Elpida en Rambus hebben afgelopen donderdag samen 512Mbit xdr-geheugenchips geïntroduceerd. Samples van het snelle geheugen moeten in december beschikbaar komen; volgend jaar zou de massaproductie moeten beginnen.
De nieuwe xdr-geheugenchips doen hun werk op 600MHz odr, wat 4,8GT per seconde oplevert. Op deze manier kan met een opstelling van acht chips een snelheid van 9,6GB/s worden gehaald. De chips kunnen geprogrammeerd worden voor gebruik in een x16-, x8-, x4- of x2-opstelling. Het geheugen wordt met het 70nm-proces geproduceerd en verpakt in een fbga-verpakking.
Dram-geheugen met een xdr-architectuur is al vanaf begin 2005 beschikbaar, maar tot op heden is het niet het succes geworden waar Rambus op gehoopt had. Sony neemt met zijn PS3 het leeuwendeel van de chips af en ook IBM verwerkt xdr-geheugenchips in bladeservers. Rambus en Elpida hopen dat hun nieuwste telg nieuwe klanten over kan halen om xdr-geheugen te gaan gebruiken.
Het ministerie van Economische Zaken liet via een
Op diverse fora wordt geklaagd over problemen met de blu-ray-versies van Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer en The Day After Tomorrow. Deze films worden door de Samsung BD-P1200 in het geheel niet afgespeeld, terwijl de oudere BD-P1000 met horten en stoten nog een half uurtje video weet te produceren. De PlayStation 3 heeft een firmware-upgrade nodig om de ellende te verhelpen en ook het Windows-programma Cyberlink PowerDVD heeft de nodige problemen.
Het is echter nog onduidelijk waardoor de gebrekkige weergave wordt veroorzaakt. De manier waarop Fox gebruikmaakt van de combinatie van de BD+-kopieerbeveiliging en BD-J, de blu-ray-versie van Java, is volgens
De anti-capslockfunctionaliteit staat niet vermeld bij de

Van de drie gehackte systemen zijn er twee van hoogbeveiligde grootbanken,
Vrijwel alle computerspellen worden primair geschreven voor Windows en zijn daarom niet zonder extra software te gebruiken onder Linux. Onder andere het Wine-project, TransGaming en CodeWeavers bouwen software om het draaien van Windows-programma's onder Linux zo goed mogelijk te laten verlopen.