Tip de redactie

Samsung introduceert balvormige 360-gradenactiecamera

Door Julian Huijbregts, 21 februari 2016 19:3073 reacties

Samsung heeft de Gear 360 aangekondigd. De balvormige camera beschikt over twee fisheye-lenzen, waarmee 360-gradenvideo's in 4k-resolutie gemaakt kunnen worden. Foto's hebben een resolutie van maximaal 30 megapixel.

In de Samsung Gear 360 zijn twee camera's verwerkt, die ieder een 15-megapixelsensor hebben, en zijn voorzien van een fisheyelens met een grote beeldhoek en een diafragma van f/2.0. De beeldprocessor verwerkt in de camera de beelden van de twee afzonderlijke sensoren tot één 360-gradenvideo of -foto.

Het apparaat maakt video's met een resolutie van 3840x1920 pixels bij 30fps. Bestanden worden opgeslagen met de h265-codec. 360-gradenfoto's, waarbij de bestanden van de twee sensoren gecombineerd worden, hebben een resolutie van 7776x3888 pixels. Ook is het mogelijk om met een van de twee ingebouwde camera's foto's te maken.

Samsung Gear 360Samsung Gear 360Samsung Gear 360

Naast een foto- en filmfunctie heeft de Gear 360 een timelapsemodus. Gebruikers krijgen controle over de scherpte-instellingen, witbalans, hdr, belichtingscompensatie en maximale isowaarde, en kunnen een windfilter inschakelen. De camera werkt in combinatie met de Gear 360-app op Samsung-smartphones zoals de Galaxy S6- en S7-modellen. Het is mogelijk om de camerabeelden in realtime in 360-graden te bekijken met een vr-bril zoals Samsungs eigen Gear VR.

Op de bal is een 0,5"-schermpje aanwezig en er kunnen micro-sd-kaartjes van maximaal 128GB gebruikt worden in de camera. De Gear 360 weegt 153 gram en heeft afmetingen van 66,7x56,2x60mm. De camerabal is water- en stofdicht volgens de ip53-standaard. Het apparaatje is voorzien van wifi, nfc, bluetooth en een usb-aansluiting. In het tweede kwartaal komt de Gear 360 op de markt voor een adviesprijs van 419 euro.

Reacties (73)


Samsung presenteert waterdichte Galaxy S7 en S7 edge met micro-sd-slot

Door Arnoud Wokke, 21 februari 2016 19:01209 reacties

Samsung heeft op een eigen evenement in Barcelona de Galaxy S7 en S7 edge gepresenteerd. Beide toestellen zijn in tegenstelling tot de S6-serie waterdicht en hebben micro-sd-slots om de opslag uit te breiden.

De S7 en S7 edge volgen daarmee de Galaxy S5 van twee jaar geleden, die eveneens een spatwaterdicht ontwerp heeft. Samsung geeft beide toestellen een ip68-certificering mee, waarmee ze stofdicht zijn en bovendien onder water kunnen worden gehouden zonder schade.

De toestellen hebben beide een camera met een maximale resolutie van twaalf megapixel. Het is voor het eerst dat Samsung een opeenvolgende Galaxy S-smartphone uitbrengt met een lagere maximale resolutie. Samsung claimt dat de S7-serie betere foto's maakt door het gebruik van 1,4 micron grote pixels, tegenover pixels van 1,12 micron in de S6. Scherpstellen moet bovendien sneller gaan door het gebruik van 'Dual Pixel'-technologie, waarbij elke pixel op de sensor kan worden gebruikt voor de autofocus. Vooral met minder licht moet dat schelen. Voor de camera zit een f/1.7-lens. Dat geldt ook voor de frontcamera, die een maximale resolutie heeft van vijf megapixel.

Samsung Galaxy S7Samsung Galaxy S7Samsung Galaxy S7

De Galaxy S7 heeft een 5,1"-amoledscherm met een resolutie van 2560x1440 pixels, terwijl de edge met 5,5" een iets groter scherm heeft. Beide toestellen draaien op een Exynos 8 Octa, een octacore met vier Exynos M1-processorkernen op 2,3GHz en vier A53-kernen op 1,6GHz, met als gpu de Mali T880MP12. De telefoon heeft lpddr4-geheugen ter grootte van 4GB. De toestellen hebben een micro-sd-slot voor uitbreiding van de opslag.

Ten opzichte van de S6 hebben de S7-toestellen grotere accu's. De S7 heeft een 3000mAh-accu; bij de edge gaat het om een 3600mAh-accu. Samsung claimt bovendien dat het draadloos laden sneller gaat. Het toestel heeft een micro-usb-poort, tegenover de usb-c-aansluiting die inmiddels bij sommige andere high-end smartphones te vinden is.

Samsung levert de S7 en S7 edge vanaf 11 maart in de Benelux. De kleinere variant krijgt een adviesprijs van 699 euro, voor de edge is dat 799 euro. Wie voor 11 maart een pre-order plaatst krijgt een Samsung Gear VR-bril bij zijn bestelling.

Lees ook de uitgebreide preview van Tweakers over de Samsung Galaxy S7.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (209)


HP kondigt Windows 10-smartphone Elite x3 en laptopmodule aan

Door Julian Huijbregts, 21 februari 2016 18:4696 reacties

HP heeft de Elite x3 aangekondigd. Ook komt de fabrikant met een Continuum-dock en een Mobile Extender voor de smartphone. De Extender is een 12,5"-scherm met een toetsenbord, zodat de Elite x3 ook als laptop gebruikt kan worden.

HP voorziet de Elite x3-smartphone van een Qualcomm Snapdragon 820-soc, 4GB lpddr4-ram en 64GB-emmc-opslaggeheugen. Het toestel heeft een 5,96"-oledscherm met een resolutie van 2560x1440 pixels. Gebruikers kunnen inloggen met irisherkenning of met behulp van de vingerafdrukscanner. Verder heeft het toestel stereoluidsprekers en een 4150mAh-accu met ondersteuning voor draadloos laden en is er een micro-sd-slot aanwezig in de behuizing.

De smartphone heeft een 16-megapixelcamera aan de achterkant en een 8-megapixelfrontcamera. De HP Elite x3 is 161,8x83,5x7,8mm groot en weegt 195 gram. De behuizing is stof- en waterdicht volgens de ip67-specificaties en kan een val van 1,2 meter hoogte overleven. Het toestel is naar verwachting vanaf de zomer te koop, de prijs wordt later gelijktijdig met de beschikbaarheid bekendgemaakt.

HP presenteert de Elite x3 als een drie-in-éénapparaat, dat als smartphone, als pc of als laptop kan dienstdoen. Om dat mogelijk te maken komen er accessoires beschikbaar. Het HP Desk Dock is een Continuum-dock, waarmee de smartphone op een computermonitor kan worden aangesloten. Het dock beschikt over een displayport-aansluiting, ethernet, twee keer usb-a en een usb-c-connector.

Om de Elite x3 ook in te kunnen zetten als laptop, maakt HP de Mobile Extender. Dit is in feite een laptop zonder hardware, het apparaat weegt ongeveer 1kg en bestaat uit een 12,5"-scherm, toetsenbord en extra accu met een capaciteit van 46,5Wh. Het scherm heeft een resolutie van 1920x1080 pixels en de behuizing van de Extender beschikt over drie usb-c-poorten en een micro-hdmi-aansluiting. De smartphone kan draadloos of met een usb-c-kabel verbonden worden.

HP Elite x3
HP Elite x3HP Elite x3HP Elite x3HP Elite x3HP Elite x3HP Elite x3

Reacties (96)


HTC Vive gaat 799 dollar kosten en wordt in april geleverd

Door Julian Huijbregts, 21 februari 2016 16:29135 reacties, submitter: Timmmeeehhh

Vanaf 29 februari is het mogelijk om de HTC Vive te bestellen voor 799 dollar. Omgerekend inclusief btw is dat ongeveer 868 euro. Ook kondigt HTC aan dat de vr-bril gekoppeld kan worden met Android- en iOS-smartphones, wat bellen en het lezen van berichten mogelijk maakt.

Met een adviesprijs van 799 dollar is de HTC Vive een stuk duurder dan de Oculus Rift, die voor 599 in de voorverkoop is gegaan. Een europrijs van de Vive is nog niet bekend, maar die zal vermoedelijk hoger zijn dan de dollarprijs. De Rift kost in Europa 699 euro. Bij de HTC Vive worden echter meer accessoires geleverd. De Vive Consumer Edition bestaat uit de headset, twee draadloze controllers, een Vive Link Box, oordopjes en twee Vive-basisstations. De goedkopere Oculus Rift wordt geleverd zonder controllers.

Het consumentenmodel van de Vive krijgt een aantal verbeteringen ten opzichte van de Vive Pre die HTC op de CES toonde in januari dit jaar. De ergonomie van de hoofdband zou verbeterd zijn en er is een microfoon ingebouwd, waar ontwikkelaars gebruik van kunnen maken in hun virtualreality-apps of -games. HTC raadt een systeem met GeForce GTX 970 of Radeon R9 290 aan. Dat zijn vergelijkbare systeemeisen als Oculus stelt voor zijn Rift. Ook gaat HTC net als Oculus hardware-bundels uitbrengen in samenwerking met fabrikanten van pc's en videokaarten. Details hierover zijn echter nog niet bekend.

Verder heeft HTC aangekondigd dat het mogelijk wordt om smartphones te koppelen met de headset, zodat gebruikers zonder de bril af te zetten gesprekken kunnen voeren. Ook kunnen tekstberichten en agenda-items gelezen worden met de Vive-headset. Vanaf 29 februari is het mogelijk om de HTC Vive te bestellen in 24 landen, waaronder Nederland en België. De bestellingen worden begin april geleverd.

HTC Vive Consumer EditionHTC Vive Consumer EditionHTC Vive Consumer Edition

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (135)


Huawei kondigt Windows 10-tablet met toetsenbordhoes aan

Door Julian Huijbregts, 21 februari 2016 15:4041 reacties

Huawei heeft de MateBook gepresenteerd. De Windows 10-tablet kan worden uitgebreid met een toetsenbordhoes en komt in verschillende configuraties op de markt. De goedkoopste modellen hebben een Intel Core m3-processor, het duurste model heeft een Core m7-cpu.

Huawei presenteert zijn MateBook als een 2-in-1 'laptop' en lijkt de concurrentie aan te willen gaan met apparaten zoals de Microsoft Surface. Het aanraakscherm heeft een diagonaal van 12" en resolutie van 2160x1440 pixels.

De behuizing is gemaakt van metaal en in de tablet zijn twee luidsprekers verwerkt. De accu heeft een capaciteit van 4430mAh en is volgens Huawei in 2,5 uur opgeladen via de usb-c-aansluiting. Er is een vingerafdrukscanner ingebouwd die ook dienstdoet als aanknop.

De tablet is 6,9mm dik, weegt 640 gram en heeft schermranden van 1cm breed. Om de tablet als laptop te gebruiken moet de toetsenbordhoes aangeschaft worden. Deze is gemaakt van pu-leer, heeft chiclet-toetsen met 1,5mm travel en een ingebouwde touchpad.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Samen met de MateBook introduceert Huawei de MatePen en MateDock. Eerstgenoemde is een pen om op het scherm van de tablet te tekenen, ook is het een laserpointer. Het dock is een adapter die vga-, hdmi-, ethernet- en usb-c-aansluitingen toevoegt.

De goedkoopste uitvoering van de MateBook met Intel Core m3-cpu, 4GB ram en 128GB-ssd gaat 799 euro kosten. Het duurste model met Intel Core m7, 8GB ram en 512GB-ssd kost 1799 euro. De adviesprijzen zijn exclusief het toetsenbord, dat 149 euro kost en ook dienstdoet als hoes voor het apparaat. De MatePen kost 69 euro en het MateDock gaat 99 euro kosten. Wanneer de MateBook in de winkels ligt is nog niet bekend.

Huawei MateBookHuawei MateBookHuawei MateBook
Huawei MateBookHuawei MateBookHuawei MateBookHuawei MateBook
Processor Werkgeheugen Opslag (ssd) Adviesprijs
Intel Core m3 4GB 128GB €799
Intel Core m3 4GB 256GB €949
Intel Core m5 4GB 256GB €1149
Intel Core m5 8GB 512GB €1349
Intel Core m7 8GB 256GB €1599
Intel Core m7 8GB 512GB €1799

Uitvoeringen en adviesprijzen van de Huawei MateBook

Reacties (41)


LG onthult G5-smartphone met uitbreidingsmogelijkheden

Door Julian Huijbregts, 21 februari 2016 14:43117 reacties

LG heeft de G5 aangekondigd. Het nieuwe vlaggenschip van de Zuid-Koreaanse fabrikant beschikt over een Snapdragon 820-soc en heeft een verwisselbare accu. Door de accu te verwijderen komt er ook ruimte vrij om uitbreidingen aan te sluiten.

De LG G5 draait op Android 6.0 Marshmallow en heeft een 5,3"-ips-scherm met 2560x1440 pixels. Het scherm maakt gebruik van always-on-techniek waarmee het constant de tijd en datum toont. Ondanks dat LG geen oledscherm gebruikt, zegt de fabrikant dat de functie zeer weinig stroom verbruikt. De Snapdragon 820-soc heeft vier cores van Qualcomm's eigen Kyro-ontwerp en wordt bijgestaan door een Adreno 530-gpu en 4GB lpddr4-werkgeheugen. Er is 32gb ufs-flashgeheugen aanwezig, dat kan worden uitgebreid met een micro-sd-kaartje.

Het toestel is voorzien van twee camera's aan de achterkant. Een reguliere camera met 16 megapixels en daarnaast een groothoekcamera met resolutie van 8 megapixel. De camera met groothoek geeft een beeld van 135 graden, 1,7 keer wijder dan reguliere smartphonecamera's. Aan de voorkant is een frontcamera met 8 megapixels geplaatst. Het toestel weegt 159 gram en is voorzien van een usb type-c-connector met usb 3.0-specificaties. LG brengt de G5 op de markt in de kleuren silver, titan, gold en pink.

LG heeft nog niet bekendgemaakt wanneer en tegen welke prijs de G5 te koop is in de Benelux.

LG G5

De LG G5 heeft een uni-body metalen behuizing, maar de onderkant van het toestel is los te halen zodat de accu, die een capaciteit heeft van 2800mAh, verwisseld kan worden. Via dit mechanisme kunnen ook uitbreidingen worden aangesloten die LG aankondigt als Friends. LG komt in eerste instantie met de CAM Plus en HiFi Plus: eerstgenoemde zorgt voor meer houvast en voegt fysieke knoppen toe om foto's te maken en te zoomen. Ook is dit accessoire goed voor 1200mAh extra accucapaciteit. De HiFi Plus-module met B&O Play is een digital audio converter die voor betere geluidskwaliteit moet zorgen en ondersteuning biedt voor high-res audio. De module kan ook in combinatie met andere smartphones en pc's gebruikt worden volgens LG.

Naast de 'vrienden' die via het fysieke slot aangesloten worden, kondigt LG ook nog een aantal andere accessoires aan die draadloos of met een kabel met de G5 verbonden kunnen worden. Zo presenteert het merk de LG 360 VR, een virtualrealitybril die 118 gram weegt en met een usb-c-kabel aangesloten wordt. Het kleine vr-brilletje gebruikt lcd's van 1,88" met resolutie van 960x720 pixels, wat resulteert in een pixeldichtheid van 639 ppi. Volgens LG toont de vr-bril een beeld dat vergelijkbaar is met een 130"-tv.

Verder is er de LG 360 CAM, een 360-gradencamera die is uitgerust met twee 13-megapixelcamera's en groothoeklenzen met beeldhoek van 200 graden. Daarmee maakt de camera foto's in '2k-resolutie' volgens LG. Drie geïntegreerde microfoons moeten daarbij 5.1-surround-geluid op kunnen nemen. In de 360 CAM zit een 1200mAh accu en 4GB opslagruimte. Gemaakte 360-gradenvideo's kunnen worden geüpload naar Street View, YouTube, of bekeken worden met de vr-bril.

Ook komt LG met de Rolling Bot. Dit is een apparaatje dat rolt als een bal en tegelijkertijd foto's en filmpjes maakt met een 8-megapixelcamera. Volgens LG kan de bal gebruikt worden als beveiligingssysteem voor in huis of om huisdieren in de gaten te houden. De bal is vanaf afstand te bedienen en te besturen.

LG voorziet de G5 van een Friends Manager-app, waarmee de accessoires gedetecteerd kunnen worden en er in drie stappen een verbinding gemaakt kan worden. Exacte details over de uitbreidingen heeft LG nog niet gegeven, ook zijn er nog geen prijzen bekendgemaakt.

LG G5 Friends

LG FriendsLG FriendsLG FriendsLG Friends

Reacties (117)


Gerucht: Google overweegt applicatielijst uit Android te halen

Door RoD , 21 februari 2016 12:05262 reacties

Google zou van plan zijn om in een nieuwe versie van Android geen applicatielijst meer op te nemen. Vroege versies van Android N zouden deze 'app drawer' niet meer bevatten, al is nog niet duidelijk of Google een definitief besluit heeft genomen over het verwijderen ervan.

De geruchten zijn afkomstig van Android Authority, dat de informatie van twee bronnen heeft verkregen. Volgens de site is Google niet tevreden met het functioneren van de applicatielijst en zou dit ten grondslag liggen aan de mogelijke beslissing om de feature uit het mobiele besturingssysteem te verwijderen. Dat zou betekenen dat applicaties op het homescreen worden geplaatst en er horizontaal doorheen gescrold moet worden, vergelijkbaar met iOS.

Omdat Google zelf niets over de plannen heeft gezegd en er nog geen publieke versies zijn van de aankomende nieuwe Android-versie, die met de letter N wordt aangeduid, is nog niet te zeggen of de informatie van Android Authority klopt. Alhoewel er vroege versies intern zouden worden getest die geen applicatielijst bevatten, is het mogelijk dat Google er later alsnog voor kiest om deze feature toe te voegen.

Naar verwachting brengt Google de nieuwe versie van Android in het najaar uit, maar de aankondiging wordt al tijdens Google I/O verwacht, dat van 18 tot en met 20 mei wordt gehouden in San Francisco. Uit eerdere geruchten bleek dat de internetgigant betere ondersteuning voor virtual reality wil inbouwen in Android.

Reacties (262)


Hackers Linux Mint-website verspreidden besmette iso-bestanden

Door RoD , 21 februari 2016 11:45123 reacties, submitter: luuj

Hackers blijken erin geslaagd te zijn om in te breken op de website van Linux Mint. Eenmaal binnen hebben zij via de website aangepaste iso-bestanden van de Linux-distro verspreid; hierin was een backdoor verstopt. De geïnfecteerde iso betrof versie 17.3 Cinnamon van Linux Mint.

De beheerders van Linux Mint ontdekten de hack zelf en lichtten het publiek in via hun blog. Daarbij is de website van de Linux-distro offline gehaald. Hoe de hackers binnen zijn gekomen wordt niet vermeld, maar wel is duidelijk dat zij via de website besmette iso-bestanden hebben verspreid van Linux Mint versie 17.3 Cinnamon die op zaterdag kortstondig online stond. Volgens de beheerders van de distro was er een backdoor in verstopt, maar veel meer informatie werd er over de infectie niet gegeven.

Uit de verwijzingen blijkt dat de vermoedelijke daders waarschijnlijk uit Sofia komen en dat de backdoorsoftware die verstopt zit in de iso verbinding legt via absentvodka.com. Linux Mint vraagt gebruikers die recent software hebben gedownload om de md5-code van de iso te bepalen; op het blog is een lijst met valide codes gezet, zodat gebruikers kunnen bepalen of zij een geïnfecteerde versie hebben gedownload.

Naast het verspreiden van besmette iso-bestanden lijken de hackers ook de forumdatabase van Linux Mint in handen te hebben gekregen. Hoeveel gegevens er precies zijn gestolen is niet bekend, maar de database wordt al wel op het 'dark web' verhandeld.

Reacties (123)


Alcatel komt met laptop-tabletcombinatie met Windows 10 en lte

Door RoD , 21 februari 2016 10:5434 reacties

Alcatel heeft een apparaat aangekondigd dat het midden houdt tussen een laptop en een tablet, en beschikt over een 10,1"-scherm. Opvallend is dat er ondersteuning is ingebouwd voor de 4g-netwerktechnologie lte. Verder kondigde Alcatel twee nieuwe smartphones aan.

De fabrikant kondigde de komst van de nieuwe apparaten kort voor de start van het Mobile World Congress in Barcelona aan. De zogenaamde Plus 10 is het eerste twee-in-een-apparaat van Alcatel en beschikt over een volledige Windows 10-installatie. Het 10,1"-scherm heeft een resolutie van 1280x800 pixels en het geheel wordt aangedreven door een Intel Atom Z8350 die zijn vier kernen op 1,97GHz laat draaien. Het toetsenborddock geeft de Plus 10 de beschikking over een usb-poort en een micro-hdmi-poort.

Verder beschikt de Plus 10 over 2GB aan ram en 32GB opslaggeheugen, dat met micro-sdkaartjes kan worden uitgebreid tot 64GB. Het meest opvallende is dat er ondersteuning voor lte is ingebouwd. Wat betreft accuduur zou de Plus 10 ongeveer acht uur mee moeten gaan, als zowel van de accu in de tablet als het toetsenborddock gebruik wordt gemaakt. In juni start de verkoop, onder meer in Europa, voor een nog onbekende prijs.

Alcatel Plus 10

Alcatel kondigde met de Idol 4 en de Idol 4S ook twee nieuwe smartphones aan. Zoals eerder in geruchten al werd vermoed blijkt de verpakkingsdoos van het 4S-model dienst te kunnen doen als virtual reality-bril. Wat betreft de hardware is dit toestel voorzien van een Snapdragon 652-soc die vier Cortex A72-kernen en vier Cortex A53-kernen heeft. Het ram en opslaggeheugen bedraagt respectievelijke 3GB en 32GB, waarbij laatstgenoemde uitgebreid kan worden met micro-sdkaartjes. De schermdiagonaal bedraagt 5,5" met een resolutie van 2560x1440 pixels. De camera aan de achterkant schiet foto's met 16 megapixels, terwijl die aan de voorkant het met 8 megapixels doet.

De goedkopere Idol 4 heeft een Snapdragon 617-soc die beschikt over acht Cortex A53-kernen. Het scherm heeft een diagonaal van 5" met resolutie van 1920x1080 pixels. Foto's kunnen gemaakt worden met een 13-megapixelcamera, terwijl voor selfies een 8-megapixelcamera is ingebouwd. Het opslaggeheugen bedraagt 16GB en ook bij de Idol 4 kan dat worden uitgebreid met micro-sdkaartjes.

Beide smartphones hebben een zogenaamde Boom-knop, waaraan gebruikers zelf een functie kunnen koppelen, bijvoorbeeld het nemen van een foto. Wanneer de verkoop start en tegen welke prijs is nog niet bekendgemaakt.

Alcatel smartphones

Reacties (34)


Foto's van onaangekondigde smartphone HTC A16 duiken op

Door RoD , 21 februari 2016 10:1830 reacties

Er zijn foto's verschenen van een nog onaangekondigde smartphone van HTC die de codenaam A16 zou dragen. Waarschijnlijk wordt het toestel voorzien van midrange-hardware, maar de meeste specificaties ontbreken nog.

De foto's zijn online gezet op Twitter door telecomjournalist Evan Blass, die een reputatie heeft om als eerste met afbeeldingen van onaangekondigde smartphones te komen. Op de foto's is het nieuwe HTC-toestel te zien in zes verschillende kleuren, met een camera in de linkerbovenhoek aan de achterkant. Verder lijken er op de voorkant zowel onder als boven speakers ingebouwd te zijn.

Over de gebruikte hardware is nog niets duidelijk, behalve dat de naamgeving aangeeft dat het waarschijnlijk een midrange-smartphone moet worden. Ook is nog niet bekend wanneer HTC de smartphone zou willen aankondigen of welke prijs wordt gehanteerd.

Eerder deze maand kwam Blass met een eerste foto van de vermoedelijke HTC M10, die intern bij het Taiwanese bedrijf bekend zou staan onder de naam Perfume. Opvallend aan dit toestel is dat deze een afwijkend uiterlijk heeft ten opzichte van eerdere HTC-modellen, met onder meer een metalen rand en een thuisknop met vingerafdrukscanner. Kortgeleden toonde Blass nog een nieuwe foto, waarop de vormgeving van de M10 duidelijker is te zien.

HTC A16

Reacties (30)


Verscheidene Sony-tv's hebben problemen met zender veranderen na update

Door RoD , 21 februari 2016 09:28147 reacties, submitter: Wilbert de Vries

Een aantal televisies van Sony die draaien op Android TV blijken problemen te hebben na installatie van een software-update. Gebruikers die zappen via een CI+-module melden dat het wisselen van tv-zender niet meer goed werkt. Er is een work-around gepubliceerd.

De bewuste software-update, met versienummer PKG3.317EUB, is vorige week verschenen en is bedoeld voor een reeks televisies met Android TV; een lijst met ondersteunde televisies is op het communityforum van Sony verschenen. Kort na de release meldden tv-gebruikers al problemen met zappen en met de beeldinstellingen, zo blijkt uit meldingen op Gathering of Tweakers alsook het communityforum van Sony. Het lijkt erop dat de problematiek vooral voorkomt bij televisies die via een CI+-module worden aangestuurd.

Alhoewel er nog geen nieuwe softwareupdate is verschenen om de problemen te verhelpen kunnen gebruikers wel zelf iets doen. Op het Sony-communityforum wordt gesteld dat het opnieuw instellen van de software voor verbetering kan zorgen. Dat lijkt, zo blijkt uit de ervaringen, voor de meeste gebruikers te werken. Overigens hebben niet alle tv's met een CI+-module last van de genoemde problemen.

Volgens Sony moet de update voor het Android TV-besturingssysteem voor verbeterde picture-in-picture-functionaliteit zorgen. Ook wordt het mogelijk om op een usb-stick opnames te plaatsen en zou de stabiliteit van de tv beter moeten zijn.

Update 24-02: Sony Benelux laat weten dat het de problemen erkent en dat er op de support-website een oplossing is gepubliceerd voor klanten die problemen ondervinden. Het uitschakelen van de 'On Demand Services' zou uitkomst kunnen bieden. Ook heeft Sony besloten de update niet langer naar gebruikers te sturen in afwachting van een definitieve oplossing, waar met urgentie aan gewerkt zou worden.

Reacties (147)