Dell lijkt niet de enige fabrikant te zijn met notebooks die batterijproblemen veroorzaken. Apple heeft namelijk bekendgemaakt dat 1,8 miljoen batterijen zullen worden omgewisseld. De accu's die Apple omruilt zijn geleverd in de vorige generatie laptops van het bedrijf, namelijk de iBook G4 en de PowerBook G4. Net als de Dell-accu's die worden omgeruild, zijn ook de accu's van Apple gefabriceerd door Sony.
De batterijen worden omgeruild omdat Apple in totaal negen meldingen heeft gekregen van batterijen die oververhit raakten. Twee van deze oververhittingsgevallen resulteerden in lichte verwondingen bij gebruikers. De batterijen zijn geleverd in combinatie met de 12" iBook G4, de 12" PowerBook G4 en de 15" PowerBook G4 tussen oktober 2003 en augustus 2006. Van de 1,8 miljoen batterijen die Apple omwisselt zijn er 1,1 miljoen in de VS geleverd en ongeveer 700.000 buiten de VS. Het bedrijf adviseert om de batterijen helemaal niet meer te gebruiken en eventueel de adapter te gebruiken om te werken op de laptop totdat de vervangende batterij arriveert. AppleInsider meldt in gerelateerd nieuws dat Apple ook accu's van MacBook Pro-systemen heeft omgeruild. Het bedrijf heeft aan deze actie echter weinig ruchtbaarheid gegeven.


Update (23.15): Ondertussen heeft Apple de terugroepactie ook bevestigd. Echter, accu's voor de 12" iBook G4 met de serienummers 6C510 tot 6C518 en 6C523 tot 6C626 staan niet op de website van Apple vermeld, maar wel op de website van de U.S. Consumer Product Safety Commission. We zullen zo spoedig mogelijk proberen meer duidelijkheid in deze situatie proberen te schetsen.
Update 2 (25-08 / 11.55): Na contact opgenomen te hebben met Apple Nederland blijkt dat de reeks te vervangen batterijen die Apple op de eigen website vermeldt de juiste is. Voor de 12" iBook G4 gaat het dus om de serienummers 6C519 tot en met 6C552 van het batterijmodelnummer A1061.