Lite-on heeft een blu-ray-drive uitgebracht die speldiscs van de Playstation 3 herkent. De DH-401S-speler kan daarnaast ook de inhoud van de speldiscs lezen. Een gekopieerd spel is op de Playstation 3 echter niet speelbaar.
De website CD Freaks is er achtergekomen dat de DH-401S-drive van Lite-on zonder problemen door de beveiliging van PS3-speldiscs heenprikt. Hierdoor kan de blu-ray-drive van Lite-on de gegevens van de schijf lezen en dus kopiëren naar bijvoorbeeld de harde schijf. De website had het vermoeden dat de blu-ray-drive van speciale firmware was voorzien. Het testen van vier verschillende firmwareversies bevestigde het vermoeden echter niet: elke firmware van de drive kan de inhoud van PS3-spellen lezen.
CD Freaks heeft ook geprobeerd om een gekopieerd spel op de Playstation 3 te spelen. De content van het spel 'Lost Planet' werd op een schrijfbare blu-ray-disc gezet en vervolgens in de Playstation 3 geladen. Het spel was niet te spelen omdat de console de gekopieerde schijf als dataschijf herkende en niet als speldisc.
Tot dusverre waren blu-ray-drives niet in staat om een PS3-speldisc te herkennen. Een gamedisc van de Playstation 3 is zodanig beveiligd dat alleen Sony's console de inhoud kan lezen.
/i/1209198461.png?f=thumb)
/i/1209198462.png?f=thumb)