Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Toshiba presenteert 55" 4k-oled-tv met hdr voor 1699 euro

Door Wout Funnekotter, 2 september 2017 15:18165 reacties

Toshiba heeft tijdens IFA een nieuwe serie oledtelevisies aangekondigd, waarvan het 55"-model opvalt vanwege zijn lage prijs van 1699 euro. Het bedrijf komt ook nog met een 65"-variant. Beide tv's ondersteunen in tegenstelling tot een eerder model verschillende hdr-formaten.

De twee nieuwe oled-tv's lijken uiterlijk identiek aan de X97-televisie die Toshiba eerder deze zomer aankondigde en die in september op de markt zou moeten komen. Ze worden dan ook aangeduid als onderdeel van de X9-serie. De X97 viel op door een gebrek aan hdr-ondersteuning, maar deze nieuwe modellen hebben wel ondersteuning voor hdr10, Dolby Vision en Hybrid Log Gamma. Het is niet bekend of deze tv's naast de X97 verkocht gaan worden, of dat Toshiba de oorspronkelijke hdr-loze-variant geschrapt heeft.

De televisies vallen verder op door de aanwezigheid van zowel een scart- als vga-aansluiting achterop. Reguliere aansluitingen als hdmi, usb, ci+, lan, dvb-c en dbv-s zijn ook aanwezig. De interface wordt verzorgd door Toshiba's Smart Portal-software, dat onder andere een Netflix- en een YouTube-app aan boord heeft.

De tv's worden niet door Toshiba zelf gebouwd maar door het Turkse Vestel. Het Japanse bedrijf, dat in financieel zwaar weer zit en veel activiteiten heeft afgestoten, leent alleen zijn merknaam uit aan Vestel. Een vergelijkbare constructie is er bijvoorbeeld bij het Chinese TP Vision, dat de merknaam Philips gebruikt. Begin 2015 stopte Toshiba met de productie van eigen tv's.

Toshiba is van plan de oled-tv's aan het einde van het jaar in de winkels te hebben. Mochten de prijzen van concurrerende oled-tv's gelijkblijven, dan zou Toshiba met het 55"-model de goedkoopste oled-tv op de markt hebben. Op moment van schrijven is de goedkoopste oled-tv uit 2017 LG's 55C7V, die 2199 euro kost. LG's C6-model van vorig jaar is ook nog verkrijgbaar en kost ongeveer 1750 euro.

Toshiba 55"X97
Toshiba 55"X97Toshiba 55"X97Toshiba 55"X97Toshiba 55"X97

Reacties (165)


Onkyo en JBL introduceren smartspeakers met Google Assistant

Door Wout Funnekotter, 2 september 2017 13:0770 reacties

Audiomerken Onkyo en JBL hebben beide tijdens IFA speakers aangekondigd die uitgerust zijn met Googles Assistant-software. Het model van Onkyo lijkt op een traditionele boekenplankspeaker terwijl JBL met drie verschilende modellen komt, waarvan twee draagbaar.

Omdat de speakers compatibel zijn met Google Assistant, komt een deel van de mogelijkheden overeen. Zo zijn ze voorzien van microfoons om spraakcommando's op te vangen, kunnen ze gebruikt worden om via Google vragen te beantwoorden en is het mogelijk om muziek te streamen van verschillende diensten. Eventueel kunnen ze in een multi-room-set-up geïnstalleerd worden met andere speakers die ondersteuning bieden voor het Chromecast-protocol. Functioneel gezien zijn de speakers daarmee identiek aan Googles eigen Home-smartspeaker.

De Onkyo Smart Speaker G3 is een relatief kleine boekenplankspeaker, gemaakt van hout. Bovenop zit een bedieningspaneel met knoppen voor play/pauze, bluetooth, het dempen van de microfoon en het volume. Bovenaan de voorkant zit een horizontale rij van leds die oplichten als stemcommando's gebruikt worden of iemand de knoppen bedient. Onkyo claimt een bovengemiddeld grote uitslag van de wooferconus in vergelijking met 'conventionele speakers', wat voor een betere weergave van lage tonen moet zorgen. De speaker moet eind november uitkomen voor tussen de 220 en 250 euro.

Onkyo G3
Onkyo G3Onkyo G3

De JBL Link-serie bestaat uit drie modellen: de 300, 20 en 10. Die eerste is een relatief brede speaker met een vermogen van 50W, die bedoeld is om op een vaste plek te zetten. Bovenop zijn knoppen geplaatst voor bluetooth, volume, play/pauze en microfoondemping en in het midden daarvan zit een ronde knop met het Google Assistant-logo, die gebruikt kan worden om de stemherkenning te activeren.

De Link 20 en 10 zijn beide mobiele speakers, voorzien van accu's en een waterbestendige behuizing, zodat ze bijvoorbeeld aan het zwembad of in de badkamer gebruikt kunnen worden. Het verschil tussen beide zit in de capaciteit van de accu; de Link 20 kan tot 10 uur muziek spelen en de Link 10 red maximaal 5 uur. Ook is het outputvermorgen verschillend met respectievelijk 20W en 16W. De Link-serie moet dit najaar uitkomen met adviesprijzen van 299, 199 en 169 euro. Ook hier is nog niets bekend over een release in de Benelux.

JBL Link
JBL LinkJBL Link

Reacties (70)


Hackers bieden gestolen Instagram-telefoonnummers van beroemdheden te koop aan

Door Emile Witteman, 2 september 2017 12:3475 reacties

Hackers die misbruik hebben gemaakt van een bug in de Instagram-api hebben een website online geplaatst waarin gestolen gegevens doorzocht en gekocht kunnen worden. Het gaat om e-mailadressen en telefoonnummers van gebruikers.

De hackers hebben een lijst met 1000 accounts gedeeld met The Daily Beast. Hieronder vallen volgens de website verscheidene accounts van bekende gebruikers, zoals artiesten, politici, sportatleten en mediabedrijven. Ook lijken er accounts van minder opvallende gebruikers tussen te zitten.

In totaal zijn ruim zes miljoen accounts gehackt, claimen de hackers. Instagram telt in totaal meer dan 700 miljoen actieve accounts. De gegevens van de gehackte accounts kunnen voor tien dollar per account worden doorzocht. Alleen de telefoonnummers en e-mailadressen die aan de accounts zijn gelinkt, zijn buitgemaakt. De wachtwoorden zijn nog veilig.

Donderdag kwam nieuws over de bug in de Instagram-api naar buiten. De bug is inmiddels verholpen, maar niet voordat de gegevens van een groot aantal gebruikers is buitgemaakt. Niet bekend is of er alleen toegang was tot een bepaald aantal accounts, of dat alle accounts kwetsbaar waren en de individuen in kwestie alleen geïnteresseerd waren in gegevens van accounts van bekende personen.

Reacties (75)


Sony kondigt transparante Dualshock 4-controllers aan

Door Emile Witteman, 2 september 2017 11:5963 reacties

Sony heeft transparante versies van de Dualshock 4-controllers aangekondigd. De controllers voor de PlayStation 4 krijgen de naam Crystal Line en worden verkrijgbaar in het rood, wit en blauw.

De Crystal Line-controllers krijgen in de Verenigde Staten een adviesprijs van 64,99 dollar, wat omgerekend en met btw ongeveer 66 euro is. De controllers zijn in Europa vanaf 17 oktober verkrijgbaar. In de VS kunnen bepaalde kleuren alleen bij bepaalde winkels verkregen worden, niet bekend is of dit ook in Europa het geval wordt, schrijft VG247.

Het is niet voor het eerst dat Sony transparante versies van zijn controllers op de markt brengt. Voor de PlayStation 3 waren er al Crystal-versies van de controller beschikbaar, in het wit, rood, blauw en grijs. Van de Dualshock 2 was er een groot aantal transparante varianten beschikbaar: ze waren verkrijgbaar in het blauw, groen, limoen, oranje, paars en rood. Ook voor de eerste PlayStation heeft Sony verschillende transparante controllers gemaakt.

Transparante Dualshock 4Transparante Dualshock 4Transparante Dualshock 4

Reacties (63)


Volledige specificaties geannuleerde Surface Mini lekken uit

Door Emile Witteman, 2 september 2017 11:2373 reacties

Er zijn specificaties en renders verschenen van de Surface Mini, een kleine versie van de Microsoft-tablet, die nooit op de markt is verschenen. De tablet zou een 7,5"-scherm hebben en Windows RT 8.1 draaien.

De informatie is door smartphonelekker Evan Blass op Twitter gedeeld. De tablet zou beschikt hebben over een Qualcomm MSM8974-soc, beter bekend als de Snapdragon 800, en komen in een variant met 1GB ram en 32GB opslagcapaciteit of 2GB ram en 64GB aan opslag. Het scherm zou een resolutie hebben van 1080x1440 pixels, verspreid over een 7,5"-diagonaal. Verder zou hij uitgerust zijn met een micro-sd-kaartaansluiting, een micro-usb-poort, een 3,5mm-audioaansluiting en een aansluiting voor de cover.

Microsoft zou in mei 2014 plannen gehad hebben om de Surface Mini aan te kondigen, maar blies deze aankondiging op het laatste moment af. Het apparaat zou volgens het bedrijf niet onderscheidend genoeg zijn geweest.

Afgelopen juni verschenen er al enkele afbeeldingen van een prototype van de tablet. De afbeeldingen toonden de zachte laag aan de achterkant, vrij brede schermranden en hoe de cover kon fungeren als een standaard.

Surface MiniSurface Mini

Reacties (73)


Synology maakt prijzen cloudopslagdienst bekend

Door Emile Witteman, 2 september 2017 10:40173 reacties, submitter: snelkookpan

Synology heeft de prijzen bekendgemaakt van zijn Cloud2-backupdienst. Er kan gekozen worden uit pakketten met een capaciteit van 100GB tot 10TB. De service verliest 18 september zijn bètastatus.

Cloud2, wat Synology afkort tot C2, wordt in vier prijscategorieën verkrijgbaar. De versies met een capaciteit van 100GB, 300GB en 1TB kosten respectievelijk 9,99 euro, 24,99 euro en 59,99 euro per jaar. De 1TB-versie kan ook maandelijks voor 5,99 euro worden verlengd. Het 10TB-pakket kost 69,99 euro per terabyte per jaar.

De clouddienst is versleuteld met aes256 en kan via een webbrowser worden bestuurd. De drie goedkopere versies beschikken over dagelijkse back-ups en toegang tot een bestandsversiegeschiedenis. Het 10TB-pakket beschikt over uitgebreider versiebeheer, deduplicatie en de mogelijkheid om elk uur een back-up te maken.

Synology C2 is alleen te gebruiken in combinatie met een Synology-nas. Met de Hyper Backup-app kunnen de nas-systemen zichzelf back-uppen naar de clouddienst. Het is niet mogelijk om een back-up van een computer direct naar de dienst te sturen.

Synology C2

Reacties (173)


Gerucht: Xiaomi Mi Mix 2 beschikt over Snapdragon 836 en Android 8

Door Emile Witteman, 2 september 2017 09:4687 reacties, submitter: Salmon

Er zijn afbeeldingen online verschenen waarin mogelijk een Xiaomi Mi Mix 2 met zijn informatiepagina open wordt getoond. De pagina toont enkele specificaties van het aankomende randloze vlaggenschip van het Chinese bedrijf.

De afbeeldingen zijn verschenen op de Chinese socialemediawebsite Weibo. Het toestel op de foto's bevat een Snapdragon 836, 256GB aan opslagcapaciteit, een 4400mAh-accu, een 20-megapixelcamera en een 6,2"-scherm met een resolutie van 2960x1440 pixels. Ook lijkt de telefoon Android 8.0 te draaien.

Of de specificaties kloppen, is niet geheel zeker. Qualcomm heeft de Snapdragon 836 immers nog niet aangekondigd, al heeft de beruchte smartphonelekker Evan Blass al eerder gesuggereerd dat de Pixel 2 van Google met dezelfde soc uitgerust wordt. Dat toestel wordt volgens Blass op 5 oktober onthuld. Een ander aspect waar twijfels bij gezet kunnen worden, is dat Android 8 pas zeer recent is uitgekomen en Xiaomi daarvoor momenteel nog geen versie van zijn MIUI-skin beschikbaar heeft.

Xiaomi heeft uitnodigingen rondgestuurd voor een presentatie die op 11 september plaatsvindt. Tijdens die presentatie kondigt het bedrijf de Mi Mix 2 officieel aan. Eerder verschenen er al renders van het nieuwe toestel, waarin te zien was dat hij over nog dunnere randen dan zijn voorganger beschikte.

Vorig jaar werd de eerste versie van de Mi Mix geïntroduceerd. Het toestel bevatte enkele vernieuwende eigenschappen, zoals een scherm met afgeronde hoeken, dat aan de bovenkant een even dunne rand heeft als aan de zijkant en een behuizing die van keramiek gemaakt is, een bijzonder krasbestendig materiaal. Het toestel had destijds de hoogste relatieve schermgrootte van alle telefoons, als was dit percentage in de praktijk enigszins lager dan de fabrikant oorspronkelijk aangaf.

Xiaomi Mi Mix 2 specsXiaomi Mi Mix 2 specs

Reacties (87)