Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

PlayStation 5 vs. Xbox Series Preview

De strijd om de consolegamer barst los

17-09-2020 • 16:12

532

Multipage-opmaak

Veel hardware voor je geld

De kaarten zijn geschud; Microsoft en Sony hebben alle details over hun next-genconsoles bekendgemaakt. Nu we weten wat ze kosten en wanneer ze in de winkels liggen, zetten we ze nog eens naast elkaar. Begin dit jaar keken we al uitgebreid naar de techniek achter de nieuwe consolegeneratie; nu duiken we dieper in de strategie waarmee de twee techgiganten hun nieuwe consoles aan de man proberen te brengen.

Vier next-genconsoles

Er verschijnen in november maar liefst vier nieuwe consoles. Toch zijn er maar twee fabrikanten die zich op het strijdtoneel begeven. Bij voorgaande generaties bestond de introductie van nieuwe consoles vrijwel altijd uit één model. Er waren hooguit verschillen in de grootte van de opslagruimte. Gedurende de huidige generatie kwam daar verandering in met de introductie van de PlayStation 4 Pro en de Xbox One X. Sony en Microsoft brachten met die consoles krachtigere varianten uit, met ondersteuning voor hogere resoluties, terwijl games ook op de eerdere modellen bleven werken.

Xbox Series X en S en PlayStation 5

Microsoft zet die strategie meteen door met de nieuwe consolegeneratie. De Xbox Series X is het topmodel gericht op het afspelen van games in 4k en de Series S is een kleinere en veel goedkopere variant, die dezelfde games kan afspelen op maximaal een 1440p-resolutie. Om verdere kosten te besparen en kopers richting Microsofts eigen online winkel en abonnementen te sturen, is ook de diskdrive weggelaten.

Sony pakt het traditioneler aan. Er zijn twee versies van de PlayStation 5, maar beide consoles zijn even krachtig en hebben dezelfde hardware en behuizing. Het enige verschil is dat de Digital Edition geen schijflade heeft en 100 euro goedkoper is.

Console Xbox Series X Xbox Series S PlayStation 5 PlayStation 5
Digital Edition
Processor 8 custom Zen 2-cores met smt 8 custom Zen 2-cores met smt 8 custom Zen 2-cores met smt 8 custom Zen 2-cores met smt
Cpu-snelheid 3,8GHz (3,66GHz met smt) 3,6GHz (3,4GHz met smt) 3,5GHz (variabel) 3,5GHz (variabel)
Opslag 1TB, 'custom NVMe-PCIe 4.0-ssd' 512GB, 'custom NVMe-PCIe 4.0-ssd' 825GB, 'custom PCIe 4.0-ssd' 825GB, 'custom PCIe 4.0-ssd'
Ssd-snelheid 2,4GB/s (raw), 4,8GB/s (compressed) 2,4GB/s (raw), 4,8GB/s (compressed) 5,5GB/s (raw), 9GB/s (compressed) 5,5GB/s (raw), 9GB/s (compressed)
Opslaguitbreiding 1TB-ssd-uitbreiding (propriëtair) 1TB-ssd-uitbreiding (propriëtair) Geselecteerde NVMe-ssd's Geselecteerde NVMe-ssd's
Gpu 52 compute-units 1825MHz 20 compute-units
1565MHz
36 compute-units 2,23GHz (variabel) 36 compute-units 2,23GHz (variabel)
Gpu-architectuur Custom RDNA 2 Custom RDNA 2 Custom RDNA 2 Custom RDNA 2
Gpu-rekenkracht 12,15Tflops 4Tflops 10,28Tflops 10,28Tflops
Target-resolutie en fps 4k@60fps
Maximaal 120fps
1440p@60fps
Maximaal 120fps
4k@60fps
Maximaal 120fps
4k@60fps
Maximaal 120fps
Geheugen 16GB GDDR6, 320bit 10GB GDDR6 16GB GDDR6, 256bit 16GB GDDR6, 256bit
Geheugensnelheid 10GB @ 560GB/s
6GB @ 336GB/s
8GB @ 224Gbit/s
2GB @ 56GB/s
448GB/s 448GB/s
Voeding 315W? Onbekend 350W 340W
Discdrive Ultra HD Blu-ray Nee Ultra HD Blu-ray Nee
Aansluiting HDMI 2.1 HDMI 2.1 HDMI 2.1 HDMI 2.1
Adviesprijs 500 euro 300 euro 500 euro 400 euro
Verschijningsdatum 10 november 10 november 19 november 19 november

Veel hardware voor je geld

Bij de bekendmaking van de specificaties van de Xbox Series X en de PlayStation 5 begin dit jaar, werd vanwege de indrukwekkende hardware gevreesd voor hoge prijzen. Met introductieprijzen rond de 500 euro zijn de next-genconsoles niet goedkoop, maar ook niet duurder dan de consoles van de vorige generatie bij hun introductie. De Xbox One en PlayStation 4 kwamen eind 2013 uit met introductieprijzen van respectievelijk 500 en 400 euro.

De nieuwe consoles bieden erg veel hardware voor je geld. Zou je een enigszins vergelijkbare game-pc bij elkaar klikken in de Pricewatch, dan kom je met gemak op het dubbele bedrag uit. Alleen al een AMD Ryzen-octacoreprocessor en een 1TB-NVMe-PCIe 4.0-ssd kosten samen zo'n 500 euro. Een eerlijke kostenvergelijking is niet te maken omdat consoles zeer specifieke hardware gebruiken; de processor en videokaart zijn bijvoorbeeld gecombineerd in één chip. Wel is het aannemelijk dat Sony en Microsoft aanvankelijk verlies maken op de consoles. Dat hopen de fabrikanten terug te verdienen met de verkoop van games en abonnementen.

Xbox Series X-hardware
De ingewanden van de Xbox Series X

Marktaandeel Xbox versus PlayStation

Dat Microsoft met de goedkoopste next-genconsole komt, is goed te verklaren als je naar het huidige marktaandeel van thuisconsoles kijkt. Sony meldde in augustus in zijn kwartaalcijfers dat er tot nu toe ruim 112 miljoen exemplaren van de PlayStation 4 zijn verkocht. Microsoft geeft al jaren geen cijfers meer over Xbox-verkopen, maar volgens onofficiële cijfers die VGChartz bijhoudt, zijn er zo'n 48 miljoen Xbox One-consoles verkocht. In 2018 bleek uit cijfers die EA naar buiten bracht, dat er destijds 2,5 keer zoveel exemplaren van de PlayStation 4 op de markt waren dan Xbox One-consoles.

Microsoft heeft dus een flinke inhaalslag te maken en de scherp geprijsde Xbox Series S zal daarin een belangrijke troef zijn. Het bestaansrecht van een console is grotendeels gelinkt aan het marktaandeel. Hoe meer consoles er verkocht worden, hoe groter de afzetmarkt is voor games en hoe aantrekkelijker het is om grote budgetten beschikbaar te stellen om die games te maken.

Sony's exclusives, Microsofts Game Pass

Sony's strategie rondom de PlayStation 5 is eenvoudig. De focus ligt op games en voor een groot deel op de games die gemaakt worden door de eigen PlayStation Studios. Die games werden in de afgelopen maanden getoond in livestreams. In juni hield Sony zijn Future of Gaming Show en deze week toonde het bedrijf een PlayStation 5 Showcase. Daarin werden eigen titels als Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart, Horizon Forbidden West, Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure en een remake van Demon's Souls aangekondigd.

Aanvankelijk leek Sony flink in te zetten op next-gengames die alleen werken op de PlayStation 5 en dus de nieuwe features van de console optimaal kunnen benutten. In een interview met GamesIndustry.Biz zei Sony-topman Jim Ryan te 'geloven in generaties'. Daarmee verschilt de aanpak van Sony van die van Microsoft, want de Xbox-fabrikant heeft juist aangegeven dat games die in de komende tijd uitkomen, op zowel nieuwe als de huidige Xbox-consoles zullen werken.

De focus van Sony op next gen blijkt toch minder groot dan gedacht. Woensdag maakte Sony bekend dat Horizon Forbidden West, Spider-Man: Miles Morales en Sackboy: A Big Adventure ook uitkomen voor de PlayStation 4. Eerder werden die titels gepresenteerd als PlayStation 5-games.

Dat een aantal nieuwe games ook op de PS4 speelbaar is, is goed nieuws voor bezitters van die consoles en Sony kan zich verzekeren van 112 miljoen potentiële kopers. Het feit dat de games werken met de PS4, betekent echter ook dat ze niet optimaal kunnen profiteren van de mogelijkheden van de PS5. De games zullen sneller laden en meer grafische praal kunnen vertonen op de nieuwe console, maar ze moeten wel zo gemaakt zijn dat ze ook nog werken op de oudere consoles.

Games die alles uit de next-genconsoles halen, verschijnen waarschijnlijk pas over een paar jaar, als nieuwe engines zoals Unreal Engine 5 beschikbaar zijn. Toch werkt Sony al aan games die relatief snel uitkomen en alleen op de PS5 zullen werken. Een game die bedoeld lijkt te zijn om de capaciteiten van de nieuwe console te tonen, is Ratchet & Clank: Rift Apart. Spelers kunnen zich in dat spel op hoge snelheid door verschillende werelden teleporteren, zonder dat daar laadschermen aan te pas komen. De getoonde gameplay is vermoedelijk niet mogelijk met de beperkingen van de hdd in de PlayStation 4. Ook gebruikt de game raytracing.

Rachet & Clank is nog niet beschikbaar als de PlayStation 5 op 19 november uitkomt, maar volgens de ontwikkelaars komt het spel wel in dezelfde periode uit. Een game die wel meteen beschikbaar is en alleen voor de PlayStation 5 wordt gemaakt, is de remake van Demon's Souls. Een andere next-gentitel waar Sony aan werkt, is Gran Turismo 7. Van dat racespel is echter nog weinig bekend en de release kan nog lang op zich laten wachten.

Xbox Game Pass

Microsoft prijst zijn Xbox-consoles op een heel andere manier aan. Uiteraard heeft het bedrijf aandacht voor games en zijn er ook eigen titels in ontwikkeling, maar de focus ligt sterk op de manier waarop die games beschikbaar zijn. Sinds een aantal jaar zet Microsoft flink in op zijn Game Pass-abonnement. Daarmee krijgen leden toegang tot een collectie van ruim honderd games voor een vast bedrag per maand. Het gaat niet om een streamingdienst; games moeten lokaal geïnstalleerd worden.

'Als Game Pass-lid hoef je nooit het volle bedrag voor een Microsoft-game neer te tellen'Het grote voordeel van Game Pass is dat alle games die Microsofts eigen Xbox Game Studios maken, direct bij de release beschikbaar komen via het abonnement. Als lid hoef je dus nooit het volle bedrag voor een Microsoft-game neer te tellen en dat haal je er al snel uit. Game Pass kost in de meest uitgebreide Ultimate-vorm 13 euro per maand. Dat komt neer op 156 euro per jaar. Dat is minder dan de prijs van drie nieuwe games als je die op de verschijningsdatum zou kopen.

Game Pass geeft je niet alleen toegang tot Microsofts eigen games, zoals Forza, Halo, Gears of War en Flight Simulator, Microsoft sluit ook deals met andere uitgevers en er zijn geregeld hoogwaardige games beschikbaar via de dienst. Games van andere uitgevers zijn niet voor eeuwig beschikbaar via Game Pass. Microsoft sluit deals voor een bepaalde tijd, bijvoorbeeld een jaar. Games kunnen dus verdwijnen.

Onlangs heeft Microsoft zijn Game Pass-abonnementen verder uitgebreid door een samenwerking aan te gaan met EA. Het duurste abonnement bevat nu ook EA Play, een collectie van redelijk recente EA-games. Verder is het sinds september mogelijk om Xbox-games naar Android-apparaten te streamen vanaf xCloud-servers, dus zonder dat je eigen console daarvoor nodig is.

Xbox Game Pass met EA Play

Microsoft heeft drie Game Pass-abonnementen, waaronder een voor pc-gamers. De onderstaande twee abonnementen zijn relevant voor consolegamers. De Ultimate-variant is met name een interessante deal, omdat deze ook Xbox Live Gold bevat. Dat abonnement kost 7 euro per maand los en is nodig om multiplayergames te spelen.

Xbox Game Pass voor consoles Xbox Game Pass Ultimate
Prijs per maand 10 euro 13 euro
Pc-games Nee Ja
Consolegames Ja Ja
EA Play Nee Ja
Cloudgaming Nee Ja
Xbox Live Gold Nee Ja

Game Pass-abonnementen zijn niet beschikbaar als jaarabonnement. Je betaalt per maand en kunt ieder moment opzeggen. Er is wel een manier om tot maximaal drie jaar een Game Pass Ultimate-abonnement vast te leggen voor een zeer aantrekkelijke prijs. Het is mogelijk om Xbox Live Gold om te zetten in Game Pass Ultimate, voor een eenmalige betaling van 1 euro.

Xbox Live Gold kan wel voor een langere periode gekocht worden: maximaal drie jaar vooruit. Gamers kunnen dus drie jaarcodes kopen, die aan hun Xbox-account toevoegen en vervolgens voor 1 euro omzetten in Game Pass Ultimate. Een jaarabonnement op Xbox Live Gold heeft een adviesprijs van 60 euro, waarmee de kosten uitkomen op 181 euro voor drie jaar Ultimate. Bij betaling van het reguliere bedrag van 13 euro per maand is dat voor diezelfde periode 468 euro.

Microsoft levert dus flink in bij gamers die dit toepassen, maar promoot de methode zelf. Dat geeft wel aan hoe graag Microsoft klanten aan zich wil binden. Wie een abonnement voor drie jaar afsluit, bindt zich immers voor een langere periode aan het Xbox-ecosysteem.

Sony heeft met PlayStation Now een enigszins vergelijkbaar abonnement, maar dat is meer gericht op het streamen van oudere games en er zijn maar enkele toptitels beschikbaar. Nieuwe Sony-games ontbreken. Als een antwoord op Xbox Game Pass kondigde Sony wel de PlayStation Plus Collection aan; dat is een nieuw onderdeel van het PS Plus-abonnement voor PlayStation 5-bezitters. Leden krijgen hiermee toegang tot een aantal populaire PS4-games, zowel titels van Sony zelf als van andere uitgevers. Ook hierbij ontbreken recente games.

PlayStation Plus Collection
Batman: Arkham Knight
Battlefield 1
Bloodborne
Days Gone
Detroit
Fallout 4
God of War (2018)
Infamous: Second Son
The Last Guardian
Monster Hunter: World
Mortal Kombat X
Ratchet & Clank (2016)
Uncharted 4: A Thief’s End
Until Dawn

Harde concurrentie voor Game Pass hoeft Microsoft waarschijnlijk niet te verwachten van Sony. Topman Jim Ryan zei tegen de BBC dat een abonnement waarbij nieuwe games direct beschikbaar komen, 'financieel niet logisch is', omdat PlayStation-games veel geld kosten om te maken. Gezien de goede verkopen van Sony's eigen games is de uitspraak niet meer dan logisch. Sony haalt veel omzet uit de losse verkopen van zijn grote titels en is dus niet geneigd die weg te geven binnen een abonnement.

Ongelukkig uitstel voor Halo Infinite

Een aantrekkelijk abonnement is mooi, maar de inhoud moet uiteraard ook interessant zijn. Net als Sony heeft Microsoft dit jaar twee presentaties gegeven waarin games getoond werden. In mei beloofde Microsoft in een livestream gameplay van Xbox Series X-games te tonen. Veel gameplay was bij die presentatie echter niet te zien. Het bleek te gaan om trailers en aankondigingen. Het gebrek aan gameplay kon op de nodige kritiek rekenen en Microsoft beloofde beterschap met zijn Xbox Games Showcase, die in juli werd uitgezonden.

Microsoft trapte die showcase af met een lange gameplaytrailer van Halo Infinite. Die game was al eerder aangekondigd als launchtitel voor de Xbox Series X en moest dienen als het paradepaardje van de nieuwe generatie. De beelden vielen niet bij iedereen in de smaak; veel gamers hadden kritiek op de graphics. Ontwikkelaar 343 industries reageerde daar uitgebreid op en zei dat het deels om bewuste keuzes gaat, maar er werd ook besloten tot aanpassingen. Als gevolg daarvan is de game uitgesteld tot een nog onbekende datum in 2021.

Met het wegvallen van Halo Infinite heeft Microsoft geen grote eigen launchtitel meer voor het moment dat de Xbox Series X en S uitkomen. Er zijn wel diverse exclusives in ontwikkeling waarvan nog geen verschijningsdatum bekend is. Het gaat onder andere om een reboot van Fable, een nieuwe Forza Motorsport-game, State of Decay 3, Everwild en Avowed.

Microsoft legt ook nadruk op bestaande Xbox One-games, die verbeteringen krijgen voor de Xbox Series X en S. Zo komt er een upgrade uit voor Gears 5, direct bij de release. Dergelijke upgrades zijn gratis, Microsoft stelt die beschikbaar via zijn Smart Delivery-feature. Dat is de methode waarmee Xbox-consoles een versie van een game downloaden die geoptimaliseerd is voor de desbetreffende hardware. Ook Forza Horizon 4, Sea of Thieves, Ori and the Will of Whips, The Outer Worlds en Grounded krijgen dergelijke upgrades.

Microsoft is hiermee veel vrijgeviger dan Sony. De PlayStation-fabrikant heeft nog niets bekendgemaakt over gratis upgrades voor PlayStation 4-games. Tot dusver weten we alleen dat Spider-Man een remaster krijgt voor de PlayStation 5, maar daarvoor moet betaald worden. Of recente games als The Last of Us Part II en Ghost of Tsushima verbeteringen krijgen voor de PS5, is niet duidelijk.

Met of zonder schijfjes

PlayStation 5 met discdriveMicrosoft en Sony zullen je graag een console zonder diskdrive verkopen. Die consoles zijn goedkoper en leveren de fabrikanten bij de eerste verkoop weliswaar minder op, maar iedere aanschaf die daarna volgt, pakt voordelig uit voor de consolebouwers. Online games kopen kan officieel alleen in de gamestores van Microsoft en Sony. Er zijn wel websites die codes verkopen voor Xbox- en PlayStation-games, maar beide bedrijven staan dat officieel niet toe en dat maakt het een schimmige zaak. Echte concurrentie bij de verkoop van games is er dus niet. Je betaalt simpelweg de prijs die Microsoft en Sony voor games vragen.

Door het wegvallen van productie- en verzendkosten zou je denken dat een online game goedkoper kan zijn dan een versie op een schijfje, maar niets is minder waar. Voor grote, nieuwe titels betaal je in de officiële downloadwinkels bij de release steevast 70 euro. Sony maakte woensdag bekend dat zijn eigen PlayStation 5-games een adviesprijs van 80 euro hebben. Microsoft noemt nog geen prijzen van next-gengames, maar andere uitgevers hebben ook al aangegeven hun prijzen te verhogen bij games voor de nieuwe consoles.

Launchgames PlayStation 5 van SIE Worldwide Studios Adviesprijs
Demon's Souls 80 euro
Destruction All Stars 80 euro
Marvel's Spider-Man: Miles Morales 60 euro
Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition (incl. Spider-Man: Remastered) 80 euro
Sackboy A Big Adventure 70 euro

Fysieke versies van games zijn bij veel winkels te koop voor een tientje minder dan de adviesprijs en door concurrentie bij winkels onderling is er vaak wel een aanbieder die er nog een paar euro onder gaat zitten. Bovendien zakken de prijzen van games op schijf vaak sneller of harder dan die van de games die je online koopt in de officiële downloadwinkels. Microsoft en Sony hebben geregeld kortingsacties, maar daar moet de game die op je verlanglijstje staat, maar net tussen zitten. Het aantal aanbiedingen is bij fysieke schijfjes gewoonweg groter en de prijzen dalen vaak verder.

Online games kopen in de gamestores die vanaf de consoles te benaderen zijn, is gemakkelijk en de extra herrie die een ronddraaiend schijfje kan opleveren, zal ook niemand missen. Misschien is dat tientje extra je dat wel waard. Door games online te kopen, verlies je echter ook de mogelijkheid om ze te verkopen, te ruilen of uit te lenen, wat met een schijfje natuurlijk wel kan.

PlayStation 5 Digital Edition: goedkoop is duurkoop

Bij de huidige generatie consoles is er nog een levendige handel in tweedehands games. Door games enkele weken na de release tweedehands te kopen of juist te verkopen, kun je veel geld besparen. Het prijsverschil van 100 euro tussen de PlayStation 5 met en zonder diskdrive is snel terugverdiend als je af en toe een game tweedehands koopt of ruilt. Juist voor prijsbewuste gamers is kiezen voor de Digital Edition een slecht idee.

Fysieke dragers zijn bij films en muziek voor de grote massa al vrijwel verdwenen. De overstap naar online games lijkt dan ook een logische stap en misschien zullen veel mensen zich laten overhalen door de lagere aanschafprijs van een versie zonder schijflade. Door de hoge prijs van online games is goedkoop echter op termijn toch echt duurkoop.

De Digital Edition is uiteraard wel interessant voor iedereen die zijn games toch al online koopt, nooit tweedehands games aanschaft en zijn games niet ruilt. Behoor je tot die doelgroep en heb je ook geen behoefte aan een 4k-UHD Blu-ray-speler, dan kun je die 100 euro natuurlijk in je zak houden.

Sony PlayStation 5 Digital Edition

Wat mis je met de Xbox Series S?

Het verschil tussen de Xbox Series X en S is een stuk gecompliceerder. Het prijsverschil is met 200 euro veel groter, maar naast het ontbreken van de diskdrive, zijn er nog veel meer verschillen. Het grootste verschil zit in de gpu-rekenkracht; die bedraagt met vier teraflops maar een derde van de ruim twaalf teraflops die de Series X te bieden heeft. Dat klinkt drastisch en het is ook een enorm verschil, maar de Series S is dan ook gemaakt om te gamen in 1080p- of maximaal 1440p-resoluties. Voor gamen in 4k, waar het topmodel op is gericht, is veel meer rekenkracht nodig.

Reviews zullen duidelijk moeten maken hoe groot het verschil in prestaties en beeldkwaliteit tussen de Xbox Series S en X uiteindelijk is. De Series S profiteert wel van alle voordelen van de nieuwe gpu-architectuur en toevoegingen zoals raytracing en heeft net als het topmodel ondersteuning voor framerates tot 120fps. Ook heeft de console een net zo snelle ssd als de Series X, al is die met 512GB een stuk kleiner.

Xbox Series S

Onlangs bleek ook al dat de Series S bij het spelen van Xbox One-games deze afspeelt in een modus die de Xbox One S-versie nabootst. Verbeteringen voor de Xbox One X worden dus niet benut bij het goedkoopste next-genmodel en oudere games zullen in maximaal 1080p draaien. Misschien heeft dit te maken met de hoeveelheid geheugen die de console heeft. Dat is 10GB, terwijl de op 4k-gaming gerichte Xbox One X is voorzien van 12GB.

Net als bij Sony's goedkopere model ontbreekt de diskdrive bij de Series S en ben je dus meer kwijt voor de aanschaf van games. Met Microsofts Game Pass-abonnement is het missen van de mogelijkheid om goedkopere fysieke games aan te schaffen, een minder groot probleem. Dat abonnement geeft je onder andere toegang tot alle nieuwe games die Microsoft zelf uitbrengt. Koop je een Xbox voor exclusives als Forza, Gears of War en Halo, dan hoef je als Game Pass-abonnee dus nooit een spel voor de volle prijs te kopen.

Snelle ssd's en uitbreidingsmogelijkheden

Een van de grootste verschillen tussen de nieuwe consoles en die van vorige generaties, is de overstap naar razendsnelle ssd's. De Xbox One en PlayStation 4 werden flink beperkt door hun harde schijven. Die leiden tot lange laadtijden en zijn niet snel genoeg om grote hoeveelheden data tijdens het spelen in het geheugen te laden. Zowel Microsoft als Sony legt veel nadruk op de ssd's in de nieuwe consoles en de mogelijkheden die dat met zich meebrengt. Games zullen 'vrijwel direct' laden en het is mogelijk om verschillende games tegelijk op te hebben staan en daartussen te wisselen zonder dat de spellen opnieuw gestart moeten worden.

De Xbox Series X heeft een 1TB-ssd en Sony geeft beide PlayStation 5-modellen een 825GB-ssd. Deze drie consoles hebben dus een behoorlijke capaciteit, waar je een aardig aantal games op kwijt kunt. Met zijn 512GB-ssd is de Xbox Series S een stuk minder bedeeld, waardoor je sneller zult moeten investeren in opslaguitbreiding.

De Xbox Series-consoles zijn uit te breiden met een propriëtaire Expansion Card. Vooralsnog is er één exemplaar aangekondigd: een 1TB-kaart van Seagate. Deze insteek-ssd heeft exact dezelfde snelheid als de interne ssd. De prijs hiervan is nog niet bekendgemaakt, maar volgens geruchten gaat het kaartje zo'n 220 dollar kosten. Dat lijkt aannemelijk, snelle PCIe 4.0-ssd's van 1TB kosten ook zo'n 200 euro.

Xbox Series X Expension CardXbox Series X Expension Card

Sony geeft meer flexibiliteit bij het uitbreiden van de ssd-opslag van de PlayStation 5. De fabrikant heeft aangegeven dat het mogelijk wordt om 'geselecteerde M.2-ssd's' te gebruiken als uitbreiding. Dat moeten PCIe 4.0-ssd's zijn die aan bepaalde eisen voldoen, zodat ze gelijk kunnen lopen met de interne opslag. Hoe dit in de praktijk zal werken, is nog niet duidelijk. Misschien komt Sony daarvoor met certificering en gaan fabrikanten PlayStation 5-ssd's uitbrengen. Het lijkt er in ieder geval op dat er meer keus zal zijn en vermoedelijk levert dat ook goedkopere uitbreidingsmogelijkheden op dan bij de Xbox-consoles.

Het is ook mogelijk om via USB reguliere hdd's en ssd's aan te sluiten op de nieuwe consoles van Microsoft en Sony. Daarmee kan de opslagruimte voor weinig geld worden uitgebreid, maar deze methode is niet geschikt voor nieuwe games die gebruikmaken van de snelle ssd's in de consoles. Die games moeten op de snelle opslag geïnstalleerd worden. Oudere games kunnen wel op externe hdd's of ssd's geparkeerd worden.

Welke tv of monitor heb je nodig?

De PlayStation 5 en Xbox Series X ondersteunen beide een 4k-resolutie in combinatie met framerates tot 120fps. Dat klinkt spectaculair, maar de combinatie van die twee zal in de praktijk zelden gehaald worden. Daarvoor is de hardware van de consoles gewoonweg niet krachtig genoeg. In grafisch minder veeleisende games is 4k met 120fps wel mogelijk. Denk bijvoorbeeld aan platformgames als Ori and the Will of The Wisps. Microsoft heeft al aangekondigd dat die game een update krijgt en op de Xbox Series X de combinatie van 4k met 120fps zal ondersteunen. Ontwikkelaars moeten wel zo'n optie toevoegen aan games, het is niet zo dat oude games opeens in 4k met 120fps draaien.

Microsoft heeft op zijn website een lijst staan met games die geoptimaliseerd worden voor de Xbox Series X en S. Op de pagina's van de specifieke titels staan in sommige gevallen meer details over de resolutie en framerate. Bij games waar ondersteuning voor 120fps wordt genoemd, zoals Gears 5 en DiRT 5, wordt niet vermeld om welke resolutie het gaat. Uitgevers en ontwikkelaars zijn daar vooralsnog vaag over. Zo ook Ubisoft. Die uitgever zegt dat er een update komt voor Rainbow Six: Siege met 4k- en 120fps-ondersteuning, maar maakt niet duidelijk of de combinatie van die twee ook mogelijk is.

Het ligt voor de hand dat dergelijke games bij een 120fps-modus een 1440p- of 1080p-resolutie gebruiken of een dynamische resolutie toepassen. Ook nu hebben consolegames vaak al opties om te kiezen tussen grafische praal en een hogere framerate. Dat zal bij de nieuwe generatie vermoedelijk steeds vaker terugkomen. Ook kunnen framerates per speelmodus verschillen. Zo krijgen Gears 5 en Halo: Infinite een 120fps-modus voor multiplayer, terwijl die games in singleplayer op 4k met 60fps draaien.

LG Oled 48CX met HDMI 2.1
LG Oled 48CX met HDMI 2.1

120fps en HDMI 2.0

Om ook echt 4k in combinatie met 120fps weer te geven, is een tv of monitor met HDMI 2.1 vereist. Dergelijke tv's kwamen pas vorig jaar voor het eerst op de markt en veel nieuwe tv's hebben nog steeds HDMI 2.0-aansluitingen, die maximaal 4k met 60fps ondersteunen. Monitoren met HDMI 2.1 zijn op het moment van schrijven nog niet te koop, maar verschillende fabrikanten hebben ze al wel aangekondigd voor een release later dit jaar of begin volgend jaar. Vermoedelijk worden dat geen goedkope schermen; Acers 28"-monitor zou zo'n 1050 euro gaan kosten.

HDMI 2.1-monitoren op komst Modellen Verschijningsdatum
Acer 28", 4k144Hz Begin 2021
Asus 27", 32" en 43", 4k120Hz Eind 2020
MMD Philips 27", 31" en 55", 4k144Hz Eind 2020

Wil je optimaal van de next-genconsoles profiteren, dan moet je dus een scherm met HDMI 2.1 gebruiken. Dat wil echter niet zeggen dat de 120fps-modus onbruikbaar is als je een tv of monitor met HDMI 2.0-aansluitingen hebt. De 4k-oledpanelen van LG, die ook in oled-tv's van andere merken zitten, ondersteunen sinds 2018 een framerate van 120fps. Die panelen zitten bijvoorbeeld in de LG B8-, C8- en E8-oled-tv's. Ook zijn er behoorlijk wat lcd-tv's van Samsung en Sony die 120Hz ondersteunen.

De bandbreedte van HDMI 2.0 is groot genoeg om een 1440p-resolutie met 120fps weer te geven. De 4k-oled-tv's vanaf 2018, zouden dus voldoende moeten zijn om veel next-gengames optimaal weer te geven; de combinatie van 4k en 120fps zal immers zeldzaam zijn. Het is echter de vraag of dit in de praktijk ook zo gaat werken. Het hangt ervan af hoe de next-genconsoles het videosignaal uitsturen. Als consoles een game in 1440p met 120fps renderen, maar dat uitsturen als een opgeschaald 4k120fps-signaal, zullen tv's met HDMI 2.0 dat niet accepteren.

De huidige Xbox One X- en S-consoles hebben al een optie om een 1440p-signaal uit te sturen, maar die is alleen zichtbaar als de aangesloten tv of monitor die resolutie ook ondersteunt. Tv's ondersteunen die resolutie veelal niet, dat is in ieder geval zo bij de LG-oledmodellen uit 2018. De 1440p-modus is dan ook niet te kiezen als er een Xbox One op zo'n tv is aangesloten. Deze modus biedt wel uitkomst voor gebruik in combinatie met HDMI 2.0-monitoren. Op een 1440p-scherm met bijvoorbeeld 144Hz-paneel moet het mogelijk zijn om in 120fps te gamen.

Xbox One 1440p
Xbox One-consoles hebben al een 1440p-modus

PlayStation 4-consoles hebben geen mogelijkheid om een 1440p-signaal uit te sturen. Hoe dat zit met de PlayStation 5, is nog niet bekend. Overigens is dit een feature die met software kan worden toegevoegd. Microsoft voegde de 1440p-modus ook pas later met een firmware-update toe aan de Xbox One-consoles.

Niet alle HDMI 2.1-schermen zijn gelijk

HDMI 2.1 biedt een hoge bandbreedte die de combinatie van een 4k-resolutie met 120fps mogelijk maakt, maar de nieuwe standaard voegt ook allerlei andere technieken toe. Voor gamers zijn vooral de Auto Low Latency Mode en Variable Refresh Rate interessant. Tweakers publiceerde eerder dit jaar een uitgebreid achtergrondartikel over HDMI 2.1 en de verschillende voordelen.

Bij de aanschaf van een nieuwe tv moet je echter goed opletten welke HDMI 2.1-features worden ondersteund. Fabrikanten mogen al het HDMI 2.1-label gebruiken als ze slechts een enkele feature ondersteunen. Panasonic claimt dat zijn nieuwe oled-tv's HDMI 2.1 hebben, omdat ze overweg kunnen met eARC, maar in feite gaat het om poorten met de HDMI 2.0-bandbreedte, waaraan ondersteuning voor een feature is toegevoegd. Die tv's kunnen dus geen 4k met 120fps aan. In onderstaande tabel staan de televisies die wel 4k120fps aankunnen. Sommige modellen ondersteunen echter geen vrr of allm.

Beschikbare of nog uit te komen tv's met minstens één HDMI 2.1-aansluiting
LG

2019: C9, B9, E9, W9 (geen vrr), Z9, Nanocell SM9900-, SM9500- en SM9000-reeks

2020: CX, BX, WX, RX (geen vrr), GX, ZX, Nano 99, 97, 95, 91, 90, 86, UN85

Van de 2020-modellen ondersteunen de RX, WX, Nano 99, 97, 95 en UN85 geen vrr.

Samsung

2019: Q950R, Q900R, Q90R, Q85R (bij deze modellen moet een update voor eARC nog komen)

2020: Q950TS, Q900TS, Q800T, Q95T, Q90T, Q80T, Q70T

Sony

2019: ZG9 (geen vrr, allm of qms)

2020: XH90, ZH8 (geen vrr, allm of qms)

Kiezen voor PlayStation of Xbox

Vrijwel alle details over de nieuwe consoles zijn nu bekend en we weten ook veel over de games die op komst zijn. Fanatieke consolegamers zullen, gebaseerd op die informatie, hun keuze voor een nieuw model wel kunnen maken. Heb je momenteel geen console in huis, dan is het wellicht lastig kiezen.

Consoles zijn gemaakt om te gamen en het is dan ook verstandig om je keuze voor een Xbox of PlayStation op het aanbod van games te baseren. Sony staat bekend om zijn exclusives, vooral liefhebbers van meeslepende singleplayerverhalen komen uitstekend aan hun trekken. Bovendien zijn de games van Sony's eigen studio's op een uitzondering na niet op de pc te spelen.

Microsoft heeft nog wat in te halen als het om exclusives gaat, maar heeft evengoed sterke titels in huis. Wat je voorkeur heeft, is ook een kwestie van smaak. Een titel als Flight Simulator komt naar Xbox-consoles en iets vergelijkbaars is er niet voor PlayStations. De Xbox-fabrikant heeft in de afgelopen jaren veel studio's overgenomen en dat moet in de komende jaren zijn vruchten afwerpen. Heb je al een game-pc staan, dan is het echter goed om te weten dat Microsoft zijn eigen games ook allemaal voor Windows uitbrengt.

Een sterke troef van Microsoft is het Game Pass-abonnement. Daarmee ben je verzekerd van alle nieuwe releases van Xbox Game Studios én diverse games van andere uitgevers. Het Ultimate-abonnement voegt daar Xbox Live Gold, een collectie EA-games en gamestreaming naar Android aan toe. Voor fanatieke gamers is dit abonnement zonder meer een goede deal. Het verzacht ook de 'pijn' van het ontbreken van een diskdrive in de Xbox Series S; je hoeft games niet voor de volle prijs online aan te schaffen.

Speel je vooral games van andere uitgevers die op beide consoles verschijnen, dan kun je de keuze laten afhangen van hardware of van welke controller je prettiger in de hand vindt liggen. Op papier is de Xbox Series X de beste keus. Die heeft een snellere gpu en mits multiplatformgames goed zijn geoptimaliseerd, moeten ze beter draaien op de Series X dan op de PlayStation 5. Het is in de praktijk echter niet altijd zo zwart-wit.

Xbox Series X PlayStation 5 Xbox One X PlayStation 4 Pro
Gpu-rekenkracht 12,15 teraflops 10,28 teraflops 6 teraflops 4,2 teraflops
Verschil gpu Xbox vs. PlayStation +18% +43%
Ssd-snelheid 2,4GB/s (raw) 5,5GB/s (raw) Nvt Nvt
Verschil ssd Xbox vs. PlayStation +129%

Ook bij de Xbox One X en PlayStation 4 Pro is er een verschil in rekenkracht in het voordeel van de Xbox. Dat is zelfs nog een stuk groter dan bij de nieuwe generatie. In de praktijk draaien veel games op de One X inderdaad beter, met een hogere resolutie, stabielere framerates of scherpere textures. Soms zijn de verschillen genuanceerder. Een game kan ook op de One X in een hogere resolutie draaien, terwijl de PS4 Pro-versie soepeler is door de keuze voor een dynamische resolutie.

Bij de next-genconsoles is er een andere factor met nog een veel groter verschil: de ssd-snelheid. Sony gebruikt een exemplaar dat 5,5GB/s haalt. Dat is meer dan twee keer zo snel als de ssd in de Xbox Series X en S. Of en hoe dat in de praktijk een verschil gaat maken, is nog maar de vraag. Beide ssd's zijn erg snel en bij pc-gaming is er bijvoorbeeld geen noemenswaardig verschil tussen dergelijke ssd-snelheden. In theorie kunnen games die exclusief voor de PlayStation 5 ontwikkeld worden, de zeer hoge ssd-snelheid volledig benutten en dat wellicht ook zichtbaar maken.

Xbox Series X-hardware

Virtual reality

Sony en Microsoft zijn tot dusver erg stil over virtualrealitygames voor de next-genconsoles. Vanuit Microsoft is dat niet zo gek, want VR-ondersteuning is er nooit geweest voor Xbox-consoles. Aanvankelijk was het plan van Microsoft om de Xbox One X ondersteuning voor VR-headsets te geven, maar dat gebeurde niet. Ook lijkt het er niet op dat de fabrikant nieuwe plannen heeft om VR-gaming naar de Xbox te brengen.

De bestaande PlayStation VR-headset, PlayStation Move-controllers en de PSVR Aim Controller werken ook op de PlayStation 5, heeft Sony laten weten. Dat PSVR-ecosysteem werd in 2016 geïntroduceerd voor de PS4 en er is nog niets bekendgemaakt over nieuwe VR-titels of -hardware die speciaal voor de PlayStation 5 worden gemaakt. Er zijn wel geruchten dat Sony werkt aan een nieuwe PSVR-headset, die in 2021 moet uitkomen.

PlayStation VR Tweakers

VR-gaming heeft nog geen doorbraak gemaakt op consoles. Sony maakte eind vorig jaar bekend dat er tot dusver vijf miljoen exemplaren van de PSVR zijn verkocht. Op een totaal van meer dan honderd miljoen verkochte consoles is dat een klein aandeel en de afzetmarkt voor VR-games is dus nog beperkt. Heb je interesse in VR, dan zit je bij Sony voorlopig in ieder geval beter. Er is een werkende VR-headset beschikbaar en dat er een nieuw model zal volgen, is aannemelijk. Of Microsoft zich nog aan VR gaat wagen, is niet duidelijk.

Tot slot

Dit najaar is het smullen geblazen voor liefhebbers van gamehardware. Nvidia brengt zijn nieuwe GeForce RTX-kaarten uit, AMD presenteert zijn Big Navi-kaarten en Microsoft en Sony bestormen de markt met hun next-genconsoles. Deze nieuwe hardware vormt in de komende jaren de basis voor games. Consoles krijgen nu snelle ssd's en raytracing, wat de ontwikkeling van grafisch indrukwekkende games op alle platforms ten goede komt. Ontwikkelaars hoeven niet langer rekening te houden met de trage hdd's van consoles en er ontstaat een veel grotere afzetmarkt voor raytracing.

Wat hardware betreft zijn de Xbox Series X en PlayStation 5 erg vergelijkbaar en ze hebben ook dezelfde prijs. Beide consoles bieden op papier veel waar voor je geld. Voor 500 euro bouw je geen pc die ook maar enigszins in de buurt komt van de next-genconsoles. Het is nu wachten op de reviews om te zien of er significante verschillen zijn in prestaties bij multiplatformgames.

Dergelijke verschillen zijn waarschijnlijk klein en voor de meeste consolegamers helemaal niet relevant. Veel groter zijn de verschillende manieren waarop Sony en Microsoft met hun games omgaan. Microsoft heeft een grote inhaalslag te maken als het gaat om marktaandeel en dat is te zien aan de agressieve manier waarop de Xbox-fabrikant met Game Pass gamers aan zich probeert te binden.

Ook de verschillen tussen de goedkopere versies van de next-genconsoles zijn groot. Bij Sony lever je niets in aan rekenkracht, maar zit je bij de Digital Edition vast aan het kopen van dure online games. Bij de Series S is dat vanwege Game Pass een minder groot bezwaar, maar bij die console lever je flink in aan rekenkracht. In beide gevallen lijkt wat dieper in de buidel tasten voor de duurdere modellen dan ook een verstandige keuze.

Lees meer

Reacties (532)

532
505
270
34
0
153
Wijzig sortering
Ik vrees een beetje dat dit wel eens de laatste Xbox zal zijn, als de PS weer zo'n gruwelijk goeie exclusives kan aanbieden..... Daar is het verschil gemaakt bij de PS4, een wereld van verschil qua exclusives.

Natuurlijk het is Microsoft, dus als er 1 tak van hun gigantische bedrijf wat verlies maakt of niet 100% rendabel is, kunnen ze dat perfect opvangen. Maar toch....
Ik verwacht juist dat de Xbox divisie enorm gaat groeien. Sony gedraagt zich als de muziekindustrie tijdens de opkomst het internet en streaming. Een andere goede vergelijking is Blockbuster, een partij die niets zag in Netflix en we weten allemaal hoe dat is afgelopen.

Je moet niet vergeten dat Sony zich alleen richt op het verkopen van een console met games. Ze doen dan ook zo hard mogelijk hun best om te zorgen dat men zoveel mogelijk geld uitgeeft aan fysieke producten. Denk hierbij aan geen backwards compatibility van controllers of een prijsverhoging van first party games.

Microsoft's visie is veel breder en op een schaal waar Sony ook de kennis niet voor in huis heeft. De console markt is al jaren ongeveer even groot qua formaat, maar mobile gaming heeft een enorme groei meegemaakt. Daar komt iets als xCloud om te hoek kijken. Je moet ook niet vergeten dat voor de prijs van een PS5 DE en 1 game je bij Microsoft een Series S kan kopen en daar 1.5 jaar lang alle Xbox Game Studio games op kan spelen plus de enorme Gamepass backlog. Verder heeft Microsoft een grotere install base voor alle Xbox Game Studio games, omdat al die games ook op de PC zullen uitkomen.

Edit:
Er gaan ook nog hardnekkige geruchten dat bijj Xbox online gamen gratis wordt. Ik vraag me af of Sony dit dan zal volgen en PSplus ook afschaft.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 159816 op 22 juli 2024 13:42]

Leuk zo'n visie, maar voorlopen is het ~100 miljoen voor PS4 tegen ~30miljoen Xbox One. Het punt dat ik niet denk dat er veel playstation bezitters zullen overstappen. Microsoft heeft met de overgang van xbox 360 naar de One het gewoon compleet verkloot, dat gaan ze niet meer goed maken. Hoewel ze in de loop der tijd met mooie features zijn gekomen.

Nederland is sowieso een Playstation land (ik ken uberhaupt niemand met een xbox). Ik dacht laatst ik kijk even bij de Intertoys voor Xbox One games, maar er stonden er maar enkele. De rest van de wand was ingericht voor de PS4. Dat zegt toch ook wel iets.
50 miljoen vind ik toch wat beter dan 30 miljoen :P

Aantal bronnen die aangeven dat de Xbone rond de 50 mil verkocht zou hebben:
https://www.cnbc.com/2019...as-sonys-playstation.html
https://segmentnext.com/2...illion-new-earnings-call/
https://www.forbes.com/si...-late-start/#5888aa6857e5
Nederland is inderdaad een PlayStation land, mensen die ik ken en nu een Xbox hebben, hebben allemaal spijt van hun aankoop, omdat voor de rest iedereen PlayStation heeft. Deze mensen zullen ook allemaal overstappen naar PlayStation. Bovendien wordt er veel meer gepraat over PlayStation dan over Xbox. Playstation event, iedereen praat erover. Xbox event, mensen komen er een week later achter dat die geweest is en geven er vervolgens niks om. Stel Xbox zou nu met goede games komen, dan moeten ze alsnog acht jaar wachten op de volgende generatie en misschien ziet de markt voor consoles er dan geheel anders uit. Hierom verwacht ik niet dat Xbox deze generatie veel succes zal hebben, omdat de gemiddelde consument niet meer zal switchen van platform en jonge kinderen die hun eerste console kopen zullen de console kiezen die hun vrienden nu ook hebben en dat is in veruit de meeste gevallen een PlayStation. De meeste mensen kijken überhaupt niet naar gamepass of teraflops maar bazeren hun aankoop puur en alleen af op wat hun vrienden hebben. Daarbovenop is het design van de Xbox oersaai en de Ps5 ziet er voor de meeste kinderen een stuk aantrekkelijker uit.
De mensen met een XBox die ik ken hebben geen spijt en ik ken er ook een die van de 360 naar de PS4 ging en nu weer terug naar de XBox gaat.
Sorry, ik heb tot nu toe elke generatie Xbox gehad en nooit spijt van gehad. De games die op de Xbox uit komen trekken me net iets meer als op de PS. Er zal dan ook gewoon weer een Xbox komen. Ik baseer die aankoop dus niet op wat vrienden kopen of hebben. Ik ga puur voor de gameplay. Ja, er zijn games die op beide uitkomen maar Sony? Meh..

In het verleden op het PS Vita paardje gewed. Schitterend apparaat wat helaas verkeerd is weg gezet.
Ik had beide maar mijn Ps 4 staat al sinds de oneX in de kast te verstoffen. Op één of andere manier trekken de sonny block buster franchises mij niet meer, krijg een beetje Ubisoft gevoel bij al die sequels. De manier van consumeren, met een abonnement over PC en console heen,superieure bouwkwaliteit en stilte van de One X voelt nu gewoon fijner aan. Maar als Sony stiekum nog exclusives die echt iets nieuws doen achter de hand hebben gehouden, dan staat er zo weer een extra consule onder mijn TV : )
Dit is wel volledig afhankelijk van smaak. Er zijn ook zat mensen die het tegenovergestelde hebben.
Mee eens, het was ook een reactie op een eerder commentaar "mensen die ik ken en nu een Xbox hebben, hebben allemaal spijt van hun aankoop," juist om aan te geven dat er ook mensen zijn die dat anders zien. Iedereen heeft zo zijn eigen voorkeuren en overwegingen : )
Bij mij juist andersom: de OneX staat te verstoffen omdat ik eigenlijk al zulke games al op m'n PC speel achter mn bureau (met xbox controller). Dus waarom nog een OneX aanzwengelen terwijl ik eigenlijk alles ook al speel op de PC. Bij de PS4 kan dat juist niet en vandaar dat die veel vaker bij me aan staat.
Tja ik ben 32, in m'n jeugd vooral Nintendo consoles gekocht maar overgestapt naar Xbox 360 toen de Wii uit kwam. Heel veel lol beleeft aan de Xbox 360 maar de Xbox One kon me niet bekoren dus toen weer naar Nintendo overgestapt voor de Switch en naar PC voor grafisch meer indrukwekkende games. De ervaring op PC is het voor mij toch niet (regelmatig crashes, PC past niet goed in de huiskamer, etc.), dus ik schakel weer over naar de Xbox Series X zometeen.

Sowieso heeft Nintendo met de Switch super veel klanten herwonnen, dat ga je niet ontkennen.

Enkel om even aan te geven dat het argument: 'Mensen schakelen toch niet over' historisch gewoon niet echt klopt. Ik denk dat sowieso iedere gamer die ooit plezier heeft beleefd aan een Xbox (bv. de relatief populaire 360) de launch nu in de gaten houdt en echt het 'Game Pass' vs. 'PS5 Exclusives'-rekensommetje wel even maakt.

[Reactie gewijzigd door Dorstlesser op 22 juli 2024 13:42]

De ervaring op PC is het voor mij toch niet (regelmatig crashes, PC past niet goed in de huiskamer, etc.)
Het kan zijn dat je geen plek kan vinden voor een pc in je huiskamer. Maar kapotte apparaten zoals een PC of een console hebben last van crashes. Dus als je PC of console crasht laat hem dan onderzoeken door een kundig persoon. Crashes zijn nooit normaal.
Het spijt me, maar ik ben een Xbox One S speler (na eerder een PS2 en PS3 gehad te hebben en een paar jaar niks daarna). De Xbox One S was veel goedkoper dan een PS4 Slim en Game Pass is een gouden zet. Ik heb niks tegen de PS4/5 maar ik blijf bij de Xbox familie om deze redenen.

Belangrijkste voor mij:
- vrijwel alle backwards compatible Xbox/X360/XOne games draaien straks ook op de XSX/XSS.
- Game Pass Ultimate is vaak flink goedkoper te krijgen (3+3 maanden gratis of anders flinke kortingen) én biedt een ontzettend leuke en gevarieerde bundel aan spellen, voor het hele gezin
- controllers van de Xbox One zijn volledig op de Xbox Series consoles te gebruiken

De Playstation als console op zich is een fantastisch ding, maar ik zie duidelijk dat Microsoft zich meer inzet voor de player base dan Sony. Sony kiest er bijvoorbeeld heel bewust voor alleen PS4 games op de PS5 backwards compatible te maken en daarnaast kan je de PS4 controller alleen met PS4 games op de PS5 gebruiken. Met name dat laatste is een hele rare zet en bewijst dus dat het puur een softwarematige keuze van Sony is om dat te doen.

Niet iedereen zal die backwards compatibiliteit nodig hebben en sommige verkopen hun complete console met accessoires wanneer ze een nieuwe gekocht hebben. Maar ik speel de Xbox One S straks door aan mijn zoontje en doordat ik daar al 2 controllers voor heb, hoef ik bij aanschaf van de XSX niet nog een te kopen, wat alweer ongeveer een game aan kosten bespaart.
Ik snap u geheel, echter denk ik wel dat er een onderscheid is tussen de verandering in d Xbox controllers en PS controllers. Xbox heeft de controller van de vorige generatie genomen en een paar kleine aanpassingen gemaakt die niks veranderen aan de game ervaring. De Ps5 controller is echter wel gewijzigd tov de PS4 controller, doordat bijvoorbeeld de haptische feedback is veranderd. En games zullen dus gemaakt worden voor de ps5 controller en niet de PS4 controller. Om te voorkomen dat de ene game wel de oude controller ondersteund en de ander niet vind ik het een logisch zet om de PS4 controller alleen bruikbaar te houden voor PS4 games die sowieso gemaakt zijn voor deze controller. Uiteraard vind ik het ook jammer dat ik me oude controller niet meer kan gebruiken, maar om verwarring onder gebruikers te voorkomen lijkt het me logisch om dit soort dingen recht te trekken in plaats van dat er allemaal variatie is tussen de ondersteuning van de verschillende controllers bij verschillende games.
Correctie: Xbox is zeer net en PS5 foeilelijk. Misschien niet voor kiddos die jaloers zijn van Gaming accessoires voor PC of die op Routers geilen. De Series S wordt overal omschreven als "De Xbox die Dieter Ram ontworpen zou hebben". Groter compliment kan je niet krijgen.

Uiteindelijk blijft het persoonlijk, maar meeste mensen die ik ken vinden PS5 lelijk, maar halen hem wel.
vergeet niet dat de huidige generatie naar lichtjes en felle kleuren kijken.

ben meer voor strak design , maar de titels van ps zorgen ervoor dat ik toch naar ps neig.
Ik hou helemaal niet van die ledjes. Vind ik storend. Liever een optie om het uit te zetten. Op mijn htpc is het ledje niet aangesloten.
Voor volwassenen zou de Xbox qua design wss de eerste keus zijn, maar vooral jongeren zullen deze consoles kopen en die willen geen zwarte doos op hun bureau hebben of een ijskast. Vandaar dat ik het punt maak dat de Xbox lelijk of in ieder geval een heel saai uiterlijk heeft. Voor huiskamers is de ps5 wel moeilijk om passend te maken in het interieur da's wel een ding. Deze comment is volkomen gebaseerd op wat ik in de omgeving oppik dus ik geloof best dat het op andere plaatsten anders is

[Reactie gewijzigd door Pilot56 op 22 juli 2024 13:42]

Correctie: Xbox is zeer net en PS5 foeilelijk. Misschien niet voor kiddos die jaloers zijn van Gaming accessoires voor PC of die op Routers geilen. De Series S wordt overal omschreven als "De Xbox die Dieter Ram ontworpen zou hebben". Groter compliment kan je niet krijgen.

Uiteindelijk blijft het persoonlijk, maar meeste mensen die ik ken vinden PS5 lelijk, maar halen hem wel.
Eens. Die XBOX5 ziet er keurig uit. Kan me niet goed bedenken hoe je dat design nog kan verbeteren. De PS5 ziet er echt vies uit. Alsof je een hele strakke huiskamer hebt en dan zet je er een oude rustieke tafel in. Of je hebt een hele gezellige huiskamer en je zet er een strakke stalen tafel neer met glasplaat.
Ik denk dat je zelfs met leuke stikkers van dbrand die xbox5 nog je eigen vleugje kan geven zoals hout print.
Ik had juist precies het tegenovergestelde. Ik vind de nieuwe Xbox een lelijke Borg cube en de PS5 juist een mooie Enterprise.

Ieder zijn ding
Correctie: Xbox is zeer net en PS5 foeilelijk.
Correctie 2: Xbox is neutraal en PS5 is uitgesproken.
De Series S wordt overal omschreven als "De Xbox die Dieter Ram ontworpen zou hebben". Groter compliment kan je niet krijgen.
Dat hangt een beetje van je perspectief af, want het wordt dus vooral geassocieerd oude apparaten.
En even in het midden gelaten of de PS5 nou juist vet of ram lelijk is, tot dusver is het sentiment bij zowel controller als console in ieder geval 'futuristisch'.

Maar laten we vooral vooropstellen dat console design leuk is voor alle fanboys en haters, maar praktisch...
Het eerste stuk ben ik met je eens. Totdat je begon over eerste consoles. Jonge kinderen kunnen ook nog wel eens geneigd zijn om voor de goedkopere console te gaan, daar heeft Xbox een troef. Zeker in combinatie met gamepads kan het enlen verleidelijk aanbod zijn.

Vervolgens stelde je het design van de PS5 over de Xbox en was je me helemaal kwijt. Ik ben er wel bijna zeker van dat ik een PS wil, twijfel alleen nog of ik zo'n lelijk ding in mijn huiskamer wil... WAF van dit ding is ook 0,0
Toen Nintendo de Switch net uitbracht waren er ook veel mensen die zeiden: 'Leuke visie, maar nu maken ze dus alleen nog maar portables; de klanten die écht geld uitgeven aan games zijn ze verloren!'.

Nou kijk eens hoe dat afgelopen is. Een goede visie kan zeker klanten terugwinnen, mits fatsoenlijk uitgevoerd natuurlijk.

Ik verwacht oprecht dat Sony het (zeker in het begin van) deze generatie nog beter zal doen, maar dat De nieuwe Xbox het veel beter zal doen dan de Xbox One en dat als Sony zelf niet met een eigen abo-dienst komt Sony steeds meer terein aan MS zal verliezen. Komop, je kan straks bij MS alle exclusives op dag één spelen voor 160 euro per jaar en daarnaast nog een containerlading aan andere AAA en indie games; als je twee AAA games per jaar wilt spelen op je PS5 dan ben je al beter af met een Xbox. En die AAA games zien er dan ook nog eens beter uit op de Xbox. Misschien dat jij (en met jouw genoeg anderen) het financiële argument niet super interessant vinden, maar voor gamers tussen de 12 - 25 jaar maakt dat natuurlijk wel een verschil.

[Reactie gewijzigd door Dorstlesser op 22 juli 2024 13:42]

deze cijfers zeggen niet zoveel, de generatie hiervoor was het weer juist omgedraaid.

Ik verwacht ook zeker dat Microsoft deze generatie de betere gaat worden, niet alleen betere kwaliteit games maar ook de console zelf is superieur.

Playstation moet het altijd maar hebben van de massa en kleine kids.
Goede argumenten. Maar ik denk dat zolang Sony bijvoorbeeld de portemonnee blijft trekken om zaken zoals de Champions League te sponsoren het voor MS (in ieder geval in Europa) lastig is om veel markt 'af te snoepen' van Sony als het om puur de consoles gaat. Ik denk dat een Sony rustig kijkt hoe xCloud en dat soort zaken zich ontwikkelen. Vergeet niet; met zaken als PS Now (streaming) heeft men inmiddels ook al enkele jaren ervaring, er verschijnen langzaam aan meer Sony-games op de PC, en meer games toevoegen aan de PS Plus Collection is natuurlijk ook maar een formaliteit. Het zijn allemaal knoppen waar men aan kan draaien. Dat Sony iets niet "kan" lijkt me een onrealistisch argument; het is eerder dat men duidelijk een andere strategie volgt (idem voor Nintendo).

[Reactie gewijzigd door Carn82 op 22 juli 2024 13:42]

Anoniem: 159816 @Carn8217 september 2020 17:22
Sony zal wel moeten kijken hoe xCloud zich ontwikkeld, ze hebben zelf niet de expertise in huis om zoiets vanaf de grond op te zetten. Verder heeft Sony al aangeven niets te zien in een abonnement waarbij je de nieuwste games krijgt, dus dat gaat sowieso niet gebeuren. Gamepass subscribers op de PC, Xbox en xCloud krijgen gewoon de nieuwste Xbox game studio games bij release. Dat zijn geen kleine games of flop studio's, maar daarbij moet je denken aan Halo, Gears of War, Forza, Fable en nieuwe Obsidian en Rare games.

Dus nee, ik verwacht niet dat Sony snel aan deze knoppen zal draaien. Aan de andere kant zijn ze ook al teruggekomen op hun argument dat next-gen niet kan zonder de PS4 te negeren met het aankondigen van de nieuwe Spiderman titel op de PS4. Dus hoeveel je nog moet geloven van wat ze zeggen is maar de vraag.
Wat bedoel je precies met "vanaf de grond op te zetten"? PS Now bestaat al jaren. Ook het streamen van je locale console naar een device kan al jaren met Remote Play. Dus men heeft genoeg ervaring en techniek in huis wat dat betreft :)

(..Sterker nog, Sony werkt samen met MS op sommige vlakken als het gaat om het gebruik van Azure)

[Reactie gewijzigd door Carn82 op 22 juli 2024 13:42]

Je kan er natuurlijk donder op zeggen dat MS Sony niet gaat helpen een concurrerende dienst op te zetten :P Maargoed ik denk ook echt dat Sony met een eigen abo-dienst moet komen; voor zowel muziek als TV domineren nu abo-diensten. Sony zegt nu luidt: 'Daar gaan we niet aan beginnen' maar ik durf er geld op in te zetten dat ze achter de schermen heel druk bezig zijn bij Sony om hun eigen abo-dienst op te zetten nu letterlijk iedereen met een Game Pass abo laaiend enthusiast is.

Je ziet nu ook dat er steeds nieuws binnendruppelt over Game Pass, dat EA meedoet bv., dat je Live Gold voor een euro kan omzetten naar Game Pass, dat je de XSX voor 24 dollar kan leasen i.c.m. Game Pass. Dat je de nieuwe Flight Simulator kan spelen op PC èn Xbox icm Game Pass wordt bij elke review over FS vermeld. Nu hebben ze succesvol XCloud gelanceert. Bij elk artikel over Game Pass en Xcloud schreeuwen de Game Pass houders om het hardst hoe geweldig het wel niet is. Over de PS5 lees ik nog helemaal niks concreets, want er is nog geen product, maar Microsoft heeft haar platform al gelanceerd en al maanden komen klanten aan boord die er een goed woordje over doen. Dat is wat Phil Spencer ook al jaren herhaalt en steeds nadrukkelijker blijft herhalen: wij concurreren niet meer met de Playstation, want specifieke hardware bestaat binnenkort niet meer, Xbox = Game Pass. Ik heb geen glazen bol maar Sony moet volgens mij met een eigen dienst komen of zal veel marktaandeel verliezen.

[Reactie gewijzigd door Dorstlesser op 22 juli 2024 13:42]

Anoniem: 159816 @Carn8217 september 2020 17:31
Ah, ik wist niet dat ze dat al deden. Maar zoals je ziet hebben ze daar wat hulp bij nodig. Versterkt mijn verhaal alleen maar, Microsoft profiteert er ook van als Sony's cloud gaming succesvol is aangezien zij de backbone leveren.
Ik denk dat ze eerst even afwachten.
Want als je bv naar Stedia kijkt en ook naar Xcloud is het nog helemaal niet zo goed.
Ja het gaat redelijk als je op een klein schermpje streamed van een mobiel met een resolutie van 720P
En dan ziet het er nog goed uit.
Maar ik wil kunnen streamen naar de TV opFull HD /4K zonder latency en dat word nog een heel probleem.
Omdat op te lossen.
Ik denk dat jij teveel verwacht van cloud gaming. Zelfs het management bij Microsoft is hier vrij duidelijk in geweest. Zij zien xCloud als een aanvulling op gamen op een Xbox of PC. Iets wat je gebruikt wanneer je geen beschikking hebt over lokale hardware. Als je een complete vervanger verwacht van een PC of console zal je nog even moeten wachten. Het voordeel wat je wel hebt bij xCloud ten opzichte van Stadia is dat je met dezelfde game verder kan als op je console. Vooral bij RPG's waar de latency niet zo belangrijk is lijkt mij dat een groot pluspunt.
Ik lees jouw reacties maar het samenraapsel van aannames, halve feiten en jouw wensen .. wtf.
Ik speel nu toch al een tijdje ESO via Stadia op mijn 75" Sony en dat speelt als een trein hoor.
Hoe kom je aan die ervaring?

Ikzelf speel met een CCU Stadia Pro. 65 inch 4K HDR (local dimming LED TV). En het ziet er simpelweg bizar goed uit, ook het geluid is top.

En zoals vaker aangehaald, van Latency heb je als normale gebruiker geen last. Een stabiele internetverbinding is wel noodzakelijk.
Speel sinds de release via stadia op mn 55" 4k scherm en merk niks van latency, daarnaast ziet het er vaak beter uit dan mn ps4 pro het op beeld kon toveren.
Ook wel logisch, op dat vlak zijn maar weinig spelers in de markt :)

Edit: nog wat leesvoer: https://www.theverge.com/...partnership-amazon-google

[Reactie gewijzigd door Carn82 op 22 juli 2024 13:42]

O.a. die Champions League sponsoring zorgt idd al voor enorme verkopen. En Sony heeft alles buiten de VS altijd veel serieuzer genomen dan MS ooit gedaan heeft, dat helpt natuurlijk ook een heel stuk.
Allebei goede argumenten. De spijker op zijn kop slaan de volgende opmerkingen:
- Sony haalt veel console verkoop uit reclame/sponsoring en kent van oudsher nog een grote schare fans die van de huidige naar de nieuwe generatie zullen stappen "want het is een PlayStation"
- Microsoft heeft een ongekend goede deal met Game Pass Ultimate (die vaak voor veel minder geld te koop is) die ook nog eens op meerdere consoles in het huishouden te delen is (gezin met kinderen bijv) en daarnaast een gigantische backwards compatibility lijst die straks vrijwel allemaal ook op de Xbox Series S/X zullen werken

Voor beide valt wat te zeggen en een slechte console bestaat gewoon niet, ook de Switch doet in zijn eigen wereld goede dingen en staat bij veel mensen ook als console naast een PS of Xbox in huis.

Het grootste nadeel van Microsoft is misschien juist wel de marketing, vrijwel iedere PS eigenaar zal de Xbox wel kennen, maar niet iedereen zal bovengenoemde voordelen weten. Daar doet Microsoft te weinig aan. Zoals in het artikel aangehaald is het aantal PS vs Xbox eigenaren ongeveer 65% vs 35% in verhouding. Ik denk werkelijk dat als iedereen de Xbox net zo goed zou kennen als de PlayStation, dat er toch een aantal over zouden stappen en het misschien over een paar jaar 55% vs 45% zou kunnen zijn.

Voor mij persoonlijk was Game Pass (toen nog niet Ultimate) juist de reden om een Xbox One S te kopen, daarvoor had ik een PS2 en PS3 en toen de PS3 de deur uit ging heb ik een paar jaar geen console gehad. Nu is het voor mij een no-brainer om de Series X te halen (disc lade wil ik behouden en ik wil de stap naar 4K maken), maar tegelijkertijd mis ik ook wel een beetje de exclusives die Sony biedt, hoe leuk Halo en Forza ook zijn.
Als ik hieronder ergens al lees dat Gamemania aangeeft dat de PS5 al 18x meer besteld is dan de series X.. Dan vraag ik mij dit heel erg af of dit echt zo is.

Ook je statement is dat als je de prijs van de PS5 DE en 1 game neemt dat je dan een series S hebt met 1,5 jaar lang alle xbox games. Maar je hebt dan ook een console die de 2,5 keer minder GPU kracht heeft.

Maar we zullen zien wat de verkopen zijn, maar je moet niet vergeten hoe immens populair de Playstation is in Europa en Japan (Met marktaandelen van 80% tot 99%). Alleen in de VS heeft Microsoft de helft aan marktaandeel. Ik denk eerlijk gezegd dat veel mensen die nu een PS4 hebben een PS5 gaan kopen. Alleen maar omdat het gewenning is, al je vrienden spelen er ook op, oude ps4 games werken ook etc.
Als ik hieronder ergens al lees dat Gamemania aangeeft dat de PS5 al 18x meer besteld is dan de series X.. Dan vraag ik mij dit heel erg af of dit echt zo is.
Het is wel meer dan 18...namelijk oneindig, want je kan daar nog geen Series X pre-ordereren ;). In tegenstelling tot Sony is Microsoft wel duidelijk geweest wanneer je kan pre-orderen: de 22ste.
Ook je statement is dat als je de prijs van de PS5 DE en 1 game neemt dat je dan een series S hebt met 1,5 jaar lang alle xbox games. Maar je hebt dan ook een console die de 2,5 keer minder GPU kracht heeft.
Als ik moet kiezen tussen 1 game op 4K, of 150+ games op 1080/1440p dan weet ik het wel. Speel je weleens met vrienden Fifa op de bank? Dan is je prijsvoordeel bij je Playstation ook gelijk weg, want je mag dan toch echt nieuwe controller aanschaffen terwijl je bij de Xbox gewoon je oude kan gebruiken. Zeker als je met z'n 4-en wil spelen scheelt dat echt bakken met geld. Dat geld kan je ook gebruiken voor een Series X met jaar gamepass.
Maar we zullen zien wat de verkopen zijn, maar je moet niet vergeten hoe immens populair de Playstation is in Europa en Japan (Met marktaandelen van 80% tot 99%). Alleen in de VS heeft Microsoft de helft aan marktaandeel. Ik denk eerlijk gezegd dat veel mensen die nu een PS4 hebben een PS5 gaan kopen. Alleen maar omdat het gewenning is, al je vrienden spelen er ook op, oude ps4 games werken ook etc.
En zoals ik in mijn verhaal aangeef is Sony's markt alleen consoles. Microsofts markt is consoles, PC's en mobile streaming.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 159816 op 22 juli 2024 13:42]

Dualshock 4 is gewoon bruikbaar op de ps5.
Alleen bij backwards compatibility met PS4 games, de controller is niet bruikbaar bij PS5 games.

Zie: nieuws: PlayStation 4-controllers werken op PlayStation 5, maar niet met PS5-...

Bij de Series X|S kan je gewoon je One (X) controllers gebruiken bij alle games.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 159816 op 22 juli 2024 13:42]

duh? je hebt dan toch ook al een dualsense + werkt die controller veel anders.
Je hebt er 1, en die 3 vrienden dan? Waar gaat jouw voorkeur naar uit:

De controllers van je vorige console gebruiken? Of 1 tot 3 extra PS5 controllers kopen?

Je gaat mij niet serieus vertellen dat je liever nieuwe controllers koopt.
Maar hoeveel games zijn er nog waarbij je couch coop kan spelen? Dat wordt ook steeds minder omdat alles online gefocust is. Niet dat ik dat leuk vind, maar dat is wel de realiteit. Ik vraag mij namelijk af of je nog wel al die controllers nodig hebt.
Bij veel sport games kan dat nog steeds. Net zoals fighting games. Maar goed, ik begrijp dat jouw voorkeur ook uitgaat naar het aanschaffen van extra hardware? Sony heeft nog niet duidelijk gemaakt waarom games die ook op de huidige generatie uitkomen niet op de PS5 kunnen worden gespeeld met de oudere controller.
Omdat je een ps5 koopt kies je voor het aanschaffen van extra hardware? Nee ik kies voor online spelen met andere mensen, dan heb je die extra hardware niet nodig.

Waarom je de nieuwe games niet kan spelen met de ps4 controller? Omdat de ps5 controller allemaal innovatieve toevoegingen heeft die in de games gebruikt worden. Als je vervolgens een controller aansluit die dit niet ondersteunt zal dit niet werken.
Fair enough, maar er zijn genoeg mensen die met vrienden of familie op de bank games spelen.

Je tweede punt snijdt geen hout, omdat je ook bij games die ook op de PS4 uitkomen je bij de PS5 versie niet een PS4 controller kan gebruiken.
heb je een link naar die info dat PS4 games die ook op de PS5 uitkomen alleen met een Dual Sense controller werken.

Ik denk zelf met couch games dat de Maker van het spel nog altijd kan bepalen of de PS4 controller wel of niet word ondersteund.
Het werkt tenslotte wel met backward compatible games
dus die nieuwe PS4/PS5 Game heeft functie's voor beide controllers ingebakken.
Ik denk dat we het niet zo heel erg zwart wit moeten zien.
Wat zijn ALLE innovatieve toevoegingen van de controller die in ALLE games worden gebruikt?
Top! Welke feature van die pagina zorgt ervoor dat ik bij een multiplatform game die ik via local multiplayer wil spelen niet mijn huidige PS4 controller zou kunnen gebruiken?
Als het nieuwe controllers zijn met duidelijke innovatie of iig verbeteringen koop ik liever nieuwe controllers ja.

Leuk dat microsoft zich dus blijkbaar op de budget gamers richt. Maar ik heb een voltijd baan met dito salaris en het mag best geld kosten als ze echt vernieuwen.

Als je geen geld hebt voor een controllertje of 2 moet je wellicht helemaal geen geld aan consoles uitgeven.
Anoniem: 159816 @Flagg18 september 2020 18:46
Ah ja, de innovatiekaart. Net zoals dit echt gamen heeft veranderd:
https://www.youtube.com/watch?v=afMRIMvgEZE

Ik snap heel goed dat Sony een nieuwe controller heeft ontworpen, aangezien ze ongeveer 15 jaar achterlopen qua ergonomie. We gaan zien of de nieuwe functionaliteit echt wat gaat toevoegen. Lijkt mij in ieder geval fantastisch om op m'n controller te blazen als onderdeel van de input van een game /s.

Het heeft weinig te maken met hoeveel geld je te besteden heb, maar meer of de nieuwe controller je daadwerkelijk iets nieuws laat doen. Het is extreem milieuvervuilend om een nieuwe controller af te dwingen als er geen meerwaarde is (los van de iets wat verbeterde ergonomie, de linkerstick zit nog steeds niet op een ergonomische plek). Ik kan het goed begrijpen dat niet iedereen wat om het milieu geeft, maar om milieuvervuilende praktijken van bedrijven aan te moedigen lijkt mij wat ver gaan.
Tsja... ligt er ook een beetje aan niet?

Indien ik een X-Box zou halen, dan moet ik voor iedereen een controller aanschaffen. Indien ik een PS5 haal neemt iedereen zijn eigen controller mee.

Iets zegt mij dat optie PS5 goedkoper is.

Mijn voorkeur ligt, voornamelijk vanwege de controller, bij team MS. Echter iedereen in mijn omgeving wilt een PS5..

Hoewel ik na de teleurstellende X360 (niet wat games betreft, maar iets met een krassende DVD drive...) ben terug naar PC gegaan. Ik merk echter dat mijn voorkeur toch bij een console ligt én ik wil graag een (UHD) BD halen wegens teleurstellende streaming kwaliteit.. dus ik neig nu erg naar de PS5. Ook wat line-ik betreft staat mij die momenteel meer aan. Maar ook het simpele feit dat iedereen dus een PS5 gaat halen in mijn omgeving weegt om diverse redenen mee.

Mijn X-Box One Elite controller blijf ik dan wel gebruiken voor PC gaming :)
Je laatste zin geeft al aan dat je niet voor iedereen een controller hoeft aan te schaffen, je hebt er immers al eentje liggen om te gebruiken als je voor een Series X|S zou gaan :).

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 159816 op 22 juli 2024 13:42]

Ik snap je punt maar het is natuurlijk niet alleen de controller.

Indien ik met bekenden online iets wil doen dat heb ik b.v. niets aan een X-Box ;)

Een game meenemen / inloggen op een andere account zit er dan ook niet in.
Dus de innovatie van de dual sense moeten we niet toejuichen?
Gemist kans voor microsoft, zou ik zeggen, al is de ergonomie al 7 jaar erg goed en hetzelfde (wellicht nu nog 7 jaar hetzelfde qua functionaliteit??).
We hebben de innovatie nog niet mogen zien. Ik ben wel blij dat de vorm verandert, want de huidige PlayStation controllers zijn niet erg ergonomisch.
https://www.playstation.c...ense-wireless-controller/

Persoonlijk vind ik de DS4 prima qua ergonomie. Maar ben blij dat Sony nieuwe features introduceert. Dat jij ze nog niet gezien hebt.. of je ogen er voor sluit. Afijn, ik ben blij dat er naar manieren gezocht wordt om meer immersion te creëren.
Het is een prima ding als je voornamelijk met de D-pad speelt zoals in fighting games. Voor andere games zit de analoge stick op een onhandige plek.
Vind jij.

Ik had altijd een hekel aan alles tot aan de DS3. Kreeg er gewoon kramp van in mijn hand.
360 controller lag prima in de hand, maar de bouwkwaliteit was compleet bagger.
De DS4 is mij tot dusver enorm goed bevallen.

Wat mij betreft had Sony de controllers wel compatible mogen maken. Ik ga toch 100% Dual Sense, maar hergebruik is gewoon goed.
Echter.... Je negatief sentiment tov Sony's poging om in ieder geval nieuwe dingen te blijven proberen, zoals adaptive triggers.... Onnodig. Ik snap dat je een hater bent, maar komop... Dan maak je een goed punt, om al je geloofwaardigheid weer te verliezen. Gemiste kans.
Begrijp mij niet verkeerd, ik vind het goed dat Sony wat nieuws probeert. Ze lopen immers al 15 jaar achter qua ergonomie, en je ziet dat ze bij de nieuwe controller daar duidelijk aandacht aan hebben geschonken. Maar dat neem niet weg dat ook de nieuwe controller er nog niet geweldig uitziet voor games waarbij de linker analoge stick veelvuldig moet worden gebruikt.
Ze lopen immers al 15 jaar achter qua ergonomie,
Nou dat valt allemaal wel mee, want de DS4 is echt een prima controller. Uiteraard claimen haters dan weer "ja nou en, ik vind hem verschrikkelijk!!", maar het is overduidelijk dat er een gigantisch verschil zit tussen DS3 en DS4.

Van Microsoft kun je ook zeggen dat ze al 2 generaties stilstaan met hun controller. En eigenlijk nu alweer, dus zeg maar gewoon 3 generaties zonder ook maar iets interessants te doen. En niet omdat die controller perfect is. Gewoon omdat het makkelijk is. Of omdat ze geen inspiratie hebben.

Ik vind het niet erg, het is gewoon boring.

[Reactie gewijzigd door VonDudenstein op 22 juli 2024 13:42]

Je zou ook gewoon kunnen zeggen dat Microsoft met de 360 controller dé standaard heeft gezet (in feite een combinatie van de NGC en XBOX controller). Dan vallen er alleen nog maar kleine dingen te verbeteren. Maar ik ben blij dat Sony na 15 jaar iets op de markt brengt wat enigszins vergelijkbaar is met de 360 controller qua ergonomie.
Je zou ook gewoon kunnen zeggen dat Microsoft met de 360 controller dé standaard heeft gezet
Ergonomie op de 360 is prima, maar de de dpad op dat ding was ruk, het batterijbakje verschrikkelijk en de triggers ook niet zo best. Ik snap wat je probeert te doen met DE standaard en 15 jaar, maar... los van suggestief is het ook nogal overdreven.

360 ligt gewoon lekker in de hand. Cube nog steeds beter, maar goed tov de DS3 was de 360 controller echt een verademing. Alleen.... man, dan gaan we 2 generaties terug. Echt relevant is dat niet toch? Jij blijft zo heerlijk hangen in die 15 jaar, want ja... je wil gewoon op Sony zeiken. Maar de DS4 is nu al 7 jaar in handen en gewoon een kick ass controller. Gewoon beter dan de 360 controller en het algemeen sentiment in de DS4 vs Xbone ding, was ook in het voordeel van Sony. Dus waar hebben we het over?? Sony heeft geen 'catching up' meer te doen. Ze zijn er al 7 jaar.

Dit soort cynische fanboy reacties van "yooo, zijn jullie er eindelijk? wij hebben al een generatie lang een goede controller hoor. gaaap". Dat was leuk rond PS4 launch. We gaan nu naar DS5 en PS5 launch. Dat negatieve sentiment over controllers bij Sony wat jij probeer aan te snijden.... ja sorry dat is gewoon suggestief. Totaal niet relevant.

Ik hoef straks ook niet in elke zin te lezen "haha, Microsoft staat al 20 jaar stil. sukkels, etc. etc."
Beetje nuance graag. DS5 oogt exciting, kan maar zo enorm tegenvallen. Series X ding controller (hoe die ook heet) oogt ietwat boring, maar kan gewoon dikke vette prima zijn.

In de basis zijn we het volgens mij helemaal niet echt oneens, maar goed... genoeg over controllers. Laten we maar eens zien wat deze gen gaat brengen

[Reactie gewijzigd door VonDudenstein op 22 juli 2024 13:42]

DS4 is bruikbaar als dat softwarematig wordt toegestaan. Dat is misschien vanuit technisch oogpunt nog wel enigszins te verdedigen (zo weten developers in ieder geval zeker dat iedere hoofdgebruiker dezelfde controller en mogelijkheden heeft), maar dat Sony meent te moeten bepalen of je een controller, die blijkbaar prima kan werken, wel of niet mag gebruiken is toch enigszins wrang.
Jawel hoor. Bij veel winkels kon je dus ook gewoon de series x preorderen. Ook bij gamemania voor 50 euro. Die hanteren dus blijkbaar iets anders dan Microsoft voorschrijft.

Kijk maar bij de pagina van nedgame: https://www.nedgame.nl/xb...aling-online-/9902784028/

Ze hebben dus al veel eerder preorders aangenomen als je de tekst leest.

Speel ik wel eens fifa? Nee ik speel pes ;-). Maar goed. Meeste vrienden spelen gewoon Online. Couch coop is een beetje verdwenen. Weinig mensen die ik daarover hoor. Dus is dit echt een issue?

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 306567 op 22 juli 2024 13:42]

Heel jammer overigens. Ik speel fifa regelmatig met 4 vrienden via couch co-op. En ook regelmatig via mijn broer online co-op. Dat kan overigens niet standaard in fifa (looking at you EA), dus doen we dat maar via Parsec.
Anoniem: 306567 @hiostu17 september 2020 18:26
Eens. Ps3 had zelfs tot 7 controllers ondersteuning. Speel overigens nog wel couch coop met vrienden maar dan is het vaak snes games. Daar heb je genoeg games die dat ondersteunen.
De muziekindustrie vergelijken met de game industrie vind ik nogal lastig. De triple A 'big budget' games zoals Sony die maakt heeft Microsoft niet. Daar verandert de gamepass weinig aan. Daarnaast, voor een backlog koop je bovendien geen next-gen console.
Wacht, Microsoft heeft die niet? Wat denk je van Halo en Gears of War? Forza? Fable? Rare en Obsidian behoren tevens tot de Xbox Game Studio's.

Van wat ik op Wikipedia lees heeft een titel als Halo 5 minimaal 10 miljoen kopieën verkocht, dat is vergelijkbaar met de laatste God of War (of is dat geen grote titel?).

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 159816 op 22 juli 2024 13:42]

Die titels zijn ook verkrijgbaar voor pc. En zal voor veel mensen toch ook de doorslag geven om een PS5 te nemen in plaats van een Xbox. Dat zal Microsoft verder niet veel uit maken, want ik heb wel een game pass en schaf Xbox titels aan maar toch zal dat betekenen dat PS5 verkopen het gaan winnen van de Xbox verkopen.
Dat is dus de beperkte visie die Sony heeft. Sony wil geld verdienen met consoles en games. Microsoft wil geld verdienen met consoles, games op meerdere platformen (console en PC) en subscriptions.
Maar helaas veranderd dat niets aan hun zwakke game lineup. De nadruk bij Microsoft ligt teveel op het platform, en te weinig op de content. Mijn ervaring met de xbox360 als platform is tien keer beter dan die met mijn PS4 Pro, maar ik heb geen behoefte aan een Xbox One X, want het game aanbod daar op is bedroevend in verhouding. Je platform kan nog zo goed zijn, als de content achter blijft, wordt het geen succes. En dat lijkt Sony veel beter te begrijpen.

Ik geef het Xbox platform een dikke tien, maar nu wordt het toch wel eens tijd dat ze ook eens aan de content gaan werken. Want aan een platform alleen, heb ik als gamer niets.
Dat kunnen 3rd parties dan mooi invullen.

Daar naast is het onzin: Microsoft heeft genoeg goede franchises, alleen niet in de Single-Player categorie waar Sony breed vertegenwoordigd is.
Maar die franchises zijn weer net niet goed genoeg om mensen over de streep te trekken om zo'n Xbox in huis te halen (mede ook omdat het geen exclusives zijn).

Neem games als de eerste gears, piva pinata en army of two. Allemaal games die toen der tijd uniek waren. Met bijzondere gameplay, en je kon ze nergens anders op spelen. Elk van die games is voor mij voldoende incentive om een Xbox te kopen. Tuurlijk zijn er zat leuke games op te spelen. Maar er is nog niets aangekondigd waarvan ik zeg hey das leuk! Morgen haal ik een Xbox.
Maar helaas veranderd dat niets aan hun zwakke game lineup. De nadruk bij Microsoft ligt teveel op het platform, en te weinig op de content. Mijn ervaring met de xbox360 als platform is tien keer beter dan die met mijn PS4 Pro, maar ik heb geen behoefte aan een Xbox One X, want het game aanbod daar op is bedroevend in verhouding. Je platform kan nog zo goed zijn, als de content achter blijft, wordt het geen succes. En dat lijkt Sony veel beter te begrijpen.

Ik geef het Xbox platform een dikke tien, maar nu wordt het toch wel eens tijd dat ze ook eens aan de content gaan werken. Want aan een platform alleen, heb ik als gamer niets.
Onzin natuurlijk. Het zijn andere games op de Xbox, dat jij die toevallig niet leuk vind maakt het niet een "bedroevende line-up". Ik geef namelijk weer niets om die "superheld" met het verplichte streepje in de naam (lol). Daarentegen heb ik me zeer vermaakt met Gears 4 en 5.
Nou, ik snap 'm wel. De hardware, software en dienstverlening bij MS is jaren vooruit op Sony. Maar Sony heeft van die hyped up exclusives. Die spellen zijn in de praktijk helemaal niet zo boeiend en meer hype dan kwalitatief goed. Zeker de laatste paar jaar. Maar het zou wel wat zijn voor Microsoft om een paar spellen te hebben met de impact van een MGS. Spellen zoals MGS hebben Sony toch echt op de kaart gezet en dat mis je wel een beetje bij Microsoft. Gears is leuk, Forza ook, maar ze missen de hype van GT en MGS.

MS doet hun best met het overnemen van studio's, maar kiest daar wel de meest dramatische uit. Fable spellen hebben wel wat interesse gehad, maar de laatste paar varianten zijn gemengd ontvangen. Het overnemen van Rare was interessant geweest, als Rare nog interessante spellen zou maken. Sinds de N64 tijd hebben die ook geen zinnig spel meer opgeleverd. Behalve dan Viva Piñata, maar die werd door MS wat genegeerd en kon zo geen impact maken. Ninja Theory is ook niet echt een hoogvlieger, die hebben wel onder wat meer hardcore gamers een kleine hype gehad met Hellblade: Senua's Sacrifice maar voor de meer casual spelers begon dat interessant, waarna het traag en eentonig werd, dus voor een console lang niet zo'n hit als een MGS die wat breder aan kon slaan. Als MS nou een studio overneemt die nog wat te hypen heeft in de toekomst, dat zou ze flink helpen voor hun marktaandeel.

MS heeft een hit nodig die aanslaat bij het Sony publiek voor wat marktaandeel en de studio's die ze zelf hebben bakken er niets van.
Forza Motorsport en Horizons zijn praktisch de best beoordeelde games in hun genre. Halo is legendarisch, Gears of War 4 was iets minder maar 5 weer op prima niveau. Sunset Overdrive is erg uniek en geliefd, maar zal helaas geen vervolg krijgen.. zou een prima Spiderman rivaal kunnen zijn. Quantum Break was uitstekend, helaas door slechte sales wel Remedy kwijtgeraakt aan Sony.
Sea of Thieves is ook een prima Rare game..

Genoeg leuks :) En als je dan kijkt wat er nog aan komt qua diversiteit van de diverse studio's.. Outer World's heeft net de exclusiviteitsboot gemist, maar heeft ook potentie als system seller.. Fable komt groots terug..

Toekomst ziet er prima uit, prima opgewassen tegen het Sony geweld.
Het begint met een goed platform en dan komt de rest vanzelf zou je denken. Steam maakt zich echt wel zorgen over de ontwikkelingen bij Microsoft. Ik gebruik en blijf zowel PS als Xbox gebruiken omdat mijn vrienden verspreid over beide platforms zitten en ik gewoon alles wil proberen en spelen, maar Sony moet aan de bak om mij te behouden. De line-up die ze nu hebben laten zien gaat het niet redden om een pre-order voor de PS5 te doen en een Xbox Series X ga ik blind kopen voor Flight Simulator.
Niemand kan toekomst kijken. Erg voorbarig om conclusies te trekken dat Sony's visie beperkt is.
Niet op basis van de wereld om ons heen. Zie ook de Apple One bundels die al hun diensten bundelt. Deze kant gaat het op en als je niet meegaat ben je gezien. En we hebben ook nog Google Stadia, Apple zie ik tzt meer gaan doen en ook Amazon is al vaker in verband gebracht met een dergelijke dienst.
Dat al die bedrijven dit gaan doen betekend niet dit de weg gaat zijn voor gaming. De bedrijven doen dit voor hun eigen financiën en niet voor de klant want een klant die een abonnement afneemt a 10 euro per maand is meer waard als een klant die per jaar 120 euro uitgeeft aan jou producten. En vergeet niet dat een deel van de wereld niet de luxe heeft om 200gb eventjes te downloaden.

Ik ben misschien wel te oldschool, maar ik koop liever een console en een game. Dan een goede game met goeie SP ervaring. MP heeft mij nooit kunnen bekoren. Gamepass, hoe leuk
Je en Sony geeft alleen om zijn klanten niet om zijn eigen financiën. Wat een kolder!

En prima dat het oude model van jouw werkt, is ook bij Microsoft gewoon mogelijk. Je kan ook nog steeds BluRays en DVDs kopen en dat doet bijna niemand meer. Idem voor CDs, Vinyl verkoopt inmiddels al beter.
Nogmaals, niemand kan toekomst kijken. Het zal mij niet verbazen als de Playstation 5 weer als een malle verkoopt. Sterker nog, ik zou het verrassend vinden als het niet zo is.
Voor de prijs van de ps5 heb ik om en bij de 4 jaar een Stadia Pro lidmaatschap, die in die 4 jaar wss nog evolueren en waarmee ik op verschillende plaatsten (online) kan spelen voor dezelfde prijs... Ik ben ondertussen overgestapt naar de dark side :)
PlayStation Now wordt vaak vergeten, maar dat is een service die langer bestaat dan GamePass en eigenlijk in verhouding je meer games biedt voor een lagere prijs. Het voordeel van GamePass is dan weer dat je ook de nieuwste Microsoft Games kan spelen.

Dat PS Now vaak vergeten wordt is ook wel te wijten aan Sony. Ze doen qua marketing veel minder met Now dan Microsoft met GamePass doet.

Microsoft is daarnaast in beginsel een software bedrijf en Sony is altijd een hardware bedrijf geweest. Hier ligt ook echt het verschil.

De “ouderwetse” houding van Sony legt ze in ieder geval geen windeieren.
Edit: ik haal Sony services door elkaar.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 159816 op 22 juli 2024 13:42]

En PS now heeft in april dit jaar al 2,2 miljoen klanten. Dus op zich zonder heel veel marketing doen ze het nog prima. Denk dat als ze er iets meer focus op leggen dat ze nog wel meer klanten kunnen binnen halen.
Ik denk alleen niet dat dit een goede richting is voor Microsoft. Consolemakers gone publishers lijkt mij nou geen geweldig plan. Dan vallen ze straks net weg als Sega, Atari, etc.
Big budget wel maar enkel Halo zal nog een herinnering oproepen, Fable was een remaster, Rare heeft nog altijd niet de game uitgebracht waar iedereen op hoopt. Sea of Thieves is niet slecht maar nu geen system seller he? De laatste PS-exclusives van Sony zijn praktisch allemaal over heel de wereld op 10/10 gereviewt. Microsoft zal nog een inhaalbeweging moeten maken.
Fable is geen remaster, het is een gloednieuwe titel. Geen launchtitel, maar zal wanneer de game uitkomt wel direct beschikbaar zijn op gamepass. Rare's nieuwe game is Everwild,en Obsidian (Tyranny, Pillars of Eternity) heeft Avowed op de planning staan.

Voor RPG spelers ziet de Series X|S er echt heel goed uit.
Behalve als je JRPG's wil spelen.
en laat dat now iets van sony exclusive zijn 😎
User score The Last of Us: 5.6 ;) . De rest zit overigens zo rond de 9/10 en niet 10/10. Niet slecht, maar laten we niet alles gaan inflaten.
Anoniem: 306567 @hiostu17 september 2020 18:40
Die user score is alleen gebaseerd op mensen die hem een 1 geven omdat ze de game "woke" vinden. Dat zijn geen eerlijke reviews, alleen maar van gefrustreerde mensen die een statement willen maken. Gebeurt wel vaker bij metacritic. Kijk maar eens bij fifa bijvoorbeeld.
Maar bij Fifa is dit gewoon terecht naar mijn mening. EA vraagt het volle pond voor de game en ze komen al jaren met zeer beperkte upgrades van de gameplay/graphics. Het enige wat echt verandert zijn de shirts en de transfers van de spelers. Daarnaast heb je dus vol betaald en draait de multiplayer (FUT) bijna volledig op microtransactions.. Ik snap er geen moer van dat mensen daar nog €60 voor neertellen.
En dat is een terechte score voor The last of us 2? ;)
Halo 5 was vrij matig, zeker gezien de status die de franchise heeft. God of War is een heel stuk beter ontvangen. Gears of War breekt ook geen potten meer. Forza doet het wél altijd goed inderdaad, maar Microsoft heeft meer nodig dan racegames. Fable is nog niet uit, dus daar kunnen we niks over zeggen. Het lijstje van Sony is veel uitgebreider met triple A klappers die zowel onder critici als users erg gewaardeerd worden. Dat is moeilijk nog een menig te noemen. Het maakt daarbij weinig uit wat jij en ik vinden van de games.
Aantal sales is geen goede vergelijking. Immers, een indiegame kan ook 10 miljoen keer verkocht worden. Dit zegt weinig over de kwaliteit. Fifa en CoD verkopen steevast mega aantallen, zelfs wanneer er ontzettend veel kritiek is.
Rare en Obsidian zijn iets kleinere studios, maar zeker goed dat ze behoren tot de Xbox Game Studio! Vooral van Obsidian mogen we de komende jaren veel verwachten.

Edit: typo :)

[Reactie gewijzigd door TheKiddo op 22 juli 2024 13:42]

Wacht, Microsoft heeft die niet? Wat denk je van Halo en Gears of War? Forza? Fable? Rare en Obsidian behoren tevens tot de Xbox Game Studio's.
Fable is nooit echt goed geweest, Gears begon sterk, maar werd na 2 al 'meer van hetzelfde'.
Rare met Sea of Thieves, komop man... Dat is echt van totaal andere orde.

Forza, ondanks dat het nog meer lopende bad franchise is dan Assassins Creed is in racing wel tripl A.
Halo is dat ook nog wel.
Van wat ik op Wikipedia lees heeft een titel als Halo 5 minimaal 10 miljoen kopieën verkocht, dat is vergelijkbaar met de laatste God of War (of is dat geen grote titel?).
Op de Xbone 5 miljoen. Is het niet zo dat Michael Pachter een keer die 10 miljoen heeft 'gesuggereerd'???
God of War zit op PS4 op 12 miljoen, dus in principe...ja is die wel groter. Met wat waarschijnlijk ook meespeelt is hoe die game ontvangen is. En ja natuurlijk, "mij boeit dat niet!" "ik haat God of War bleh", etc. etc. Bij de populatie verkoopt en reviewt deze game goed.

Sony heeft van de top 7 (10 miljoen+ers) 5 van eigen studios. Meteen daarna volgen er nog 6.

Bij Nintendo is het nog erger. De Switch Top 4 is net zo groot als de Xbox top 20. En die console kwam 3 jaar later.

Het is gewoon zo, dat dit lijstje van Microsoft niet zo denderend is. Daarom heb ze het plan ook compleet omgegooid, want nu...... hoeven ze niet meer in lijstjes vergeleken te worden. Zo moeten nog wel tig miljard gaan terugverdienen met game pass om al die absurde investeringen terug te verdienen, maar daar gaat het uiteindelijk ook niet om. Microsoft wil gewoon een dominante plek in gaming. Als je die niet kunnen winnen, dan kun je die gewoon kopen :P
Ik heb niet verder gelezen dan je eerste comment:
https://www.metacritic.com/game/xbox/fable

Nooit echt goed...goede grap.
0.2 hoger dan Final Fantasy 13.
Thx for making my point.
Ik heb niet verder gelezen dan je eerste comment:
Als je je daar beter bij voelt.
Yep, zo zie ik het ook. Sony lijkt meer op een publisher die exclusiviteit via hardware wil afdwingen dan een partij die een uniek en innoverend product of dienst neerzet. Waarom maken ze überhaupt nog een console, geef gewoon je games uit op alle platforms.Microsoft daarin tegen ontwikkeld en innoveert juist op het gebied van platform en dienst. Een seamless platform over devices heen is pas een een ontwikkeling waardoor ze de consument iets nieuws kunnen bieden. Uncharted 6 of Rachet & Clack 7 met mooiere graphics noem ik niet bepaald innoverend en zou ook op de PC Xbox kunne draaien alles wat de de PS5 kan kan de Xbox ook. En als cloudcomputing van Microsoft echt gaat draaien wordt het helemaal interessant, Flight simulator geeft al een leuk kijkje in de toekomst.Hoewel dit wellicht nog wat langer duurt dan next gen generatie mee gaat :)

[Reactie gewijzigd door SuperSiggy op 22 juli 2024 13:42]

Sony maakt niet alleen games on games te verkopen maar vooral om consoles te verkopen. Wat denk je dat ze verdienen aan de games van andere uitgevers?
Op wat ze via de Store verkopen verdienen ze 30%. Ik kan even geen cijfers vinden voor fysieke games.

De verkoop van consoles is niet waarmee ze hun geld verdienen. Maar als zeer consoles verkopen zullen ze ook meer verdienen aan games van andere uitgevers.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 159816 op 22 juli 2024 13:42]

De verkoop van consoles op zich niet. De licentiekosten die betaald moeten worden door anderen wel. En niemand lijkt te willen vertellen hoe hoog die kosten zijn bij de verschillende consolebouwers.
Ik vraag me af waar ze de winst vandaan halen, de console of de games? Ik vermoed het tweede maar ik kan er naast zitten.
"Wat denk je dat ze verdienen aan de games van andere uitgevers?" Dat is zeker waar die had ik niet meegerekend :) Toch lijkt een console release me zo'n enorm risico, zo'n investering... Maar goed Sony weet vast wat ze doen dan ik :)
Het is idd een enorme investering met veel risico. Kijk maar hoeveel console makers er al niet meer zijn. Maar dat er zoveel console makers geweest zijn geeft al aan hoe lucratief het is als het goed uitpakt.
Gamepass is te mooi om waar te zijn naar mijn mening. Je kan namelijk nog goedkoper gamen , genoeg free to play games die allemaal hun geld verdienen met season passes en microtransacties.

Die kant verwacht ik MS ook op te gaan, dus in feite betaal je 10 euro per maand voor toegang tot een library van free to play games. Kwaliteit gaat dan vanzelf achteruit.

Je zag het ook al met sea of thieves, een lege game launchen die pas content krijgt na updates.

Verkoop mij maar gewoon die game die gewoon klaar is.
tja ik lever liever niets in op de hardware dan dat ik moet kiezen zal ik dit kopen of dat kopen.

Daarnaast game pass is de enige wat xbox nog staande kan houden, anders dan dat is XBOX doomed, waar je dat bij Sony niet kan zeggen.

daarnaast boeit het MS totaal niet, het is een software boer dus zoals ze met Windows ook hebben gedaan. Waar sony echt een hardware boer is.

[Reactie gewijzigd door theduke1989 op 22 juli 2024 13:42]

MS is al lang geen softwareboer mee, d.w.z software is onderdeel van het bedrijfsmodel en dat model is abonnementen verkopen van o.a. software.
Het verkopen van abbo's vast bedrag per maand all in is op dit moment gewoon in veel branches succesvol. De apple, netflix, spotify noem het allemaal maar op.
De gamepass geeft idd MS groei maar het werkt.
Netflix Amazone Hulu Disney+
Allemaal nog niet goed winstgevend
Netflix maakt in 1 kwartaal 700 miljoen dollar winst op een omzet van 5.7 miljard dollar. Wat vind je daar niet goed aan?
Anoniem: 306567 @hiostu17 september 2020 18:48
Die snap ik dan ook inderdaad niet. Volgens mij zijn streaming diensten gewoon winstgevend. Helemaal nu tijdens Corona tijd...
Oke ik zal het wel helemaal verkeerd lezen even googlen gaf dit

netflix financial position

Netflix had $14.8 billion of long-term debt on its books at the end of last year. That's not a trivial amount of debt for any company, let alone for Netflix, which only had $2.6 billion of operating income last year. So it's understandable why some may think that's a precarious financial position.30 mrt. 2020

en deze
https://www.forbes.com/si...ng-money-or-making-money/


Maar bedankt voor de -1 mensen
Ik mag helaas zelf niet meer voten

[Reactie gewijzigd door FreakGIB op 22 juli 2024 13:42]

Dat netflix leveraged is hoort bij het businessmodel dat netflix heeft -- als je naar de marktkapitalisatie van Netflix kijkt is dat weer een veelvoud van de schuld ... men kijkt verder dan alleen 'schuld' -- zolang de liquiditeit niet in gevaar komt is er in principe geen probleem.

Tesla heeft ook een schuld van ca. 14 miljard.
Microsoft is een serviceprovider, hun hele businessmodel is service gebaseerd. Azure, Office en Xbox zijn allemaal services. Zo als het er nu naar uitziet zijn services de toekomst. Niet alleen Azure en Office zijn succesvol, maar er zijn ook talloze voorbeelden van andere services in de markt die niet meer weg te denken zijn. Denk hierbij aan Netflix en Spotify.
Dat ze een service provider zijn wil niet zeggen dat ze geen hardware kunnen leveren. De inkomsten uit studio's, surfaces en fysieke consoles zijn echt minimaal in vergelijking met de inkomsten van hun services.
Ben het met je eens over de manier waarop Sony zich een beetje traditioneel instelt. Maar ik denk dat zolang Sony er zulke goede AAA games uit blijft pompen, er behoefte zal zijn aan die consoles. Er is gewoon geen alternatief daarvoor.
Het punt is dat Triple A games met de kwaliteit van de Sony first party games snel 100 miljoen euro in ontwikkeling kost. Dat ga je niet terugverdienen door 3 van deze games per jaar in Gamepass te stoppen. Microsoft kan niet en consoles met verlies verkopen en ook nog eens niets aan de games verdienen. Dus of het gamepass model gaat duurder worden of de kwalitiet van de games gaat achteruit omdat de kostprijs omlaag moet.

Sony maakt story driven single player games met een hige oroductiewaarde, kwalitiet waar een bepaalde doelgroep voor wil betalen. Op het forum hier, in mijn omgeving en op social media lees ik dat dit de reden is voor veel mensen om een Playstation te kopen.

De Uncharted, God of War, The Last of Us, Horizon, Ratchet & Clank, Grand Turismo, Spiderman, Demon Souls, Days Gone, Ghost of Tsushima, etc. etc. Games gaan er deze generatie ook weer komen en het gris daarvan zijn gewoon system sellers. De lijst van Playstation 4 exclusives is groot, erg groot. Uiteraard heb je op Gamepass meer aanbod, maar maar enkele games daarvan halen dezelfde kwalitiet als Sony games.

Sony gaat voor kwaliteit en Microsoft gaat duidelijk voor Kwantiteit en consumenten proberen over te halen met een scherpe prijsstelling.

Beide consoles danwel visies hebben voor en nadelen, welke de beste keuze is hangt sterk van je smaak in games af.
Dat mag je vinden, maar gezien de verkoop cijfers en de reviews lijkt het me dat de meeste mensen daar anders over denken.

En het is inderdaad een kwestie van smaak. Ik geef alleen maar aan dat ik van veel mensen hoor dat de exclusives de reden is om een PS5 te gaan halen en dat men daar best voor wil betalen.
Anoniem: 159816 @Alxndr17 september 2020 19:10
Het klinkt alsof je Netflix en Spotify ook geen succesvol business model vind?
je begrijpt me verkeerd, "leuk idee" was niet sarcastisch bedoelt - als ik een console gamer was zou ik dit een zwaarwegend argument vinden om voor een xbox te kiezen (maar dan icm de Series X - dubbele prestaties voor minder dan de dubbele prijs).
Ik had altijd playstation ,alleen ze gingen opeens 2x geld eraf halen voor een jaar ? Nooit terug gekregen en dus overgestapt :) al meer dan een jaar xbox X en met ultimate gamepass. Ik heb nog geen enkele game los gekocht op Battlefield 5 na en speel alleen de games via gamepass.

Met de Playstation kocht ik elke maand wel 2 games .

Ik heb fallout 4 en fallout online gespeeld. AC games , Sniper Elite , Dead Redemption, The Division, Gear of wars, State of Decay, Tombraider en ga zo maar door en er komt altijd wel weer een goede game erbij.

Ik ga zeker weer voor de Xbox als er een goede aktie is.
Dit soort zaken doet me twijfelen om in de toekomst m'n game PC(s) weg te doen en een of 2 xboxes aan te schaffen. Het kost netto minder en scheelt weer wat ruimte omdat ze mooi onder de tv kunnen staan.

Ik zou alleen het modden van bepaalde games misschien missen, ,maar daar neem ik tegenwoordig ook de tijd niet voor. Ik vind Xbox best 'n mooi apparaat ook. Playstation heb ik eigenlijk sinds de 1e generatie geen goed gevoel bij gehad op korte termijn komt dat er echt niet in bij mij.
Zeker niet. Op de langere termijn zullen er voor de Xbox vele exclusives verschijnen doordat Microsoft studio’s heeft overgenomen. En neem nu Flight Simulator, dermate uniek en geniaal dat je hiervoor alleen al een Xbox zou aanschaffen....
Flight Simulator is zeker een goeie game maar nu niet bepaald DE game die 10 tallen miljoenen keer verkocht zal worden. Spreekt het mainstream publiek niet zo aan. Die kennen een God of War wel, een Horizon wel maar Flight Simulator ?
FS is natuurlijk sterke titel die bepaald deel van fan van flight simujlation over de streep doet trekken. Het zullen er wereldwijd vast een paar miljoen zijn, vooral pc maar misschien ook xbox op 4k.
Artikel was er al duidelijk in pc bouwen met deze specs is veel duurder.

Maar FS zal niet de doorslag geven maar het is wel extra stukje dat PS niet heeft en als je zo verschillende titels hebt, optelt kom je ook aan leuke hoeveelheden.
Dan ben ik sowieso al een uitzondering die games zeggen me niks en die flight Simulator. Die naam klinkt me bekender vooral uit de jaren 90.
Ik denk dat je de impact en kracht van Flight Simulator onderschat :). De game is er gewoon niet voor de PS5 en gaat er ook niet komen. En dan natuurlijk ook nog een Halo.. https://nl.hardware.info/...dollar-aan-hardware-sales
Horizon is ook op de XBox te spelen.
De tijd van "langere termijn" is al lang voorbij hoor.

Just face it, MS kan Sony gewoon niet meer inhalen. Daar is de PS userbase te groot én te trouw voor.

Ik ken werkelijk niemand met een Xbox (niet dat dat alles zegt overigens). En het enige argument wat ik altijd hoor is "ja maar, ja maar, we hebben Halo". Nou, veel plezier met je Halo.

[Reactie gewijzigd door straightsix op 22 juli 2024 13:42]

Het is geen wedstrijd hoor :). Relax! Het is gaaf als beide partijen goed presteren, het houdt de prijzen scherp. Microsoft is het grootste bedrijf ter wereld en heeft oneindig veel geld om er een succes van te maken. Lange termijn = lange adem. En ze maken inmiddels veel winst met de xBox dus prima toch? Besef ook dat het verschillende doelgroepen zijn die worden aangesproken, xBox is toch net iets vaker de volwassen (it’er?).
https://www.windowscentra...t-q4-2020-earnings-gaming
Je bent vergeten dat na de ps2 iedereen en zijn oma een Xbox360 kocht ? Dus zo trouw zijn ze niet.

[Reactie gewijzigd door Cuqebaqer op 22 juli 2024 13:42]

Dat was alleen wel in een hele andere situatie. De 360 was veel eerder uit, was een stuk goedkoper en bood in die tijd populaire games als exclusives.

Nu releasen ze in de zelfde week, voor dezelfde prijs en gaat Sony voorop qua populaire exclusives.

Ik denk dat er alleen veel mensen zouden overstappen wanneer Sony serieuze fouten maakt zoals in de begin periode van de ps3.
Ik snap dat op geschep nooit over die sony exclusives wat is daar zo bijzonder aan dan? Als je echt exclusives wil moet je naar Nintendo }>
Nintendo maakt dan vaak weer een type games die zowel de xbox als de playstation goed zouden kunnen gebruiken.

Die zitten voor mijn gevoel helemaal niet in een concurrentie strijd en doen lekker hun eigen ding haha

Persoonlijk ben ik fan van het soort games waar Sony zich veel op richt. Daarin is vaak het verhaal belangrijk en valt vooral vaak op dat de productie waarde heel hoog lijken te liggen. Is persoonlijk of de games je interesse hebben, bij mij thuis krijgt de ps4 net nog iets meer gebruik dan de switch.
Dit toont dus aan dat Playstation gamers niet zo honk vast zijn als eerder gezegd werd. Wie het beste bied of wat het meest aanspreekt kiest een console gamer. De enige die echt een trouwe harde kern is is Nintendo omdat die daadwerkelijk een andere aanpak heeft kwa hardware en games.
Kan snel veranderen hoor, PS3 was in het begin ook een flop t.o.v. Xbox 360. Pas op het einde van die generatie kwam Sony met goede exclusives waardoor ze een goede line up aan games hadden t.o.v. Xbox. Dus eigenlijk is Sony nu pas één generatie echt dominant in vergelijking met Microsoft.

Kijk maar hoe Xbox services en console technisch alles op peil hebben. Met technisch bedoel ik het stofzuiger lawaai dat uit de PS4 Pro komt als je bijvoorbeeld Ghost of Tsushima speelt, op de Xbox One X hoor ik vrijwel niks tijdens het gamen.
Maar is Flight Simulator wel volledig speelbaar op de Xbox? Kan bijvoorbeeld nergens vinden of je Saitek Flight Yoke zou kunnen aansluiten. Hoe ga je verder alle knoppen bedienen? Kan je ook een muis en toetsenbord aansluiten? Ik denk persoonlijk dat het gewoon een afgekookte versie wordt voor de casual gamer.
FS zal met alle toeters en bellen werken, de support zit nu al in de pc versie van FS verwerkt dus waarom zouden ze dat niet toepassen op de xbox, zeker omdat zo’n game niet met enkel een controller of muis en toetsenbord serieus te spelen is.
Als ik op amazon zoek naar de logitech/saitech producten staat er vaak ook xbox bij - ik vermoedt van wel dus.
De vraag is of dat vertrouwen er nog is. Dat Microsoft studio's heeft overgenomen en dat er games aan zitten te komen horen we echter al jaren. Als ik de vorige generatie was ingestapt zou ik nu behoorlijk teleurgesteld zijn. Nu staan we weer voor de keus bij de nieuwe generatie, maar vooralsnog heb ik alleen een zeer matige Halo Infinite gezien. Het contrast met de exclusives van Sony kan haast niet groter zijn. Waarom zou ik er dan op gokken dat ze het nu wel bij het rechte eind hebben? Dat doe ik dus niet en heb zodoende weer voor Sony gekozen.

De Game Pass heeft natuurlijk voordelen, tegelijkertijd loop je het risico dat ze daarbij vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit gaan. Laat ik het anders zeggen: ik vind het niet erg om Sony-exclusives te kopen. De kwaliteit is zo hoog en de games stellen mij nooit teleur.

Flight Simulator is overigens wel mooi. Maar zoals anderen zeggen spreekt dat een vrij klein publiek aan.
Xbox nam pas vanaf 2018 een groot aantal studio's over (bron: https://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_Game_Studios) en de eerste games daarvan gaan we volgend jaar zien. Ik vind drie jaar niet bijzonder lang.
Maar dat wil niet zeggen dat ze tot de overname achterover leunden en allen in 2018 gestart zijn met ontwikkelen van nieuwe games. Ongetwijfeld zaten er studio's tussen die al vergevorderd waren met hun project. Misschien dat een enkel project in de kast is gezet omdat het niet past binnen de strategie van Microsoft, maar het lijkt me aannemelijker dat projecten doorlopen met als verschil dat het exclusief op de Xbox uitgebracht wordt.
Ik kan het mis hebben, maar is Flight Simulator überhaupt te koop voor de Xbox?

Volgens de Windows store is deze enkel voor Windows 10 PC.
Nog niet, maar de Xbox-versie verschijnt later.

@Trishul klopt. Fixed ;)

[Reactie gewijzigd door Xtuv op 22 juli 2024 13:42]

Volgens mij is er nog helemaal geen releasedatum bekend gemaakt van FS op de XSX. Er is alleen aangegeven dat deze op een later moment komt, zonder daarbij zelfs iets concreet zoals een jaartal te noemen.
Flight Simulator's statistieken op Steam suggereren niet dat Microsoft veel hoop moet hebben dat dit een system seller gaat worden. Sinds eind augustus wordt een piek van 15,000 spelers nog maar weinig gehaald, en de trend is eerder dalend dan stijgend. Natuurlijk is Flight Simulator technisch indrukwekkend, maar het genre heeft al jaren nauwelijks bereik in het grote publiek dat Microsoft wil overtuigen om over te stappen van mid-range PCs of Playstation 4.
Halo Infinite?
We wachten het af, Microsoft heeft veel studio's overgenomen. En ik heb geen keuze door Flight Simulator :)
https://mspoweruser.com/m...re-new-xbox-game-studios/
Dat is toch precies wat Sony ook doet. Geld stoppen in games om daarmee de console te verkopen?
Eens, ze zijn niet voor niets het grootste bedrijf ter wereld :)
Interessant dat de meningen hier zó over verdeeld zijn. Ik vind dat MS hier echt zo'n onmiskenbaar betere deal voorstelt. Voor 180 euro drie jaar lang een groot deel van de vetste games spelen op Xbox en Windows en streamen naar android apparaten; nou, doe mij die maar! Een maatje van me met Game Pass Ultimate was eergisteren al z'n Xbox One games naar z'n telefoon aan het streamen.

Ik denk dat MS hier iets heel aantrekkelijks heeft maar inderdaad zoals je zegt, de exclusives van Sony maken dat Playstation gewoon heel veel fans vasthoudt die niet zo snel zullen overstappen. Ik denk dat MS probeert klanten/fans te winnen onder tieners die geen 4K tv op hun kamer hebben staan en nu dus een Xbox kunnen kopen voor 100 euro minder dan de PS5 en met een super cheap game abo ook nog eens veel meer te spelen hebben wanneer de console uitkomt.
Het nieuwe verdienmodel met de multiplayer games die de meeste mensen spelen zijn gratis (rocket league, warzone, fortnite), zelf vind ik dus 180 euro best veel geld. Dit is natuurlijk wel per persoon verschillend.
180 euro in 3 jaar is niet bepaald veel.. dit is hetzelfde geld als 3 nieuwe games. Lijkt me sterk dat je minder dan 3 nieuwe games koopt in 3 jaar.
3 games? Je bent al €160 kwijt voor 2 games van Sony hoor ;).
Wel als je deze games niet speelt, heb zelf een aantal vrienden die afgelopen jaar een ps4 hebben gekocht zonder er games bij te kopen.
Tja ik speel maar heel sporadisch online multiplayer en als ik het speel is het Halo of Smash Bros. Ik geef per jaar toch redelijk makkelijk 300 euro uit aan nieuwe games en dan moet ik er nog veel laten staan; dat zou me met Game Pass dus een boel geld schelen :) Zonder dat truukje dat je het voor 1 euro bij Xbox Live Gold kan krijgen zou Game Pass nog steeds goedkoper zijn dan Netflix, en dan vind ik Game Pass eigenlijk een veel betere deal dan Netflix voor de hoeveelheid die ik kijk/game.
Er zit voor iedereen iets tussen die 100+ games. Ik ben zelf al vanaf release een game pass houder. Elke maand nieuwe games is juist leuk vind ik.
Volgens mij is die 3 jaar gamepass ultimate voor 181 euro gebaseerd op een misverstand. Je kan inderdaad je live gold abo omzetten naar gamepass ultimate, maar je maanden tegoed van live gold worden dan omgerekend naar verhouding van kosten, zoals hier uitgelegd: https://answers.microsoft...86-4616-9114-0f05f301a30d

Je gaat er met dat rekenmodel ook nog eens fors op achteruit, dus ik denk dat je beter maandelijks kan betalen...
Uw link gaat over mensen die al gamepass hebben. Als je nog gold bent, dan kan je 3 jaar omzetten naar ultimate voor 1 euro. En als je goed zoekt naar gold-kaarten (vooral die van brazilie), betaal je maar 90 euro voor 3 jaar.
Zijn die dan niet regio gebonden?
Vpn opzetten en inwisselen, gaat perfect.
Ik heb al een US account via vpn, maar dacht dat ik dan enkel US keys kon gebruiken daar. Thanks voor deze info :)
Je hebt gelijk, dat wist ik niet!
Wellicht dat ik binnenkort dan toch maar eens overstap op gamepass ultimate :P
Gewoon doen! Ik zit nu tot maart 2023 goed. De komende 2 jaar moet ik geen enkele exclusive 'kopen'. En dat voor 91 euro.
die 180 is leuk maar daar verdienen ze nooit op.
Dat is dus als je je Xbox Gold upgrade naar GamePass ultimate voor 3 jaar
normaal kost het rond de 467 euro voor 3 jaar 12,99 per maand.
en De xbox series S is goedkoop dat is zeker maar met 512GB aan opslag is dat weer niet heel ruim
dus dat word geregeld games wissen en downloaden
of je moet oude games willen spelen dan kan je een externe HDD/SS aansluiten wat ook geld kost
of je interne SSD uitbreiden wat rond de 200 euro kost
Dan kan je beter doorsparen voor de Xbox series X
Die dus ook alle oude games upscaled
Maar daar tussenin zit dan ook de PS5 Digital die weer een stuk sneller is dan de Series S
iets meer Opslag 825 GB maar ook uit te breiden
verder hebben ze ook PS now waar net als in Gamepass een hoop spellen in zitten misschien minder van kwaliteit maar dat kan ook nog veranderen.

Ik denk zelf dat Playstation fans toch bij Playstation blijven en het zelfde voor Xbox
eenigste en dat heb ik ook gedaan koop op den duur een Series S in de aanbieding met GamePass voor die paar games die je wil spelen.
Ik heb bv zelf de One S all digital met Gamepass en ja het is leuk maar speelde eigenlijk alleen maar Minecraft Dungeons heb wel gears en Fortza geprobeerd maar speelde nu niet echt vloeiend op de One S dus dat viel mij erg tegen.
Heb wel voor de Playstation een Nacon Controller met Xbox layout omdat ik die wel fijner vind maar kan best zijn dat de nieuwe Dual Sense controller wel weer goed is.
Wat een belachelijke opmerking, en raar. Dan heb je toch echt een mega roze zonnebril op. Heb zelf beide systemen en ga nu ook weer voor beiden. Maar de Sony 'exclusives' zijn (naar mijn mening) soms zelfs bagger. Echt zo goed zijn die niet. De absolute topgames komen op beide consoles. Game makers weten dit, verkoopt veel meer zo. Dit is puuuuur smaak.

De PS heb ik voor vrienden en omdat het verder een prima console is, de xbox heb ik omdat daar gewoon services voordelen zijn, ook prima games, en zoals in de review, meer power (sinds de One X). Game Pass is geweldig.

Nogmaals een hele vreemde opmerking. 'Laatste Xbox'. 8)7

[Reactie gewijzigd door slijkie op 22 juli 2024 13:42]

Hoezo 'roze bril', ik heb nog nooit een console aangeschaft, ik volg gewoon de gamereviews op Tweakers. PS of Xbox of Nintendo, ik heb geen voorkeur.

Ik wil wel dat er concurrentie is en blijft en het is daar dat het artikel ook gewag over maakt. "2.5 meer PS4 consoles in omloop dan de Xbox" , dit kan niet blijven duren. Xbox moet echt meer gaan verkopen en ik hoop van harte dat het hen lukt, puur voor die concurrentie te blijven behouden (want dit is goed voor de consument!)
Het gaat niet zo slecht hoor met de opbrengsten en winst van de xBox 😎👇
https://www.windowscentra...t-q4-2020-earnings-gaming
Eerlijk gezegd helemaal geen vreemde opmerking. Als je naar de verkopen kijkt van de Sony exclusives zijn die stuk voor stuk zeer goed. Als het allemaal "bagger" games zijn zoals je beweert zouden we dit ook in de verkopen moeten zien.
ik zei niet 'allemaal' bagger. een aantal, tevens zeg ik ook dat het mijn mening is. Wat een onzin opmerking is, is dat het nog wel eens de laatste Xbox kan zijn. De verkopen gaan alleen maar omhoog, miljarden gaan er in om. En dan sluiten ze de tent? Dan mag ik hopen dat diegene die dat denk absoluut nooit in de aandelen handel gaat of belangrijke beslissingen moet maken in het leven, want dat inzicht van 0,0.
Omzet en winst is natuurlijk twee verschillende dingen. Xbox one heeft gewoon niet gebracht wat Microsoft er van had verwacht. Helemaal in het begin niet. Later is het een stuk beter gegaan, maar de series X moet het nu wel goed doen. Als de verkopen weer niet boven de 50 miljoen komen zal er een keer gesneden moeten worden in de kosten. Ook na de eerste xbox was Microsoft niet zeker of ze door wilde gaan, de xbox 360 moest wel een succes worden. Uiteindelijk was de xbox 360 ook wel een succes geworden, vandaar dat ze door zijn gegaan. Maar van een heel succes kan je ook niet spreken bij de xbox one. Ze hebben het gewoon moeilijk in Europa en Japan. De thuis markt doen ze het een stuk beter, maar ook daar is Playstation goed vertegenwoordigd.
Phill Spencer is de baas van Xbox en hij rapporteert als Vice President van Gaming aan Microsoft CEO Nadella, die meerdere malen heeft aangegeven dat gaming een core business is waar ze hoe dan ook inblijven. Als dat niet zo was zou Spencer ook geen geld krijgen om studios te kopen, of om op elke GamePass subscriber de komende jaren te subsidiëren.

Sinds Ballmer weg is als CEO staat Xbox helemaal niet meer ter discussie.
Als de verkopen weer niet boven de 50 miljoen komen zal er een keer gesneden moeten worden in de kosten.
Microsoft zet zich niet alleen in op de nieuwe Xbox, maar ook op Gamepass. Al zet ik mijn Xbox nu bij het grofvuil, dan kan ik alsnog de spellen spelen via xCloud. Dus nee de verkoop aantallen is niet het enige wat telt voor Microsoft, en het gaat ze ook om de Gamepass abonnementen.

Verder wel eens dat Microsoft zich wat meer mag onderscheiden, maar met de komende console exclusives (ik zeg duidelijk console exclusvies want veel komen er wel uit op de PC) laat Microsoft wel zien dat ze voor alle type games goeie games op de planning hebben staan.
Tuurlijk is het wel een vreemde opmerking. Microsoft gooit het over een andere boeg en mijn inziens de juiste. Denk dat Sony nog weleens in de problemen kan komen, aangezien ze niks meer bieden dan een console voor thuis en wat exclusieve games.

Deze generatie heeft Microsoft mijn voorkeur. Ze richten zich echt op games en gemak en niet op het verkopen van grote aantallen consoles.
Ik kijk niet echt naar de console, maar naar de games die ik erop kan spelen en dan gaat het waarschijnlijk toch wel weer een PlayStation worden. De Xbox-exclusives kunnen mij totaal niet bekoren. Als het concept exclusives niet zou bestaan, zou de Xbox een nobrainer zijn voor mij.
En Sony richt zich niet op games? Sony richt zich nou juist op games, dat doen ze al sinds de ps1. Dus dat vind ik ook een beetje een vreemde opmerking. Maar we zullen zien wat er gaat gebeuren. Maar als ik zo al hoor worden er nu al veel meer ps5 besteld (18x meer) dan series X.
Ja, dat herhaal je overal en is mooi voor jou, maar nog niet echt interessant. De Xbox is pas vanaf 22 september te pre-orderen, maar dat vermeld je nergens.

Tevens ben ik het niet eens met jouw opmerking dat Sony zich echt op games richt. Waar is de gamepass tegenhanger? Waar is de tegenhanger van Xcloud? Gamen wil je als echte gamer overal, maar kan niet met een PlayStation. Of je moet hem samen met een monitor meenemen in de trein :P
Bij heel veel winkels kon je de series x al vooraf preorderen. Dit is wat nedgame zegt:

DEZE PRE-ORDER IS TIJDELIJK GESLOTEN, IEDEREEN DIE HEEFT INGESCHREVEN ZAL OP VOLGORDE WORDEN UITGELEVERD. ZODRA ER MEER INFORMATIE IS VANUIT MICROSOFT ZAL DE PRE-ORDER WEER GEOPEND WORDEN.

De prijs van de Xbox Series X zal 499,- worden, het restant voor reeds geplaatste reserveringen kan worden voldaan via uw account binnen 14 dagen (voor eind september 2020)


Sony heeft al tijden tegenhangers voor dit soort diensten, remote play (je eigen xcloud), ps now, ps plus etc.
Ja, zeg maar een soort Videoland (PlayStation) en Netflix (Xbox). Klopt, alleen is de PlayStation variant nogal karig en matig te noemen.

Vandaar dat ik het niet echt zie als tegenhanger, ook al proberen ze hetzelfde. Sony focust zich op de verkoop van consoles en dat moeten ze zelf weten. Denk de verkeerde strategie, maar dat zien we dan wel weer.
Dat PS Now gebeuren is ook veel geld voor een slechte service met een paar oude games. Veel beter is Xbox gamepass met allemaal nieuwe spellen. Dat je de twee nog durft te vergelijken 😅

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 1239684 op 22 juli 2024 13:42]

PS Plus is hetzelfde als Xbox live Gold. PS now is vergelijkbaar met Xbox gamepass en PS now kan je ps4 games lokaal spelen maar ook in de cloud. En tevens kan je ps2 en ps3 games in de cloud spelen. Dus wellicht ben je niet helemaal op de hoogte van de diensten die Sony aanbied.
Dit is geen onzin, als jij jezelf een beetje had verdiept in de materie dan had je dit geweten. Winkels nemen gewoon pre-orders aan. Zie ook op de website van nedgame:

https://www.nedgame.nl/xb...xbox-series-x/9902784028/

DEZE PRE-ORDER IS TIJDELIJK GESLOTEN, IEDEREEN DIE HEEFT INGESCHREVEN ZAL OP VOLGORDE WORDEN UITGELEVERD. ZODRA ER MEER INFORMATIE IS VANUIT MICROSOFT ZAL DE PRE-ORDER WEER GEOPEND WORDEN.

Zoals je kan lezen heeft Nedgame dus gewoon preorders aangenomen voor de series X. Bij Gamemania hetzelfde daar kon je gewoon een preorder plaatsen. Nu hebben ze het waarschijnlijk dicht gezet omdat ze willen wachten welke aantallen ze binnen krijgen. Dat zegt Nedgame ook letterlijk hierboven.

Ik heb overigens gewoon een Xbox one X en PS4 in huis. En nu ga ik ook beide systemen halen. Dus je opmerking probeer het bij de waarheid te houden klopt niet. Misschien moet je zelf eerst even onderzoek doen voordat je aannames gaat doen en mensen gaat beschuldigen.
Concurrentie is goed voor iedereen, laten we hopen dat ze het allebei goed blijven doen 😎👍.
En wat dat betreft ziet het er gelukkig goed uit, beide partijen hebben hun eigen strategie waarmee ze verschillende doelgroepen aanspreken.
Dat jij er persoonlijk voor kiest om meer geld uit te geven moet je zelf weten. De reden waarom gamepass zo'n groot succes is, is omdat er inderdaad veel parels tussen zitten die los erg veel geld gaan kosten. Met een abonnement ben je veel goedkoper uit en daarom is het zo jammer dat Sony dit traject niet kiest en ben je daar dus onnodig veel duurder uit.

Dat jij dat persoonlijk niet erg vindt of niet echt over nagedacht hebt, dat kan.
Nou ja, dat er veel parels tussen zitten is natuurlijk weer een mening. Persoonlijk zie ik bijzonder weinig in die lange lijst wat mij kan bekoren.

Voor mij persoonlijk zijn er altijd maar een paar grote producties per jaar die mijn interesse krijgen. De kans dat ik die dan allemaal kan spelen via een gamepass is dan natuurlijk 0. Sterker, ik denk dat geen van de titels die ik dit jaar wil spelen er op komen te staan.

Dan zou gamepass voor mij een abonnement zijn die niet gebruikt wordt. Dan ben ik niet goedkoper uit maar betaal ik dus juist extra.

Zelf ben ik bang dat het een Netflix verhaal wordt. Die produceren heel veel, maar de laatste Netflix original film die ik tot mijn favoriete films zou rekenen... ow juist die is er na al die jaren nog niet.

Of je meerdere grote producties per jaar kan financieren met zo'n abonnement betwijfel ik sterk. Het lijkt mij totaal niet rendabel, maar we gaan het mee maken.

Wat hooguit kan gebeuren is dat ik ongelijk heb en Sony moet bijschakelen vanwege het succes van gamepass. Even hun titels toevoegen aan PS Now en klaar zijn ze. Zelf denk ik dus niet dat dit gaat gebeuren en het een kwaliteit vs kwantiteit verhaal blijft.
Als er meer tussen zit wat je aanspreekt dan is het inderdaad een hele goede deal. Alleen is het dan niet alsof je klaar bent voor die prijs. Of zul jij verder nooit een game kopen die jij op dat moment wilt spelen?

Dan ben ik nog steeds van mening dat spelen wat ik wens te spelen beter is dan het moeten doen met wat er voorgeschoteld wordt. Eind dit jaar wil ik bijvoorbeeld Cyberpunk spelen, erg kleine kans dat die op gamepass komt. Kunnen ze er nog 100 games bij gooien, maar die volle prijs voor de game moet ik dan alsnog betalen (bovenop het abonnement wat ik dan weken niet gebruik)
Het abonnement kun je maandelijks stop zetten. Beter een keuze dan geen keuze.

Het klinkt alsof je de gebreken bij Sony probeert recht te praten. Kan mij namelijk niet voorstellen dat je geen keus wilt hebben als consument.

Maar goed, ieder zijn ding ;)
Voel geen drang om Sony te verdedigen hoor. Vind alles prima, van mij mag gamepass een groot succes worden. Als dat uiteindelijk voor gamers tot een goede deal leid is dat prima.

Ik denk dat ons verschil in mening zit in hoe we tegen zulke abonnements diensten aan kijken. Voor mij is de keuze:
- kies je gericht wat je wilt spelen
- kies je uit wat er aangeboden wordt

Zelf doe ik altijd het eerste en dan is een abonnement vaak een slechte deal. Zal voor veel mensen een goede deal zijn, ik probeerde alleen mijn mening erover te geven. Daar had ik ipv een God of War ook een niet Sony titel voor kunnen noemen, zelfde idee.
Je geeft nu 2 keuzes, maar er zijn er 3.

Abonnement
Losse games + abonnement
Losse games

Bij de Xbox heb je dus de keuze uit 3 opties, bij de PlayStation eigenlijk maar 1 keuze aangezien ze weinig tot niks doen met een abonnement.

Daarom snap ik niks van Sony, ze beperken de gamer. Enige wat ik kan indenken, is dat ze hun geld proberen te halen uit de console en de verhoging van hun games. Als consument ben je dan de dupe.
Ze bieden ook een abonnement met PS Now (eigenlijk hetzelfde), het verschil is dat ze er niet nadruk op leggen en niet hun laatste games direct aan toevoegen.

Wat dus moet blijken is of het rendabel is om je grootste releases direct in een abonnement aan te bieden. Ik denk dus dat ze die keuze puur maken omdat ze het niet rendabel achten om meerdere grote releases per jaar te financieren van een abonnement.

Voorlopig heeft Microsoft natuurlijk ook nog geen grote nieuwe exclusives toegevoegd met gamepass. Dat moet nog blijken of dat wel rendabel is als je er meerdere per jaar wilt uitbrengen of dat het dan beperkt blijft in aantal. Ik snap best dat een bedrijf daar nog niet vol op wilt inzetten, want of het gaat werken voor ze moet nog maar blijken.
Kan je wel een gelijk hebben,en heel veel gamers vinde de naamkeuze voor xbox one series S,X verwarrend.

En er gaan al geruchten dat er een Series V komt,consument weet het niet meer.Ah doe maar een ps5.
Hehe.. Als je op basis daarvan je keuze maakt kun je beter kruiswoordpuzzels maken in de krant en je geld ergens anders steken.
Het is toch juist erg gemakkelijk voor het mainstream publiek. Microsoft en Sony hebben allebei 2 consoles, eentje met drive en eentje zonder drive. Dan kan de goedkopere xBox in gezinnen wel eens de doorslag geven (allebei eentje)...
Ja mee eens, ik wacht het zelf allemaal even rustig af. Nergens haast mee.

Denk dat het voor de "jongere" gamers echt een slimme zet is geweest.
Pa / Ma, ik wil een Playstation!! Pa en ma gaan zoeken >> hey wat is dit, een Xbox voor paar 100,- minder.
Je doet het daar maar even mee! Sowieso mag je er niet teveel erachter zitten, ga is naar buiten kreng.
heerlijke reactie dit, hou ik van en wat je zegt klopt de meeste keren nog ook
Absoluut, afgelopen dagen heb ik zitten peinzen of dit nou juist goed of slecht is voor Microsoft.
Ik gok dat ze daarmee alleen maar zichzelf in de vingers snijden. Want zonder de optie van de S hadden die mensen een X gekocht.
Ik verwacht dat er maar weinig mensen zijn die bewust daardoor niet voor een PS5 gaan, maar voor een Xbox series S.
Microsoft wint dus eigenlijk niet aan marktaandeel. En ze verliezen meer per verkochte console.
Waar haalt iedereen toch altijd al die exclusives vandaan

heb zelf een PS4 en Xbox

maar exclusives die ik goed vind:
Spider-man
God of War
Uncharted 4
Horizon

en dan houdt het al aardig op...de rest is aardig...maar zijn ook zat exclusives op de xbox die beter zijn

valt allemaal wel mee. is meer elkaar napraten heb ik het idee....game ook veeeeel vaker op de Xbox

heb de ps5 wel als eerste gepreorderd omdat ik een xbox one x heb en beide consoles een bagger lineup hebben het eerste half jaar.....mijn ps4 is de std versie dus eerste aan upgrade toe
Anoniem: 306567 @hb198117 september 2020 16:39
Dan houdt het al aardig op? Volgens mij vergeet je heel veel games namelijk:

- The last of us 2
- Ratchet and clank
- GT sports
- Concrete genie
- Yakuza 6
- Street fighter V
- Infamous econd son
- Tearaway
- Uncharted the lost legacy
- Shadow of the Colossus
- Ghost of Tsushima
- Detroit: Become Human
- Persona 5
- The Last Guardian
- Bloodborne
- Wipeout Omega
- Gravity rush 2

Ik kan nog wel doorgaan, alle exclusives zijn hier te vinden: https://www.playstation.com/nl-nl/explore/ps4-exclusives/

Het is dat Sony zoveel exclusives heeft, dus voor ieder wat wils. Het hoeft je niet allemaal aan te spreken maar dit zijn toch wel games waarvoor veel mensen voor Playstation kiezen. Dus om het nou zo te bagatelliseren... Dit is wel waar Playstation zich mee onderscheidt en dit al jaren doet. Ze zijn niet voor niks al 25 jaar marktleider.
ja ik heb het over goede exclusives. Je hoeft met niet uit te leggen welke games er zijn heb er 70+ hier liggen. Maar ook 80+ van de xbox

Ook daar kan ik letterlijk zo een lijst van maken
maar als ik naar die lijst kijk zie ik daar weinig tussen staan. Last of us 2 moet ik nog aanschaffen maar deel 1 vond ik saai na 2 uur.
Verder weinig boeiends

ja ik begrijp dan ook niet waarom ze er zoveel verkocht hebben. Technisch niet helemaal waar trouwens 25 jaar marktleider. de ps3 en xbox 360 hebben evenveel verkocht de wii die ook uit die gen komt zelfs 25 miljoen meer

de ps1 en 2 en 4 wel maar met een onderbreking dus

overigens ook weinig innovatief...maarja beter goed gejat dan slecht bedacht.... ben in ieder geval meer een xbox man al heb ik alle consoles altijd en zelfs een ps2 kiosk

heb 5 psx consoles, 4 ps2's, 3 ps3s, 1 ps4 3 psps, 1 psvita en honderden games dus ja lijstjes heb ik niet nodig :)
Dat is natuurlijk heel persoonlijk. Dat jij die games niets vind wil niet zeggen dat anderen dat geen geweldige games vinden. Je kunt zeggen wat je wilt, maar Playstation heeft al jaren de betere exclusieve games, of je het wat vind ligt volledig aan ieder individu.
Hoe krijg je het voor elkaar???
Je zegt eerst dat het persoonlijk is, en daarna draai je je om en zeg je dat het keiharde feiten zijn? Is het persoonlijk als het negatief is voor Sony en keiharde feiten als het positief is?
Ik ben het namelijk wel met hem eens, ik heb ook meer met de Xbox games. Ja, er is een periode geweest waarin het wat droog is geweest, maar wat mij betreft zijn ze al heel erg goed terug gekomen (en dat belooft alleen maar beter te worden).
Maar dat is inderdaad persoonlijke smaak ja, jij hoeft het niet met me eens te zijn. Maar net doen alsof het bij Sony feiten zijn dat de games beter zijn ook al zijn ze niet je smaak, dat is raar... Dan kan ik toch gewoon hetzelfde over de Xbox roepen?
Ik doelde op de cijfers... Ze verkopen gewoon mega goed, dat zegt toch genoeg? Of je de games leuk vind is een ander verhaal. De exclusieve games voor Xbox verkopen vast ook goed, en ook daar zitten best mooie games tussen (mijn mening). Echter, als je naar de cijfers kijkt: Sony heeft meer exclusieve games te bieden en die verkopen allemaal enorm goed. Maar, bij die exclusieve games zitten er genoeg die ik ook niet leuk vind (bijvb. Bloodborne). Neemt niet weg dat, als je kijkt naar de kwaliteit van de games zijn ze negen van de tien keer goed afgewerkt. Dat zal voor Xbox vast niet anders zijn, maar ze hebben er momenteel minder te bieden. Exclusieve games, wat je er ook van vind, zijn wel wat een console laat verkopen of niet.
Op dit moment heeft Sony ook een veel grotere installed base, daardoor is het wat lastig om verkoopaantallen van games rechtstreeks te vergelijken. Gamepass maakt het nog lastiger want mensen met gamepass kopen geen first party games.
Dat dan los van dat het gelijk stellen van verkoopaantallen aan kwaliteit ook twijfelachtig is.
Die grote installbase is er mede dankzij de goede exclusives
Klopt, maar niet alleen. Microsoft heeft het aan het begin van deze (vorige) generatie op meerdere vlakken verprutst. Het begin ging veel en veel beter voor Sony en van daaruit krijg je een sneeuwbal effect.
Het is dus koffiedik kijken hoeveel effect de onderlinge kwaliteit in de tweede helft van de generatie nog gehad heeft.
Anoniem: 306567 @hb198117 september 2020 16:58
Ps3 heeft overigens 1,5 miljoen meer verkocht dan de xbox 360.

Maar zoals ik zei, voor jou zijn het niet interessante games. Maar de verkopen laten toch zien dat dit wel zo is voor de meeste mensen. Kijk naar de exclusives van Xbox die hebben bij lange na niet de aantallen verkocht die Sony wel heeft. Dus je kan niet ontkennen dat die exclusives wel ervoor zorgen dat Sony het zo goed doet.
ligt eraan welke lijst je bekijkt. ze zitten allebei op 86/87 miljoen dus zou me er niet zo druk om maken welke die reeks gewonnen heeft :)

komt ook omdat xbox gamepass heeft en daar alle exclusives, of veel gratis te spelen zijn. Dan worden die dus niet verkocht. Dus kwa aantallen van games als Recore, quantum break, de forza delen (die veeerrrr superieur zijn aan de GT reekt als sinds deel 1) gears of war delen, de halo delen, etc etc zou ik dat nog wel willen zien

ik vind in ieder geval momenteel totaal geen system seller tussen de aankomende ps5 games (ook niet xbox series x) sterker nog het eerste jaar komt er geeneens iets boeiends uit

maar ik had mijn ps4 soms maanden niet aanstaan. ga niks ontkennen, vind alleen de games echt niet zo bijzonder, op het lijstje na dat ik gaf
Anoniem: 306567 @hb198117 september 2020 17:46
De lijst van guiness world records geeft aan dat de ps3 meer heeft verkocht. Ik neem aan dat dit bedrijf daar goed onderzoek naar doet: https://www.guinnessworld...videogame-consoles-551938
Anoniem: 306567 @hb198117 september 2020 17:05
Dat Forza superieur is aan GT dat is een persoonlijke mening. Ik heb beide en vindt zelf GT sports beter dan Forza eerlijk gezegd.
denk dat je de enige bent. En is niks mis mee, ieder zijn eigen mening. Maar letterlijk de hele game wereld vind Forza Superieur. GT is na deel 3 alleen maar achteruit gegaan.
Maar letterlijk de hele game wereld vind Forza Superieur.
Individuele gamers, journalisten (een groep die soms notoir is voor afwijkende voorkeuren), je term is iets te breed.
Anoniem: 306567 @hb198117 september 2020 17:37
Kan je dit statement ook onderbouwen? Gt sports is namelijk 8 miljoen keer verkocht en forza motorsport 7 is 4 miljoen keer verkocht. Dus waarom koopt dan de hele wereld nog GT als het waar is wat je beweert?

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 306567 op 22 juli 2024 13:42]

De ps4 is in verhouding ook veel meer verkocht. Denk niet dat iemand met een ps4 forza koop voor de ps4 he.

Komt bij dat forza in de gamepass zit en je dus deze niet hoeft te kopen om te spelen.

Komt bij dat je een game die beter is baseert op verkoopcijfers. Een fiat panda is ook veel meer verkocht dan een bugatti veyron. Is dat dus een betere auto blijkbaar
Anoniem: 306567 @hb198117 september 2020 22:20
Dat argument heb ik al eerder gehoord. Maar Forza komt toch ook uit op de pc?

Je vergelijking van de Fiat panda en de bugatti gaat niet echt op. Het is een hele andere prijsklasse. Je moet wel appels met appels vergelijken.

Ps4 heeft 104 miljoen users. Daarvan koopt 8 miljoen gt sports.

Xbox one heeft 50 miljoen users en daarvan koopt 4 miljoen forza. Echter heb je ook nog de pc. Volgens mij is de user Base daarvan groter. Als forza dan zoveel beter is. Dan verwacht je toch ook dat hij wel meer dan 4 miljoen verkoopt?

Over 20 jaar heeft gran turismo 86 miljoen games verkocht. Dat zijn dan slechte games?

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 306567 op 22 juli 2024 13:42]

Omdat de PS4 veel meer verkocht is? Als die verkoopaantallen kloppen dan betekent dat dus dat relatief gezien afgezet tegen hoeveel consoles er verkocht zijn Forza het inderdaad veel beter gedaan heeft.
Ohhh... Je zei fm7 is 4 miljoen keer verkocht, ik dacht dat je zei fm is 7,4 miljoen keer verkocht :+
Ik vond het verschil al klein om zoveel waarde aan toe te kennen. My bad.
Mijn reacties onderbouw ik meestal gewoon met bronnen en cijfers. Dus waarom is dat niet serieus te nemen?
Om dat cijfers alleen onderbouwen wat meer verkocht is. Niet wat beter is.

Een oled tv van 6000 euro ia ook minder verkocht dan een led van 500. Is dat beter dan. En mijn andere voorbeeld


Ps4 is meer verkocht dua de games dan ook. Zegt niks over of ze beter zijn. Microsoft heeft gewoon een enorm slechte start gehad met de xbox one.
Anoniem: 306567 @hb198117 september 2020 22:21
Je kan niet een product vergelijken in een hele andere prijsklasse. Tuurlijk verkoopt die dan beter, het is 1/10 van de prijs... Xbox en ps4 hebben dezelfde prijs.
Juist. De lijst is enorm lang voor exclusives. Het zijn niet enkel de best selling die goed zijn, maar ook wat kleinere titels. Dit is één van de redenen dat ik een PS4 heb en geen Xbox meer heb gekocht.

Maar daar komt denk ik wel verandering in als je rond kijkt. Microsoft heeft veel interessante studios overgenomen. Bijvoorbeeld deel twee van Hellblade komt niet uit voor de PS5 terwijl dat wel een spel is wat ik graag zou willen spelen. De vraag is alleen hoe goed ze de Xbox verkopen hiermee stimuleren. Je hebt namelijk een hoop spellen die ze willen uitbrengen die ook onder Windows moeten gaan werken. Voor mij dus weinig reden om weer twee consoles aan te schaffen. Maar hopelijk wel het gat kleiner te maken voor Xbox en PS verkopen.
Dan houdt het al aardig op? Volgens mij vergeet je heel veel games namelijk:

- The last of us 2
- Ratchet and clank
- GT sports
- Concrete genie
- Yakuza 6
- Street fighter V
- Infamous econd son
- Tearaway
- Uncharted the lost legacy
- Shadow of the Colossus
- Ghost of Tsushima
- Detroit: Become Human
- Persona 5
- The Last Guardian
- Bloodborne
- Wipeout Omega
- Gravity rush 2
Hoe weet jij nou dat dit goede games zijn voor @hb1981 , hij geeft aan welke exclusives hij tof vind. En jij vult dit aan met een lijst van exclusives. Best brutaal om voor iemand anders te bepalen wat hij goeie exclusives vind.
Anoniem: 306567 @Nogne17 september 2020 17:41
Dat zeg ik niet, dat is ook een mening. Maar hij vraagt in het algemeen waar haalt iedereen toch die exclusives vandaan. Daar reageer ik op met een lijst van exclusives die allemaal heel goed verkopen. Dus daar halen mensen dat vandaan.
dat zijn echt allemaal ruk games :D precies het punt.....
En jij speelt alleen maar fifa?
Ben dan benieuwd wat voor je games je wel leuk vindt als je alle Sony exclusives allemaal ruk vindt.
Vergeet niet dat Microsoft een andere strategie heeft. Console onafhankelijkheid. Dus het gaat zeker niet verdwijnen Microsoft Xbox gaming.
En groot deel van Windows markt is PC gaming en laat ze nu net PC Gaming en Xbox merk aan het consolideren zijn, waardoor het nog belangrijker gaat worden binnen Microsoft.
Anoniem: 176636 @sohus17 september 2020 20:44
Precies dus het gaat echt niet verdwijnen.
Och.. dit soort kreten hoor ik nu al meerdere generaties, de enige grote speler die echt het onderspit heeft gedolven is Sega :o Ik denk niet dat de Xbox zal verdwijnen. Het is duidelijk dat de strategie bij Microsoft momenteel anders is dan bij Sony of bij Nintendo; men moet het veel meer hebben van de breedte van hun platform (dus een goedkopere vs duurdere optie Xbox; ook kunnen gamen op PC, enzovoorts), dit omdat simpelweg hun eigen exclusieve content -momenteel- achter blijft. MS heeft flink geïnvesteerd in eigen exclusives, maar die zitten nog even in de oven. Ik hoop zelf dat hier ook gewoon gave games uit komen; want concurrentie is goed :)
Sega was echt de bomm wat een toffe games heb ik daar op gespeeld. Sommige waren zo bizar moeilijk niks geen genade Shinobi anyone?
Dat de PlayStation het financieel beter doet betekent niet dat de xbox het slecht doet.
Lijkt me sterk, als het MS ging om het verkopen van consoles zouden ze hun games niet op PC uitbrengen.
Wat ik niet zo goed snap is dat de hardware op kleine verschillen na bijna hetzelfde is de m2 of ssd drives zitten op verschillende plekken van bijde consoles verder is de chip hetzelfde.Wat ongeveer hetzelfde is is de opslag alhoewel sony een beetje meer heeft maar is verwaarloosbaar als je games gaat installeren of op dvd verkrijgbaar is misschien bluray.Toch is de gehele baanbreedte van de xbox in theory sneller.

Zeg maar wie de beste console heeft ze zijn bijna identiek.
Alleen de series x is wat sneller en kan sneller rekenen dan de gemiddelde psx, maar die console zal dus duurder zijn.
Ik vrees een beetje dat dit wel eens de laatste Xbox zal zijn, als de PS weer zo'n gruwelijk goeie exclusives kan aanbieden..... Daar is het verschil gemaakt bij de PS4, een wereld van verschil qua exclusives.
Als ik kijk naar het geluid dan heeft de Xbox toch mijn voorkeur, want daarin loopt de PlayStation al jaren achterop. De PlayStation is en blijft een "spelcomputer" terwijl je met de Xbox een echte entertainment machine in huis haalt.
Microsoft verdient gewoon geld aan PlayStation joh. Azure wordt door Sony ingezet.
Maakt de xbox tak trouwens winst of verlies? Ik snap dat sony meer geld heeft gemaakt, maar volgens mij hoorde ik ooit dat de xbox tak gewoon winst maakt.

[Reactie gewijzigd door G1LL3S op 22 juli 2024 13:42]

ik meende ergens gelezen te hebben dat de xbox divisie meer omzet draaiden met de helft minder consoles. Maak je daar maar niet druk om :)
als de PS weer zo'n gruwelijk goeie exclusives kan aanbieden
Een uiterst subjectieve statement.

Van alle exclusives zijn er alleen God of War en Ghost of Tsushima die me kunnen bekoren. Geef mij maar Halo, Fable, Forza > GT, Forza Horizon. Geef mij maar een goede RPG, en MS heeft met InXile en Obsidian 2 top studios in dat genre.
Ik heb Gamepass Ultimate voor zowel mn One S als de PC, waar ik veelvuldig van gebruik maak op beide systemen, ik verbreed mn horizon door spellen te proberen waar ik normaal niet 2x over zou nadenken. En die drempel wordt met xCloud nog een stuk lager.

Cross Gen is ook top, hierdoor kan ik mn One S straks naar boven doen en toch mn spellen beneden blijven spelen, Enhanced.

Nee, XBox heeft meer spellen die me aanspreken. Spellen die langer ondersteund worden, breder ondersteund worden. En evolueert de spelervaring door Play Anything, Anywhere, Anytime een nieuwe wending te geven. Sony lijkt vast geroest te zijn in de vorige generatie waar ze Xbox gekscherend hebben weggezet door zich te focussen op de games (terecht) en dachten nu dit trucje simplistisch nog eens te doen. Vorige sommige is dat ook genoeg, voor anderen niet.
Ik denk dat het vooral te maken heeft met "mijn vrienden hebben een xbox, dus dan koop ik er ook maar een". Zo dacht ik wel toen ik mijn eerste X360 kocht.

Mensen die al een xbox/playstation hebben zullen in de meeste gevallen gewoon de opvolger kopen van wat ze al hadden.

Wel vraag ik me af wat mensen dan wel naar de andere partij zou trekken, het geroep om "deze console is xx% krachtiger!" maakt ook niet zoveel uit tegenwoordig (om maar een voorbeeld te noemen).
Het argument dat Xbox het niet wint van Sony exclusive komt bij mij hetzelfde gat uit als het argument dat Epic Store/Origin/Uplay slecht zijn voor het PC game klimaat.

Iemand koopt een console vanwege de games die hij/zij wil spelen. Persoonlijk zal ik nooit een Playstation kopen omdat ik heel erg tevreden ben met de service die Microsoft bied, de kwaliteit van hun console en vooral hoe goed hun controller is.

Microsoft gaat het in de lange run wel winnen van Sony. Sony kan niet zoveel geld pompen in hun console tak als dat Microsoft dat kan. Sony heeft veel meer te verliezen dan Microsoft. Uiteindelijk is de Xbox voor Microsoft niet hun core-business, terwijl dat voor Sony misschien toch heel anders ligt. Sony kijkt erg goed naar wat Nintendo doet, en Nintendo kan elk jaar dezelfde game uitbrengen voor zes tientjes en fans kopen het toch wel. Dat is eerdere een model wat ik Sony dan Microsoft zie overnemen.

Afhankelijk van alle specs wil ik eigenlijk maar één ding weten over de Series X; Is de PSU stiller dan die van de Xbox One in stand-by modus? Want dat is echt de enige reden waarom mijn Xbox One eigenlijk altijd uit staat (en ik altijd zo'n "oh kut, hij moet booten en updaten" moment hebt voor ik wil gamen/Netflixen).
in 2018 was de Games & networking afdeling (voornamelijk playstation dus) goed voor zo'n 30% van de winst van Sony, de Music tak voor 20%, en de pictures (film) tak voor 5% van de winst.

De Playstation is dus belangrijk voor sony, maar ze kunnen in principe zonder, en ook zouden de andere divisies flinke verliezen kunnen opvangen voor een aantal jaar als het moet. Aan de andere kant is de handhald gaming subtak hard gedropt na 1 mislukte generatie (de PS Vita met aanverwante PS TV).

Wat dat betreft zijn ze anders dan Nintendo, die wel echt puur in de game industrie zit. Daarentegen kan Nintendo met zijn gezonde cash buffers ook jaren mega verliezen aan trouwens, en gaan ze vrolijk door ookal gaat een lijn 1 a 2 generaties wat slechter (zoals met de Wii U of de N64 en Gamecube).
Console exclusives zullen waarschijnlijk een achterhaalde buisiness strategie worden. Dus dat verwacht ik niet. Ja er zijn mensen die geld uitgeven aan een console voor die paar exclusives. Maar de meerderheid zal dat gewoon niet doen.

Je moet niet vergeten dat consoles voor break-even prijzen worden verkocht. MS en Sony maken al jaren geen/amper winst meer op consoles zelf. En ik verwacht niet dat het bij deze generatie anders is. Het zal me ook niks verbazen als Sony meer consoles weet te verkopen MAAR dat MS de hoogste winst heeft gehaald in hun game divisie omdat mensen Halo, Forza en Fable willen spelen op de PC OF op de Xbox.

[Reactie gewijzigd door rickboy333 op 22 juli 2024 13:42]

Volgens mij doet de XBox divisie het best goed en met GamePass hebben ze toch wel een winner in handen. Denk dat beide merken perfect naast elkaar kunnen blijven bestaan. Misschien dat het gat met deze generatie wel weer wat kleiner gaat worden.
Denk je dat echt laatste Xbox ze hebben net 15 nieuwe studios geworven en zoeken nog 4 nieuwe denk dat Xbox echt niet stopt
De laatste xbox? Microsoft ligt zo enorm voor op sony want ze hebben veel exclusieve games
Studios opgekocht dus die exclusieve games komen eraan. Ze hebben hun belooftes waar gemaakt waar sony dat niet heeft gedaan. Sony is voor mensen die zich laat beperken tot 1 merk/platform en Sony is erg anti consumer en ze liegen en bedriegen over alles en zijn totaal niet transparent of duidelijk in wat ze willen en gaan doen of produceren!

Het is zo klaar als een klontje maar ja fanboys blijven natuurlijk het ontkennen maar je zal zien dat niet alleen xbox deze console wars al gewonnen heeft maar ook nog populairder word dan sony en heel veel mensen laat overstappen voor hele goede legitieme redenen.
Eén van de meest gehoorde argumenten die ik heb gehoord is om voor de PS5 te kiezen zijn de exclusives.
Maar realistisch gesproken, hoeveel van die exclusives zijn echt interressant & komen uiteindelijk nadat alle bugs er uit zijn een jaar later toch niet naar de pc of XBox? (dit is een serieuze vraag)

Als ik kijk naar de argumenten om voor een XBox te gaan, dan lees ik Game Pass-abonnement Ultimate-abonnement: honderden games, alle nieuwe releases van Xbox Game Studios én diverse games van andere uitgevers, inclusief Xbox Live Gold, een collectie EA-games en gamestreaming naar Android.
Dit allemaal voor 13 euro per maand, dat is goedkoper dan 2 spellen op de PS5 op jaarbasis...
Gewoon op je mobiel in de trein gamen, of op school, thuis verder gaan op de console.

Als ik dan naar de hardwarematige kant kijk denk ik persoonlijk dat de XBox series X net iets betere prestaties kan neerzetten, maar dat is maar afwachten hoe ze zo in de praktijk zullen presteren, het zal waarschijnlijk nooit ver uit elkaar liggen.

Als ik dit zo naast elkaar leg.., en nog nooit een console heb gehad, dan kan ik als ik mijn gezond verstand gebruik toch alleen maar kiezen voor een XBox series X?
Tja, zo redeneer ik ook. Stond open voor beide consoles, maar de PS5 heeft weinig te bieden naast hun exclusives en je moet er wel flink voor betalen straks. Bij Microsoft krijg je direct veel meer dankzij gamepass en Xcloud. Daarnaast lijkt de hardware beter te zijn op de Xbox, maar dat is nog lastig in te schatten.

Ik kies in ieder geval voor de XSX, dan heb ik vanaf minuut 1 in ieder geval een flinke game bibliotheek.
Hoi,

Ik wil mijzelf niet onder een xbox fan scharen, aangezien mijn laatste xbox een 360 was die ergens in een doos op zolder ligt te wachten totdat mijn kids oud genoeg zijn.
Vandaar ;) dat ik best snap dat die exclusives best een ding waren vroeger in het PS4 tijdperk en daarvoor.
Ik heb ook echt wel 3 of 4 pareltjes aan mijn pc voorbij moeten zien gaan.

Maar nu in de nieuwe situatie, waar ik honderden games, nieuwe releases o.a. ook van andere uitgevers, en al die andere dingen die ik heb benoemd, allemaal op de XBox krijg voor minder dan de prijs van 2 PS5 spellen per jaar.., dat is best een groot gewicht in de weegschaal.
En aangezien ik niet een geschiedenis heb met de vorige versie van de console en/of games is het logisch dat ik ga kijken waar ik het meeste voor mijn geld krijg.

Het is dan toch vanzelf sprekend dat een objectief/neutraal iemand bij de XBox terecht komt? Helemaal als je in je achterhoofd hebt dat vele van die exclusives ook nog eens op de pc uitkomen.
Dat zou kunnen betekenen dat ik misschien 1 of 2 spellen niet kan spelen die ik wel graag had willen spelen. ;( Maar ja, ik kan niet alles hebben toch..? ;)
Het probleem is voor velen nog steeds dat Gamepass grote third party releases als nog niet krijgt op gamepass. Of ze komen nooit of pas een jaar laten als ze al bijna niet meer relevant zijn in de retail. De Fifa's, Cod's, Battlefield's en alle andere grote games zijn geen gamepass titles en zullen als nog gekocht moeten worden.

En als je toevallig een grote blockbuster op gamepass tegenkomt, dan heeft Microsoft daar extra centjes voor moeten neerleggen namelijk. Zeggen dat exclusives nu niet relevant meer zijn is dus eigenlijk beetje onzinnig, want die zorgen nog steeds dat men een bepaalde band met een console kunnen hebben. Maar zodra Microsoft over 2 jaar met de games komen waarvan we nu alleen maar CGI pc beelden van zagen, dan is de narrative weer compleet anders. Ik zie het nog steeds als excuus omdat ze zelf deze generatie hebben laten liggen qua games en exclusives, waardoor ze graag willen doen geloven dat exclusives niet meer belangrijk zijn, maar tegelijkertijd wel studio's opkopen, ze hypen dat ze zoveel studio's en toch een krachtmeting willen doen tegen Sony.

[Reactie gewijzigd door Recon24 op 22 juli 2024 13:42]

Vreemd dat Game Pass zo prominent genoemd wordt, maar dat PS plus, de ps Plus Collection en PS Now niet genoemd worden. Dat zijn toch echt vergelijkbare diensten waardoor gamers ook op de PS5 direct met een hoop games aan de slag kunnen. -Nog- geen Next gen games, maar er is meer dan genoeg te spelen voor de beginnende gamer!
Sony heeft zelf PS Now amper tot niet genoemd in de promo's van de PS5, lijkt alsof ze het liefst hebben dat dit een stille dood sterft.
Vreemd? Die worden allemaal genoemd. Inclusief uitleg van de significante verschillen met Game Pass.
Op die pagina wordt Game Pass tegenover de PS5 exclusives gezet en in een korte paragraaf nog even PS Plus genoemd. In de conclusie is het helemaal verdwenen. Juist bij de Digitale Edition is het verschil tussen beide nihil, terwijl het WEL als belangrijk XBox voordeel genoemd wordt.
Het verschil is verre van nihil. Bij Game Pass krijg je alle nieuwe first-party games direct. Bij Sony krijg je die titels nooit of pas na jaren in een abonnement. Met de digital edition moet je 80 euro neertellen voor iedere Sony-exclusive.

De PlayStation-abonnementen hebben een leuk aanbod van oudere games, maar dat is geenszins vergelijkbaar met het beschikbaar maken van alle flagship titels, zoals Microsoft doet.
Is het nog steeds zo dat spellen ook weer uit game pass verdwijnen kunnen? Vroeger wel dacht ik.
Anoniem: 1239684 @NMN166518 september 2020 12:11
First party van Microsoft blijft altijd in gamepass. 3rd party komen steeds nieuwe bij en na een jaar of twee gaan ze er meestal weer uit voor nieuwere.
hmm oke ik heb niet super veel tijd dus ik speel lang niet alles uit. Er is dus kans dat ik spellen weer kwijtraak dan.
Je vergeet dat de Game Pass je ook cloud gaming geeft (dus ook op je mobiel) en een hele rits aan games op de PC. En die laatste als echte games, niet gestreamed van je xbox of de cloud, wat beide ook nog kan.
Ik vind je gelijk hebben, maar dan nog heeft Game Pass nog altijd het duidelijke voordeel dan. De library is vele malen groter dan die van PS+ Collection. Bovendien moet je voor PS Now apart betalen, terwijl de tegenhanger xCloud gewoon inbegrepen zit in Game Pass Ultimate.

Eerlijkheidshalve moeten we echter ook naar de list pricing kijken. Vandaag is XGPU spotgoedkoop door de truuk die in het artikel uitgelegd wordt. List pricing gewijs is XGPU echter zo'n 30% duurder dan PS+ en PS Now samen. En het is dan ook maar te hopen voor alle XGPU abonnees dat Microsoft toch ook nog met een voordeliger jaar-formule op de proppen komt tegen dat de voordelige XGPU periode afgelopen is.
Nee Xbox heeft honderden games op de gamepass PS krijgt 14 nieuwe games op het bestaande dus komt niet eens in de buurt plus dat bij gamepass ultimate EA abonnement er gratis bij krijgt
Gamepass <> PS Plus.
PS Plus = Games with Gold, PS Now = Game Pass. Bij beide biedt Sony MEER games dan het MS equivalent. Het enige dat Gamepass meer biedt is first party exclusives (en nu streaming naar je mobiel, maar wie wil er nou gamen op zo'n klein scherm...)
Het verschil in SSD zou miniem zijn toch? De stap van hdd naar SSD zal vooral merkbaar zijn.

Ik ben dan ook vooral benieuwd naar laadtijden. Merk toch dat het me uit het spel haalt soms. De graphics zijn toch wel top.
Daar ben ik dus ook heel benieuwd naar. Als je naar de CPU, GPU en RAM kijkt heeft Xbox gewoon echt de overhand.
Qua hardware bij PS5 is alleen de SSD 2x zo snel. Ik ben dan heel benieuwd wat we daarvan gaan merken.

Als ik even bij mijn huidige PC kijk merk ik eigenlijk geen verschil tussen een Sata SSD en een NVME schijf, terwijl de laatste 2x zo snel zou moeten zijn.

Ik hoop echt dat Sony hierin de juiste keus heeft gemaakt, maar daar komen we pas later achter. Gaan we het alleen merken in een paar seconden laadtijd of kan een veel snellere SSD ook zorgen dat er hogere FPS en resoluties gehaald worden?
En hoe gaan we dit merken bij third party games zoals Call of Duty? Gaan zij überhaupt de moeite nemen gebruik te maken van de snellere SSD of wordt dit een copy/paste van het Xbox schijfje. De cpu is qua type exact het zelfde lijkt het.

Ik heb zelf wel de PS5 besteld, vooral vanwege de games. Als het aan de specs en het uiterlijk had gelegen was ik echter zeker voor een Xbox gegaan.
Wat een foeilelijk ding is die PS5 zeg... ik denk dat Sony wel onderschat wat het uiterlijk van een console doet met de verkopen
1 a 2 seconden laadtijd VS grafisch scherper mooier etc etc
Moeilijk te zeggen. De doorvoersnelheden van deze pcie 4.0 SSDs zijn wel minstens 4/8 keer zo hoog als van een sata SSD en 2/4 keer zo hoog pak'mbeet als van een pcie 3.0 SSD, dus zoveel tijdwinst heb je voor het laden van grote dingen als textures. Voor kleine bestandjes zal het veel minder tijdwinst zijn maar die laad je volgens mij niet steeds opnieuw in binnen een game; binnen een game zijn je laadtijden vooral textures lijkt me, en dat zou wel een een klap sneller moeten gaan.
In de praktijk maakt het weinig uit (op een PC).

Maar: Cerny heeft de PS5 ontworpen met de SSD als sleutelonderdeel. Dus als we hem mogen geloven kunnen ze daar extreem slim mee omgaan en kan het weleens de main differentiator worden, en als het echt goed uitpakt kan het zelfs het verschil maken. Maar dat is allemaal voorbarig.
Ja inderdaad. Dat moet veel meer mogelijkheden scheppen, bv. door kleine files die bij elkaar horen te comprimeren ofzo en als één bestand naar de CPU te sturen. Laatst een paar GB aan kleine (KB) bestandjes van de ene SSD naar de andere overgezet; dat ging nog steeds maar met 40 MB/s met van een SATA naar PCIE 3.0 SSD.
ik vindt xboxseriesc er mooier uit zien dan ps5 , ik twijfel welke wordt
Ik vind de Xbox er ook beter uitzien.
Maar ik game op een 1440p monitor met 165fps dan moet ik wel voor de Xbox gaan aangezien PlayStation die resolutie niet ondersteunt.
Ik twijfelde ook maar dit gaf mij de doorslag.
Het is nog niet bekend of de ps5 die resolutie zal ondersteunen. Je zal moeten wachten op een hands-on video, of Sony een tweet sturen. Voor 165fps zal je bij pc moeten blijven ....
Xbox dan. Join the resistance :)
Zojuist bij de lokale Game Mania geweest (voor pre-order van een series-x).
Zij gaven aan dat de PS5 momenteel 18x zoveel is gepreordered dan de xbox series x/s.
Ik denk dat als je nu erg blij bent met je ps4 je ook erg blij gaat zijn met de ps5. Sony lijkt de weg verder te gaan volgen die zoveel ps4 eigenaren kunnen waarderen. En Xbox volgt de weg die ze vier jaar geleden zijn ingeslagen met focus op games als een dienst en twee sku's. En als je dat prettig vond ga je dat met de nieuwe gen ook prettig vinden. + Lijkt ms werk te maken van AAA games door de aanschaf van wat studio's. Al. Heeft ms laten zien dat ze de in het verleden aangeschafte studio's zoals rare en lionhead niet automatisch tot succes kunnen omzetten.
Let wel dat Nederland een overwegend playstation land is. Zijn dit trouwens betaalde preorders of gewoon alleen je naam neerzetten en 1 euro betalen?

Bij mij gaat de voorkeur ook uit voor series X.
Bij Game Mania moet je 50 euro vooraf betalen en in de winkel reserveren.
Ben je zelf in het bezit van een game pc of niet? No offense en gewoon curieus btw.
Ik zou persoonlijk ook zelf voor de X gaan maar heb een gamepc.
Yes heb ik, pc (1080TI en 8700K) is mijn go to maar heb uiteindelijk altijd de playstation en de xbox van de dan geldende generatie. Mijn smaak voor games is erg breed en sommige games spelen fijner op een console imho. Nu is de lijn tussen pc en xbox helemaal klein maar toch zou ik graag de nieuwe gen ook hebben, al is het voor mijn interesse in de hardware. Hierbij vind ik de series x heel interessant en tof (+ben giga halo fan) maar daarnaast vind ik dat microsoft een veel betere houding heeft richting de users. Sony heeft een iets te je koopt het toch wel houding en vooral hun uitspraak omtrent crossplay gaf mij een nare nasmaak.

Nee, ik ben heel blij met mijn game pass op het moment (ook al heb ik daar maar 1 euro voor betaald door hem te koppelen aan mijn live gold)! Ik speel spellen die ik anders nooit zou spelen.
Zelf heb ik een ps4 pro en een xbox one s, mijn pc draait helaas geen moderne games.
Toch gekozen voor de xbox om de volgende redenen:
-Xbox one comtrollers 100% ondersteund
-Fable
-Het algemene design van de xbox
-Betere prestaties
Betere prestaties bij de Xbox series X vs. de PS5 is allemaal nog relatief. Ja, op papier is de Xbox series X sterker, maar onder de streep moeten we het nog gaan afwachten. Ik denk dat de PS5 (welke mijn go-to is overigens) iets minder zal presteren qua graphics, maar niet eens extreem. Ik denk dat de Xbox series X het zal afleggen op laad tijden en geluidskwaliteit. We moeten het gaan afwachten :)
Zeker waar! Even afwachten dus. Na een generatie ps4 als main console te hebben gehad vind ik het ook gewoon leuk om weer te wisselen. De sony exclusives doe ik intussen wel op mijn ps4 pro :Y) :Y)
Ja, zover lijken alle exclusieve PS5 games toch ook naar PS4 te komen, behalve de nieuwe Ratchet and Clank. Dus goede keus lijkt me 😅
Ik zou voor de ps5 gaan als die er niet uitzag als een router met een a4 velletje geplakt aan weerszijde, wie verzint dat, had voor 400 euro die digital versie graag gekocht, meer waar voor mijn geld dan de Series S, maar dat design, waar ga je dat neerzetten? Ik wacht de reviews even af kijken of die een goede koeling heeft dan kan die misschien in een kast achter een deur.
Het uiterlijk van de console interesseert me totaal niet. Vind het ook niet de mooiste console, maar dat weerhoudt me niet hem te kopen. Ben een Playstation gamer, al sinds de PS3, dat verandert niet zomaar.

Hij komt op m'n bureau te staan, niet in de huiskamer, wellicht helpt dat 🤣
De PS5 en Xbox Series gebruiken allebei een audiochip van AMD met misschien iets andere software eroverheen. Ik verwacht dus dat de geluidskwaliteit gelijkwaardig zal zijn.
Anoniem: 702616 @heymil17 september 2020 16:35
Niet zo gek natuurlijk Sony is er eenmaal in gepamperd in Nederland, dus ik had niet anders verwacht, maar mijn keuze zal denk ik toch naar de Xbox series X gaan.
Xbox is formeel pas te pre-orderen op de 22e, en dit was ook duidelijk gecommuniceerd (in tegenstelling tot de cluster fck die Sony heeft veroorzaakt) dus sowieso weinig mensen die naar buiten zijn gegaan om de Xbox te pre-orderen...
Anoniem: 306567 @heymil17 september 2020 16:41
De PS5 is nagenoeg overal al uitverkocht. Hoe is dit bij Series X zijn daar ook beperkte voorraden voor beschikbaar?
Die heeft tot dusver geen productieproblemen dus minder hyped. Door de betere koeling, en grotere maar lager geklokte gpu lopen ze ook minder risico.
Dit is inmiddels al ontkracht door Sony: https://www.rtlnieuws.nl/...-problemen-productie-chip

Daarnaast heeft Sony aangegeven dat de koeling veel beter wordt dan de PS5. Of de koeling van de series x beter is dan de PS5 kan je nog helemaal niet weten. Want er is nog niet veel over bekend wat betreft de ps5.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 306567 op 22 juli 2024 13:42]

Spencer heeft gezegd dat Series X net zo stil is als One X en die is super. Even afwachten wat Sony doet maar beter kan haast niet.
Anoniem: 306567 @sohus18 september 2020 19:24
Beter hoeft ook niet. Als de ps5 vergelijkbare koeling heeft als de one x dan ben ik blij.
Ze gaven vanmiddag ook al aan dat ze ruim door de hele voorraad heen zijn, en pre-orders al bij de 2e levering horen. Alleen weten ze nog niet wanneer dat zou zijn..
Anoniem: 620061 @heymil17 september 2020 16:51
Microsoft verkoopt de consoles voornamelijk via de Store. Waarom zou je in hemelsnaam nog naar een Game Mania gaan...?
Waarschijnlijk omdat de pre-orders voor de Series S & X volgende week pas starten? De PS5 is sinds vandaag te pre-orderen. Dus zo gek is het niet..
Ook op de website van Gamemania staat duidelijk aangegeven dat pre-orderen nog niet mogelijk is.

Vreemde opmerking van de verkoper dus.

[Reactie gewijzigd door Gaaiz op 22 juli 2024 13:42]

Heb bij GameMania een PS5 in preorder, maar twijfel sterk om die te wisselen naar een Xbox Series X.
Waar zit je twijfel?
Twijfel tussen consoles (xbox gamepass vs prijzen van PS games), design (xbox wint imo), disc of niet (gemak vs looks voor PS5) enz...
Als de PS exclusives je niet trekken dan kan je beter voor de Xbox gaan. Game pass is een enorm goede deal. Mocht een game dan middelmatig zijn heb je er tenminste geen €80 voor betaald.
Datzelfde wilde ik ook zeggen. met game pass zit je gewoon echt geramd, heb zelf al een paar jaar een one x met game pass en elke dag is het weer een verrassing wat ik kan spelen. Bevalt heel goed en je kan zelfs met wat slimme deals vrij goedkoop aan je game pass komen! Succes met de keuze :D
Mee eens, gamepass heb ik nu 6 maanden en het is fantastisch. Zoveel leuke nieuwe spellen gespeeld, en heb helemaal geen nieuwe spellen meer hoeven kopen.
Anoniem: 306567 @lapino17 september 2020 19:32
Design is natuurlijk persoonlijk. Wat betreft de game prijzen, je zou ook de games later tweedehands kunnen kopen of wachten op aanbiedingen. Daarentegen als je ps plus neemt krijg je direct een stuk of 20 ps4 games er gratis bij die je op de ps5 kan spelen.

En je moet je afvragen welke games je wilt spelen.
Dit vond ik wel een verbijsterende paragraaf :)
180 euro voor Cloud gaming met een leuke library aan games, dat klinkt heeeeel interessant.
Dat is slecht 5 euro in de maand, ik zie mij dat wel aanschaffen de komende maand..
Xbox Live Gold kan wel voor een langere periode gekocht worden: maximaal drie jaar vooruit. Gamers kunnen dus drie jaarcodes kopen, die aan hun Xbox-account toevoegen en vervolgens voor 1 euro omzetten in Game Pass Ultimate. Een jaarabonnement op Xbox Live Gold heeft een adviesprijs van 60 euro, waarmee de kosten uitkomen op 181 euro voor drie jaar Ultimate. Bij betaling van het reguliere bedrag van 13 euro per maand is dat voor diezelfde periode 468 euro.
Ik heb gelezen dat dit niet meer kan sinds de aankondiging dat Game Pass uit beta ging.

Edit: het is me tot zover niet gelukt om m'n bron terug te vinden.

Edit2: Het is nog steeds mogelijk.

[Reactie gewijzigd door MrMaxedTank op 22 juli 2024 13:42]

Ik kreeg eergisteren nog de optie om voor 1 euro te upgraden. Dus ja het kan nog.
Dan moet ik daar vanavond eens werk van maken. Bedankt!

Edit: ik kan bevestigen dat het werkt!

[Reactie gewijzigd door MrMaxedTank op 22 juli 2024 13:42]

Welcome to the club!
Zou je eventueel een losse disk/dvd/bueray drive via USB kunnen aansluiten op de Xbox of PS4?
Die dingen koop je tegenwoordig voor minder dan die 100 euro extra die ze vragen?
'technisch' zou dat best kunnen, maar ik kan me niet herinneren dat zoiets de afgelopen jaren überhaupt mogelijk was bij de vorige playstations / xbox-en; dus lijkt me stug als dat nu wel kan :)
Platform holders willen dat niet all digital is voor hun een droom.
Je koopt die dingen niet snel voor minder dan €100, hoor.

Ik gok dat Sony minstens met een 12 speed brander komt, anders duurt installeren van grote games erg lang. Wil je een 12-speed USB Blueray drive, dan heb je op de pricewatch dit: enkel 2 Asus branders die boven de €130 zitten.

Ben je tevreden met 6 speed, dan kan je een USB drive krijgen voor 2 tientjes minder, en zou je extra kabels hebben, geen slot-loading drive (die zijn duurder) en geen net geïntegreerd product.

Het zou desalniettemin leuk zijn voor mensen die toch al zo'n ding hebben liggen (erg kleine groep), maar ik betwijfel of het gaat gebeuren, en zou dan alsnog lekker de versie met ingebouwde Blu-ray kopen omdat het netter staat op je TV meubel en nauwelijks iets scheelt qua prijs.
Dat zouden Microsoft en Sony dan moeten ondersteunen met drivers. Ik gok dat dit niet gaat gebeuren ;) Een externe 4K UHD Blu-ray-drive lijkt me ook niet zo goed koop trouwens. Deze generatie gebruikt 100GB-discs.
En de USB throughput vs een interne is een wereld van verschil he. Lijkt mij niet fijn.
Ik zie het niet gebeuren.
De hele insteek van een 'goedkopere' console zonder optical drive is enerzijds dat logistieke 'middleman' uitgeschakeld wordt + anderzijds dat er geen tweedehandsmarkt meer kan ontstaan (denk ik).
Dus:
  • Meer marge per verkochte titel (logistiek, hoesje, boekje, medium, in store marketing... vallen allemaal weg, enkel download)
  • Je kan je games niet doorverkopen
  • Je kan je games niet uitlenen
  • --> Meer verkopen
Kan zijn dat ik fout ben, en er toch een manier is om je games uit te lenen/te verkopen in de digitale versies, maar ik vrees er voor...
Shareplay is een feature waarmee je samen kan game met een vriend tot een uur geloof ik, daarna sluit t spel weer af en moet je opnieuw connecten.
Het hele principe van de digital edition is dat ze het prijsverschil goed maken door de store aankopen. Dit ondersteunen zou dat doel aardig onderuit trappen. Denk dus niet dat ze dat zullen doen...
Even los van alle specificaties etcetera vind ik persoonlijk de Xbox wel een oneindig veel mooier apparaat qua uiterlijk dan de PS5.

Zou veel liever de Xbox in het zicht hebben staan dan de PS5.

Ik ben momenteel PC gamer, maar als er een paar mooie games komen ga ik denk ik toch voor een XBox. Heb afgelopen generatie een PS4 gehad, maar dat deed het niet voor mij persoonlijk. Veel van de exclusives nooit uitgespeeld.

Ik hoop op een hele goede nieuwe Fable, daar zou ik erg gelukkig van worden.

[Reactie gewijzigd door beast1909 op 22 juli 2024 13:42]

Ik wil ze allebei niet in het zicht hebben staan, maar door de vorm van de series X valt die al af. Die past gewoon niet in een (enigszins) normaal TV meubel.
Anoniem: 620061 @Raziel17 september 2020 19:25
De Xbox is 15 cm hoog en kun je daardoor liggend prima in je tv meubel neerleggen. De PS5 is veruit de grootste, het dubbele als je hem neerlegt 😬😬
https://www.eurogamer.nl/...jking-met-andere-consoles
Ja, ken dat plaatje. Hij is er ook met de afmetingen erbij. Laat ik het zo zeggen, ik krijg hem niet in mijn meubel dus hij valt voor mij af. Ik heb één compartiment waar de versterker in staat, de andere zijn lager waardoor hij er niet in kan. De PS5 is liggend wel erin te krijgen. Toegegeven, daar staan nu een PS4 pro en een Xbox One X ... die zullen beiden het veld moeten ruimen.
Zo heeft iedereen wel wat. Zelf speel ik met vrienden vaak Gears of War en zo ben ik langzaam het xboxwereldje ingerold.

Overigens zou ik gewoon graag zien dat er meer crossplay komt. Call of duty heeft het goed voor elkaar.
Tja smaken verschillen ik vind de PS5 er wel degelijke sexy en mooi uitzien ;) Een vierkant paaltje spreekt mij weer niet zo tot de verbeelding.
Waarom zou je voor een xbox gaan als je een pc hebt? De games zijn volledig gedeeld met elkaar. Steek dat geld dan in een upgrade voor je pc.
Hmm, ik vindt de PS5 zwaar tegenvallen, ik als simpele gamer die altijd een PS had, gaat toch echt overstappen naar X-box.

Voor 2 redenen min of meer.
1: Gamepass, super veel games ( nee ik speel weinig exclusiefs of het nieuwste van het nieuwste )
2: Wat ik koop voor X-box kan ook op de PC of andersom incl. crosplay.
3: okay en een derde reden vindt Sony / PS met de jaren slechter en slechter worden, met de service die ze verlenen. ( gewoon me ervaring / mening )

Hardware technisch is het aardig gelijk, maar het stukje gemak en aanbod voor een schappelijke maand abbo heeft X-box toch een stuk meer voor mij in petto.

VR en kinect boeien me totaal niet, me TV is 85 inch 8k rdy, leuk dat ze iig 4k kunnen.
2: Wat ik koop voor X-box kan ook op de PC of andersom incl. crosplay.
Maar zit je met een PC dan niet dat de value-add van een Xbox nog zeer beperkt is, juist omwille van die reden ?
Ik had zelf een nieuwe PC gebouwd en Game Pass Ultimate genomen voor Flight Sim. Maar door die XGPU is het nu ineens wel heel aantrekkelijk om een Xbox te gaan kopen. Maar anderzijds ga je op die Xbox dan eigenlijk een library hebben die je sowieso ook al op je PC kan spelen...
Ik heb een Xbox One X en ik baal juist heel erg dat ik geen PS4 Pro heb gekozen destijds. Mijn voorkeur heeft single player games, niet online, met een goed verhaal. Ik zie veel vaker titels voorbijkomen bij het PS-kamp dan bij het Xbox-kamp. Mijn overstap, na eigenlijk altijd Xbox te hebben gekozen, gaat dit keer juist naar PS voor de content. Achja, het gras is altijd groener aan de overkant :9
Ooit eens PS Now overwogen? Als je niet het nieuwste van het nieuwste speelt, is dit een leuk abonnement namelijk...

Maar wat vind je precies slechter geworden bij Sony/Playstation, ben daar wel benieuwd naar eigenlijk.
Ik heb PS Now overwogen, maar er zitten alleen hele oude spellen in, en het zijn allemaal hetzelfde type singleplayer spel.

Nee dank je

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 1239684 op 22 juli 2024 13:42]

Als je dan de volgende keer PS now probeert heb je een stuk meer spellen. Omdat Ps plus de online dienst is van Sony vergelijkbaar met Xbox live Gold.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.