Tip de redactie

VIA introduceert P4-chipsets met HDTV-ondersteuning

Door Hielko van der Hoorn, 14 maart 2004 22:1934 reacties, bron: VIA

VIA heeft een persbericht de deur uit gedaan waarin het bedrijf de PM800- en PM880-chipsets introduceert voor het Pentium 4-platform. De chipsets zijn uitgerust met een geïntegreerde S3 Graphics UniChrome Pro-videocore. Deze videocore maakt het onder andere mogelijk om 1080p HDTV-beelden te produceren en hardwarematig MPEG2 te decoderen. Beide chipsets ondersteunen AGP 8x en worden standaard gekoppeld aan de VIA VT8237-southbridge waarmee Serial ATA, RAID en USB 2.0 aan het lijstje met features toegevoegd kunnen worden. De verschillen tussen de PM800 en PM880 zijn te vinden in de geheugencontroller. De PM800 kan overweg met single channel-geheugen terwijl de PM880 zijn hand niet omdraait voor een dual channel-opstelling:

The PM880 features the acclaimed DualStream64™ Dual Channel DDR 400 memory controller, while the PM800 features the FastStream64™ DDR memory controller. Combined with support for the latest memory modules, both chipsets provide lightning fast memory access, ensuring optimum system performance.
VIA PM800 chipset

Reacties (34)


AnandTech over Intel Xeon-, Centrino- en Itanium-roadmaps

Door Ralph Smeets, 14 maart 2004 21:1817 reacties, submitter: de_nille, bron: AnandTech

AnandTech heeft voor ons de roadmaps voor de Intel Xeon-processor, Itanium-processor en Centrino-platformprocessor nog eens op een rijtje gezet. Voor de Xeon-processor was dit nodig omdat AnandTech geen roadmap meer gepubliceerd heeft sinds juni 2003. Het belangrijkste nieuws in de roadmap is de komst van de Xeon-processor met Nocoma-core in het tweede kwartaal van dit jaar. Deze cpu is namelijk uitgerust met 64-bits registers en instructies die met 64-bits data om kunnen gaan. Deze processor zal tegen het eind van dit jaar op 3,8GHz moeten werken, is uitgerust met 1MB aan L2-cachegeheugen en wordt met behulp van een 90nm-proces gebakken.

Momenteel zijn er twee Pentium-M-processors beschikbaar die elk met behulp van een 130nm-proces zijn gemaakt, de familie van Banias-processors. Tegen het eind van dit jaar zullen deze twee maar liefst negen neven en nichten uit de Dothan-familie krijgen die met behulp van het 90nm-proces zijn gebakken. Omdat de processors hierdoor kleiner worden en minder stroom verbruiken, was Intel in de gelegenheid om deze processors zonder problemen met 2MB aan cachegeheugen te voorzien en de snelheden een stuk op te voeren tot maximaal 2,13GHz.

Ondanks dat zo goed als alle andere cpu-families van Intel overstappen op het 90nm-proces, blijft de Itanium-processor in 2004 stevig vasthouden aan het ondertussen vertrouwde en bewezen 130nm-proces. Spectaculair nieuws is er dan ook niet. De 1,4GHz Itanium 2 DP met 1,5MB L3-cache zal worden vergezeld van twee exemplaren die elk 3MB L3-cache aan boord hebben en op respectievelijk 1,4GHz en 1,6GHz hun werk zullen doen. De 1GHz Itanium 2 LV (Low Voltage) krijgt dit jaar ondersteuning van een 1,2GHz exemplaar met het dubbele (3MB) aan L3-cachegeheugen aan boord.

IDF 2004 - Itanium roadmap

Reacties (17)

Lees meer

AMD 2004 desktop roadmap update
AMD 2004 desktop roadmap update Nieuws van 13 januari 2004
Overzicht: mobiele processors in 2004
Overzicht: mobiele processors in 2004 Nieuws van 25 december 2003
Intel Centrino-roadmap tot eind 2004
Intel Centrino-roadmap tot eind 2004 Nieuws van 6 december 2003

Plextor bouwt ook SATA-versie van 12-speed dvd-brander

Door Steve Lersberghe, 14 maart 2004 15:3478 reacties, submitter: zenlord, bron: Plextor

Fabrikant van optische drives Plextor zal ook een versie met een Serial ATA-aansluiting uitbrengen van de eerder deze week geïntroduceerde 12x dvd-brander, aldus een persbericht. Net zoals zijn broertje kan de PX-712SA DVD+R op de twaalfvoudige snelheid branden, DVD-R-schijfjes op 8x; het herschrijven van dvd-schijfjes kan op maximaal 4x. Cd's schrijven gebeurt op 48x en het herschrijven van dit medium geschiedt op de vierentwintigvoudige snelheid. Wat deze dvd-brander bijzonder maakt is dus de Serial ATA-aansluiting. Hierdoor is Plextor veruit de eerste fabrikant die een optische drive van een dergelijke connector voorziet. Op het Intel Developer Forum van vorig jaar heeft Philips weliswaar een soortgelijke dvd-brander getoond, maar er is nog geen model op de markt verschenen. Meer nieuws volgt waarschijnlijk tijdens de CeBIT-beurs, aangezien Plextor beide dvd-branders daar zal tonen.

Plextor PX-712SA Plextor PX-712SA zwart
De Plextor PX-712SA; aan de voorkant identiek aan de PX-712A, aan de achterkant een wereld van verschil.

Reacties (78)


Details over Intels "processor number" naamgeving

Door Jonathan Brugge, 14 maart 2004 14:5775 reacties, bron: PC Watch

Bij PC Watch zijn details verschenen over de "model numbers" die Intel volgens de geruchten zal gaan invoeren. De site beweert dat de traagste modellen het moeten doen met "3xx", dat de middenklasse door het leven zal gaan als "5xx" en dat de topmodellen de naam "7xx" zullen dragen. Of de nummers bij de honderdtallen zullen beginnen en hoeveel de toename in rating zal bedragen bij een toename in de kloksnelheid is niet bekend. Het moment van introductie is ook nog niet zeker, maar het artikel wijst de presentatie van LGA775 aan als een mogelijk moment. C|Net meldde eerder dat de nummers tegelijk met Dothan geïntroduceerd zouden worden.

Duidelijk is in ieder geval dat de Celeron de 300-serie zal gaan bevolken. Prescott zal zijn plaats vinden in de 500-serie en de EE-edities zullen in de 700-reeks worden ondergebracht. De verdeling voor mobiele processors, die volgens het artikel ook onder de nummering zullen vallen, is minder zekerheid. Verwacht wordt dat Dothan ook als 7xx door het leven zal gaan en dus boven Prescott in de markt wordt geplaatst. Dat levert in combinatie met het gerucht dat de opvolger van Dothan ook in de desktopmarkt zal worden geïntroduceerd een interessant beeld op. Overigens zullen ook features als HTT-ondersteuning in het nummer verwerkt kunnen worden: deze processors zouden dan een hoger nummer krijgen. De Itanium wordt in het verhaal niet genoemd, maar het lijkt niet waarschijnlijk dat deze processorreeks onder dezelfde indeling zal gaan vallen als desktopprocessors. Ook over de Xeon wordt niets gezegd, maar ook hier lijkt de kans te bestaan dat de servermarkt het in ieder geval voorlopig nog moet doen met een snelheidsuitdrukking in gigahertzen.

Intel Inside logoAls het verhaal waar blijkt te zijn, maakt Intel een duidelijke ommezwaai. Tot nog toe heeft het bedrijf sterk gehamerd op het belang van het aantal megahertzen, die in de Pentium 4 met zijn lange pipeline hoog op kunnen lopen. Met de introductie van de Pentium M kwam hier al verandering in, maar door de afscheiding tussen desktops en laptops vielen de problemen hier ook nog te overzien. Als Intel inderdaad, zoals PC Watch beweert, erover denkt om Jonah ook op de desktop te introduceren, dan wordt de behoefte aan een duidelijke rating groter. Ook verbeteringen veroorzaakt door zaken als HTT, meer cache of een hogere FSB zouden op deze manier duidelijker moeten worden voor de klant.

Ook voor AMD zou een eventuele introductie van modelnummers een verandering betekenen. Hoewel het bedrijf het zelf niet zo bedoeld zegt te hebben, lopen de ratings van AMD en de kloksnelheid van Intel netjes gelijk op. Veel mensen vergelijken, niet geheel onlogisch, een Pentium 4 3GHz met een Athlon XP 3000+. Deze koppeling verdwijnt op het moment dat Intel een eigen variant op de QuantiSpeed-ratings van AMD gaat invoeren. Voorlopig is het echter nog wachten op bevestiging van Intel dat de geruchten kloppen en meer informatie over de te gebruiken nummers.

Intel Pentium 4 met performance rating (artists impression)

Reacties (75)

Lees meer


FBI wil Amerikaans internetverkeer kunnen aftappen

Door Jonathan Brugge, 14 maart 2004 14:1491 reacties, bron: News.com

News.com bericht over een voorstel van de FBI, waarin voorgesteld wordt om ook aanbieders van breedbandverbindingen onder de zogeheten Communications Assistance for Law Enforcement Act (CALEA) te laten vallen. Deze wet geeft de bedrijven die eronder vallen de verplichting om het mogelijk te maken dat de FBI het door hen beheerde verkeer kan afluisteren. In 1994, toen de wet werd ingevoerd, kreeg de Federal Communications Commission (FCC) de bevoegdheid om te bepalen welke bedrijven precies onder de regeling vallen. Tot nog toe bleef dat beperkt tot telefoniebedrijven, maar in het voorstel van de FBI zouden ook kabelexploitanten aan de eisen van de CALEA moeten voldoen. Overigens voldeden telefoniebedrijven die breedband over hun telefoonnetwerk aanbieden al aan de wet.

FBIDe eerste protesten over het voorstel zijn al verschenen. EPIC, een organisatie voor privacy op het internet, vraagt zich af waar de macht van de FBI stopt. VoIP is een kandidaat om op dezelfde manier als telefonie behandeld te worden. Het lijkt er op dit moment echter op dat zelfs aanbieders van instant messaging-programma's een mogelijkheid moeten bieden om de gebruikers af te luisteren. Het is voor bedrijven een flinke klus om aan de voorwaarden te voldoen en het voorstel van de FBI biedt dan ook iets positiefs voor bedrijven: ze mogen de kosten doorberekenen aan de klanten.

Reacties (91)

Lees meer

FBI jaagt ook online op daders
FBI jaagt ook online op daders Nieuws van 13 september 2001
Europees Parlement: Echelon bestaat
Europees Parlement: Echelon bestaat Nieuws van 6 september 2001
BVD krijgt prive echelon
BVD krijgt prive echelon Nieuws van 13 april 2000
Wereldwijd afluisternetwerk?
Wereldwijd afluisternetwerk? Nieuws van 26 maart 2000

SiS760-chipset voor Athlon 64 aangekondigd

Door Steve Lersberghe, 14 maart 2004 03:0331 reacties, bron: SiS

SiS heeft onlangs de SiS760-chipset voor het Athlon 64-platform aangekondigd; daarnaast heeft het bedrijf bekendgemaakt dat de chipset door een aantal grote moederbordfabrikanten gebruikt zal worden. Een persbericht heeft het over fabrikanten als Asus, ECS en Gigabyte. Ter herinnering: de SiS760 komt met een geïntegreerde grafische core, die twee beeldschermen ondersteunt. De Northbridge doet z'n werk samen met de SiS964-Southbridge. Mogelijk wordt hij in een later stadium gecombineerd met de SiS965, wat ondersteuning voor PCI Express tot gevolg zou hebben. Gigabyte heeft alvast een moederbord klaar rond de SiS760, onder de naam K8S760M. Deze is voorzien van een Socket 754 en ondersteunt onder andere DDR400, 10/100Mbps Ethernet, Serial ATA RAID en acht USB 2.0-poorten Ook bij QDI vinden we een moederbord op basis van de de SiS760, met exact dezelfde benaming en specificaties als Gigabytes model. Eerder schreven we dat de chipset mogelijk in notebooks zal verschijnen, het is echter afwachten of dat ook daadwerkelijk zal gebeuren.

Schematische voorstelling SiS760

Reacties (31)


Snelle 90GB flashdisk van M-Systems

Door Willem Kerstholt, 14 maart 2004 00:0462 reacties, submitter: airliner, bron: M-Systems

M-Systems FFD 2.5Het Californische M-Systems heeft een persbericht doen uitgaan waarin zij de, naar eigen zeggen, snelste Flash Disk die op dit moment beschikbaar is presenteren. Het bedrijf, dat eerder in het nieuws kwam toen het meldde de opslag voor de Xbox Next te gaan leveren, brengt een Flash Disk uit die een burst-snelheid van 100MB per seconde haalt. Deze 2,5 inch schijf is leverbaar in groottes tot 90GB en kan een constante snelheid van 40MB per seconde halen. De schijf voldoet aan de beveiligingseisen van enkele Amerikaanse overheidsinstanties en lijkt niet direct gericht op consumententoepassingen. De prijs geeft hiervoor een indicatie; het 90GB-model zal 27.725 dollar gaan kosten, het 40GB-model gaat voor iets meer dan de helft van de hand, 14.135 dollar. De marketing manager van M-Systems ziet het product vooral tot zijn recht komen in "rugged laptops, tactical computers and other demanding applications".

Reacties (62)