Telenet introduceert streamingdienst voor digitale televisie

Telenet heeft een nieuwe dienst gelanceerd met de naam Yelo. Klanten kunnen met Yelo door het hele huis televisie streamen naar een computer, iPhone of iPad. Een digitaal-tv en internetabonnement bij Telenet is vereist voor de dienst.

Yelo logoYelo werkt samen met de Digibox- of Digicorder-settopbox die Telenet levert bij zijn digitale tv-abonnement. Klanten kunnen een select aantal tv-zenders via een wifi-verbinding naar een iPhone, iPad of een pc streamen. Naast een live-tv optie biedt het platform ook een online videotheek voor video on demand en als de klant in het bezit is van een Digicorder kan deze op afstand geprogrammeerd worden. Yelo maakt geen gebruik van de tuner in de tv-ontvanger, waardoor het mogelijk is om in een enkel huishouden gelijktijdig meerdere zenders te kijken. Bij de lancering zijn er tien kanalen beschikbaar voor live-streaming, waaronder één, vrt, canvas en studio 100. Met vtm is de provider momenteel nog in onderhandeling.

Telenet wil de lancering gefaseerd aanpakken, en momenteel zijn dan ook nog alleen de iOS-apps beschikbaar. In januari wordt de dienst opengesteld voor pc en Mac-gebruikers, en een Android-applicatie is momenteel in de testfase. Het bedrijf is van plan via verschillende kanalen, waaronder Facebook en Twitter, in gesprek te treden met gebruikers van het systeem en aan de hand van feedback nieuwe features in te gaan plannen. Naast een uitgebreider aanbod, en ondersteuning voor meer platformen, staat ook toegang via publieke hotspots al op de planning.

De streams zijn beveiligd met drm en worden vooralsnog aangeboden in standard definition met een bitrate die loopt van een paar honderd kb op iPhone, tot 1,2Mbit bij de pc-versie. Een compleet businessmodel heeft het bedrijf nog niet en daarom zal de dienst de eerste zes maanden gratis te gebruiken zijn. Daarna zal bekeken worden op welke manier de klanten zullen moeten gaan betalen.

Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

19-12-2010 • 11:04

50

Submitter: Big Womly

Lees meer

Reacties (50)

50
49
19
1
0
15
Wijzig sortering
Zorgt deze service niet voor enorm veel dataverkeer?
Elke stream moet afzonderlijk worden aangeboden. of niet?
Inderdaad, en het komt zelfs op de zogenaamde Telemeter hoewel het verkeer afkomstig is van Telenet.
Telenet biedt al langer films aan via internet (gewoon huren dan) en daar werd serieuze kritiek op gegeven dat dit ook op de meter kwam (toen we nog maar 15GB hadden). Telenet had dat verkeer van de meter geschrapt, maar blijkbaar maken ze nu gewoon dezelfde fout. Je betaalt dus 2 maal: de prijs van het abonnement (nu is het nog gratis voor internet en digitale tv gebruikers, maar dat zal het waarschijnlijk niet blijven) en het extra volume aan verkeer.

Mobistar (een Belgische GSM provider) biedt al langer TV aan op smartphones en daar wordt het verkeer niet meegerekend, maar daar zou de kwaliteit wel serieus slechter zijn als bij Yelo)

[Reactie gewijzigd door SMGGM op 23 juli 2024 06:30]

PCTV traffic kwam vroeger ook al niet op de telemeter, dus waarom zou de reïncarnatie daarvan plots wél meetellen ?
Ik heb de persconferentie live gevolgd, en er werd gezegt dat de eerste 6 maand een soort van testfase is. In die testfase is het voor iedereen (klanten met digitale tv dus) gratis te gebruiken. Ook ging het verbruik van de telemeter afgaan. Voor het kleinste pakket gingen ze wel een toegeving doen, maar geen idee meer of dat ze het maximum verbruik gingen omhoog halen, of dat ze het niet gingen laten meetellen.
Na die 6 maand proefperiode, gaat de dienst betalend worden, maar zou het niet meer van de telemeter afgaan.

Achter de naam "Yelo" zit btw heel veel. Ze hebben namelijk in google aan het zoeken geweest naar een term met weinig hits." Ook verwijst yelo niet naar de kleur geel, het verwijst wel naar het logo van telenet"... Het was dan op de persconferentie ook nog nodig om even tijd te spenderen aan een discussie over de uitspraak van iPad (iped of ipad?) terwijl ze het ding soms ook een iPod noemden, en de demo voor "PC" werd op een macbook gehouden...
Werkte PCTV niet via de kabel? Dat was toch gewoon een ditributiekabel aangesloten op je PC?

Edit: ik heb het even opgezocht en dat was vroeger..

[Reactie gewijzigd door Wafje op 23 juli 2024 06:30]

Anoniem: 116947 @SMGGM19 december 2010 12:49
Het is toch logisch dat als je dit gebruikt dat je datatrafiek gebruikt en aangezien dat het enkel via wifi is dat er trafiek van je telemeter afgaat.... Als ik morgen bij vrienden ben en daar verbonden ben via wifi dan gebruik ik hun datalimiet verder op.

Je moet het ook relativeren... je gebruikt slechts enkele honderden Kb... Je gaat ook geen uuuuren tv kijken op zo'n klein scherm... Echt interessant wordt het trouwens pas vanaf dat je via 4G zal kunnen TV kijken. Nu is het meer een leuke app, enkel de digicorder programmeren zie ik me met deze app doen op deze moment.
Ze bieden nu ook al digitale tv aan, deze streams moeten dus toch al over het netwerk. En aangezien dit een kabelnetwerk is wordt elke stream toch gemulticast naar elke node;

Ze bieden momenteel enkel een tiental zenders aan, dit zijn de meest populaire zenders, dus veel kans dat die toch al op elk moment van de dag naar een van de buren opgestuurd worden.

Dus als ze dit goed afstellen en de digibox de encoding laten doen naar het iphone formaat zal er nauwelijks sprake zijn van meer dataverkeer.

Vind het wel jammer dat ze hier extra voor zouden aanrekenen.


Ik hoop dat belgacom nu snel hetzelfde doet want dit is technisch niet echt zo vernieuwend.

Zo kan je nu al makkelijk belgacom tv kijken op je pc door deze op de router aan de poort van de belgacom digibox te verbinden ipv een lan poort.
Met een netwerk sniffer zal je zien dat hierop mpeg multicast doorgestuurd worden.
Eens je de netwerk adressen te pakken hebt kan je eenvouding in vlc de stream bekijken.

(men deed dit 3jaar geleden al)
http://www.youtube.com/watch?v=mxXNeZZGU4I
1,2Mbit/s is wel wat weinig om op de pc te kijken hé. Ik vrees voor de beeldkwaliteit.
Hangt ook veel van de compressie af. Een mpeg2 stream via sat draait vaak rond de 2Mbit Als men hier mpeg4 gebruikt dan is het meer dan voldoende.
Beeld- en geluidskwaliteit

De beeld- en geluidskwaliteit van films en programma’s uit TV-theek is te vergelijken met dvd-kwaliteit. Dankzij de Flash player zijn de beelden ook op volledig scherm te bekijken.

* 1 Mbps videostream
* 128 Kbps stereoaudiostream
* Codering in Flash Video:
o H.264/MPEG-4 AVC voor video
o AAC voor audio

http://onlinesupport.tele...k-films-yelo-kan-bekijken
Ja, dit zal waarschijnlijk wel voor veel datastream zorgen, die al dan niet extra wordt aangerekend (telenet kennende).
En er staat wel dat het de eerste 6 maand gratis is, maar daarna zal het waarschijnlijk betalen zijn.
Registreert de Telemeter mijn verbruik op Yelo?
-Ja, als je een film of programma bekijkt via Yelo, wordt dit bijgeteld op je Telemeter.


En deze dienst bestaat al zeker 5 jaar: pctv. Nu wordt er enkel het woord iphone en ipad toegevoegd.
Waar heb je deze info ergens gevonden? Mij lijkt het totaal niet logisch als ze dit bij je telemeter optellen. Het tv signaal komt toch altijd binnen, of je nu tv kijkt of niet Telenet zend altijd alle zenders uit. Ik lees dat je alleen in je eigen huis de tv zenders zou kunnen kijken dus zou er alleen intern in het huishouden meer dataverkeer zijn, dus ik zie niet in waarom Telenet dit bij je telemeter zou optellen.
Omdat de dienst wss rechtstreeks via internet zal verlopen. Het is niet zo dat je gewoon een signaal van je digicorder zal kunnen door sturen naar je PC,vandaar dat dit bij je internet trafiek zal gerekend worden
Mij lijkt het totaal niet logisch als ze dit bij je telemeter optellen.
Telenet kent het woord logica niet. In het begin toen je films kon huren werd dat ook vrolijk van je limiet getrokken...

Als je deze dienst gebruikt met 3mensen is je volledige bandbreedte al opgebruikt in het huis. Krijg je het Belgacom-effect wanneer iemand wil gaan surfen :O
Ja, zoals met al die zaken wil men de consument eerst 'verslaafd' laten worden aan een nieuwe dienst en wanneer dat gebeurd is, laten betalen.

Raar vind ik wel dat de zenders zélf hun goedkeuring moeten geven. Ik dacht dat die gewoon hun signaal via een kabelaanbieder verstuurden en daarom snap ik niet dat je toestemming moet krijgen om dat signaal binnen je huis te streamen.
Men heeft vandaag met de zenders een overeenkomst voor uitzendingen via normale distributie. En de zenders op zich hebben dan ook weer overeenkomsten met content eigenaren om programmas uit te zenden via die kanalen. Iedereen moet dus eerst akkoord gaan met distributie over het internet voordat er ook effectief over het internet kan uitgezonden worden.

Vergeet niet dat als dit project eenmaal volledig is uitgerold de uitzendingen over het internet zullen moeten gaan en dus het netwerk van Telenet zullen verlaten voor streaming naar bijvoorbeeld de smartphone.
Telenet zou bijvoorbeeld eens aan zijn klanten kunnen denken en zoiets nu gewoon gratis blijven aanbieden bij wijze van extra service :/
telenet heeft nog ooit iets gedaan voor zijn klanten, ze lokken ze met mooie aanbiedingen, maar vanaf ze klant zijn, dan worden ze genegeerd
Gelukkig kan je gewoon per maand opzeggen tegenwoordig en zit je er dus niet te lang aan vast als het je niet bevalt. Enige lock-in is de tegenzin voor het gedoe met oversluiten naar een nieuwe provider, de zooi wéér installeren en soms een dag geen internet tussen af- en aansluiten...
Een leuk detail dat m'n vergeet te melden in het artikel is dat er momenteel ook 25 gratis films en kortfilms zijn te bekijken ;) Een aantal films die gratis te bekijken zijn; 16 Blocks, The Wicker Man, RAMBO IV, Superhero Movie, Austin Powers: Internation Man of Mystery, ..... Ik heb de dienst gisteren al uitgeprobeerd en het werkt best goed, nuja, het is soms wat traag en er kan wat lagg voorkomen.. :)

[Reactie gewijzigd door filenox op 23 juli 2024 06:30]

Ik zie maar 1 gratis film (reservoir dogs) en de kwaliteit op PC is maar flauw..
ik keek via PCTV, op ipad/iphone krijg je idd die films gratis
Veel aandacht voor oude wijn in nieuwe zakken. Telenet heeft namelijk reeds sinds meer dan 5 jaar z'n PCTV website waarbij je eveneens op PC films kon huren (want daar gaat dit hoofdzakelijk om) en enkele zenders bekijken.

Yelo is dan ook niets meer, hetziij overgoten met een sausje iPhone en iPad zodat het er bij de pers als zoete broodjes ingaat. Het grappige is zelfs dat men op hun website gewoon een Find & Replace heeft gedaan van PCTV door Yelo, en op die manier ook de fouten mee heeft overgenomen (PCTV telde namelijk NIET mee in je verbruik, bij Yelo is dit wel het geval).

Trouwens Yelo werkt NIET samen met je Digibox of Digicorder, al moet je wel klant zijn voor digitale TV en internet. Ook wat dit laatste betreft krijgen we weer het klassieke "broodje aap" verhaal... je kan het enkel gebruiken op een TN verbinding omdat het zo moet "van Hollywood" terwijl de stream voorzien is van een TN login en DRM !
als je dat bekijkt op het scherm van een iphone valt het best wel mee
Voor de mensen die dachten overal te kunnen kijken met dit:

"Je kan enkel films of live tv bekijken met een computer die aangesloten is op het Telenet-netwerk."

Zowel met iphone/ipad als PC. Dus zelfs als je een geldige login hebt met een actief abonnement kan je dus enkel kijken als je via een telenet verbinding verbonden bent. Dus op reis naar een filmpje kijken zit er dus niet in tenzij er telenet hotspots in de buurt zijn (waarvoor je ook lekker mag betalen).

Dan blijf ik toch nog even bij mijn mediacenter waarmee ik echt overal waar er internet is TV kan kijken
Wat eigenlijk wel grappig is want als ze toch dergelijke check kunnen invoeren (en daar is niets mis mee) dan moeten ze ook kunnen zien dat het genereerde traffiek van die dingen ook afkomstig is van het telenet netwerk... .
Ze zullen waarschijnlijk die streaming servers enkel toegankelijk maken voor het eigen netwerk.
Dit is niet moeilijk hoor.
heb het gisterenavond geprobeerd op de ipad en de kwaliteit is nu niet bepaald deftig te noemen :s


Zolang ze deze niet naar boven schroeven hoeft het voor mij niet.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.