Volgens plannen van de Amerikaanse president Barack Obama moeten 98 procent van de Amerikanen in de toekomst toegang hebben tot snel internet. Investeringen in de breedbandinfrastructuur moeten zorgen voor versneld economisch herstel.
Obama liet in zijn State of the Union-toespraak aan het Amerikaanse Congres weten dat het met de uitrol van snelle draadloze netwerken de toegang tot internet in de VS wil uitbreiden. De aanpak van de infrastructuur in het land, waaronder ook het breedband-plan valt, is een van de grootste kostenposten van de voorstellen voor de komende jaren van Obama. De president gaf echter geen details over hoe het netwerk er precies uit komt te zien. Het is echter waarschijnlijk dat Amerikaanse telecomproviders hun netwerken met financiering van de overheid uit gaan breiden.
Eerder werd er in het Verenigd Koninkrijk een project gestart om meer mensen internet op te krijgen: er kan vanaf 98 pond een pc aangeschaft worden, met daarbij een gesubsidieerde internetverbinding die 9 pond per maand kost. Europa heeft zijn Digitale Agenda-initiatief, dat onder andere als doel heeft om te zorgen dat in 2013 iedere Europeaan toegang tot breedbandinternet heeft.