De Amerikaanse firma DynaVox heeft een portable spraakcomputer met een touchscreen en diverse online mogelijkheden uitgebracht. De DynaVox Xpress moet mensen met een handicap of ziekte helpen met communiceren.
Het Xpress-apparaatje beschikt over een 5"-touchscreen met een resolutie van 800x480 pixels. Op het aanraakscherm zijn iconen zichtbaar die veelgebruikte uitdrukkingen verbeelden, maar het kan ook als normaal onscreen-toetsenbord met woordvoorspellingsmodus gebruikt worden. De gekozen woorden worden met twee ingebouwde speakers weergegeven, waarbij er uit meerdere stemmen gekozen kan worden. De iconen kunnen ook geselecteerd worden met behulp van een camera, waarmee de bewegingen van de pupillen gevolgd kunnen worden. Hierdoor kunnen ook mensen met bijvoorbeeld verlammingsverschijnselen via de Xpress communiceren.
Het 1kg zware communicatie-apparaat beschikt over een webbrowser en een e-mailclient die beide via de ingebouwde wifi-module data binnenhalen. Ook kan via bluetooth gecommuniceerd worden, terwijl bijvoorbeeld een televisie via infrarood te bedienen is. DynaVox heeft bovendien een mp3- en videospeler in de Xpress geïntegreerd. Het apparaatje beschikt over 8GB aan interne flashopslag, terwijl de accu voor maximaal 8 uur stroom kan leveren. De Xpress moet eind deze maand op de Amerikaanse markt komen en krijgt de stevige adviesprijs van 7500 dollar mee.