nVidia heeft vandaag de nForce Professional-chipset officieel aangekondigd. De nForce Professional-chipset is de tegenhanger van de nForce4-chipset, maar ontworpen voor het vergezellen van AMD Opteron-processors in plaats van Athlon 64-processors. Qua features vertoont de nForce Pro veel overeenkomsten met de nForce4-chipset. Dit betekent onder andere de aanwezigheid van Serial ATA II, RAID voor zowel SATA en PATA, en tot tien USB 2.0-aansluitingen. Nieuw is de aanwezigheid van TCP/IP offloading voor de gigabit Ethernet-aansluiting om de processor te ontlasten.
De nForce Professional zal in twee verschillende varianten op de markt verschijnen. De nForce Pro 2200 is de versie met alle toeters en bellen terwijl de nForce Pro 2050 verschillende features moet missen. De reden voor de introductie van een afgeslankte versie is dat deze gebruikt kan worden in combinatie met de nForce Pro 2200 om de I/O-mogelijkheden stevig uit te breiden. Eén nForce Pro 2200-chip kan vergezeld worden door maximaal drie nForce Pro 2050-chips waardoor in totaal tachtig PCI Express-lanes, vier gigabit Ethernet-aansluitingen en 16 SATA-aansluitingen beschikbaar komen. Hiervoor is het echter wel nodig om het moederbord uit te rusten met een viertal Opteron-processors aangezien elke chip met HyperTransport aan een processor geknoopt moet worden.
Een bescheidener opstelling zou bijvoorbeeld gemaakt kunnen worden door twee Opteron-processors te combineren met één nForce Pro 2200 en één Force Pro 2050 waardoor onder andere veertig PCI Express-lanes beschikbaar komen. Genoeg om een moederbord uit te rusten met twee PCI Express x16-sloten en meerdere PCI Express x1 of x4-gleuven, een combinatie die tot op heden door geen enkele chipset geboden kan worden. Wanneer de eerste moederborden op de markt verschijnen die gebruik zullen maken van de nForce Pro-chips is momenteel nog onbekend, maar verwacht wordt dat in ieder geval IWill binnenkort de eerste planken al kan leveren.
