De Belgische isp Telenet mag niet meer met de slogan 'internet tegen lichtsnelheid' adverteren, zo heeft de Jury Ethische Praktijken beslist. Volgens de JEP kan het klanten makkelijk ontgaan dat het in de advertenties om overdrijving gaat.
Het besluit is mede ingegeven door het feit dat Telenet geen 'fiber to the home'-netwerk heeft, ook al worden voor de backbone wel glasvezelverbindingen gebruikt. "De Jury merkt op dat aangezien het in casu om een Fiber to the Node netwerk gaat en niet om een Fiber to the Home netwerk (terwijl dergelijke netwerken wel al bestaan in het buitenland), de bewering 'tegen lichtsnelheid' onterecht wordt gebruikt en van aard is om de consument te misleiden."
De JEP heeft Telenet opgedragen om zijn reclame op twee punten aan te passen. De slogan 'internet tegen lichtsnelheid' mag niet meer worden gebruikt, terwijl bij opmerkingen over fiber een voetnoot moet worden gezet met als strekking dat die over de backbone gaan en niet over de last-mileverbinding.
De uitspraak volgt op een klacht van een forumlid van Userbase. Telenet kan in beroep gaan, maar de juridische afdeling van Telenet is nog aan het bekijken of het daar heil in ziet, schrijft dagblad De Standaard.