Tip de redactie

VIA introduceert goedkope 64-bit PCI controller

Door Guus Besuijen, 8 december 2001 23:1636 reacties, bron: Hardware.info

Hardware.info meldt dat Chipsetfabrikant VIA de VPX-64 (VT8101) PCI controller op de markt heeft gebracht. Deze nieuwe southbridge is compatible met VIA’s V-MAP architectuur en kan hierdoor probleemloos worden gecombineerd met VIA’s DDR-chipsets. De VPX-64 maakt het mogelijk om 64-bit 33MHz en 66MHz PCI-slots op één moederbord te integreren. Moederborden met 64bit 66MHz PCI-slots worden hierdoor in de toekomst dus mogelijk een stuk goedkoper. Volgens Hardware.info maakt de doorvoersnelheid van 533MB/s de VPX-64 een ideale partner voor Ultra-SCSI controllers:

VIAEen controller als de VPX64 komt natuurlijk het best tot zijn recht in een zwaarder systeem zoals een high-end werkstation of een server. In combinatie met de north bridges van VIA is het mogelijk om een betrekkelijk goedkoop platform voor dit soort systemen samen te stellen. De controller kan maximaal vier 64 bits PCI-sleuven en ook nog eens zes PCI-32 uitbreidingspoorten aansturen.

We bedanken Ray! voor de tip.

Reacties (36)

Lees meer


Hoe fatsoeneer ik de binnenkant van mijn PC?

Door Matthijs Hakfoort, 8 december 2001 20:0672 reacties, bron: Viper's Lair

Bij Viper's Lair vinden we een artikel waar nu eens ingegaan word op een van de grote vragen in het leven: Hoe verbeter ik mijn airflow? De oplossing brengt de site in een tweedelige guide. Hierin wordt ingegaan op het netjes wegwerken van kabels, zodat de ingewanden van je PC er ineens een heel stuk opgeruimder uitzien. In dit eerste deel werkt de auteur met een Antec SX1030B bigtower kast. In het tweede deel zal een kleiner Lian Li kastje onder handen genomen worden. De eerste tweak die de auteur toepast is het vouwen van de IDE kabels onder het moederbord, zodat die precies op maat komen te zitten. Daarna gaat hij aan de slag met het enorme aantal kabels dat aan de gebruikte Enermax 350W voeding ontspruit. Deze worden netjes in buisjes verstopt en langs de wanden geleid:

Vipers Nette Kast

De auteur heeft (zoals het de echte tweaker betreft) weer wat aanmerkingen op zijn eigen werk en zal met het volgende onderdeel proberen beter zijn best te doen .

Verwijderd was degene die ons dit nieuws in de schoot worp.

Reacties (72)

Lees meer

Lian-Li PC-76 review
Lian-Li PC-76 review Nieuws van 24 september 2002

Veiligheidslek had grote bedrijven in VS kunnen nekken

Door Cyril Roos, 8 december 2001 17:1052 reacties, bron: Automatiseringsgids

WorldcomeEen aantal grote internationale bedrijven zijn vorige week ontsnapt aan een potentieel beveiligingsrisico waaraan ze maandenlang zijn blootgesteld. Adrian Lamo, een bekende 'white hat' hacker, ontdekte dat hij via de publieke website van het telecom bedrijf Worldcom op een beheerserver kon komen, en op die manier de intranetten van ruim 500 aangesloten bedrijven kon platleggen. Onder de clients bevonden zich onder andere General Electric, Daimler Chrysler, McDonald's, AOL Time Warner, Sun Microsystems en Bank of America. Via de beheerserver kon hij de passwords achterhalen van de routers in de prive-WAN's van de aangesloten bedrijven. De netwerken waren niet ontworpen om op het internet te worden aangesloten.

Ook Worldcom zelf was niet buiten gevaar, want Lamo had tevens de mogelijkheid om passwords van werknemers van Worldcom te veranderen, waardoor hij zich zou kunnen voordoen als medewerker.

Afgelopen weekend heeft de 20 jarige Adrian Worldcom geinformeerd, en ze geholpen met het dichten van het lek. Lamo werd dit jaar bekend door het vinden van beveiligingslekken bij onder andere Yahoo en Microsoft.

Verwijderd, bedankt voor je submit

Reacties (52)


AnandTech bespreekt GameCube hardware

Door Martin Sturm, 8 december 2001 15:3757 reacties, bron: AnandTech

In het kader van de artikelen serie 'Hardware Behind the Consoles' bekijkt Anand Lal Shimpi uitgebreid de hardware van gameconsoles. Na de Xbox heeft AnandTech nu de Nintendo GameCube, die sinds een paar weken op de Amerikaanse markt verkrijgbaar is, aan een uitgebreid onderzoek onderworpen.

Waar de Xbox in feite een aangepaste PC is, is de GameCube van het begin af aan ontwikkeld als spel console. De GameCube is voorzien van een RISC processor die afkomstig is van IBM. Deze CPU is een afgeleide van de PowerPC 750CXe microprocessor welke is uitgebreid met ongeveer 40 extra instructies. De Gekko (de codenaam van de CPU) is gebaseerd op 0.18 micron techniek, en loopt op een kloksnelheid 485MHz. De FSB frequentie waarmee deze processor met de rest van de Gamecube communiceert is 162MHz, wat 1/3 is van de kloksnelheid van de CPU. De GameCube is voorzien van 64KB L1 cache, en 256KB L2 cache, wat in beide gevallen twee keer zoveel is als de Xbox. Voor het intern geheugen is de GameCube voorzien van 1T-SRAM, wat een nieuw type geheugen is met een zeer lage latency. Nintendo heeft hiervoor gekozen, omdat hierdoor de beschikbare geheugenbandbreedte erg efficiënt benut kan worden. Het werkgeheugen is geklokt op 384MHz, en is 24MB groot.

Voor het videogebeuren was het bedrijf ArtX verantwoordelijk. Deze naam zul je niet terugvinden op de GameCube, want ArtX is medio 2000 overgenomen door ATi, en derhalve staat deze naam ook op de videochip. In de GameCube is een geïntegreerde chip te vinden die de northbridge, I/O controller, audio en grafische verwerking combineert. De Flipper, zoals deze chip heet, loopt op een frequentie van 162MHz en communcieert met een 64-bits interface met de Gekko. De GPU heeft geen programmeerbare T&L unit, zoals op veel moderne videokaarten voor de PC tegenwoordig wel te vinden is (en ook in de Xbox). Dit is een lichte teleurstelling, al verwacht Anand dat deze T&L unit geoptimaliseerd is voor de toepassing in console spellen en dus betere resultaten oplevert dan in de eerste grafische kaarten met T&L support voor de PC. De Flipper is voorzien van 2MB Z-buffer en 1MB texture cache, wederom uitgevoerd in 1T-SRAM. Dit cache geheugen zit geïntegreerd in de GPU, waardoor een zeer hoge bandbreedte mogelijk is, tot zelfs 10.4GB/s voor de texture cache.

Net als in het Xbox artikel wordt ook de GameCube vergeleken met z'n directe concurrenten, de Xbox en de Playstation II. Het is duidelijk dat de pure performance van de Xbox beter is dan de GameCube. Echter het verschil is niet zo groot als de specificaties doen vermoeden. De Playstation II is duidelijk de mindere van het stel wat betreft grafische prestaties. Het verschil met de GameCube ten opzichte van de andere, is het feit dat er geen DVD's afgespeeld kunnen worden en dat de GameCube een hoop voorzieningen die op de Xbox wel te vinden zijn (harddisk, ethernet aansluiting) moet ontberen. Een positief punt van de GameCube is dat hij wel een stuk goedkoper is:

Both the GameCube and Xbox are clearly superior to the PS2 in terms of the quality of the graphics seen in games available today. The transition from PS2 to GameCube and/or Xbox is a fairly large leap, but going between GameCube and Xbox is a bit less dramatic.

[...] What Nintendo has going for themselves is a console with tremendous amount of support, a history of great first party titles as well as a tremendous focus on gameplay and quality. The GameCube is very efficiently designed and is undoubtedly cheaper to manufacture because of the Gekko/Flipper chips; with the exception of the Xbox it is leaps and bounds beyond the other consoles and should be a healthy competitor in the future as well.

Binnenkant Nintento's GameCube met IBM en ATi chips

Reacties (57)


Philips verbetert kwaliteit van elektronisch papier

Door Mark Timmer, 8 december 2001 14:4041 reacties, bron: WebWereld

Elektronisch papierAl een tijd lang is Philips bezig met de ontwikkeling van elektronisch papier, maar tot nu toe waren de kosten nog hoog en de kwaliteit laag. Men heeft echter een doorbraak bereikt, waardoor er goedkoper geproduceerd kan worden. Bovendien zal de nieuwe methode ook de kwaliteit ten goede komen. Tot op dit moment maakten de wetenschapper nog gebruik van silicium, de stof die ook gebruikt wordt bij de productie van computerchips. Philips Research heeft echter ontdekt dat er met bepaalde polymeren ook elektronisch papier gemaakt kan worden, en dat dit goedkoper en betere producten oplevert.

Er zijn nog wel een aantal andere problemen, die een snelle invoering in de weg zullen staan. Zo heeft men nog problemen met het energieverbruik en zal het oppervlak nog wel wat vergroot moeten worden. Huidige testmodellen hebben namelijk slechts een oppervlakte van vijf vierkante centimeter, maar er wordt hard gewerkt aan dit punt. Wat betreft het aantal kleuren zit het voor nu nog wel even goed, aangezien de polymeer-verbindingen voor maar liefst 256 grijstinten zorgen. In tegenstelling tot het monochroom dat silicium bood, is dit vanzelfsprekend een hele verbetering.

Met dank aan Verwijderd voor de tip richting WebWereld.

Reacties (41)


Apple: Microsoft moet geld betalen in schikking

Door Frans Bouma, 8 december 2001 12:3147 reacties, bron: C|Net

In de rechtbank-soap "Microsoft vs. U.S." is een nieuwe speler voor het voetlicht getreden: Apple. De computerfabrikant uit Cupertino, Californië, stond lange tijd aan de zijlijn in het 'drama', maar ziet nu zijn kans schoon voordeel te halen uit de ontstane situatie. Apple's grondlegger en CEO Steve Jobs vindt namelijk dat Microsoft niet de voorgestelde boete in 'natura' moet betalen, bijvoorbeeld door het schenken van gratis software aan scholen, maar door het storten van $1 miljard in een speciaal fonds waar o.a. de scholen weer hun computer-apparatuur van kunnen bekostigen.

Op zich lijkt dit lood om oud ijzer: als men van de gelden uit het fonds Microsoft-software koopt, is het eindresultaat gelijk aan het nu op tafel liggende voorstel van de schenking van duizenden licenties. Echter ervaring leert dat scholen veelal gebruik maken van Apple-computers en -software. Een geldboete, gestort in het door Jobs voorgestelde fonds, zou voor Apple voordelig uit kunnen pakken:

Microsoft anti-trustAnalysts and Microsoft critics warn that Apple's big stake in the educational market could be jeopardized by Microsoft pouring in millions of dollars of free software. Some critics have even called the giveaway anti-competitive.

Under the Microsoft proposal, the software giant could become a key beneficiary. The enticement of free software could encourage school districts to spend $500 million on Microsoft-compatible equipment and services. By contrast, if Microsoft were to give $1 billion to charitable institutions geared toward building technology capabilities inside of schools, Apple could greatly benefit because schools that could not previously afford new computers would become technology buyers.

Ookal lijkt het voorstel van Jobs een beter voorstel dan wat is geopperd door Microsoft, het is niet het doel van het rechtssysteem om bedrijven direct, dan wel indirect, financieel voordeel te bieden door het straffen van een gedaagde concurrent, tenzij het gaat om schadevergoeding, waar hier geen sprake van is. Het lijkt erop dat het laatste woord hier nog niet over is gezegd.

The Genie, bedankt voor de tip!

Reacties (47)

Lees meer

Staten VS: Office poorten naar Linux
Staten VS: Office poorten naar Linux Nieuws van 20 december 2001
Microsoft bezig met schikkingsvoorstel
Microsoft bezig met schikkingsvoorstel Nieuws van 10 september 2001

Groene Athlon XP gesignaleerd

Door Hielko van der Hoorn, 8 december 2001 12:1871 reacties, bron: VR-Zone

Bij VR-Zone zijn plaatjes verschenen van een Athlon XP met een groene packaging. Afgezien van de kleur lijkt de processor precies hetzelfde te zijn als de oude Athlon XP met een bruine packaging. Wat de reden is van de overstap van een bruine organic pin grid array naar een groene OPGA packaging is niet bekend, maar het ziet er in iedergeval wel leuk uit :

Groene Athlon XP 1500+

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (71)

Lees meer


Makkelijk frauderen met licenties Windows XP

Door Mark Timmer, 8 december 2001 12:1666 reacties, bron: The Register

Microsoft IT AcademyTot nu toe was het zo dat studenten en docenten software van Microsoft goedkoper konden krijgen, door eerst te betalen en dan de bon samen met een onderwijs-bewijs op te sturen naar het softwarebedrijf. Volgens kwam de CD met het betreffende programma via de post. Nu zijn de zaken echter omgedraaid, zo schrijft The Register. Wie in Engeland onder de "Student and Teacher" voorwaarden een softwarepakket koopt, krijgt gewoon de volledige versie mee. Zonder problemen is deze te installeren, en controle is er niet meer.

The Register ging op onderzoek uit, en kwam thuis met Windows XP voor slechts 37,35 pond, wat neerkomt op iets minder dan 60 euro. Voor dezelfde versie voor niet-studenten, zou normaal gesproken echter 132,49 pond (ruim 210 euro) betaald moeten worden. Hiervoor kreeg men een CD mee die behalve een extra tekstje op de CD zelf en de doos, geen afwijkingen leek te vertonen van de dure varianten. Het lijkt er dus op dat er op deze manier wel heel eenvoudig gefraudeerd kan worden. Uiteraard weet iedereen dat dit fout is, maar het is de vraag of Microsoft er goed aan heeft gedaan om dit zo uit te lokken.

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (66)


ATi RV250 komt in maart

Door Hielko van der Hoorn, 8 december 2001 11:4925 reacties, bron: X-Bit Labs

X-Bit Labs schrijft dat er een gerucht uit de buurt van Taiwan is komen huppelen over de ATi RV250 chip. Volgens bronnen, waarschijnlijk iemand van TSMC, zal de ATi RV250 chip komende maart aangekondigd worden. Wat voor videochip dit precies is, is momenteel nog onduidelijk. Informatie die rond circuleert suggereert dat de chip gebakken zal worden met een 0.15micron procédé, een clocksnelheid tussen de 300-350MHz zal krijgen, met 32 of 64MB geheugen wordt uitgerust wat op 230MHz DDR of 300MHz SDR zal draaien. Daarnaast zal de kaart alle features van de ATi Radeon 8500 krijgen, zoals HyperZ II en TrueForm:

ATi logoSo, if ATI is the most "muddling" company, then RV250 is "the most muddled chip of the most muddling company". Not because we don’t know a lot about it. On the contrary, there is too much info circulating about it: 0.15micron manufacturing technology, 4 rendering pipelines with 2 TMUs each, 300MHz-350MHz chip frequency, DDR SDRAM or SDRAM memory chips working at 230MHz or 300MHz respectively, 32MB/64MB memory size, 128bit/64bit DDR SDRAM interface or 128bit SDRAM interface, HyperZ II and TrueForm Unit, adaptive FSAA, Vertex Shader Unit, HydraVision, DirectX 8.1.

In other words, it is a fully-fledged modified RADEON 8500 (R200). However, what does the latter "V" ("Value") in the codename of the chip stand for? As we know, it is typical of low-cost solutions such as RADEON 7500 (RV200). There is no R250 chip in ATI’s plans, but there is R300 chip due in Q2 2002. Anyway, things may change before March comes, and RV250 may lose this letter easily. And maybe nothing will get lost and ATI, as usual, will make some indistinct press-release devoted to the launching of another RADEON XXXX, which will be then translated into normal language with the help of other unofficial sources.

Met dank aan RawPeanut voor de tip.

Reacties (25)


Nederlanders doen het goed op de WCG

Door Frans Bouma, 8 december 2001 11:4922 reacties, bron: WorldCyberGames

World Cyber GamesDe World Cyber Games (WCG), het WK voor gamers, wordt op dit moment gehouden in Seoel, Zuid Korea. In alle disciplines, StarCraft, Quake III Arena, FIFA 2001, Age of Empires II, Unreal Tournament en Counterstrike, strijden gamers uit 37 landen om een deel van de prijzenpot van $300.000,-. En de eer natuurlijk . De Nederlanders doen het goed, bij de meeste 1/8e finales zijn wel een of meerdere Nederlanders betrokken. Toch geven ze zichzelf weinig kans om een hoofdprijs in de wacht te slepen. Tim Taminiau, een van de Nederlandse deelnemers, verklaarde gisteren in het NRC Handelsblad:

"Van die Koreanen winnen we nooit, dat zijn beroeps, die zitten de gehele dag achter hun computer".

Niet zo gek, in Zuid Korea heeft de helft van alle huishoudens een breedband Internet-aansluiting en wordt het grootste online spel gespeeld: Lineage van NCsoft. Op elk moment van de dag zijn er zo'n 140.000 mensen het spel alleen al in Zuid Korea online aan het spelen. Dat is meer dan Quake III Arena, Counterstrike en Unreal Tournament bij elkaar.

Reacties (22)


Asus A7N266-E moederbord review

Door Robin van Rootseler, 8 december 2001 09:3923 reacties, bron: SocketA.com

Chris Tom van SocketA.com heeft een review gemaakt van de Asus A7N266-E, welke gebaseerd is op de nForce 420 chipset met MCP-D Southbridge. Het verschil met de MCP Southbridge is dat de D-versie Dolby Digital audio en LAN onboard biedt. Andere specificaties van dit plankje zijn: één 4x AGP slot, vijf PCI sloten, één ACR slot en drie 184 pins DDR gleuven. Via het BIOS kun je veel zaken aan je bord tweaken zoals de multiplier, core voltage, FSB en het DDR voltage. De prestaties van het bord liggen net iets onder dat van het nForce demo bord. Daarnaast is er ook nog een issue met het aanpassen van de FSB in het BIOS. Desondanks wordt de plank met een score van 94% beloond. Hieronder de conclusie:

Asus has an excellent board yet again in the A7N266-E. The powerful integrated video and top notch audio put it far ahead of boards based on integrated VIA and SiS chipsets. Stability is excellent as usual with Asus boards. If performance can be improved a bit it would be a plus. Also the issues with the 3rd DIMM and FSB overclocking are a bit troubling.

From what the board has shown so far it will be interesting what market and what uses the board will have. With the integrated video, audio, and networking support of the board it could easily by used in lower to mid range cost systems that could be quite powerful. Add in a GeForce 3 Ti card and you have a powerhouse system. It will be interesting to see how many computer makers jump on the nForce bandwagon after Compaq and Micron.

Also with the integrated video and LAN this board would make a good low cost 1U server board. For the first time the benefits of DDR memory could be brought to the low cost 1U space.

The possibility uses of the A7N266-E are intriguing. Asus does indeed have a multipurpose board on their hands, but the real issue is how well it sells.
A7N266-E nForce 420

Reacties (23)


CD-R media kwaliteit test

Door Robin van Rootseler, 8 december 2001 09:2843 reacties, bron: CNet

Deze keer heeft men eens niet de branders zelf getest, maar de CD-R's die hier doorgaans in worden gegooid. Na een korte introductie over kleuren en BLER (block-error rate) gaat men aan de slag met een Plextor 16/10/40A en diverse CD-R media. Het aantal fouten op een CD-R wordt bepaald door het analyseprogramma CDA 3000. Helaas worden er slechts enkele merken getest, maar duidelijk is wel dat er behoorlijk wat verschil zit in de gebruikte media. Na een verhaaltje over reflectielagen trekt men de volgende, toch wel voor de hand liggende, conclusies:

1. When the data or music's important, use certified media from a major manufacturer that makes its own discs. Otherwise, go with the cheapies to save money.

2. Designer colors are fine, but make sure the media is rated to match the top speed of your recorder.

3. Buy discs with a gold reflective layer if you're archiving. There's a debate as to whether gold is actually superior, but better safe than sorry. Use discs with a silver reflective layer for the best compatibility with older drives and players.

4. Use jewel cases to store your CD-Rs, forgo labels when possible, use only specially formulated CD markers to label your CD-Rs, and keep your CD-Rs out of the sun and extreme temperatures
CD-R media getest (langer is beter)
Kwaliteit (langer is beter)

Je vindt het volledige artikel hier. Met dank aan RawPeanut voor de tip.

Reacties (43)


Siemens en Toshiba breken door vertraagde UMTS

Door Robin van Rootseler, 8 december 2001 09:199 reacties, bron: IDG WebWereld

Toshiba en Siemens hebben hun samenwerking beëindigd. Deze breuk tussen de twee bedrijven is ontstaan bij de vertragingen bij de lancering van UMTS. Oospronkelijk was de lancering van UMTS gepland voor 2002. Na een overeenkomst bleek dat UMTS tot 2004 op zich zou laten wachten. Onder deze omstandigheden was het voor Toshiba niet langer verstandig om te blijven samenwerken met het Duitse bedrijf. Een woordvoerder van Siemens heeft gezegd dat men de samenwerking alleen op het gebied van ontwikkeling hebben stopgezet, maar dat de volledige samenwerking nog niet voor altijd van de baan is:

InternetToshiba blijft UMTS-telefoons ontwikkelen. Het bedrijf is van plan begin volgend jaar de Europese markt te betreden met GPRS-toestellen. Later brengt Toshiba UMTS-telefoons op de Europese markt. "Maar die zullen niet meer samen met Siemens ontwikkeld worden", zegt Suzuki.

Je vindt het volledige artikel bij WebWereld. Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (9)


NEC lanceert lichtgewicht Go! Series projectors

Door Jack Leenders, 8 december 2001 00:2519 reacties, bron: NEC

Digitaal beeldmateriaal presenteren aan een enkel individu gaat meestal prima met een laptop, maar een slideshow of Powerpoint presentatie tegenover groepen, vraagt al gauw om een groter beeld. Projectors bieden die mogelijkheid en NEC heeft twee nieuwe lichtgewicht modellen uitgebracht in de Go! Series; de LT75z en de LT150z, respectievelijk met 800x600 (SVGA) en 1024x768 (XGA) native resoluties. Het gewicht bedraagt slechts 1,5 kg en beide modellen beschikken over een lichtopbrengst van 1.000 ANSI Lumens, een 700:1 contrast ratio, een projector/PC afstandbediening, handmatige zoom en focusering en een presentatie viewer. De LT150z beschikt bovendien over een Compact Flash memory card reader, zodat je in principe geen laptop hoeft mee te zeulen. De LT75z en LT150z hebben een geschatte winkelprijs van respectievelijk $2.335 en $3.325.

NEC LT150z Go! Series projector

Reacties (19)


Corsair Micro XMS geheugen met heatspreader

Door Hielko van der Hoorn, 8 december 2001 00:0334 reacties, bron: A-Force

CoNNaiZ schrijft dat hij via de A-Force nieuwsbrief heeft vernomen dat het XMS2400 geheugen van Corsair uitgerust zal worden met heatspeaders. Deze geheugenmodules lopen op 150MHz DDR wat goed is voor 2,4GB/sec aan bandbreedte (vandaar ook de aanduiding PC2400). Veel chipsets die dit type geheugen ondersteunen zijn momenteel nog niet op de markt, maar de ALi's Magik 1 chipset kan er bijvoorbeeld al wel mee overweg. Daarnaast is dit natuurlijk nooit weg als je gaat overclocken. Het geheugen wordt sinds het begin van deze maand geleverd in twee smaken: PC2100 met een CAS latency van 2,5 en PC2400 met een CAS latency van 2,0:

Vanaf 30 november 2001 levert Corsair naast de bestaande PC2100 256MB DDR en PC2400 256MB DDR ook deze modules met een “Heat Spreader”. Het gaat hier om de volgende typen de CM64SD256-2100H en de CM64SD256-2400C2H.

De extra koeling die hierdoor wordt gerealiseerd maakt het mogelijk om de CM64SD256-2100H en CM64SD256-2400C2H toe te kunnen passen in zeer extreme situaties waarbij betrouwbaarheid en prestatie gegarandeerd blijven.
Corsair Micro XMS geheugen

Reacties (34)


AMD MPX chipset volgende week beschikbaar

Door Hielko van der Hoorn, 8 december 2001 00:0323 reacties, bron: The Inquirer

Zamorano schrijft dat de AMD MPX na lang wachten volgende week eindelijk officieel aangekondigd zal worden, aldus de bronnen van The Inquirer. De MPX chipset is de verbeterde versie van de MP variant die we tot nu toe alleen gezien hebben op Tyan moederborden. Tegelijk met de lancering van de MPX chipset zullen dual socket A moederborden van fabrikanten zoals Asus, MSI en Abit op de markt verschijnen.

Reacties (23)


Trust Soundwave 2000P 5.1 review

Door Hielko van der Hoorn, 8 december 2001 00:0215 reacties, bron: Pc-Gamers.Com

Trust Soundwave 2000P 5.1Verwijderd schrijft dat er op Pc-Gamers.com een kleine review is verschenen over de nieuwste 5.1 set van Trust, de Soundwave 2000P 5.1. Deze set is geprijsd op 70 dollar, wat erg weinig is gezien de hoeveelheid geluid die je daarvoor terug krijgt. De conclusie van de reviewer is dan ook positief. Daarnaast merkt de reviewer op dat een investering in wat betere boxen handiger is dan in een nieuwe videokaart aangezien de laatste binnen een jaar weer verouderd en langzaam is.

Reacties (15)

Lees meer