Synology brengt DiskStation DS418play uit

Synology kondigt de DiskStation DS418Play aan, een 4bay-nas die bedoeld is om ingezet te worden als multimediahub. Het opslagapparaat is onder andere van een iets krachtigere Intel-processor en meer geheugen voorzien dan zijn voorganger.

De Synology DiskStation DS418Play bevat een Intel Celeron J3355, een op 14nm geproduceerde dualcore met een kloksnelheid van 2GHz met burst tot 2,5GHz. Daarmee is de cpu van de DS418Play wat krachtiger dan de Celeron N3060 van de DS416Play, die Synology vijftien maanden geleden aankondigde. Die processor deed zijn werk op 1,6GHz met een burst naar 2,48GHz en heeft ook minder geheugenbandbreedte.

Synology levert de DS418Play bovendien met 2GB ddr3l in plaats van de 1GB ddr3 van de DS416Play. De nieuwe nas heeft twee geheugensleuven en het geheugen is uit te breiden tot 6GB. Het apparaat kan tot vier harde schijven huisvesten voor een totale opslagcapaciteit van 40TB. Het apparaat kan onder andere 4k-video op 30fps transcoderen met h264 of h265.

Aan de voorkant beschikt de nas over een usb 3.0-poort, en aan de achterkant zitten twee gigabitethernetpoorten en nog een enkele usb 3.0-poort. De DSPlay416Play had overigens twee usb 3.0-poorten aan de achterkant. Synology zal meer bekendmaken over zijn nieuwe generatie producten en diensten tijdens een evenement in Utrecht.

Synology DS418PlaySynology DS418PlaySynology DS418Play

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

29-09-2017 • 11:13

116

Reacties (116)

116
115
88
5
0
19
Wijzig sortering
Ik snap eigenlijk niet waarom je zou willen transcoderen. Ik speel geen videos af op m'n telefoon / tablet en als ik dat wel doe dan is dat binnen m'n eigen netwerk (thuis). Al m'n videos zijn of mp4 of mkv en heb nog geen 4k kwaliteit want m'n tv ondersteunt maar max full hd.
Waar zou ik transcoding voor kunnen gebruiken? Heb zelf een DS412+ en een DS414+ dus die zijn volgens mij ook niet geschikt daarvoor maar als ik het wel zou hebben, zou het dan nuttig voor mij zijn?
Mijn ervaring is ook dat je beter voor een simpele NAS kunt gaan met een goede mediaplayer die de formaten gewoon af kan spelen. In het verleden waren er bv issues met licenties, en vaak is zo'n CPU toch niet krachtig genoeg voor alle formaten/resoluties.
Helemaal mee eens. Ik heb eens overwogen mijn Synology 1511+ te upgraden naar een play editie, maar een mini-itx PC onder de 200 euro streamt nu met gemak met Plex 4K van die synology af en kan alle formaten aan en heeft alle aansluitingen die je wil.

Plus het is multi-purpose hardeware, zo'n PC (uiteraard) dus het ding doet nog veel meer dan media player zijn.
Synology is toch ook meer gericht op mensen die het gemak van DSM willen hebben. Als je een mini-itx hebt zul je zelf de software moeten regelen en verlies je de Synology-appstore en security updates. Met Docker is het echter wel voor een gedeelte te ondervangen, maar het Synology eco systeem is wel goed in elkaar gezet imho
Ja klopt, maar voor de duidelijkheid; ik gebruik dus beiden. Zie mijn reactie boven.

Het is enkel het multi-media gedeelte waarvan ik zeg dat investeren in een goedkoop PCtje al snel verstandiger is dan die features te zoeken in de Synology DSM. De uptime, streaming performance over een netwerk en het aanbieden van een grote hoeveelheid storage, dat zijn typisch Synology features.
Als je meer gemak wil kan je voor het multimedia gedeelte ipv Mini ITX ook kiezen voor een goede Android TV player, zoals de FireTV, Shield, Eminent, Q-Box 4K.
Ja, is nog steeds zo. Die Synologies kunnen bijvoorbeeld niks met DTS audio omdat die licenties niet zijn afgekocht. Door een beetje te sleutelen met third-party plugins lukt dat wel, maar toch...
Dank, voor het eerst dat ik hiervan hoor, direct geinstalleerd. FFmpeg with DTS. Wel goede processor versie kiezen.
Probleem zit het toch vaak in het feit dat de speler het niet aankan. Kijk maar naar smart-tvs. Of bv. de ps4, die geen MP4 aankan.
Eens, alhoewel je met een aardig aantal NAS-systemen tegenwoordig prima uit de voeten kan mits je maar rekening houdt met de beperkingen van je systeem en je players. Maar een NAS heeft doorgaans een 'zuinige' CPU hoog in het vaandel, dus je komt snel al uit bij niet zo krachtige systemen. Maar bredere support voor HW-transcoding kan totaal geen kwaad en zeker bij de modernere Intel-chips kan je er qua Quicksync-support praktisch elk populair formaat wel tegenaan gooien.

Ik overweeg ook om over niet al te lang tijd een Nuc-achtig systeempje te kopen met een zo recent mogelijke i3/i5 als processor en daar mijn Plex Media Server op te laten draaien. Qua investering goedkoper dan een nieuwe NAS; en dan kan ik meteen mn media eens omzetten naar HEVC/h.265; dat scheelt me meteen weer +- de helft van mijn storage :P
MP4 of MKV zegt niets, dat is de container. Het gaat om de codec die gebruikt is ;)
Oops. Je hebt helemaal gelijk. Gebruik eigenlijk alles h264 materiaal en heb een aparte media speler aan m'n tv hangen die de data streamed vanaf de NAS.
je mediaspeler zal vast H.264 kunnen afspelen, dus dan heeft de nas er amper werk aan, dan is het gewoon een normale file transfer.
Ben niet zo bekend met al dat streaming gebeuren, maar als ik mijn smart tv pak, die kan prima elk formaat afspelen vanaf een USB stick. Als ik dan een NAS plaats dan praat je toch ook over een simpele file transfer wanneer je iets vanaf de NAS op de tv wilt afspelen?
Zonder transcoding is het een drama voor LG tv's uit 2013.. Helft van de bestanden spelen niet af, of halverwege het afspelen stopt ie met de melding "bestandsformaat niet ondersteund" (que?) en SRT's inladen via DLNA? Vergeet het maar.

Nu staat alle media op mijn Synology en moet het via mijn PC getranscore/streamed worden middels Emby server. Uiteindelijk ga ik liever naar een energiezuiginge en stille oplossing waar geen 700W pc nodig is voor het fatsoenlijk en volledig afspelen van media files met subs, maar alles vanaf één device gebeurt.

DLNA is overigens een draak van een protocol T_T

[Reactie gewijzigd door quintox op 27 juli 2024 18:01]

Een 39 euro chromecast in die TV en als HDMI slave gebruiken?
Dan heb je nog steeds een mediaserver nodig om het videobestand en SRT bestand correct te streamen naar de chromecast. Chromecast ondersteunt wel meer codecs en heeft betere DLNA profielen, maar ook die heeft last van buffer issues als transcoding niet snel genoeg gaat. Ik was zelf aan het kijken naar Intel NUC oplossingen, maar NUC's met een passmark score hoog genoeg voor transcoding zijn redelijk aan de prijs :P

Mijn PC struggled vaak genoeg omdat de iGPU op sandy-bridge niet meer ondersteunt wordt, dus helaas geen quicksync.
Ik volg je nu even niet helemaal meer. De NUC ga je dan tochgebruiken als mediaplayer, niet ter vervanging van je PC. Althans, dat zou ik doen. Dan blijft je PC uit en streamt je NUC+KODI(die direct op je tv aangesloten zit) via je netwerk de films. Transcoding lijkt me dan niet meer nodig want je gebruikt geen DLNA meer op je TV.
Nouja, dan los je het probleem op voor je main device, dat klopt. Echter heb ik nog een TV op de slaapkamer (met chromecast) en wil je wel eens remote streamen op je tablet/telefoon. In dat geval heb je toch weer een mediaserver nodig en die zal moeten kunnen transcoden.
Remote streamen zou geen probleem moeten zijn (neem tenminste aan dat je dit via wifi gaat doen, anders snap ik dat je je bundel niet te hard wil laten gaan mits niet onbeperkt). Als de Plex/Emby app op dat vlak niet voldoen, dan zou je toch zeker ook met DS video uit de voeten moeten kunnen?

Plak je een Pi o.i.d. achter je tv boven en je bent rond.

Een NUC als server om te transcoderen gebruiken voelt niet logischer in ieder geval...
Het probleem zit hem in codecs ( LG tv ) of het niet goed ondersteunen van externe SRT subtitles. DLNA is nogal een brak protocol. Emby en Chromecast werken best aardig samen, maar zodra een device SRT's niet goed uitleest via DLNA ( zoals mijn LG ) dan moet deze erin gebrand worden middels transcode.

Hence waarom mijn PC momenteel als transcode server functioneert ( data staat op de NAS ). Of ik nou een Pi of een Chromecast als ontvanger gebruik, daar zit het probleem ( en prijs verschil ) ook niet ;) Een NUC is kleiner, zuiniger en stiller dan mijn PC en die mag ook 24/7 aan blijven staan ( was allemaal niet nodig geweest als de CPU van de NAS capabel genoeg was ;) ).

Ik knijp ook het signaal naar de slaapkamer aangezien daar maar een 720p plasma hangt, deze hoeft geen 1080p signaal te ontvangen, wat wederom weer minder belastend is bij het streamen ( mmpeg service knalt je CPU op 100% bij het streamen van media, maakt mijn pc onbruikbaar ).

Was er geen vrouwlief die niks wil kijken zonder subtitles, dan was de helft van dit omslachtig gedoe niet nodig en voldeed Video DS ( of Windows Media Player stream ) ook al meer dan voldoende 8)7

[Reactie gewijzigd door quintox op 23 juli 2024 13:40]

Aaah! Daar komt de aap uit de mouw!! ok, geen aap maar wel een vrouw :D

Dat probleem heb ik opgelost door samen gewoon naar Netflix/BluRay te kijken ;-)
ikzelf maak gewoon gebruik van een mediaspelertje met Kodi. Er wordt volgens mij niets gedaan qua transcoding. Zou mijn NAS ook niet aankunnen. Heeft me een 60 euro gekost.

Moet zeggen dat ik niet wist dat er voor een chromecast transcoding nodig was. Dacht dat dat spul gewoon alles afspeelde.

Sedert enkele maanden (sedert nieuwe tv) aan het spelen met Emby. De app op de tv gezet en alles werkt eigenlijk vlot. Gebruik wel nog meestal Kodi omdat Emby bij alles wat ik wil afspelen, persé eerst moet aandringen om te betalen voor Emby Cinema (of zoiets).
Ik heb geen Emby app voor mijn tv (LG 2013 zit nog niet op WebOS), maar via tablet/telefoon werkt het verder perfect. Dan stream ik het naar mijn TV en/of chromecast. Krijg geen meldingen voor Emby premium/cinema.

Chromecast speelt ook wel alles, met Emby nagenoeg perfect, maar toen ik nog Mezzmo gebruikte moest ik voor de chromecast alles pre-transcoden aangezien Mezzmo/PC het niet snel genoeg live kon transcoden. Mezzmo werkte dan weer beter met mijn TV 8)7

[Reactie gewijzigd door quintox op 27 juli 2024 18:01]

Snellere PC kopen :+

Op mijn huidige PC (I5 met SSD) loopt Mezzmo prima, merk geeneens dat de performance afneemt als Mezzmo meerdere sessies aan het transcoderen is. Toen ik het programma kocht had ik een core2duo, stond toen al heel snel bij de Mediamarkt om een Mede8er mediaspeler te kopen.

Onlangs Mezzmo afgestoft en upgedate en er weer helemaal blij mee _/-\o_
Nouja, probleem zit hem een beetje in Quick sync ;) Sandy-bridge krijgt geen iGPU drivers meer, dus vanaf Windows10 is het doei quick sync. Om nou mijn pc te upgraden, terwijl de CPU nog geen bottleneck vormt bij games, is ook wat veel van het goede.. dan moet ik nog steeds 24/7 een groot stroom verbruiker aan laten staan xD Daar wil ik juist vanaf, server moet krachtig genoeg maar wel stil, klein en zuinig zijn :)

Waarom het faalde specifiek bij de Chromecast? Dunno, Chromecast haperde als een gek tijdens het afspelen en het is me niet gelukt dit te fixen middels settings.. andere devices hadden hier geen last van :/

[Reactie gewijzigd door quintox op 27 juli 2024 18:01]

Heb hetzelfde probleem met een Sony TV uit 2013, kan ook geen ondertitels uit streams halen.
Mijn oplossing is Mezzmo, 'weet' per device wat het aankan en past zijn transcodering daar op aan.

Nadeel wat je zelf ook al noemt is dat de PC aan moet staan als je een film wil kijken.

Edit: Ondertitels inbranden blijft een gedoe en al helemaal als de taal-aanduiding niet klopt met het ondertitelspoor. Check zelf het beeldmateriaal eerst in VLC en stel daarna het juiste ondertitelspoor in in Mezzmo. Zal in de transcoder van Synology niet anders zijn.

[Reactie gewijzigd door Aapmansz op 27 juli 2024 18:01]

Ik heb Mezzmo na 1,5 jaar in geruild voor Emby. Deze werkte beter met Chromecast, heeft auto-downloaders voor meta data en subtitles en een snellere/betere interface ( zoek functie van Mezzmo is waardeloos :P ). Eigenlijk nog nooit issues gehad met het inbranden van subs, duurt alleen wat langer omdat ie moet pre-transcoden.

Overigens kan niet elke Synology transcoden, die van mij iig niet ( DS211j ), niet alleen is de CPU te zwak, maar simpelweg niet compatible.

Emby ben ik na een lange zoektocht erg tevreden over. Heb alles al geprobeerd: DS Video, Plex, Mezzmo, Serviio, Playon.. allemaal hebben ze meer nadelen dan voordelen. Nouja, behalve Mezzmo, die zit technisch goed in elkaar.

[Reactie gewijzigd door quintox op 27 juli 2024 18:01]

Beetje rare stelling; het feit dat jij geen behoefte hebt aan transcoderen wil niet zeggen dat dat dan meteen geldt voor iedereen toch? Als je er geen behoefte aan hebt en/of je zorgt dat je media altijd afspeelbaar is op de devices die je voorkeur genieten dan is het inderdaad niet nodig.
Dat klopt. Vandaar ook mijn vraag of dit voor mij handig kan zijn. Ik zeg helemaal niet dat het niet voor anderen handig is of niet. Vraag alleen of het in mijn geval enig nut heeft.
Ik kijk regelmatig op tv's/andere toestellen waar er bepaalde codecs ed niet ondersteund zijn.

Mijn oplossing: 3 van de goedkoopste nassen van synology (gewoon 1 van gekocht, thecus enz gekocht maar meer tevreden van synology kwestie van gebruiksgemak als ik weg ben voor de ouders) en daarbij een shield TV. Deze laat ik dan als Plex server opereren, ideaal. Kunnen ouders/zus met mooie interface op tv/laptop/ipad/gsm/... de foto's, films, series en muziek bekijken/beluisteren. Nooit errors van transcoding of dergelijke, geen gezaag...
Heb ongeveer dezelfde setup als jij (DS412+ en Shield Android TV als PMS, met op de Synology ook een 2e PMS), maar wordt er af en toe toch wel moe van: gisteravond de player app op de nieuwe macbook air van m'n dochter gezet en afspelen met de Shield als PMS geeft continu stutter en buffering, en als ik de PMS op de Synology selecteer loopt het als een zonnetje.

Ik update me suf, loop alle fora af, maar het gaat nooit eens een keer een week lang vlekkeloos met die Shield.... kun je me de instellingen van je PMS op de Shield eens DM-en? Really, really much appreciated...

(edit: typo)

[Reactie gewijzigd door Marco_S op 27 juli 2024 18:01]

Dat zeg je wel: je stelt in je eerste zin dat je niet snapt waarom men zou willen transcoderen.

Pas daarna ga je verder in de ik-vorm.
Als je apparaat waar je op kijkt geen h265 of een andere codec ondersteund...
Ik gebruik dit wanneer ik op reis ben (of weg van thuis iig :) ).
Vroegere Ipads wilden ook wel eens moeilijk doen bij sommige zaken, dus daar werd ook voor getranscode. (weet niet of dit met de huidige modellen nog zo is).
Stel je hebt een Smart TV die dus Full HD is en je wel camera's hebt bv. een Drone of action cam die in 4K kan opnemen, kun je dus de volledige kwaliteit gebruiken en op je NAS bewaren vervolgens dan d.m.v. transcoding naar Full HD afspelen op je Smart TV.
Om het simpel te houden is transcoderen bedoeld voor twee dingen. Compatibiliteit en bandbreedte besparing.
Gebruik je alleen maar reguliere video bestanden met algemeen gebruikte codecs en stream je maar naar een paar clients dan zal je er inderdaad geen profijt van hebben.
Wil je daarentegen alles streamen wat je maar kan vinden in welke formaat dan ook naar elk mogelijk client type dan zal transcoderen zeker uitkomst bieden.
Tevens als je veel streams tegelijk actief heb dan kan je server beter gebruik maken van je netwerk bandbreedte door alleen bitrates te leveren wat je client apparaat aan kan. Zeg maar dat je een geripped 4k bluray heb dan kan je dat gerust naar 1 of twee clients streamen maar als je clients geen 4k aan kunnen is het eigenlijk verspilde bandbreedte als het toch maar als 1080p wordt weergeven.
Wil je opeens 3-4 clients bedienen dan kan je beter het bestand transcoderen van 4k naar 1080p om elke client hetzelfde ervaring te bieden zonder het originele bestand aan te passen zodat je in de toekomst met je nieuwe 4k TV wel van het maximale ervaring kan genieten.
Media servers als plex en emby kunnen ook ingesteld worden dat ze gewoon bitstreamen ipv transcoderen als het client het aan kan en gaan pas transcoderen als het nodig is.
Het is een vorm van geautomatiseerde gemak en niet een noodzakelijk functionaliteit.
Het is handig als je bij het downloaden te lui bent om een versie op te zoeken in het formaat dat wordt ondersteund door je media player...
Synology anticipeert op de komende technologische ontwikkelingen. Wat nu nog niet veelvuldig wordt gebruikt is over een tijd de standaard.
Ik heb nog een DS412 ( ook met 1GB RAM) en loop toch tegen de limieten van het geheugen aan.
Waarschijnlijk omdat sabnzb, Couch Potato, Transmission, Spotweb en Sonarr er ook op draaien.
Blijf het een geweldig apparaat vinden.
Je kan voor iets van 20 euro het geheugen uitbreiden naar 2GB. Ik heb destijds er de Kingston KVR13S9S6/2 1x2GB, DDR3, SODIMM ingezet.

Je kan deze video gebruiken: https://www.youtube.com/watch?v=iWc-awYKmf0
Laat dit soort flamebaits nu joh.

De content lobby heeft de wetten van ons land en onze unie dusdanig verbogen dat de gewoontes van talloze generaties plots gecriminaliseerd zijn. Mensen weten dat en vergeten dat heus ook niet. De haat naar die industrie om het stuk menselijkheid, het vrije delen van cultuur, dat hen is afgepakt blijft voor altijd. Dat hoef je niet te voeren met dit soort voorbeelden van de grote verarming.

Bovendien wordt iedereen maar bang van de sociale controle (op dit soort van toch wel publieke forums) en de sleepwetmatige repressies vanuit overheidsbalonnetjes.. je hoeft daar niet zo'n 'zal-ik-wel-zal-ik-niet-reageren' flamebait bij te sauzen. Laten we de haat en vooral de zeer rechtvaardige afkeer met z'n allen levend houden en er verder onze schone energie niet aan verspillen. :Y) :)

Die industrie die klapt vroeg of laat toch nog weleens. Echt, zo'n zwart gat. Dat houdt geen stand. Uitgesloten. O-) _/-\o_
Mijn DS112j heeft 128Mb... Tijd voor vervanging!
Absoluut! :) sowieso naar een 2bay denk ik zo? Persoonlijke aanrader, maar volledig up to you: Zet de ds112j ergens anders dan je eigen huis, bv ouders, kantoor, een partner, vriend of ander familielid. Via Backup station dan van je belangrijkste nieuwe NAS shares een periodieke Backup maken. Mocht er brand uit breken of in geval van diefstal, dan heb je altijd je Backup elders nog.

Zo heb ik het nu ook.

Als het dus gaat om je belangrijkste shares, oftewel foto's en documenten en niet je (eventueel) gedownloadde films en dergelijk materiaal wat je zo opnieuw kan ophalen.. Dan heb je waarschijnlijk voldoende aan een simpele 1TB schijf voor backups. Kost je dus simpelweg heel weinig, maar levert een hoop geruststelling op vind ik persoonlijk.

[Reactie gewijzigd door Sjeefr op 22 juli 2024 13:47]

In mijn situatie raakt de 3TB schijf al redelijk vol. Monteren van films, fotografie, een leuke hobby maar het vreet geheugenruimte. Bovendien is een simpele nas te traag voor Photostation als je het over meer dan 100000 foto's hebt.

Twee schijven is niet nodig, ik maak altijd al backups. Het kan handig zijn er twee naast elkaar te hebben. Maar het kan ook weer handig zijn een goedkopere 1 schijf versie te kopen en over drie jaar een nieuwe. Qua kosten maakt 1 of 2 schijf varianten dan niet meer zoveel uit.
Het apparaat kan onder andere 4k-video op 30fps transcoderen met h264 of h265.
Maar alleen als je de Synology Media Server gebruikt; dus niet met 3rd party software zoals Plex.
De enige NAS die dat wèl kan is de PR4100 van WD.
Plex rolt binnenkort de HW-transcoding support uit.
Ook voor synology NASjes?
Yep. Heeft nu bijna 10 maanden in de Preview/Test builds gezeten; en het ziet er naar uit dat het nu naar de public mag.

Edit: Let op, de CPU moet wel Intel Quicksync ondersteunen. De huidige 'featureset' van de previewbuild:

> Hardware transcoding requires a 64-bit Intel CPU on Linux, ideally from a recent generation (Haswell or later), and will use the primary graphics adapter on Windows and macOS.
> The only supported codec for encoding is H.264.
> On Linux and Windows, decoding of both H.264 and HEVC are supported. On macOS only H.264 is supported.
> Hardware-encoded video may not have the same quality as software-encoded video.
> At the moment we only support Intel graphics for hardware decoding. You can try using another graphics adapter, and it may or may not work. We're interested in hearing about your experiences either way.


Ik quote:
Hardware Transcoding for Plex Media Server is becoming fully integrated with normal Plex Media Server releases and will no longer be special builds. It will be released very shortly. When it is released, it will be necessary to update one more time to make full use of Hardware Transcoding as this includes a number of bug fixes which will be included in the release
https://forums.plex.tv/di.../1525824/#Comment_1525824

[Reactie gewijzigd door Carn82 op 27 juli 2024 18:01]

Geldt dit ook voor andere synology nassen met een Celeron N3060 cpu?
N3060 lijkt te voldoen aan de criteria dus zou moeten werken :)
Ja. Tenminste: deze CPU ondersteund de vereiste Quick Sync die hierboven is aangehaald.
Eigenlijk wel bijzonder dat Plex jarenlang heeft aangegeven dat GPU encoding geen zin heeft en er nu toch mee komt. Staat er ook bij vanaf welke versie dit gereleased wordt?
Nope. Maar men heeft het over 'enkele dagen' dus een voorzichtige aanname is dat het in de volgende versie komt.
Thanks voor de info! :)
Linkje werkt niet?

[Reactie gewijzigd door r.and.r op 27 juli 2024 18:01]

jawel, maar is naar een post in het Plex Pass-only deel van het forum.
Top, net gelezen! Dank je wel voor de info, kan de PR4100 weer de deur uit ! :D
Nog niet naar iOS dus? Ik wil me NAS weer eens upgraden maar wil wel naar m'n iPhone kunnen transcoderen met Plex. Kan dus nog steeds niet?
Wat bedoel je? De NAS draait op Linux lijkt me.
Gewoon streamen van DSM naar iOS. Transcoden moet je dan sowieso omdat Apple MP4 is toch? Maar Plex ondersteund geen hardware transcoding dus heb je er nog niks aan op vakantie met je iPad bijvoorbeeld.. Tenminste zo was het in de tijd dat ik de 214play kocht.
Mp4 naar m4v (voor apple) is alleen het aanpassen van de container (beiden gaan uit van h264 video en aac audio) , dus eerder een remux en geen volledige transcoding. Dus dat zou een minder krachtige NAS waarschijnlijk ook wel kunnen zonder hardware transcoding. (tenzij de bitrate omlaag moet ivm de connectie, dan wordt het wel een volledige transcode)

[Reactie gewijzigd door Carn82 op 27 juli 2024 18:01]

Ja ik heb het redelijk vaak geprobeerd maar ging altijd niet heel lekker door een slechte internet verbinding in het buitenland, met VPN ook niet echt succes, dus dan zit je toch aan de transcode. Daar gaat deze me ook niet bij helpen denk zolang Plex het niet goed ondersteund. Daar doet die release binnenkort ook weinig mee.. Hopelijk komt het ooit nog :)
Met de 214play zal 't waarschijnlijk niet ondersteund gaan worden door Plex, men mikt voorlopig alleen op Intel cpus. Maar op bijvoorbeeld een DS916 heeft men het aan de praat aldus users op het forum.
Wat houd dat in? Nu heb je een passmark nodig van 2000 voor 1 1080p stream. Dat halen deze synology NAS systeempjes nooit.
passmark score is gebaseerd op softwarematige transcoding. met hardwaretranscoding wordt (zoals de naam al impliceert) speficieke video encoding/decoding hardware gebruikt die aanwezig is op veel CPU's die een integrated GPU hebben.
Maar hoe verhoud dat zich qua prestaties? Deze cpu's zijn niet bepaald krachtig, dus hoeveel 1080p streams zouden ze kunnen hardware transcoden?
Goede vraag, en daar zijn nog niet echt hele harde benchmarks voor, gezien het ook nogal ligt aan de media waar je mee test en de betreffende CPUs. Maar wat ik een beetje lees op het Plex forum is dat 'enkele 1080p streams' met een CPU-load onder de 50% vrij haalbaar is.

Maar het is allemaal nog niet perfect; ik lees ook genoeg opmerkingen over mensen die last hebben van hevige artefacting in de transcodes; beste resultaten lijken vooralsnog weggelegd voor de modernere Kaby Lake cpu's. Maar goed, die zitten natuurlijk zelden in een NAS.
Waarschijnlijk heeft de hardware decoder maar 1 pipeline, dus maximaal 1 stream simultaan.
Ziet er fraai uit.
De 2 Nic poorten zijn leuk je kan ze allen bundelen met een Switch die LACP ondersteund.
Kijk uit naar een review
of je zet er een 2e internetlijn op als failover (niet dat toegang tot mijn data zo belangrijk is, maar het kan wel .. zelfs al op mijn DS412+)
Zou handig zijn als je ze als Router kan gebruiken.
verkeer van een interface naar een andere met firewall
En dan kiezen via welke interface je je sommige resources aanbied.
Aan de ene je modem, aan de andere je thuisnetwerk, en pfSense in een Docker contsiner....
Maar dat kan je dan toch beter in een router afhandelen?
Hoef niet per se met LACP. Synology heeft ook z'n eigen bundling trucjes.
Maar, werken die net zo goed? Ik denk zelf dat LACP beter zal werken
Het voordeel is natuurlijk vooral dat je de bonding van Synology ook kan gebruiken op switches die geen LACP ondersteunen. Ik zou zelf altijd LACP gebruiken als mijn switches het ondersteunen, al is het alleen maar omdat je dan van bekende technologie gebruik maakt.
Ik vind Synology heel fijn om mee te werken, hele gebruikvriendelijke interface. Maar had echt gehoopt op een HDMI poort op de play versie. Want nu blijf je afhankelijk van een smart televisie.
En bij smart tv ben je weer afhankelijk van de fabrikant die halen na 2 jaar plots veel apps eruit. Pak het bij de bron aan. Koop een niet smart TV of bouw je oude smart tv om waar de apps niet erop zitten (zoals plex en synology stuff) en jas er chromecast in dat werkt heerlijk.
Chromecast of iets aan de tv en dan de ds video app of iets downloaden of je telefoon ?
Raspberry PI met Kodi ?
Die CPU's blijven toch wel een beetje achter om er wat serieuzer mee te kunnen, zoals virtual DSM. Dan moet je flink in de buidel tasten voor een zwaarder model. Ik hou het nog wel even op Xpenology, gewoon je eigen hardware draaien op het Synology OS.
Zelf heb ik deze NAS staan. pricewatch: Synology DiskStation DS916+ (8GB) Hier zit een Intel Pentium N3710 Quadcore CPU in met 8GB RAM. Loopt als een zonnetje.
Als je docker doet valt het wel mee (containers). Full VMs wil je inderdaad liever op een zwaardere machine.
Synology is prijzig als je enkel naar de prijs en specificaties kijkt. Maar het werkt zo geweldig goed. Zelf ben ik aan mijn ondertussen vierde Synology NAS begonnen. Top spul. :)
Vierde? Gebruik je het al pre 2010 of heb je er meerdere verspreid over twee of meer locaties? Is nou niet bepaald een apparaat die je iedere 4 jaar moet vervangen, mits je direct een 2xx + koopt en niet een 1xj (de allereerste keer om uit te proberen uitgesloten).

Zeer blij met m'n 216+. Zeker aangezien ram zelf uit te breiden is.. :)
Ik ben begonnen met een 2-bay model. In de tussentijd heb ik wat andere NAS' geprobeerd maar ik kwam CPU kracht te kort voor sommige taken. Daarom heb ik nu een van de snelste (betaalbare) modellen staan. Ook omdat ik nu gebruik maak van 2 HDDs + cache SSD en later nog wil kunnen uitbreiden. De upgrades waren niet echt nodig maar hardware vernieuwen blijft toch kriebelen. :X

Wat ik wel apart vind is dat de 2 jaar nieuwere DS918+ een tragere CPU heeft dan de DS916+. O-)
Same here, ooit tien jaar geleden begonnen met een 207+, daarna een 210+, op een gegeven moment een 411j ernaast voor de extra opslagruimte, 1812+ en inmiddels is die weer vervangen door een 1817+. Zeker in de beginjaren ging het heel hard met de mogelijkheden. Van een traag ding dat eigenlijk al vrij snel overbelast was en realistisch gezien weinig meer kon dan usb-schrijven overbodig maken, naar een apparaat dat allerlei services draait om het hele huis van multimedia, domoticabesturing en backup te voorzien.

Ik zou een hoop kunnen missen, maar m'n NAS zou een van de laatste dingen zijn die ik het huis uit zou doen.
we zien hier hetzelfde fenomeen als op de DS218+, dat het geheugen uitgebreid kan worden van 2GB naar 6GB.
(waar bij het vorige model x16 het om 1GB ging, en het geheugen niet -zonder uitbouwen- uitgebreid kon worden)

vraag die dan opkomt is waarom dit op een 6GB plafond uitkomt, gevoelsmatig zou ik 8GB verwachten? Heeft dit te maken met de J3355?
Dit komt omdat er technisch maximaal 8 GB mogelijk is. Er is plek voor 1 extra module (van 4 GB) waardoor je dus totaal op 8 uit komt. Zou je 1 module van 8 GB plaatsen, zit je met over het maximale geheugen dat ondersteunt wordt heen en werkt het dus niet.
dit zou dan inhouden dat indien ik 2x4GB aanschaf (en dus ook de originele 2GB module vervang) dat ik uit zou komen op 8GB ondersteund?
(of de 2GB vervang door 1x8GB)

*vraag vanuit eigen interesse, ik heb sinds een week de DS218+ staan
Nope, want die kun je, voor zo ver ik weet niet kwijt.*
De 2 GB zit vast op het moederbord en er is ruimte voor een losse module. Dat is voor mij op dit moment een logische verklaring waarom je tot een max van 6 GB komt.

*Ik heb de nieuwe 418play nog niet in m'n handen gehad, laat staan open gemaakt, maar ga er van uit dat dit een logische verklaring is.

[Reactie gewijzigd door gastje01 op 27 juli 2024 18:01]

Ik heb snap echt niet dat er altijd zo geëmmerd wordt over die transcodering. Neem elke Synology NAS naar keuze, Plex, Raspberry PI met Kodi, PlexKodiConnect erop en instellen op native paths (intern) en je bent klaar.

Ik gebruik nu al ander half jaar een DS115j met deze config op meerdere devices zodat ik (bijna) overal ter wereld lekker mijn media kan kijken.
Maar dan heb je wel overal een stevige internetverbinding nodig. Ik zit soms wel in het buitenland met een lijn waar ik op zich prima verbinding heb, maar zeker geen vele mbits per seconde doorheen kan proppen. Dan is het fijn als je voor het slapen gaan nog even een serietje kunt kijken op je telefoon, ook als de kwaliteit dan wat lager is.

Juist van Synology is het zo jammer dat ze voorlopig maar vast blijven houden aan transcoding op hun eigen DS Video app, maar dat Emby en Plex eigenlijk geen toegang tot de hardwarematige transcoding kunnen krijgen.
Daar heb je absoluut een punt! Dat kom ik soms nog wel eens tegen ja.

Zoals ik hierboven lees gaat hardwarematige transcoding bij Plex wel komen bij bepaalde processoren.
Op de website staat dat er een quad core inzit van 2GHz... foutje?
https://www.synology.com/nl-nl/products/DS418play#features
Dat is wel weer raar ja... bij de specs staat ook weer dualcore: https://www.synology.com/nl-nl/products/DS418play#specs. En volgens de intel specs is het ook een dualcore met 2 threads. https://ark.intel.com/pro...55-2M-Cache-up-to-2_5-GHz

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.