Tip de redactie

Star Citizen stapt over naar game-engine van Amazon

Door RoD , 25 december 2016 12:37131 reacties

De uitgever van Star Citizen heeft te kennen gegeven dat de game vanaf versienummer 2.6 loopt op Amazon Lumberyard, als vervanger voor de CryEngine van Crytek. Daardoor kan ook gebruik gemaakt worden van de clouddiensten van Amazon.

Star Citizen, PCCloud Imperium Games, de maker van Star Citizen, maakte het nieuws bekend op de website van de game. Het bedrijf bracht onlangs versie 2.6 van de game uit, waarin de verandering van de game-engine is geïntroduceerd. Aan de switch van CryEngine naar Lumberyard is al een jaar gewerkt, maar volgens de ontwikkelaar verliep de transitie verder vrij soepel. Dat heeft waarschijnlijk ook te maken met het feit dat Lumberyard een fork is van CryEngine.

De verandering van game-engine brengt nog een aantal veranderingen met zich mee: zo is er integratie met Amazon Web Services, de clouddienst van het onlinewarenhuis. Ook moet het door de transitie gemakkelijker worden om de gamestreamingdienst Twitch te ondersteunen.

Ook heeft Roberts Space Industries in versie 2.6 van Star Citizen, die daarmee overigens nog steeds in het alpha-stadium verkeert, nieuwe content toegevoegd. Zo is er Star Marine, een first person shooter die beschikt over twee verschillende speelmodi. Ook zijn verscheidene, bestaande features in het spel opgepoetst.

Reacties (131)


Fitbit laat rechtszaak tegen Jawbone vallen

Door RoD , 25 december 2016 11:0545 reacties

Fitbit is niet langer van plan om een juridische strijd aan te gaan met Jawbone. De zaak die bij het Amerikaanse International Trade Commission was aangespannen, is door Fitbit ingetrokken, en daarmee lijkt een mogelijk importverbod van de baan.

Jawbone heeft in een reactie aan Recode te kennen gegeven dat de zaak niet doorgaat. De juridische ruzie draaide om vermeend patentinbreuk van Jawbone met zijn draagbare fitnessapparaatjes; daarom had Fitbit bij de International Trade Commission verzocht om een importverbod af te kondigen. Omdat de aanklacht is ingetrokken, lijkt Jawbone niet bang te hoeven zijn dat het zijn wearables niet meer kan verkopen in de Verenigde Staten.

De belangrijkste reden om de zaak te laten vallen is het feit dat de fitnesstrackers van Jawbone nog nauwelijks worden verkocht, zo liet Fitbit weten in het verzoek dat naar de International Trade Commission is gestuurd. Ook verkeert het bedrijf in een zwakke financiële situatie, waardoor Fitbit geen heil meer zag in de rechtszaak.

Het is niet de eerste juridische aanvaring tussen Fitbit en Jawbone. Eerder dit jaar won Fitbit een zaak die door Jawbone was aangespannen. Ook hier ging het om vermeend patentinbreuk, en door het winnen van de zaak kon Fitbit dus gewoon zijn fitnesstrackers blijven verkopen.

Fitbit Charge

Reacties (45)


Eigenaren Pixel-smartphones melden willekeurige vastlopers

Door RoD , 25 december 2016 10:23104 reacties

Sommige smartphones in de Pixel-serie van Google lijken te kampen met vastlopers die soms minutenlang aanhouden. Waarschijnlijk heeft de gps-functionaliteit iets te maken met de problemen. Google is ervan op de hoogte, maar er is nog geen oplossing die voor iedereen werkt.

De problemen komen niet bij alle Pixel-smartphones voor, maar er loopt al wel geruime tijd een klachtentopic op de supportfora van Google. Daarin doen verscheidene mensen hun beklag over de software, die door onbekende redenen af en toe vast kan lopen. Hoe lang die vastlopers duren varieert per Pixel, maar sommige gebruikers geven aan dat hun toestel soms minutenlang niet op input reageert.

De vastlopers komen zowel bij de Pixel als de Pixel XL voor, en hebben mogelijk iets te maken met het functioneren van gps. Veel gebruikers met vastlopers melden op het Google-forum namelijk dat zij na het deïnstalleren van de app Life 360, een gps-tracker, geen last meer hebben van de problemen.

Daarmee is echter niet gezegd dat het aan de app zelf ligt: er zijn ook gebruikers met de Life 360-app die geen last van vastlopers hebben. Ook zijn er gebruikers die geen Life 360 hebben, maar toch af en toe kampen met vastlopers. Uit de verhandelingen op het supportforum blijkt dat men nog niet achter de precieze oorzaak is. In het topic heeft Google echter al wel te kennen gegeven dat het op de hoogte is van de problemen.

Google Pixel

Reacties (104)


Virgin Galactic voert met succes testvlucht uit met 'ruimteschip' VSS Unity

Door RoD , 25 december 2016 09:2671 reacties

Virgin Galactic heeft met goed gevolg zijn VSS Unity getest bij een zweefvlucht. Omdat het experiment succesvol verliep, komt het bedrijf steeds dichter bij een gemotoriseerde vlucht. Die wordt waarschijnlijk volgend jaar uitgevoerd.

Op het Twitter-account van Virgin Galactic werden beelden getoond van de testvlucht. In een korte video wordt het ruimteschip glijdend door de lucht getoond, waarna het succesvol op aarde landt. Daarmee behaalt Virgin Galactic zijn tweede succes in het testen van de VSS Unity: eerder werd een glijvlucht ook al met succes afgesloten.

Omdat de glijvluchten succesvol zijn, komt Virgin Galactic dichter in de buurt bij de eerste gemotoriseerde testvluchten. Waarschijnlijk gaat het bedrijf hier volgend jaar mee beginnen, al moeten er eerst nog wel een aantal extra glijvluchten worden uitgevoerd.

Afgelopen zomer kondigde Virgin Galactic aan te beginnen met testvluchten voor de VSS Unity. Het voertuig moet de opvolger worden van de SpaceShip Two, die meer dan twee jaar geleden verongelukte. Met dit ruimteschip had Virgin Galactic zijn eerste commerciële ruimtevluchten willen aanbieden, maar het ongeluk maakte een einde aan deze plannen.

Virgin Galactic VSS Unity

Reacties (71)


Ontwikkelaars stoppen met CyanogenMod en maken fork Lineage OS

Door Arnoud Wokke, 25 december 2016 05:3955 reacties, submitter: Thyzz

De bekendste custom rom voor Android, CyanogenMod, stopt ermee nu het bedrijf Cyanogen niet meer helpt met de ontwikkeling. De ontwikkelaars maken een fork en gaan dan verder onder de naam Lineage OS.

De ontwikkelaars zeggen dat de fork nodig is, omdat ze vrezen dat het bedrijf Cyanogen de merknaam verkoopt. Bovendien zou CyanogenMod door de recente ontwikkelingen een slechte naam hebben gekregen en is daarom een nieuwe naam voor de custom rom voor Android-telefoons ook nodig.

De aankondiging volgt na het bericht van zaterdag, waarin het bedrijf Cyanogen zegt te stoppen met 'nightlies en services' per 31 december. Cyanogen, dat voortkwam uit de custom rom, gaat zich richten op het maken van add-ons voor Android, in plaats van een eigen Android-uitgave. Cyanogen hielp afgelopen jaren de ontwikkeling van CyanogenMod door het leveren van financiële middelen en een infrastructuur voor de downloadsite. Ook werkten veel ontwikkelaars van Cyanogen aan CyanogenMod.

Met Lineage willen de ontwikkelaars een nieuwe naam opbouwen op het gebied van custom roms op Android. CyanogenMod bestond sinds medio 2009 en het bedrijf Cyanogen is ongeveer drie jaar oud.

Reacties (55)

Lees meer