Bij FiringSquad blikt men vooruit naar de introductie van de desktop-versie van de Palomino, de Athlon 4. In een 13 pagina's tellend artikel worden de prestaties van een 1,2GHz Athlon MP in een uniprocessor-systeem geanalyseerd. Zoals bekend is de core van de voor de server- en workstationmarkt bedoelde Athlon MP nagenoeg gelijk aan die van de nog uit te komen Athlon 4.En passant wordt ook even gekeken naar de compatibiliteit van de nieuwe processor met de huidige socket A chipsets.
Over dat laatste valt (gelukkig) kort te zijn. De Athlon MP werd getest op moederborden met een VIA KT133A, VIA KT266, AMD 760 en ALi MAGiK 1 chipset. Alleen de laatste kon niets met de processor; alle anderen herkenden de processor als normale Athlon, en in sommige gevallen als 'Athlon H' (bij de moederborden van Asus, om specifiek te zijn). Goed nieuws voor de meeste socket A-bezitters, die waarschijnlijk alleen een BIOS update hoeven uit te voeren om hun moederbord volledig compatibel te maken met de Athlon 4.
De mensen van FiringSquad draaien een hele rits benchmarks. De Athlon MP 1,2GHz op een AMD760 en een KT133A moederbord wordt vergeleken met een normale Athlon op 1,2GHz en 1,4GHz, ook beiden op KT133A en AMD760, en een Pentium 4 op 1,4GHz en 1,8GHz. Zoals te verwachten was kan de 1,2GHz Athlon MP de strijd nog niet aan met de 1,8GHz Pentium 4, die dan ook pertinent op de hoogste plaats eindigt in de benchies. Interessanter zijn de verschillen tussen de Athlons onderling.
Zo scheurt de Athlon MP 1,2GHz op de AMD760 in veel tests de Athlon 1,4GHz op een KT133A moederbord eruit, en heel af en toe wordt ook de 1,4GHz op dezelfde chipset voorbijgestreefd. De prestatiewinst die geboekt wordt met de Athlon MP varieert van zo'n 4 tot 10%, en is vaak ook afhankelijk van de chipset: een Athlon MP op een AMD760 moederbord vergeleken met een normale Athlon op datzelfde mobo geeft een grotere winst dan dezelfde vergelijking op een KT133A plank. Dit is te danken aan de ondersteuning van hardware data prefetching door de Athlon MP, waardoor beter gebruik wordt gemaakt van het DDR geheugen.
De conclusie is positief: hoewel de prestatiewinst niet gigantisch is, geeft het AMD wel weer mogelijkheden om gelijk te komen met de Pentium 4. Op een klok-voor-klok basis zou de Athlon 4 de huidige Pentium 4 makkelijk moeten kunnen verslaan, maar het is natuurlijk nog maar de vraag in hoeverre AMD erin slaagt om Intel's kloksnelheden bij te houden. Daar komt nog bij dat de Northwood core al in de startblokken staat:
Based on our results, Palomino should offer anywhere from a 4-10% performance improvement over today's Athlon processors based on AMD's Thunderbird core. While this may not sound like much to some of you, this is about the same improvement we saw with AMD's Thunderbird core over K75 at 1GHz. Once paired with DDR memory, Palomino offers similar levels of performance to today's Athlon 1.4GHz in games despite running 200MHz slower.
(...)
In addition, Intel's upcoming Northwood core for P4 is right on the horizon. It will be interesting to see if Northwood will be able to unseat desktop Palomino from the performance crown outright (assuming of course that desktop Palomino is able to achieve this status once it debuts), or if it will merely keep up with the processor.
![]() |

153)
1)
)
Het downloadfeest van KaZaA zal echter niet lang meer duren. Vanaf het begin heeft FastTrack benadrukt dat het afspraken wil maken met de verschillende rechthebbende organisaties. De gesprekken met auteursrechtorganisatie Buma/Stemra zijn inmiddels in een afrondend stadium, zo stellen beide partijen.
Het Nederlandse ICT-onderzoek zakt internationaal steeds verder weg. Zelfs India dreigt Nederland voorbij te streven. Frankrijk en Ierland hebben onlangs een miljardenimpuls gegeven aan het ICT-onderzoek. De Nederlandse overheid heeft daarentegen de afgelopen vijftien jaar zijn onderzoeksfinanciering niet bijgesteld terwijl het belang van de ICT-sector in die periode op spectaculaire wijze is gegroeid. De sector zorgt voor een kwart van de economische groei en voor de helft van de productiviteitsstijging in Nederland.
GamePC heeft de Linux 2.4.x kernel's performance 
According to industry sources, combining the VIA686B southbridge and AMD762 Northbridge is, at this moment,
the only way to build a relatively cheap Dual Athlon MP board.



"Many different kinds of 'lead-free' solder alloys and soldering processes are being investigated or developed around the world, using multiple combinations of elements like tin, silver, copper, bismuth, indium and zinc, all of which require increased temperature profiles relative to the well known tin-lead alloys during the soldering process," said Carlo Cognetti, Vice President for New Package Development at STMicroelectronics. "To accelerate the transition to 'lead-free' technology, the electronics industry needs a common approach to quantifying solderability, heat resistance and other issues that affect reliability."
"At present, there is not even an internationally agreed definition of the maximum amount of lead that can be allowed in a 'lead-free' component or process," said Dr. Wolfgang Bloch, Head of Environment Protection and Safety Management at Infineon Technologies. "The market is confused because there are no rules or standards so far for evaluating alternative technologies. What we are doing is proposing some key ground rules that will help accelerate progress. Our initiative shows the inevitable transition to 'green' assembly on a global scale."



