Tip de redactie

Akiba schiet plaatjes van Zalman TNN 500AF

Door Matthijs Abma, 30 januari 2005 22:2668 reacties, bron: Akiba PC Watch

De heren van Akiba PC Watch hebben weer een interessant nieuw product in het wild weten vast te leggen op de gevoelige plaat. Het gaat hier om een nieuwe versie van de Zalman TNN 500A, de enorme, fanloze, loodzware, peperdure computerbehuizing. De Zalman TNN 500AF werd eerder al door X-bit Labs uitgeprobeerd en is nu dus ook te koop in Japan. De kast is voorzien van een zwaardere 400W-voeding met een 24pins ATX-stekker en een speciale 6pins-voedingsstekker voor PCI Express-videokaarten. Omdat deze stille kast ideaal is voor het kijken van een film of het luisteren van muziek, heeft Zalman een infraroodsensor in de voorkant gebouwd. Aan de binnenkant is ook het nodige veranderd. De kast koelt nu standaard Intels nieuwe Socket 775-processors en AMD's Athlon 64. Ook is aan de nieuwe generatie videokaarten gedacht. De TNN 500AF schijnt voldoende koelcapaciteit te hebben om een Geforce 6800 of een Radeon X800XT op temperatuur te houden. In Japan kost deze nieuwe uitvoering 139.800 yen, dat is ruim 1300 euro.

Zalman TNN 500AF van binnen

Reacties (68)


Gigabit ethernetkaart met PCI Express x1-interface te koop

Door Matthijs Abma, 30 januari 2005 14:4181 reacties, bron: X-bit Labs

Het Duitse SysKonnect is één van de eerste bedrijven die een PCI Express x1-kaart op de markt brengt, zo meldt X-bit Labs. Het gaat hier om de SysKonnect SK 9E21D, een Gbit-netwerkkaart gebaseerd op de GbE-chip van Marvell. De meeste moederborden met ondersteuning voor PCIe zijn echter al voorzien van één of twee Gbit-netwerkaansluitingen, dus er zal waarschijnlijk geen stormloop op deze kaartjes ontstaan. Hetzelfde geldt voor de PCIe x1-geluidskaarten die binnenkort uitkomen. Veel mensen vinden de kwaliteit van hun onboard-geluidskaart voldoende en dus hebben ze eigenlijk niet nog een losse kaart nodig. In de Verenigde Staten kost de SK 9E21D rond de 38 dollar, dat is nog een stuk duurder dan de gewone PCI-kaarten met de GbE-chip. Deze gaan meestal voor minder dan 20 dollar over de toonbank.

SysKonnect SK 9E21D PCIe-kaart

Reacties (81)


Microsoft wil Tablet PC naar de mainstream brengen

Door Tamara van Hal, 30 januari 2005 12:5545 reacties, bron: PCWorld

Microsoft wil proberen het bezit van een Tablet PC minder exclusief te maken, zo lezen we op PCWorld. De softwaregigant wil de Tablet PC aantrekkelijk maken voor de consument door de prijzen te verlagen en probeert zo buiten de niche van gezondheidszorg en financiële bedrijven een voet aan wal te krijgen. Microsoft denkt hierbij aan een prijs rond de vijftienhonderd dollar, honderd tot tweehonderd dollar duurder dan laptops met vergelijkbare specificaties. Dit jaar zullen een aantal fabrikanten, waaronder Acer en Toshiba, beginnen met de verkoop van consumententablets die tot vijfentwintig procent goedkoper zijn dan hun zakelijke broers. Het prijsverschil zal onder andere bereikt worden door de goedkopere versies minder dun, licht en snel te maken dan hun duurdere voorlopers. Toshiba zal in het eerste kwartaal van dit jaar komen met de Satellite R15-S822, die voor 1599 dollar over de toonbank zal gaan.

Volgens het bedrijf is dit de eerste Tablet PC die in de gewone computerzaak te verkrijgen is; in het midden van 2004 verkocht Averatec echter al een Tablet PC die voor 1350 dollar te krijgen was. Acer zal ook dit jaar met een consumententablet komen. Over de datum en het model wil het bedrijf nog geen uitspraken doen, wel zegt marketingmanager Sumit Agnihotry dat Acer de prijs tot onder de vijftienhonderd dollar wil brengen. ViewSonic heeft de prijs van zijn V1250S-Tablet verlaagd naar 1499 dollar. Deze Tablet heeft echter een relatief klein scherm (12,1 inch) en bevat geen cd-speler, terwijl de consument graag een groter scherm en de mogelijkheid tot het gebruiken van cd’s en dvd’s zou willen hebben. Analist David Smith zegt dat niet alleen de prijs de consumenten tegenhoudt om aan een Tablet PC te beginnen, ook het gebrek aan applicaties doet deze computer de das om.

Ook hier wil Microsoft verandering in brengen: Windows XP Tablet PC Edition 2005 bevat verbeterde functies wat betreft het omzetten van geschreven tekst en een betere integratie met de Office-suite. Bovendien wil de gigant het makkelijker maken om applicaties te ontwikkelen voor het tablet-OS. Een laatste struikelblok voor de vraag naar de draagbare computers is een niet-efficiëntie marketing. Veel verkopers kunnen de klant bijvoorbeeld niet de voordelen van een Tablet PC uitleggen en komen niet verder dan het feit dat de Tablet beschreven kan worden. Op dit punt is men in Redmond ook toeschietelijk: de marketing rondom de lancering van de low-end Tablets zal door het bedrijf deels gesponsord worden. Tot nu toe kan het bedrijf echter niet rekenen op de steun van de grote verkopers: IBM en Dell verkopen helemaal geen Tablets, HP is niet van plan om er een aan te bieden aan de consument.

Gates & zijn Tablet PC

Reacties (45)


Laptopgeheugen: Kingston ValueRAM wint van Corsair XMS

Door Ralph Smeets, 30 januari 2005 12:5516 reacties, bron: Legit Reviews

Legit Reviews heeft twee verschillende PC2700 geheugenmodules voor laptops, met een capaciteit van 512MB, getest. Beide modules komen niet alleen van twee verschillende fabrikanten af, ze verschillen ook nog eens in specificaties. De reep Kingston ValueRAM is namelijk bedoeld om de concurrentie aan te gaan met merkloos geheugen en is dan ook scherp geprijsd. Dit betekent echter wel dat de timing van het geheugen gewoon standaard is: 2,5-3-3-7. De reep van Corsair komt uit de XMS-serie, is een stuk duurder en biedt de mogelijkheid om een snellere geheugentiming te gebruiken: 2-3-2-6. Afgaande op de specificaties kan er worden verwacht dat de Corsair XMS het beste zal presteren.

De test van Legit Reviews toont echter aan dat er geen verschil te merken is in prestaties tussen beide modules, of er nu synthetische geheugenbenchmarks werden gedraaid, of dat de prestaties met spellen werd gemeten, er was geen verschil te merken en te meten. Verbaasd over de resultaten vroeg Legit Reviews aan Corsair waarom het niets merkte van enige verbetering in prestaties met de XMS-module. Corsair antwoordde hierop dat het verschil vooral zichtbaar wordt op laptops met een in de chipset geïntegreerde grafische processor. Legit Reviews vraagt zich dan ook af wat het nut van het XMS-geheugen is. Iemand die een notebook wil hebben met goede prestaties zal immers voor een notebook met een losse grafische processor kiezen. De conclusie is dan ook dat het geen zin heeft om duur, op prestaties gericht geheugen te kopen voor een laptop.

Kingston ValueRAM SO-DIMM 512MB

Reacties (16)


Sony zou muziek- en videodienst voor PSP plannen

Door Gabi Gaasenbeek, 30 januari 2005 12:4719 reacties, bron: X-bit Labs

Na ongeveer 800.000 Playstation Portables (PSP) te hebben verkocht in Japan, maakt Sony zich op voor de release in Europa en Amerika. Het bedrijf heeft om deze reden de productie verder opgeschroeft. Daarnaast heeft Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), volgens een marketing onderzoek, plannen voor een muziekdienst speciaal voor de PSP. De dienst waarmee de muziek te downloaden is zal in maart 2005 beschikbaar zijn in de genoemde continenten, het moment dat ook de PSP wordt verwacht. In eerste instantie kunnen PSP bezitters de dienst gebruiken voor het neerhalen van updates en game levels. In de zomer zullen er ook muziekbestanden beschikbaar komen. Of er in de toekomst ook films te krijgen zijn is nog onduidelijk.

Sony's Playstation Portable (concept)

Reacties (19)

Lees meer

PSP bruikbaar als webbrowser
PSP bruikbaar als webbrowser Nieuws van 29 maart 2005

Windows XP SP2 Data Execution Prevention is te omzeilen

Door Wouter Tinus, 30 januari 2005 11:3080 reacties, bron: MaxPatrol

Het beveiligingsbedrijf MaxPatrol heeft een manier gevonden om het in SP2 van Windows XP geïntroduceerde Data Execution Prevention (DEP) te omzeilen. DEP is een combinatie van de ondersteuning voor hardwarematige features in de processor (NX- of XD-bit, afhankelijk van of je het aan AMD of Intel vraagt) en een serie softwarematige aanpassingen in Windows' geheugenbeheer die beschermen tegen stack- en heapoverflows. Het probleem zit hem in het tweede deel: Het nieuwe algoritme - met zogenaamde 'cookies' om onbedoeld knoeien met de heap op te kunnen merken - bevat een paar zwakke punten waarop niet (goed) gecontroleerd wordt of de opdrachten wel veilig zijn. Hierdoor kan een lekke applicatie zelfs met DEP ingeschakeld nog steeds misbruikt worden om tot 1016 bytes naar een willekeurig geheugenadres te schrijven, willekeurige code uit te voeren en DEP uiteindelijk zelfs volledig te omzeilen.

Het bedrijf heeft de fouten in oktober ontdekt, en Microsoft is op 21 december op de hoogte gesteld. Er is op dit moment echter nog geen officiële patch beschikbaar die het potentiële probleem verhelpt. MaxPatrol zelf heeft wel een klein programma uitgebracht dat het gat dicht door strengere restricties aan te leggen, maar waarschuwt dat dit negatieve gevolgen kan hebben voor de prestaties.

Data Execution Prevention (DEP) screenshot

Reacties (80)


Korte test van MSI mp3-speler met Bluetooth

Door Wouter Tinus, 30 januari 2005 10:5820 reacties, submitter: The Source, bron: Tom's Hardware

Tom's Hardware heeft een kort artikel geschreven over de twee nieuwste mp3/wma-spelers van MSI. De Mega Player 521 is een licht (60 gram) maar compleet apparaat met 256MB geheugen, FM-tuner, voice-recorder, ingebouwde accu, OLED-scherm en USB 2.0-interface. Ontworpen voor sporters met een een hip design voorzien van een paar rubber stootbanden om te beschermen tegen vallen. Verder zit er een stopwatch en stappenteller ingebouwd. De tweede is de Mega Player 522 BT. Deze is niet alleen fysiek en qua capaciteit groter (SD- / MMC-kaartjes tot en met 1GB worden ondersteund), maar kent ook een paar originele extra features, zoals verwisselbare frontjes, een instelbaar logo voor het display en zeker niet in de laatste plaats: Bluetooth. De speler kan zich hiermee presenteren aan de buitenwereld als een draadloze headset, waardoor het mogelijk wordt om via het apparaat te bellen. De reviewer concludeert dat beide spelers goed in elkaar steken en ook mooi klinken. Als nadeel wordt aangestipt dat de accu van beide apparaten niet te vervangen is, waardoor de levensduur wordt beperkt.

MSI Mega Player 522

Reacties (20)


Overheid trekt 17 miljoen euro uit voor sneller internet

Door Wouter Tinus, 30 januari 2005 10:1574 reacties, bron: Volkskrant (registratie nodig)

De Volkskrant schrijft dit weekend over een voorlopig nog geheim document waarin staat dat het kabinet de vier grote steden (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht) een bedrag van zeventien miljoen euro wil gaan toestoppen om snel internet aan te kunnen leggen. Acht miljoen daarvan is volgens de bronnen van de krant bedoeld om glasvezelkabels in de grond te stoppen bij (semi-)publieke instellingen, waaronder ziekenhuizen en scholen. Ondanks de goede bedoelingen zijn er verschillende partijen die vraagtekens zetten bij deze investering.

Glasvezelkabel in aanleg (kleiner) Volgens het CPB (Centraal Planbureau) bijvoorbeeld ontwikkelt de markt voor internet zich nu al zo snel dat extra stimulatie overbodig lijkt. Een potentieel zwaardere tegenstander is de Europese Commissie. Neelie Kroes, het hoofd van de afdeling Mededinging, is namelijk aan het onderzoeken of er in dit geval geen sprake is van illegale staatssteun. Naast de bonus van de landelijke overheid stoppen de gemeenten zelf namelijk ook al veel geld in glasvezelbedrijven of -netwerken. Tien gemeenten hebben hun plannen moeten inleveren bij de EC, en volgende maand zal er een uitspraak worden gedaan.

Reacties (74)

Lees meer

Glasvezelnet Amsterdam komt er aan
Glasvezelnet Amsterdam komt er aan Nieuws van 2 september 2004
Nog meer Mozilla & Opensource
Nog meer Mozilla & Opensource Nieuws van 26 november 1998