Tip de redactie

Pornostudio's eisen actie tegen Zuid-Koreaanse piraten

Door Arie Jan Stapel, 13 september 2009 16:1074 reacties

Een groep van vijftig Amerikaanse en Japanse pornoproducenten eist dat de Zuid-Koreaanse justitie actie onderneemt tegen 65.000 illegale uploaders van hun materiaal. Een eerdere klacht tegen 10.000 mensen leidde tot slechts tien zaken.

In juli van dit jaar dienden de studio's via een advocatenkantoor in Seoul klachten in tegen tienduizend mensen die zij er van verdachten hun films uit winstbejag te hebben gepirateerd. Volgens de klacht hadden sommigen wel meer dan 20.000 euro per maand verdiend aan het verspreiden van de content. Het resultaat van de actie viel nogal tegen: de Zuid-Koreaanse justitie daagde slechts tien mensen voor de rechter.

De onvrede van de studio's nam nog verder toe toen de Zuid-Koreaanse justitie wel hard optrad tegen de illegale verspreiding op internet van de populaire rampenfilm Haeundae, gemaakt op eigen bodem. Ze beschuldigen justitie van discriminatie en hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen maar liefst 65.000 mensen. Ze hebben verder gedreigd een klacht in te dienen bij de Amerikaanse regering als Zuid-Koreaanse justitie opnieuw laks optreedt, zo meldt AVN Business.

Porno

Reacties (74)


IEEE keurt definitieve 802.11n-wifi-standaard goed

Door Dimitri Reijerman, 13 september 2009 15:2282 reacties, submitter: Jeoh

De IEEE heeft na een ontwikkeltraject van zeven jaar zijn definitieve goedkeuring gegeven aan de 802.11n-standaard. Diverse draft-versies van de wifi-standaard werden in de tussentijd al gebruikt door hardwarefabrikanten.

wifi n-logoDe aankondiging dat de definitieve 802.11n-standaard door de gelijknamige werkgroep van de IEEE is goedgekeurd, werd vrijdag openbaar gemaakt. De uitwerking van de definitieve 802.11n-standaard beslaat 560 pagina's en bevat de input van vierhonderd bedrijven, organisaties en onderzoeksinstellingen.

De 'nieuwe' wifi-standaard, die onderdeel uitmaakt van de overkoepelende 802.11-specificatie, belooft brutosnelheden tot 300Mbps, bijna een verzesvoudiging ten opzichte van de 802.11g-standaard die in juni 2003 door de IEEE werd goedgekeurd. Ook het bereik van een wlan is volgens de ontwikkelaars met de 802.11n-standaard vergroot. Dit is mogelijk door een combinatie van het bundelen van kanalen en de mimo-zendtechniek, waarbij meerdere antennes tegelijkertijd data verzenden en ontvangen. De standaard is verder compatibel met 802.11a/b/g.

Ondanks de lange weg naar een definitieve standaard werden door hardwarefabrikanten al in 2006 de eerste pre-802.11n-routers op de markt gebracht, gevolgd door draft-802.11n-modellen. In juni 2007 werd de tweede draft door de IEEE goedgekeurd, waarna vrijwel alle hardwarefabrikanten met 802.11n-routers op de markt kwamen. Inmiddels zijn ook veel notebooks met een dergelijke wifi-chip uitgerust. De IEEE werkt ondertussen al weer druk aan de opvolger van 802.11n, 802.11 VHT geheten. Deze standaard zou draadloze doorvoersnelheden tot 1Gbps mogelijk moeten maken.

Reacties (82)

Lees meer

Imec bouwt universele netwerkchip
Imec bouwt universele netwerkchip Nieuws van 13 februari 2007

Thermaltake introduceert spiraalvormige cpu-koeler

Door Willem de Moor, 13 september 2009 15:0783 reacties

De Taiwanese hardwarefabrikant Thermaltake heeft een koeltoren voor processors uitgebracht die opvalt door zijn afwijkende vormgeving. De in een spiraal gerangschikte aluminium koelvinnen voeren de warmte van de processor af.

Thermaltake heeft zijn nieuwste koeler uitgebracht: de SpinQ VT is dankzij zijn bijzondere ontwerp een aparte verschijning, die voortborduurt op de eerder uitgebrachte SpinQ-koeler. Ditmaal is de koeltoren echter verticaal geplaatst en de koeler is geschikt voor zowel AMD-processorvoetjes als de nieuwste Intel-sockets, waaronder lga1156 die de nieuwe Lynnfield- of Core i5 en Core i7-processors herbergt.

De basis is van koper en aluminium gemaakt en geeft de warmte van de processor door aan drie u-vormige heatpipes met een doorsnede van zes millimeter. De heatpipes staan hun warmte weer af aan vijftig aluminium koelribben, die als een spiraal vormgegeven en gerangschikt zijn. Binnenin blaast een 80mm-koeler lucht over de koelribben: de rotatiesnelheid van de fan kan automatisch worden gereguleerd en variëren van 1000 tot 1600rpm. Desgewenst kan de gebruiker zelf de ventilatorsnelheid regelen dankzij een meegeleverde draaiknop. De koeler zou per direct verkrijgbaar moeten zijn: de Amerikaanse prijs bedraagt omgerekend ongeveer 35 euro.

Thermaltake SpinQ VT

Reacties (83)


Rechter: schadevergoeding patentbreuk Microsoft te hoog

Door Arie Jan Stapel, 13 september 2009 14:0465 reacties

Microsoft hoeft geen 358 miljoen dollar te betalen aan Alcatel-Lucent voor de schending van het zogenaamde 'Day-patent'. Een Amerikaans Hof van Beroep bepaalde vrijdag dat de berekening van de schadevergoeding incorrect was.

Alcatel-Lucent logoAlcatel-Lucent bezit een patent op een methode voor het invoeren van data zonder daarvoor een toetsenbord te gebruiken. Het bedrijf beweert dat een soortgelijke functie in Outlook, die een gebruiker een datum laat kiezen uit een kalender, hierop inbreuk maakt. In een rechtszaak besliste een jury vorig jaar dat dit inderdaad het geval was, en kende Alcatel-Lucent een schadevergoeding van 358 miljoen dollar toe.

Microsoft ging hiertegen in beroep, met als argument dat de hoogte van de schadevergoeding was gebaseerd op de totale waarde van Outlook, terwijl de gewraakte functie slechts een zeer klein deel van dit programma uitmaakt. In een vrijdag geveld vonnis was de rechter het met deze redenering eens en haalde het een streep door de schadevergoeding, zo meldt Reuters.

De veroordeling van Microsoft wegens patentinbreuk bleef staan, maar de schadevergoeding zal opnieuw moeten worden berekend. Microsoft was tevreden dat de schadevergoeding van tafel was. Alcatel-Lucent was eveneens tevreden, omdat de veroordeling van Microsoft wegens patentinbreuk wel in stand was gebleven.

Het oordeel is al de tweede nederlaag die Alcatel-Lucent tegen Microsoft lijdt. Bijna een jaar geleden haalde een Amerikaanse rechter een streep door een schadevergoeding van anderhalf miljard dollar, die Alcatel-Lucent eerder was toegekend omdat Windows inbreuk zou maken op twee mp3-patenten van Alcatel-Lucent.

Reacties (65)


Microsoft steekt 1 miljoen dollar in opensource-stichting Codeplex

Door Dimitri Reijerman, 13 september 2009 13:2378 reacties

Microsoft steekt één miljoen dollar in een nieuwe stichting die de uitwisseling van broncode tussen bedrijven en opensource-gemeenschappen moet gaan stroomlijnen. De Codeplex Foundation zal op nonprofit-basis opereren.

Codeplex FoundationDe organisatie stelt dat veel bestaande opensource-organisaties zich slechts richten op één project. Codeplex denkt dit te kunnen verbeteren door 'het gehele spectrum' aan opensource-projecten te ondersteunen, onder andere door bedrijven te stimuleren om met opensource-ontwikkelaars samen te werken en code uit te wisselen.

De nieuwe stichting werkt in grote lijnen als andere opensource-stichtingen; bedrijven en ontwikkelaars die lid willen worden van de Codeplex Foundation tekenen een document waarin zij beloven de auteursrechten op gedeelde code bij de stichting te deponeren. Ook stemmen zij toe om aan andere leden licenties te verstrekken zonder daarvoor royalty's te rekenen. Verder moet alle broncode die via Codeplex ter beschikking wordt gesteld vrij van patenten zijn.

Het nieuwe bestuur van Codeplex bestaat grotendeels uit werknemers van Microsoft, maar ook ondere ander uit Miguel de Icaza, ontwikkelaar bij het Mono Project en in dienst bij Novell. Voorzitter van de opensource-stichting is Sam Ramji, een man die wordt omschreven als een pleitbezorger voor opensource-software binnen Microsoft. Ramji stelde eerder dat de softwaregigant prima kan meehelpen aan opensource-projecten en tegelijkertijd kan concurreren met Linux.

Reacties (78)


Wetenschappers ontwikkelen intelligente kruk

Door Willem de Moor, 13 september 2009 12:2928 reacties

Twee technici en een fysiotherapeut hebben een kruk ontwikkeld die patiënten moet stimuleren het hulpmiddel correct te gebruiken. Een aantal sensors meet hoe de patiënt de kruk gebruikt en geeft feedback aan medici en patiënt.

Slimme krukDe kruk is het knutselwerk van professor Neil White en dokter Geoff Merrett, beide werkzaam bij de universiteit van Southampton. Zij werden bijgestaan door fysiotherapeute Georgina Hallet, die bij een ziekenhuis in dezelfde stad werkt. Gezamenlijk beogen zij het onjuiste gebruik van krukken tegen te gaan: patiënten die hun loophulpmiddelen verkeerd gebruiken, kunnen hun symptomen verergeren in plaats van verbeteren. Medici kunnen echter moeilijk controleren of een kruk correct gebruikt wordt, maar het prototype van het drietal moet daar verandering in aanbrengen.

Het testmodel werd gebouwd met eenvoudige middelen: de componenten zijn vrij verkrijgbaar in elektronicazaken en relatief goedkoop. Een druksensor meet hoeveel gewicht op de kruk wordt overgebracht en een sensor in het handvat neemt de positie van de hand waar. De data worden doorgegeven aan een printplaat, waarop naast een microcontroller ook een drieweg-accellerometer is gesoldeerd. Een module zendt de meetgegevens draadloos naar een basisstation en het geheel wordt door twee aaa-batterijen van energie voorzien.

Vooralsnog is het prototype enkel in een gecontroleerde ziekenhuisomgeving bruikbaar, maar de drie ontwikkelaars werken aan een versie die ook thuis gebruikt kan worden om het krukgebruik van de patiënt te verbeteren.

Reacties (28)