteund: x86, IA64, en AMD64. Waar zou AMD64 voor staan? Het kan bijna niks anders zijn dan de x86-64 architectuur van de Hammer. Een andere pagina op MSDN beschrijft een C++ structure, STACKFRAME, en ook hier staat er een verwijzing naar zowel x86, IA64 en AMD64. Op de MSDN is nog meer bewijs te vinden:

ProcessorArchitecture
Specifies the system's processor architecture. This member can be one of the following values:
PROCESSOR_ARCHITECTURE_UNKNOWN
PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL
64-bit Windows:
PROCESSOR_ARCHITECTURE_IA64
64-bit Windows:
PROCESSOR_ARCHITECTURE_IA32_ON_WIN64
64-bit Windows:
PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64

Met dank aan Mateyo voor het opsturen van de link.

Reacties (25)


AnandTech's IDF Spring 2002 afsluiting

Door Hielko van der Hoorn, 5 maart 2002 16:5610 reacties, bron: AnandTech

AnandTech heeft het laatste verhaaltje online gezet waarin het IDF van begin 2002 wordt behandeld. In dit deel komt de keynote speech van Pat Gelsinger aan bod, Intel's CTO. Deze ging onder andere over Intel's nieuwe BBUL packaging. Hiermee wordt de core in de verpakking van de processor geplaatst wat onder andere erg handig is als je een multi-core CPU wilt bakken. Verder kwam "Radio Free Intel" aan bod, een technologie waardoor een radio zender/ontvanger direct geïntegreerd kan worden in silicium chips zoals bijvoorbeeld processors of chipsets. Als laatste kwamen "Silicon Photonics" aan bod:

Silicon Photonics While this is a bit out of the realm of our normal discussion, part of Gelsinger's speech was about Silicon Photonics - the modulation of data onto wavelengths of light. The future of this technology is very bright (no pun intended) because it could eventually be brought down to the chip level where datapaths within the CPU are made out of optical connections using multiple wavelengths of light to send tremendous amounts of data.

Of course no mention of forward-looking technology would be complete without a silicon wafer shot; this one above is a wafer of some of Intel's Si-Photonics devices and doesn't actually implement any light datapaths on chip as that's quite a while away.

Met dank aan Verwijderd voor het insturen van de tip.

Reacties (10)


@Home-helpdesk binnenkort 0,10 euro per minuut

Door Joran Kok, 5 maart 2002 16:1385 reacties, bron: Troubles @Home

Troubles @Home, de gebruikersvereniging van @Home meldt dat de helpdesk van de kabelinternetprovider binnekort een dienst zal zijn waarvoor betaald moet worden. Door een fout van @Home werd afgelopen zaterdag duidelijk hoever @Home met de plannen is gevorderd. Op het helpdesk nummer was een verwijzing te horen naar het nieuwe 0900 nummer van de helpdesk. Inmiddels heeft @Home de verwijzing weggehaald en is op het 0900 nummer te horen dat het nummer nog niet in gebruik is. Een telefoontje naar de helpdesk zal in de toekomst 10 eurocent per minuut gaan kosten:

@HomeUiteraard hebben we hierover even gebeld met de helpdesk. Hier wilde men schoorvoetend wel toegeven dat de betaalde helpdesk er aan zit te komen, maar kon of wilde men niet zeggen per wanneer.

Als gebruikersvereniging vragen wij ons af of @Home nu ook gaat garanderen dat haar klanten binnen een behoorlijke tijd te woord worden gestaan, want voor 10 eurocent per minuut een paar uur in de wacht staan gaat flink in de papieren lopen.

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (85)


Divx 5.0 is verschenen

Door Bram Kouwenberg, 5 maart 2002 15:58105 reacties, bron: divx.com

Nadat de nieuwe versie enkele dagen geleden al gelekt was, is nu op divx.com te lezen dat de officiële nieuwe versie van de populaire videocodec vrij te downloaden is. DivX 5.0 is backwards compatible met alle versies van de codec tot en met 3.11a, dus ook al je oude filmpjes zijn er gelukkig mee te bekijken. Mocht je nieuwe films willen maken, dan zal dat ook weer sneller kunnen gaan, want de algorithmes voor encoderen en decoderen zijn geoptimaliseerd voor nog snellere prestaties. Real-time encoderen behoort nu voor nog meer mensen tot de mogelijkheden, en op optimaal geconfigureerde systemen zou het dubbel of zelfs triple real-time kunnen plaatsvinden.

Verder is er bij de ontwikkeling samengewerkt met AMD, zodat op systemen met Athlon-processors tot 20% sneller met de codec gewerkt kan worden. De nieuwe versie kent zijn eigen DivX file-formaat, kan tot 20% kleinere bestanden produceren vergeleken met lichting 4.12, en heeft nog een hele hoop meer in petto. Tenslotte valt er nog te melden dat er ook een DivX 5.0 Pro-versie uit zal komen. Met de professionele editie zal vooral de omvang van je DivX-en kleiner worden; vergeleken met de gewone uitgave kunnen bestandsgroottes nog eens afnemen met maar liefst 25%. De Pro-versie zal $30 moeten gaan kosten:

Divx logo (kleur)DivX Pro is the professional-grade version of DivX video software. It is primarily licensed to professional users, but it is also made available to personal users in two versions. DivX Pro is more than just a codec; it includes advanced tools and built-in encoding technologies to create the premium-quality video at the smallest file sizes possible (up to 25% smaller file sizes compared to DivX 5.0 at equivalent visual quality). You might wonder why we created DivX Pro, and what makes it different than the DivX codec. Read on.

De nieuwe versie kan je hier neerhalen. Gebruikers van Macs of Linux moeten hier zijn. Met dank aan Verwijderd die ons op de link wees!

Reacties (105)


BBned introduceert ADSL over ISDN

Door Jeroen P Hira, 5 maart 2002 14:2074 reacties, bron: BBned

BBned introduceert ADSL in combinatie met bestaande ISDN-lijnen in Nederland. Hierdoor schijnt BBned aan een grote vraag te voldoen van kleinzakelijke ondernemers en consumenten, die met hun ISDN-aansluiting gebruik willen maken van ADSL. BBned werkt samen met een groot aantal ISP's waardoor 200 locaties van deze mogelijkheid gebruik kunnen maken. ADSL over ISDN is vanaf vandaag leverbaar door heel het land. Er zijn diverse snelheden beschikbaar; het instapmodel is 512Kbps/256Kbps, er is een 1Mbps/512Kbps en een 2Mbps/512Kbps dienst en tenslotte is de maximale snelheid die wordt geboden 2-8Mbps/512Kbps. Arthur van den Ende, commercieel directeur van BBned voegt hieraan toe:

BBNed "Men kan niet alleen profiteren van de verrassend hoge snelheden, maar ook van het feit dat men voor ADSL en Internet abonnement slechts met één leverancier te maken heeft. Immers de ISP regelt alles; zowel het abonnement en het modem, maar ook de factuur en de helpdesk. Gebruikers hebben dus maar één aanspreekpunt. "

Omdat Verwijderd een mailtje van BBned kreeg, vond hij het wel aardig om ons te tippen

Reacties (74)


3Com introduceert NICs met ingebouwde firewall

Door Jeroen P Hira, 5 maart 2002 13:4662 reacties, bron: Internetnews

3Com is bezig met een verandering van haar productenlijn door nu standaard een embedded firewall te leveren bij al haar nieuwe producten, volgens dit bericht van Internetnews. Hierdoor kan men servers, desktops en laptops beter en makkelijker beveiligen.

De embedded firewall is een hardwarematige oplossing in de netwerkkaart, welke beheerd kan worden met behulp van serversoftware. Zoals die ook te vinden is in Windows 2000 en NT 4.0. Doordat er een hardwarematige firewall aanwezig is, hebben firewallfuncties zoals IP-packetfiltering en een applicatielevel gateway een eigen processor en geheugen ter beschikking, in plaats gebruik te maken van de hoofdprocessor. Daardoor kan de firewall moeilijker ontregeld worden dan de softwarematige mogelijkheden.

Verwijderd kwam aanzetten met deze tip

Reacties (62)


3Mpixel+ digicams nu grootste aandeel productie

Door Femme Taken, 5 maart 2002 12:4014 reacties, bron: DigiTimes

Nikon Coolpix 775 (klein) Volgens cijfers van de Japan Camera Industry Assocation was de Japanse productie van digitale camera's met een resolutie van 3 megapixels of meer in januari voor het eerst hoger dan die van camera's in een lagere resolutie categorie. De 3Mpixel+ categorie had in de eerste maand van dit jaar een aandeel van 42 procent in de totale productie, terwijl de 2 tot 3Mpixel categorie verantwoordelijk was voor productieaandeel van 40 procent. De resterende 18 procent kwam voor rekening van de digicams met een CCD-resolutie gelijk aan of lager dan 2 megapixels. In januari 2001 bedroeg het marktaandeel van de 3Mpixel+ categorie nog 23 procent.

Reacties (14)


UPC krijgt van banken uitstel tot 3 juni

Door Jack Leenders, 5 maart 2002 12:0979 reacties, bron: Automatisering Gids

UPC hoeft voorlopig nog geen uitstel van betaling aan te vragen, meldt Automatisering Gids . Een consortium van banken, waaronder Fortis, ABN Amro en ING, hebben UPC tot 3 juni de tijd gegeven om financiële maatregelen te nemen. De banken hadden maandag het recht om 4 miljard aan geleende euro's terug te vorderen, omdat UPC niet aan haar renteverplichtingen daarover - zegge 113 miljoen euro's - voldeed. Dat zou betekend hebben dat UPC failliet was gegaan en de banken waarschijnlijk ook naar een groot deel van hun geld konden fluiten. UPC's voorstel om zes miljard euro aan obligatieleningen om te zetten in aandelen zien de banken ook niet zitten:

UPC logoOmzetting van de leningen in aandelen betekent voor de banken echter ook een groot verlies. De obligaties hebben nog maar 10 procent van hun oorspronkelijke waarde en de aandelen die de banken er voor terug krijgen, blijken op de beurs weinig aantrekkelijk voor beleggers.

Verwijderd wees ons hierop via de nieuwssubmitt, waarvoor dank.

Reacties (79)


Planet Internet verhoogt ADSL abonnementsprijzen

Door Caspar Willemsen, 5 maart 2002 11:2379 reacties, bron: HCCnet

HCCnet meldt dat Planet Internet zijn ADSL prijzen gaat verhogen. Het basis-abonnement, ADSL Comfort, gaat per 1 april met ruim 2 euro in prijs omhoog naar 24,30 euro. Het Fast abonnement wordt bijna 5 euro duurder en zal nu € 54,20 kosten. De verhoging geldt op dit moment uitsluitend voor nieuwe abonnees. De huidige abonnees zullen volgend jaar pas moeten overstappen naar het nieuwe tarief. Verder maakte de provider bekend niet langer een procentuele korting te geven aan trouwe abonnees, maar in plaats daarvan uit te gaan van vaste kortingsbedragen. Lidmaatschappen met een duur van één, twee of drie jaar en langer krijgen een korting van respectievelijk 3, 6 en 9 euro per jaar.

Abonnees reageerden in de nieuwsgroepen met grote verontwaardiging op de maatregel. Sommige abonnees zien het als een actie van KPN om de schuldenlast te verlichten:

Planet Internet logo"De reden dat ik na de forse prijsverhoging van Mxstream mijn abonnement niet beëindigd heb, was juist de overweging dat ik binnenkort 10 procent korting zou gaan krijgen van Planet omdat ik een jaar lid ben", schrijft een abonnee van Planet Internet in planet.adsl. "Je kunt wel zien dat KPN eigenaar is van Planet. Zelfde marketingbabbels en minachting voor de klant", aldus een andere abonnee.

Met deze keer dank aan Verwijderd voor de tip. Meer informatie kun je lezen in deze FAQ van Planet.

Reacties (79)


BlackBerry PDA met geïntegreerde GSM/GPRS

Door Robin van Rootseler, 5 maart 2002 07:1329 reacties, bron: Research in Motion

Het bedrijf Research In Motion (RIM) laat in een pressrelease weten met een handheld op de markt te komen welke gebruik kan maken van GSM/GPRS netwerken in Noord-Amerika. Deze Java-gebaseerde handheld draagt de naam BlackBerry 5810 en wordt deze week op de Comdex in Chicago gedemonsteerd. De handheld is 11,5cm breed, 7,75cm hoog en 1,75cm diep. Het apparaatje beschikt over RIM's populaire 'thump-typing' toetsenbord met backlit. De BlackBerry 5810 zal binnen dertig dagen beschikbaar zijn in de Verenigde Staten. De prijs van dit moois is helaas nog niet bekend:

In the United States, both AT&T Wireless and VoiceStream, a T-Mobile subsidiary, are now accepting orders for the BlackBerry 5810. In Canada, RIM and Rogers AT&T Wireless recently announced an agreement for the BlackBerry 5810 (product launch timing will be announced at a later date). In Europe, RIM began selling the BlackBerry 5820 (a similar handheld that operates on different frequencies for European GSM/GPRS networks) through BT Cellnet in the UK last year; and also announced working relationships with other leading European carriers including Digifone, Telecom Italia Group, Telfort Mobiel, T-Mobile and Viag Interkom.
BlackBerry 5810

Met dank aan Mad_Cow voor de tip.

Reacties (29)


Samsung introduceert 800MHz DDR-chips

Door Bram Kouwenberg, 5 maart 2002 04:1921 reacties, bron: X-bit labs

Verwijderd stuurde ons een link naar X-bit labs, waar gemeld wordt dat Samsung de eerste samples 800MHz DDR geheugen ontworpen heeft. Deze 128Mbit chips zijn voorlopig vooral geschikt voor makers van snelle grafische kaarten zoals nVidia, dat op de GeForce4 al alleen Samsungchips gebruikt. De chipbakker is op dit moment marktleider met het leveren van het snelste geheugen voor grafische kaarten, en bewijst de ontwikkeling van snelle GPU's voorlopig nog wel bij te kunnen benen:

Samsung logo met chips Samsung once again proved that they are an indisputable leader in developing fast DDR SDRAM chips for graphics cards. It is not for nothing that GeForce4 based graphics cards are all equipped with Samsung chips working at the frequencies up to 660MHz (330MHz DDR). And today Samsung moved one more step forward having announced graphics memory chips, which can work at 800MHz (400MHz DDR).

New chips are 128Mbit and work at 2.8V. They are packed into 144-pin FBGA package 12mm x 12mm big. At present Samsung is sampling the first chips marked as K4D26323RA-GC25. so, the graphics chips and graphics card makers again have something to think of.

Reacties (21)


Supermicro dual Xeon moederbord met PCI-X

Door Bram Kouwenberg, 5 maart 2002 00:5840 reacties, bron: Akiba

Op de site van Akiba zijn enkele plaatjes te vinden van een nieuw moederplankje van Supermicro. De P4DP6 is uitgerust met de nieuwe E7500-chipset van Intel, die al eerder door Anand onder de loep werd genomen. Dit bordje is bedoeld voor high-end servers met een dual Xeon-opstelling, en biedt plaats aan maar liefst acht DDR200-modules. Verder beschikt het plankje met zes PCI-X sloten over genoeg uitbreidingsmogelijkheden. Een hapje uit de verdere specificaties afkomstig van de site van Supermicro:

  • Front Side Bus 400 MHz
  • Memory Up to 16 GB ECC registered DDR-200 memory in 8 DIMM slots
  • Adaptec Zero-channel SCSI RAID controller (2000S) support as an option
  • Dual EIDE ports support Ultra DMA 100MB/s of Burst data transfer rate, supports UDMA Mode 5, PIO Mode 4 and ATA/100
  • Onboard Adaptec AIC-7899W (7902 future option) dual channel Ultra160 (320) SCSI controller
  • 2 Intel 82550 fast Ethernet
  • ATI Rage XL 8MB PCI graphic controller
  • Up to 5 USB ports

Verwijderd was zo vriendelijk ons de link te sturen.

Supermicro P4DP6

Reacties (40)


DPC SETI@Home hitparade van 4 maart

Door Redactie Tweakers, 5 maart 2002 00:166 reacties, bron: GoT

Gelukkig weer stats! En een redelijk mooie score.. helaas gaat G-sus teamloos verder maar hopelijk komt ie wel weer terug

Uiteraard moet het veel harder want we lopen dagelijks nog duizenden punten mis op de top-teams! Doe dus mee, als je ooit al seti hebt gedaan dan kan je hier joinen! En heb je geen idee waar het over gaat (of wel! ) en wil je joinen? Kijk dan hier hoe alles werkt!

Je kunt je hier bij DPC aanmelden. Vragen? Check de SETI-faq

DPC SETI@home members dag flushers van 4 maart(aantal flushende members vandaag: 198/754, totaal aantal geflushte punten: 1571)

1.(1)247harrodeparro19756(2)
2.(3)146Team Tijl & WildThang15511(5)
3.()99Morp" rel="external">eu$17963(4)
4.(4)99John van Poelgeest9593(7)
5.(1)49Joeri Pronk14164(6)
6.(37)45Clarinus2263(42)
7.(11)35Rasputin4437(18)
8.(55)34Reznor1652(64)
9.(8)34Elsegre4947(16)
10.(2)28lAckEr snEll5255(12)
11.(14)26Mikie Mike in de middag3861(25)
12.(23)25I'R Cow2888(33)
13.(42)20Graasland ziet sterretjes1857(54)
14.(5)18 Ercewee a.k.a. Koen6508(9)
15.(6)17Jelmer4086(22)
16.(12)17Enfocus Software18063(3)
17.(34)15Anton Sekeris1979(50)
18.(126)14----[ W e b t a s t i c . n l ]----675(143)
19.(152)14Siemen500(169)
20.(7)14ZeRo CooL3617(27)
21.(2)13 AOC4259(20)
22.(182)13 Xaverius & Michodius356(199)
23.(36)12 SF Crew1743(58)
24.(164)11The boldest seekers (Patman, Basman & Jurjan)410(184)
25.(48)11Stefan and Friends1536(72)
26.(15)11iGadget's Loyal Crunchers5729(11)
27.(174)11Jack Corneille355(200)
28.(262)11banzaidvd193(281)
29.(19)11het OKÉ-PC Team (Bergum - Friesland) www.okepc.nl6253(10)
30.(45)10 Major Matoo1487(76)
31.(47)10ParagonXLS1450(78)
32.()10Björkert3044(30)
33.(7)9Stephan van Maris2305(40)
34.(464)9_elteor46(472)
35.(86)9Frank Uittenbosch837(121)
36.(5)9Three Kings3018(31)
37.(19)9 Dennis1824(56)
38.(19)8Muad'Dib4369(19)
39.(396)8loyter70(416)
40.(73)8Slopertje942(112)
41.(39)8Kuuke1435(80)
42.(20)8Heuvelc1717(61)
43.(3)7Quo@Work2095(47)
44.(31)7vosje5092(14)
45.(20)7TagForce1595(66)
46.(54)7PB1094(97)
47.(79)6Yepp en Robo767(126)
48.(116)6Stijn Colen528(164)
49.(20)6Clan_of_ToeT3355(29)
50.(160)6kalkie330(207)

DPC SETI@home members overall top 30

1.()21242Peter den Braber, Sander Post v/d Linde en Stefan Didak0(-)
2.()19756harrodeparro247(1)
3.()18063Enfocus Software17(15)
4.()17963Morp" rel="external">eu$99(4)
5.()15511Team Tijl & WildThang146(2)
6.()14164Joeri Pronk49(5)
7.()9593John van Poelgeest99(3)
8.()6637Gms0(-)
9.()6508 Ercewee a.k.a. Koen18(14)
10.()6253het OKÉ-PC Team (Bergum - Friesland) www.okepc.nl11(29)
11.()5729iGadget's Loyal Crunchers11(26)
12.()5255lAckEr snEll28(10)
13.()5146shaw2(96)
14.()5092vosje7(45)
15.()5061Ian0(-)
16.()4947Elsegre34(8)
17.()4524Sakura5(58)
18.()4437Rasputin35(7)
19.()4369Muad'Dib8(38)
20.()4259 AOC13(22)
21.()4097 Bram Venneman5(61)
22.()4086Jelmer17(16)
23.()3970technic3(78)
24.()3886Darth Ducky0(-)
25.()3861Mikie Mike in de middag26(11)
26.()3637de7geitjes5(59)
27.()3617ZeRo CooL14(20)
28.()3391NNQ1(175)
29.()3355Clan_of_ToeT6(49)
30.()3044Björkert10(30)

Mijlpalen:

Mentor500
Siemen500
Frans Bouwmans450
The boldest seekers (Patman, Basman & Jurjan)400
Jack Corneille350
Xaverius & Michodius350
borislavj250
Govert Jansen125

totaal aantal punten DPC: 453842

Aantal nieuwe leden: 1
Aantal retirements: 1: G-suS (297 pnt).
Totaal aantal leden: 754

Welkom bij DPC SETI@home: punT.

Reacties (6)