Tip de redactie

Eton bouwt boombox met zonnepaneel

Door Dimitri Reijerman, 8 mei 2011 15:5980 reacties

De firma Eton heeft onder de naam Soulra XL een boombox voor iPhones en iPods ontwikkeld die met behulp van de geïntegreerde zonnecellen de accu's kan opladen. Volgens de fabrikant kan de boombox na een volle laadronde vijf uur mee.

De Soulra XL beschikt over een oplaadbare 2000mAh lithium ion-batterij. Deze kan worden opgeladen als de boombox in de zon wordt gezet en het zonnepaneel wordt opengeklapt. Bovendien wordt een iPhone of iPod die in het centraal geplaatste dock wordt geprikt ook opgeladen. Volgens Eton duurt het vijf uur om de accu van de boombox volledig op te laden, terwijl het uithoudingsvermogen van de batterijen ook circa vijf uur zou bedragen.

In de behuizing van de 3,1kg zware Soulra XL zijn in totaal acht speakers te vinden: twee tweeters, twee woofers en vier passieve speakers. Het vermogen zou 22W bedragen, terwijl er ook een bass boost-functie beschikbaar is. De Soulra XL zal binnenkort op de markt komen en heeft een adviesprijs van 300 dollar.

Eton Soulra XL Eton Soulra XL Eton Soulra XL

Reacties (80)


'Crytek Frankfurt neemt ontwikkeling Codename: Kingdoms over'

Door Bart de Water, 8 mei 2011 14:5133 reacties

Crytek Frankfurt neemt de ontwikkeling van Codename: Kingdoms over. Tot voor kort werkte de afdeling in Boedapest aan de Kinect-titel, maar Microsoft zou hebben verzocht om de verandering. Crytek Boedapest gaat werken aan tablet-games.

Website Gamasutra meldt op basis van een anonieme bron dat de Duitse ontwikkelaar negen werknemers heeft ontslagen en nog tot 35 werknemers gaat ontslaan bij zijn studio in Boedapest. Aanleiding van de ontslagen zou een plotseling verzoek van uitgever Microsoft Game Studios zijn om de ontwikkeling van het spel Codename: Kingdoms te verplaatsen naar Cryteks hoofdkwartier in Frankfurt. Het spel verschijnt exclusief voor de Xbox 360 en laat gamers vechten met behulp van de bewegingssensor Kinect.

Crytek Boedapest zal volgens de bron spellen voor tablets gaan ontwikkelen. Mogelijk gaat Crytek hiermee concurrent Epic Games achterna, dat succes had met het spel Infinity Blade op de iPhone en iPad. De titel draait op een aangepaste Unreal Engine 3. Bij navraag door Gamasutra wilde studiobaas Avni Yerli alleen bevestigen dat de vestiging in Boedapest een 'nieuwe richting en focus' krijgt. Crytek Boedapest was eerder verantwoordelijk voor Crysis: Warhead.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (33)


Google gaat interieurfoto's bij bedrijven maken

Door Dimitri Reijerman, 8 mei 2011 13:4290 reacties, submitter: Boudewijn

Google wil bedrijven gaan overhalen om foto's van hun interieur toe te voegen aan zijn Maps-, Places- en Street View-diensten. De zoekgigant stuurt desgewenst een professionele fotograaf naar een bedrijf om de beelden te schieten.

De nieuwe dienst, Google Business Photos geheten, is gestart in de VS, Japan, Nieuw-Zeeland en Australië. Bedrijven kunnen zich kosteloos aanmelden, waarna Google besluit of zij een professionele fotograaf sturen om foto's te schieten van het interieur. Google is met name geïnteresseerd in beeldmateriaal van winkels, hotels en restaurants.

Met het Google Business Photos-initiatief hoopt Google met name zijn locatiedienst Places interessanter te maken voor bedrijven. Net als bij de Street View-dienst van Google maakt de zoekreus panoramische foto's van deelnemende bedrijven. Hierdoor kunnen gebruikers van de Places-dienst 360 graden om zich heen kijken als de informatie van een bedrijf wordt opgevraagd.

Google zal de dienst mogelijk op termijn ook in Europa introduceren; op de faq-pagina is te lezen dat bedrijven uit alle landen zich kunnen aanmelden en dat Google op basis van aanbod zal besluiten waar het een fotograaf langs zal sturen.

Reacties (90)

Lees meer


Sophos neemt netwerkbeveiliger Astaro over

Door Bart de Water, 8 mei 2011 12:3013 reacties, submitter: Intellium

Antivirusfabrikant Sophos neemt Astaro over, een bedrijf dat gespecialiseerd is in het beveiligen van netwerken. Sophos ziet mogelijkheden om met een geïntegreerde beveiligingsoplossing te komen voor netwerken en pc's.

Sophos logoSophos neemt voor een onbekend bedrag Astaro over, dat is opgericht in 2000 en wereldwijd negen vestigingen heeft waar 220 man personeel werkzaam zijn. Het productgamma van Astaro bestaat uit zowel hard- als software voor het beveiligen van netwerken. Het is niet bekend wat er zal gebeuren met de mailscanner van Astaro, die gebruik maakt van signatures afkomstig van Antivir waarmee kwaadaardige software is te herkennen.

Als antivirusontwikkelaar richtte Sophos zich voornamelijk op het beveiligen van eindgebruikers. Sophos zegt de kennis en producten van Astaro te willen gebruiken om een geïntegreerde beveiligingsoplossing voor computers en netwerken te ontwikkelen. Wanneer een dergelijk product zou verschijnen, maakte de antivirusfabrikant niet bekend.

Sophos werkte al samen met Netgear, waarbij het bedrijf signatures levert voor een firewall. In 2008 nam Sophos het Duitse encryptiebedrijf Ultimaco over.

Reacties (13)


Brit ontwikkelt 15 pond kostende computer

Door RoD , 8 mei 2011 11:56220 reacties, submitter: Verwijderd

Ontwikkelaar David Braben heeft een computer ontwikkeld die slechts 15 pond moet kosten. Hiervoor krijgt de gebruiker een systeempje met een ARM11-processor op 700MHz. Er is wel een monitor met hdmi-ingang nodig.

Daarbij staat de prijs nog niet vast: mogelijk valt deze zelfs iets goedkoper uit met een prijs van rond de 10 pond. De computer, die lijkt op een usb-stick, moet via hdmi aangesloten worden op een monitor. Alhoewel de Raspberry Pi-pc voor kinderen van arme ouders is bedoeld, is hierdoor nog wel een relatief grote investering nodig. Aan het andere uiteinde van de stick bevindt zich één usb-ingang. Verder is er een sd-kaartslot aanwezig en kan het systeem ook 1080p-video decoderen. Bij de Raspberry Pi wordt opensourcesoftware meegeleverd, zoals de Linux-distro Ubuntu.

Volgens Braben zijn er vooralsnog alleen prototypes beschikbaar van de Raspberry Pi-computer. De ontwikkelaar hoopt dat binnen een jaar de eerste modellen uitgeleverd kunnen worden. Mogelijk komen er dan ook andere versies: er werd al een variant getoond die een 12-megapixelcameramodule aan boord heeft.

Het is niet het eerste initiatief in het Verenigd Koninkrijk voor goedkope computers. Eerder werd al bekend dat de Britse overheid computers voor rond de 100 pond wil verkopen, om zo meer mensen op het internet te krijgen.

Raspberry Pi pc Raspberry Pi pc

Reacties (220)


Amerikaanse overheid wil Firefox-extensie offline halen

Door Dimitri Reijerman, 8 mei 2011 11:43122 reacties

Mozilla heeft van het Amerikaanse Department of Homeland Security het verzoek gekregen om de Mafiaafire Redirector add-on van zijn site te verwijderen. Het softwarebedrijf weigert vooralsnog om aan het verzoek gehoor te geven.

De Mafiaafire Redirector add-on voor Firefox maakt het mogelijk om domeinen die offline zijn gehaald toch te openen. Volgens de ontwikkelaars is de extensie gebouwd als antwoord op het offline halen van websites in opdracht van de Amerikaanse overheid. Bij deze procedure, die vooral gericht zou zijn op p2p-websites, wordt de domeinnaam in beslag genomen.

Mozilla ontving afgelopen week een verzoek van het Department of Homeland Security met het verzoek om de Mafiaafire add-on te verwijderen van zijn website. Volgens het ministerie zou de extensie een door de rechter uitgesproken beslaglegging op een aantal domeinnamen omzeilen.

De Firefox-ontwikkelaar is vooralsnog niet ingegaan op het verzoek van de Amerikaanse overheidsinstantie omdat er geen bijbehorend rechterlijk bevel zou zijn. Bovendien meent Mozilla dat Mafiaafire slechts een forwarding-dienst is. Het softwarebedrijf heeft naar eigen zeggen een aantal vragen teruggestuurd naar het Department of Homeland Security, maar het zou tot nu toe nog geen antwoorden hebben ontvangen.

Inmiddels hebben de ontwikkelaars van de Mafiaafire Redirector ook een add-on voor Chrome uitgebracht. Het is onduidelijk of Google een soortgelijk verzoek heeft ontvangen.

Reacties (122)


Belgacom ziet aantal telefonieklanten en omzet dalen

Door RoD , 8 mei 2011 10:5135 reacties

Telecomprovider Belgacom heeft bij het bekendmaken van zijn kwartaalcijfers laten weten dat het aantal klanten met een vaste telefoonlijn met 52.000 is afgenomen. Ook zag de provider het aantal mobiele klanten verminderen.

De omzet nam in het eerste kwartaal van 2011 af met 3,5 procent, vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder, en kwam uit op 1583 miljoen euro, zo liet de provider weten. Belgacom wijdt het dalende aantal telefonieklanten aan de toegenomen concurrentie op de telefoonmarkt. Mede daardoor ziet de telco zich genoodzaakt om de verwachtingen voor het gehele jaar 2011 naar beneden bij te stellen: Belgacom verwacht dat de totale omzet voor dit jaar 1 procent of 2 procent lager uitvalt dan vorig jaar.

Wel nam het aantal klanten die televisie afnemen bij Belgacom toe met 54.000 tot een totaal van iets meer dan een miljoen klanten. Ook het aantal klanten met een vaste internetverbinding nam licht toe. Verder zag Belgacom het aantal abonnees voor mobiel internet op de laptop licht stijgen.

Belgacom maakte kortgeleden bekend dat het The Phone House België overneemt. Hiermee denkt de telco beter te kunnen inspelen op de groeiende vraag naar zijn producten en op veranderingen op de telecommunicatiemarkt.

Reacties (35)