Tip de redactie

Apple moet waarschuwen voor oververhittingsrisico iPod nano in Japan

Door Dimitri Reijerman, 8 augustus 2010 16:4752 reacties

Apple heeft van de Japanse minister van Handel opdracht gekregen om op zijn site een duidelijk zichtbare waarschuwing te plaatsen voor iPod nano-bezitters. Het bedrijf moet wijzen op het risico op oververhitting bij nano's van de eerste generatie.

Eerste generatie iPod NanoIn de waarschuwing moet Apple van de minister van Handel uitleg geven hoe bezitters van een iPod nano een vervangende accu kunnen aanvragen. De stap van het ministerie volgt nadat in Japan vier gevallen aan het licht zijn gekomen waarbij gebruikers van de portable mediaspeler lichte brandwonden hadden opgelopen doordat het apparaatje oververhit was geraakt als gevolg van een defecte accu.

Bij het ministerie van Handel zouden in totaal 61 gevallen van schade bekend zijn bij iPod nano's die in 2005 en 2006 zijn verkocht. In totaal zijn 1,8 miljoen nano's van de eerste generatie in Japan over de toonbank gegaan, maar het is onbekend hoeveel daarvan een ondeugdelijke accu hebben.

Een woordvoerder van Apple liet aan persbureau AP weten dat het al een waarschuwing op zijn site had staan, maar deze was in de ogen van het ministerie te lastig te vinden. Apple belooft dat het op korte termijn de waarschuwing beter zichtbaar zal maken en dat het via e-mail zal pogen om geregistreerde iPod nano-gebruikers te attenderen op een omruilprogramma.

De Apple-woordvoerder wilde niet zeggen of de accuproblemen met de iPod nano ook in andere landen voorkomen, maar het zou volgens de firma gaan om accu's van één niet nader genoemde leverancier. In augustus 2008 waarschuwde de Japanse overheid al voor het oververhit raken van iPod nano's. Het zou daarbij gaan om spelers die een accu hadden van de Chinese firma Amperex Technology.

Reacties (52)

Lees meer

Apple ontkent accuprobleem met iPhone
Apple ontkent accuprobleem met iPhone Nieuws van 30 augustus 2009
'Nieuwe iPhone 3G smelt in broekzak'
'Nieuwe iPhone 3G smelt in broekzak' Nieuws van 1 augustus 2008

'Kapende' systeembeheerder krijgt vier jaar gevangenisstraf

Door Dimitri Reijerman, 8 augustus 2010 15:42137 reacties

Voormalig systeembeheerder Terry Childs is door de rechter veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Childs zou het gemeentelijke netwerk van San Francisco hebben 'gekaapt' door te weigeren de benodigde admin-wachtwoorden af te staan.

De zaak tegen Terry Childs loopt sinds juli 2008. De systeembeheerder werd gearresteerd omdat hij twaalf dagen lang weigerde om zijn zelfgekozen admin-wachtwoorden aan collega's af te staan. De wachtwoorden waren nodig om de routers van het stedelijke glasvezelnetwerk van San Francisco te kunnen beheren. Volgens Childs waren zijn collega's onvoldoende gekwalificeerd om toegang te krijgen tot de FiberWan-routers van het netwerk, omdat zij schade zouden kunnen toebrengen. Uiteindelijk besloot Childs de wachtwoorden aan de burgemeester te geven, nadat het conflict hoog was opgelopen.

In april werd Childs schuldig bevonden door een jury. Hij zou de antihackerswetten van de staat Californië hebben overtreden door zijn collega's toegang tot het netwerk te ontzeggen. Rechter Teri Jackson heeft de systeembeheerder bij het bepalen van de strafmaat vrijdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar. Omdat Childs al 755 dagen in voorarrest heeft vastgezeten, zal hij bij goed gedrag mogelijk binnen vier tot zes maanden kunnen vrijkomen.

Terwijl de aanklagers Childs omschreven als een machtswellusteling en een control freak, typeerde de advocaat van de voormalig systeembeheerder zijn cliënt als een 'man van karakter'. Hij liet aan IDG dan ook doorschemeren dat hij zeer waarschijnlijk in hoger beroep zal gaan tegen het vonnis.

Mogelijk zal Childs ook nog 900.000 dollar moeten ophoesten aan kosten die de gemeente San Francisco zou hebben gemaakt aan pogingen om alsnog toegang tot het netwerk te krijgen. Deze zaak loopt nog en op 13 augustus zal een hoorzitting plaatsvinden.

Reacties (137)


Ontwikkelaars geven Debian 6.0 de status 'frozen'

Door Dimitri Reijerman, 8 augustus 2010 14:2191 reacties, submitter: Sallin

Op de DebConf10-conferentie die vorige week in New York werd gehouden, is door de Debian-ontwikkelaars besloten tot een freeze van het in aanbouw zijnde Debian 6.0, ook bekend onder codenaam 'Squeeze'. Een releasedatum is nog onbekend.

Debian logoBij de status 'frozen' wordt er geen nieuwe software meer toegevoegd aan een Linux-distributie en gaat een fase in waarbij de nadruk ligt op het wegwerken van bugs en het 'polijsten' van de code. Bij de Debian-ontwikkelgemeenschap moet dit uitmonden in een stabiele Debian 6.0-release. Wanneer deze kan worden verwacht is nog niet duidelijk; in tegenstelling tot bijvoorbeeld Ubuntu werkt Debian niet met vaste release-cycli.

Met de freeze is nu duidelijk welke software in Squeeze te vinden zal zijn. Naast Gnome 2.30 zal ook de windowmanager KDE 4.4.5 beschikbaar komen, naast XFCE 4.6.2 en LXDE 0.5.0. Ook zal OpenOffice 3.2.1 beschikbaar zijn in de Linux-distributie. Debian 6.0 zal verder sneller moeten opstarten door het gebruik van insserv. Als standaardkernel is gekozen voor versie 2.6.32.

Reacties (91)


'Afbeelding van HTC Desire HD duikt op'

Door RoD , 8 augustus 2010 13:3781 reacties, submitter: tzanten

Een foto van wat vermoedelijk de HTC Desire HD moet zijn, is opgedoken in een forum uit Hong Kong. Het toestel is door HTC nog niet aangekondigd, maar er wordt verwacht dat de smartphone beschikt over een 4,3" scherm en een 1GHz-cpu.

De afbeelding, die op de website uwants.com uit Hong Kong werd gepost, toont dat de Android-smartphone lijkt op de Evo 4G die HTC onlangs in de Verenigde Staten uitbracht. Volgens de poster gaat het om een prototype van de Desire HD. De foto toont dat de afgebeelde telefoon op Android 2.2 draait. De originele Desire kreeg onlangs een update naar deze versie van Googles mobiele besturingssysteem.

Eerder dook al informatie op over een toestel dat de naam Desire HD draagt: de informatie daarover werd gevonden in een intern voorraadsysteem van Vodafone Duitsland, wat een release in Nederland niet ondenkbaar maakt. Volgens Android Central wordt de smartphone in oktober uitgebracht in Europa.

Daarnaast dook er nog een Desire-variant op die de naam Desire Z zal dragen. Deze zou beschikken over een 3,7" display en een uitschuifbaar toetsenbord. Van de Desire Z verschenen al eerder plaatjes onder de naam HTC Vision. Ook kwamen er onlangs foto's naar buiten van een nog onbekende Android-telefoon van HTC met een slidertoetsenbord en 1,2GHz-processor.

HTC Desire HD

Reacties (81)


Quake Live laat bèta-label vallen

Door Dimitri Reijerman, 8 augustus 2010 12:2369 reacties, submitter: !nFerNo

Spelontwikkelaar iD Software heeft het bèta-label van het gratis online schietspel Quake Live verwijderd. Tegen betaling komt er voor de speler meer content beschikbaar. Daarbij heeft hij de keuze uit twee verschillende abonnementsvormen.

Quake Live heeft twee abonnementsvormen. Het goedkoopste abonnement, Premium geheten, geeft toegang tot twintig extra maps. Daaronder bevinden zich maps uit eerdere Quake-versies, waaronder Aerowalk, Theater of Pain, Japanese Castles en Realm of Steel Rats. Ook komt de Freeze Tag-modus beschikbaar. Het Premium-abonnement kost 1,99 dollar per maand.

Het Pro-abonnement, dat 3,99 dollar per maand zal gaan kosten, geeft Quake Live-spelers de mogelijkheid om een eigen gameserver te starten en clans te starten. Ook kan een Pro-abonnee maximaal drie vrienden uitnodigen om te spelen in de twintig Premium-maps. Verder worden spelstatistieken een jaar lang op de servers van iD Software opgeslagen, tegenover zes maanden bij het Premium-abonnement.

Quake Live zal gratis speelbaar blijven, zo meldt iD Software. In totaal zijn veertig maps beschikbaar die zijn verdeeld over vijf game-modi. Spelers van de gratis versie krijgen ook toegang tot clans.

Quake Live

Reacties (69)


Telenet publiceert top 25 grootste downloaders - update

Door Arnoud Wokke, 8 augustus 2010 11:43243 reacties, submitter: Tomsworld

Telenet heeft een top 25 gepubliceerd van klanten die het meeste downloaden. De lijst moet aantonen dat het laten vallen van datalimieten zin heeft. Veel van de mensen in de top 25 zijn vooraf gecontacteerd door de provider over de publicatie.

Bij de lijst, die is gepubliceerd op het forum van Userbase, staan diverse mensen genoemd met hun nickname van Userbase. Die mensen hebben daar zelf toestemming voor gegeven. Bij de overige Telenet-klanten staan alleen gegevens over de hoeveelheid data die ze hebben verbruikt in de 'aanrekeningsperiode', bij de meesten ongeveer een maand.

De klant die het meest downloadde, verbruikte 2680GB. Het aantal grootverbruikers lijkt echter mee te vallen: tweaker Stormtraxx verbruikte 1489GB en was daarmee derde. De nummer 25 op de lijst verbruikte echter 'slechts' 699GB. De lijst geeft de 25 klanten weer van Telenet die het meeste data hebben verbruikt. Het blijft in het midden wat voor data dat is. Overigens is de periode na het afschaffen van de datalimieten nog erg kort: Telenet gaf in februari aan de datalimiet in juli te gaan laten vallen voor het abonnement TurboNet.

Update: aangepast dat de limieten in juli in plaats van februari afgeschaft zijn.

Reacties (243)


Hoofd van Apples iPhone- en iPod-afdeling treedt af

Door RoD , 8 augustus 2010 10:34131 reacties

Mark Papermaster, die bij Apple aan het hoofd stond van de iPhone- en iPod-divisie stopt bij het bedrijf. Het is niet bekend of hij vrijwillig is vertrokken of weggestuurd is door Apple. Papermaster wordt opgevolgd door Bob Mansfield.

Mark PapermasterSteve Dowling, woordvoerder bij Apple, bevestigde tegenover The New York Times dat Papermaster vertrokken is bij de iPhone-maker, en wordt opgevolgd door Mansfield, die voorheen betrokken was bij de ontwikkeling van de Mac-computers. Papermaster was zestien maanden bij Apple in dienst.

Papermaster stond aan het hoofd van de divisie die verantwoordelijk is voor de ontwikkeling van de iPhone 4. Apple kreeg recentelijk veel kritiek over het antenneontwerp van de nieuwe iPhone, die bij een bepaalde wijze van aanraken leidt tot een verlies van signaal. Apple heeft niet bekendgemaakt wat de reden is van het vertrek.

De Apple-topman begon in 2008 zijn werk als hoofd van de iPhone- en iPod-afdeling. Daarvoor was hij in dienst bij IBM, dat probeerde te voorkomen dat hij ging werken voor Apple door een rechtzaak aan te spannen. Volgens IBM had Papermaster kennis van bedrijfsgeheimen die niet in handen van Apple mochten vallen.

Reacties (131)