De Britse overheid wil door middel van het aanbieden van goedkope computers meer mensen het internet op krijgen. De desktop-pc's die de overheid gaat aanbieden draaien op Linux en hebben prijzen vanaf 98 pond.
Voor 98 pond krijgen kopers niet alleen een Linux-pc, maar ook een monitor, toetsenbord, muis en helpdeskondersteuning. De computers worden in elkaar gezet door het bedrijf Remploy, dat oude pc's opknapt om ze vervolgens goedkoop te kunnen aanbieden. Het door de overheid opgezette initiatief, met de naam Race Online 2012, wordt ook financieel ondersteund door bedrijven als Microsoft, Sky en de Britse omroep BBC. Welke specificaties de systemen zullen hebben werd niet bekendgemaakt. Naast een goedkope pc is er ook de mogelijkheid om een goedkope breedbandverbinding aan te schaffen; hiervoor moet 9 pond per maand worden betaald of 18 pond voor drie maanden.
Het idee achter de goedkope pc met internetverbinding is om zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met het internet. In het Verenigd Koninkrijk zouden 9,2 miljoen mensen nog 'offline' zijn. Een groot gedeelte hiervan, zo'n 4 miljoen mensen, komt uit een sociaal en economisch achtergestelde omgeving. Remploy hoopt in de twaalf maanden dat het project loopt ongeveer 8000 systemen te verkopen. Eerder had de Britse overheid al plannen om gratis laptops uit te delen aan studenten uit arme families, maar deze ideeën werden later afgeschoten.